Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

Audio Pro Addon T14 vs Edifier R2000DB

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Am ocazia de achizitiona boxele audio pro t14 la un pret apropiat boxelor edifier r2000.
Alternativ ar mai fi si T10 la 75% din pretul T14.

Intrebarea este daca merita efortul pt boxele audio pro, avand in vedere ca finantele nu sunt optime, sau sa mai astept.

Edited by vladdy99, 14 January 2017 - 15:44.


#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,182
  • Înscris: 16.10.2008
Par mult mai bine lucrate , T14-le alea. Au si blutooth si o intrare opticala in plus. Si am inteles ca sunt de productie ,sau macar conceptie  scandinava.
Problema ca la pretul ala iesi mai bine calitativ cu doua boxe de raft si un amplificator. Chiar un amplificator SH.

Edited by edigee, 15 January 2017 - 17:12.


#3
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Si edifier r2000db au bluetooth, iar pretul lor este de 170e constant. Problema lor insa este ca sunt considerabil mai masive.
Audio pro sunt la jumatate de pret, de la 400e la 200e. Problema lor este ca dpmdv nu este momentul sa fac o asemenea investite.
Cel mai probabil o sa optez pt un edifier r1600tii (100e) cu chromecast audio (40e).

#4
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 24.03.2006
Mai bine ia Edifier R1800TIII daca nu e mare diferenta de pret. Folosesc aceleasi difuzoare ca R1600TIII dar au amplificare superioara.
Am cumparat o pereche la promotie, de curiozitate, si s-au dovedit a fi mult mai bune decat ma asteptam. La pretul la care sunt, nu prea am ce sa le reprosez. Se aud clar, tweetere detaliate, si bass foarte bun pentru marimea lor. Ca de la un subwoofer mai mic.

Am avut ocazia sa urmaresc Jurasic Park III pe un canal HD, realismul fosnetelor produse de frunzele de palmier atunci cand personajele fug prin padure, a fost de-a dreptul impresionant. Se aud foarte bine si pe muzica. Melodia Kikuchiyo To Mohshimasu a celor de la Pink Martini, este redata de R1800TIII cu aproape aceasi fidelitate, ca a boxelor Magnat Monitor 220 pe care le folosesc la birou. Asta spune multe de capacitatile acestor micute dar foarte bune boxe Edifier.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate