Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

4 Martie 1977 - 40 de ani

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
112 replies to this topic

#109
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,123
  • Înscris: 13.06.2004
Daţi pe TVR 1!

#110
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014
* Cutremure în România (2004-2020).

#111
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Nu trece o zi in care sa nu citesc pe net, in presa, pe forum, la tv, etc.stiri alarmiste despre un posibil mare cutremur...desigur asta face parte din diversiunea creata de unii pt.a abate atentia de la adevaratele cutremure sociale pe care le traim zilnic.
Propaganda desantata in care pingelica este laudat cu ce a facut el la cutremurul din 77 este doar propaganda, si atunci au cazut cladiri vechi care NU erau consolidate(el oricum ura tot ce e vechi, de ce sa le mai consolideze) si atunci am fost la fel de nepregatiti, singurul "noroc" al regimului era ca puteai sa folosesti armata in astfel de situatii.
Cutremurul din 77 a avut mai multe efecte nefaste, in primul rand atunci a luat pingelica decizia de sistematizare a oraselor si ulterior a satelor si stim cu totii ce a urmat.

#112
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014

View PostValmont43, on 05 martie 2019 - 10:54, said:

Nu trece o zi in care sa nu citesc pe net, in presa, pe forum, la tv, etc.stiri alarmiste despre un posibil mare cutremur...desigur asta face parte din diversiunea creata de unii pt.a abate atentia de la adevaratele cutremure sociale pe care le traim zilnic.
Propaganda desantata in care pingelica este laudat cu ce a facut el la cutremurul din 77 este doar propaganda, si atunci au cazut cladiri vechi care NU erau consolidate(el oricum ura tot ce e vechi, de ce sa le mai consolideze) si atunci am fost la fel de nepregatiti, singurul "noroc" al regimului era ca puteai sa folosesti armata in astfel de situatii.
Cutremurul din 77 a avut mai multe efecte nefaste, in primul rand atunci a luat pingelica decizia de sistematizare a oraselor si ulterior a satelor si stim cu totii ce a urmat.

Nu are rost sa ne alarmam, stiind ca este imposibil sa mai vina vreun mare cutremur, mai ales ca, noi romanii, de cand l-am culcat la pământ pe cel mai iubit ciubotar dintre pământeni, zilnic trăim decenii de împliniri mărețe de drum spre capitalism. Imediat, noi am am finalizat de consolidat tot ce era vechi, pentru care manifestam permanent o profunda veneratie. Regimul actual dispune de o armata admirabila, sublima putem zice, dar care este pregatita cu desavarsire sa sara in foc in orice situatie. Cel mai mare ghinion l-am avut cu cizmarita dezmatata care exercita presiuni asupra tovarasului de viata, insarcinandu-l cu organizarea științifică a așezărilor urbane și rurale in loc sa ne lase in plata domnului.

#113
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 18.12.2011
Si o sa moara cateva mii de oameni se reduce amprenta de carbon in Bucuresti

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate