Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

Roaming dupa 15.06.2017

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2653 replies to this topic

#1279
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
0.031 este mai mic cu 38% decât vechiul tarif de 0.05.

#1280
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 03.04.2017

View PostdreaQ, on 12 septembrie 2017 - 07:48, said:



Fata de...???
Fata de cele de dinainte de 15 iunie.

#1281
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,298
  • Înscris: 12.08.2006
@dacrad2

Cum ai rezolvat cu sms-urile in roaming?

#1282
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
am copiat textul de pe link-ul ala , iti este lene sa verifici ? se vede clar ca e copy paste

#1283
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008

View Postovidiu-pit, on 25 august 2017 - 08:02, said:

Salut!
Mie lunar imi ia 7 centi cand sunt in roaming si nu inteleg de ce.
Nu vorbesc, nu dau nici SMS-uri iar datele sunt dezactivate.
Acum se taxeaza si daca nu vorbesti?
In desfasurator apare ca am dat un cate un SMS luna de luna...ceea ce nu este adevarat.
Am trimis si sesizare insa nu am primit raspuns.

Am primit desfasuratorul si pt luna august.Aceeasi problema ...ma taxeaza pt un SMS in roaming - pe care nu-l dau, exact a doua zi cand ajung in tara straina.
Si acum pt septembrie la fel mi-au luat 0.07 Euro.
Cu toate insistentele lui Digi Helper, nu mi-au trimis raspuns la sesizare desi cred ca suntem in a treia saptamana de atunci.
Si timpul se scurge...si banii se duc in portofelul RDS.De la mine 7 centi...de la altul mai mult  si cineva prospera.

#1284
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 04.03.2005

View Postovidiu-pit, on 13 septembrie 2017 - 15:47, said:


Am primit desfasuratorul si pt luna august.Aceeasi problema ...ma taxeaza pt un SMS in roaming - pe care nu-l dau, exact a doua zi cand ajung in tara straina.
Si acum pt septembrie la fel mi-au luat 0.07 Euro.
Cu toate insistentele lui Digi Helper, nu mi-au trimis raspuns la sesizare desi cred ca suntem in a treia saptamana de atunci.
Si timpul se scurge...si banii se duc in portofelul RDS.De la mine 7 centi...de la altul mai mult  si cineva prospera.
ce telefon ai ?

#1285
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
Roaming in UE: 13 zile, doua abonamente DON, date continuu, browsing, email, telefon, Google maps și waze zilnic - 7.5 euro + TVA în total. Rezonabil, nu? Am folosit exact ca acasă, repet, fără sa opresc datele. Fara wifi, doar date mobile. De data asta, on topic. Deci abonament ieftin la care plătesc Roaming ul doar când îl folosesc. Mai bine asa,  decât roaming inclus în abonament și abonament mai scump în fiecare luna.

Edited by aboicu, 13 September 2017 - 20:57.


#1286
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 03.04.2017

View Postalexa32, on 12 septembrie 2017 - 19:00, said:

@dacrad2

Cum ai rezolvat cu sms-urile in roaming?
Nu am rezolvat nimic.nu vor sa spuna catre cine au fost trimise si imi tot repeta ca aparatura lor e conform standardelor verigicata metrologic si sms-urile au fost trimise,adica lucrurile care le stiam si eu nimic nou. Incerc la protectia consumatorului poate cu ei sunt mai vorbareti. Am mai fost in roaming de atunci si sms-urile continua dar nu asa de multe ca atunci ci numai vreo 20.

View Postovidiu-pit, on 13 septembrie 2017 - 15:47, said:



Am primit desfasuratorul si pt luna august.Aceeasi problema ...ma taxeaza pt un SMS in roaming - pe care nu-l dau, exact a doua zi cand ajung in tara straina.
Si acum pt septembrie la fel mi-au luat 0.07 Euro.
Cu toate insistentele lui Digi Helper, nu mi-au trimis raspuns la sesizare desi cred ca suntem in a treia saptamana de atunci.
Si timpul se scurge...si banii se duc in portofelul RDS.De la mine 7 centi...de la altul mai mult  si cineva prospera.
De la tine 7 centi de la mine aproape 6 euro.

#1287
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,775
  • Înscris: 08.01.2012
In caz ca mai "aveti drum" prin roaming, puneti SIM-ul intr-un alt telefon, de preferinta cu taste daca mai gasiti asa ceva prin vreun sertar ceva, pentru a elimina posibilitatea de "a fi" telefonul.
Daca tot primiti SMS-ul/urile, atunci e clar o problema in centrala.

Nu stiu daca exista asa ceva, dar ma gandesc ca la mijloc ar putea fi si un scam.
Poate ca numerele voastre au ramas asociate, probabil intentionat, unor alte numere pe care le-ati apelat sau catre care ati trimis measje si in momentul cand "simt" ca numarul vostru a intrat in roaming, pac un SMS ... Stiu, e teoria conspiratiei, dar nu cred ca ar fi imposibil de realizat.
Numerele cu care experentati aceste probleme sunt portate?

#1288
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008

View PostAspru, on 13 septembrie 2017 - 17:29, said:

ce telefon ai ?

un Nokia vechi cu taste

View Postmikeciprian, on 13 septembrie 2017 - 22:50, said:

In caz ca mai "aveti drum" prin roaming, puneti SIM-ul intr-un alt telefon, de preferinta cu taste daca mai gasiti asa ceva prin vreun sertar ceva, pentru a elimina posibilitatea de "a fi" telefonul.
Daca tot primiti SMS-ul/urile, atunci e clar o problema in centrala.

Nu stiu daca exista asa ceva, dar ma gandesc ca la mijloc ar putea fi si un scam.
Poate ca numerele voastre au ramas asociate, probabil intentionat, unor alte numere pe care le-ati apelat sau catre care ati trimis measje si in momentul cand "simt" ca numarul vostru a intrat in roaming, pac un SMS ... Stiu, e teoria conspiratiei, dar nu cred ca ar fi imposibil de realizat.
Numerele cu care experentati aceste probleme sunt portate?

Telefonul e cu taste.
SMS-ul apare exact in a doua zi de roaming.Nu apare in desfasurator numarul catre care "se zice" ca am trimis SMS-ul iar la destinatar apare scris "indisponibil"
Problemele au aparut exact dupa anuntul cu noul roaming, prin iunie sau iulie si de atunci ma taxeaza continuu
Da, numarul este portat

Edited by ovidiu-pit, 14 September 2017 - 07:18.


#1289
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,384
  • Înscris: 02.06.2005

View PostGotyc, on 12 septembrie 2017 - 22:20, said:

am copiat textul de pe link-ul ala , iti este lene sa verifici ? se vede clar ca e copy paste
Se vede ca e copy/paste nu mi-a trecut prin cap ca ai fi putut scrie tu tot textul ala. Doar ca in linkul pus de tine nu am vazut cu ce se compara, care e referinta...mai ieftin cu 38%...vad ca unii au raspuns ca e mai ieftin decat vechil tarif. Digi mai avea obiceiul sa compare tarifele cu altii.
In fine, vacantele au trecut lumea s-a linistit cu roamingul :D

#1290
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,864
  • Înscris: 10.10.2011
https://www.mobilissimo.ro/stiri-diverse/nu-a-durat-mult-vodafone-nu-mai-ofera-beneficii-in-roaming-la-cartela

Atat.

#1291
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,937
  • Înscris: 11.01.2007
Nu e bine să te bucuri de răul altuia. :D. Și bineînțeles că mă refer la clienții lor.

Edited by bits, 16 September 2017 - 14:53.


#1292
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,161
  • Înscris: 24.04.2013
OT:
Am vazut postat pe mai multe topice acel link catre mobilissimo.ro referitor la roaming-ul Vodafone. Insa autorul articolului pur si simplu este foarte prost informat si dezinformeaza la randui lui pe altii. Exista roaming la prepay Vodafone, doar ca nu asa avantajos ca inainte. Optiunile disponibile nu sunt insa in aceeasi pagina cu cele nationale ci la Oferte si servicii roaming. Cu aceasta ocazie Vodafone a introdus taxarea [apelurilor] nationale primite si alte incurcaturi pe care nu le voi detalia aici… Global, tarifele in SEE sunt mai mari ca la RDS.

Edited by sags, 16 September 2017 - 15:13.


#1293
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 03.04.2017
Si cica aici vorbim de digi. Am fost si la orange si la telekom(cosmote),dar m-am saturat de marlania lor in trcut si acum  la abonamente si servicii. Cosmote a avut la inceput abonamente foarte mici si au tras piata in jos,pana au venit nemtii. Acum vad ca nemtii o ridica iar,nu mai bine ramanem la romanul nostru? Ce rost are sa vorbesti de altii cand tu dai 5-10€ pe roaming odata sau de doua ori pe an cand mergi in concediu,iar restul platesc luna de luna acesti bani pentru nu prea multe lucruri in plus. V-as ruga sa ramanem la problemele cu digi al nostru,vad ca nu sunt singurul care s-a portat si primeste facturi cu sms aiurea. Mai uitati-va si altii pe factuta detaliata sa vedeti daca nu aveti aceleasi surprize.

Edited by dacrad2, 16 September 2017 - 22:43.


#1294
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Stiu ca nu e bine , pentru pupatorii de funduri VODAFONE, haideti sa va arat ceva.
Mai nou Vodafone nu mai ofera roaming la carte, va place asta? Stiu , nu



Quote

Miscarea mi se pare una destul de neinspirata. Daca oferi ceva clientilor si la un moment dat te razgandesti exista o sansa mare ca acestia sa se supere si sa plece de la tine. Ok, poate si-au facut niste calcule si nu le-a dat bine, dar nu pot sa cred ca nici la optiuni de 8 – 12 euro nu poti oferi niste amarate de minute si 1-2 GB de net.


Quote

Ba mai mult, stiti ce au facut? Au introdus oferte de roaming, cea mai ieftina costa 1 euro si iti da acces la roaming si la tarifele “speciale”. Cu alte cuvinte, daca nu-ti activezi nicio oferta poti sa ai tu ce optiune vrei, chiar si de 12 euro pe luna, ca nu ai roaming. Mare atentie!


Nu functioneaza forumul corect.

Attached Files


Edited by Gotyc, 20 September 2017 - 20:55.


#1295
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,781
  • Înscris: 03.04.2017

View PostGotyc, on 20 septembrie 2017 - 20:53, said:

Stiu ca nu e bine , pentru pupatorii de funduri VODAFONE, haideti sa va arat ceva.
Mai nou Vodafone nu mai ofera roaming la carte, va place asta? Stiu , nu









Nu functioneaza forumul corect.
Tu chiar te-ai fixat pe problemele altora nu pe a noastre de la digi.

#1296
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Pai toți zic ca acolo e bine sau dincolo și aici nu, sa arătăm adevărul pe fata, ca nu peste tot este lapte și miere

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate