Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

Am facut accident , asta voia sa-si faca masina !

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#19
demones

demones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.07.2012
Dar ala intra in mine brusc  fara sa semnalizeze in fata mea, mai departe voi decideti , nu sunt o persoana care conduce haotic in oras , nu ma grabeam nicaieri si daca sunteti amabili fara haterisme , ca pana la urma oricui i se putea intampla.

Edited by demones, 17 September 2016 - 13:50.


#20
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Macar daca spuneai strada nu sa dai un link catre un articol cu o poza.

Dar oricum e clara treaba.
Nu mai visa la culpa comuna.

#21
demones

demones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.07.2012
La asigurator am declarat abiguu si lor , nu am mai avut accident pana acum nici tatal meu nici cineva din familie Posted Image si habar nu aveam despre ce e vorba....Am declarat cu o schita cum mergeam eu pe linia de tramvai si asta de dupa refugiu imi intra direct in fata fara sa se asigure si atat...Au facut poze si acum au zis sa astept...Nu am vrut sa raman fara permis si deasta am cazut la amiabila ca am si eu vina mea dar si ala e vinovat,...Eu la asigurator mi-am recunoscut vina , el nu...De ce zic ca asta voia sa-si faca masina, la asigurator a tras de spoiler de faruri si nu avea nici o treaba cu accidentu.

Edited by demones, 17 September 2016 - 13:53.


#22
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Un topic asemanator creat acum cateva zile. Eu zic culpa comuna, colegii vor spune ca doar cel care nu s-a asigurat....

#23
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Pai nu e culpa comuna, e culpa celui care nu s a asigurat la schimbarea directiei de mers.

#24
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Dati-i apa la moara initiatorului. Daca nu face accident poa' sa mearga si cu 200 pe linia de tramvai. Daca nu da tramvaiul in el, ci alta masina, ala e vinovat ca nu s-a asigurat. Posted Image Posted Image Posted Image

Sunt curios, dupa spusele voastre, cine e vinovat daca pe linia de tramvai merg 2 masini, un in fata celeilalte, si se busesc frontal. Cine nu ,,s-a asigurat" ?

Pot sa spun clar ca in Cluj daca faci accident pe linia de tramvai, politia ia carnetul atat la cel care nu s-a asigurat dar si celui care a mers pe linia de tramvai. Ca in Bucuresti e vinovat doar cel nu s-a asigurat...nu stiu..alte legi probabil...

Edited by Rhesus, 17 September 2016 - 13:59.


#25
demones

demones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.07.2012
Si daca eu la asigurator m-am declarat vinovat ca am trecut prin refugiu si celalalt nu, am facut amiabila cu desen cu tot si am scris ca sunt VINOVAT ca am trecut pe acolo,inspectorul de acolo a zis ca in vreo cateva zile se da verdictu, cat se uita inspectorii la poze am sanse sa-mi dea mie dreptate?Eu nu vreau rau la om dar nici nu-s indreptatit sa fiu 100 % eu vinovat...

#26
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,265
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://s15.postimg.io/o2fcm1jsp/0_IMAGINE_IASI.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi place semnul din imagine.........adica in Iasi ai voie cu automobilul pe linia de tramvai? Posted Image  WTF!

Edited by xmanyacs77, 17 September 2016 - 14:01.


#27
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostRhesus, on 17 septembrie 2016 - 13:56, said:

Sunt curios, dupa spusele voastre, cine e vinovat daca pe linia de tramvai merg 2 masini, un in fata celeilalte, si se busesc frontal. Cine nu ,,s-a asigurat" ?


Cum pot doua masini care merg una in fata celeilate sa se buseasca frontal?

#28
demones

demones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.07.2012
Asta zic . Mai peste tot pot merge pe linia de tramvai ...nu ca as fi smecher sau altcv...

Asta zic . Mai peste tot pot merge pe linia de tramvai ...nu ca as fi smecher sau altcv...

Si daca eu am declarat ca.s vinovat asiguratorul poate sa contrazica ce am scris pe foaie ? Adica pagubitu sa fiu eu pana la urma ?

#29
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,997
  • Înscris: 25.01.2007
nu ii pasa asiguratorului ce vinovatii recunosteti voi prin formularul ala de amiabila.

asiguratorii judeca dupa protocolul privind colaborarea la constat amiabil, si acolo cazul e culpa comuna.

#30
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014
initiator, zi si mie unde inseamna acel peste tot. eu iti dau cateva exemple. piata nicolina, cartierul Dacia (toate refugiile de acolo) 2 baieti si toate statiile de acolo, podul de piatra si podu ros, la fundatie (pasaj eminescu). in toate este interzis sa mergi pe linia de tramvai, explica si mie cum la tine se aplica alte reguli.

stii care e partea proasta pt tine? cand te pui cu un locuitor al orasului, care stie cum sta treaba.

uite si intersectia de care spui, zi si mie cum ai putut rata semnele de acolo, pe motiv ca aveai masina ce-ti bloca vederea tocmai dincolo de intersectie. plus de asta, chiar din aticolul pus de tine, reiese faptul ca ai marcaje stradale care te obliga sa ocolesti refugiul prin dreapta, iar tu spui ca de fapt e de vina o masina de pe contrasens si cel care mergea legal ca tu ai facut accident? serios? Posted Image

slai, e culpa comuna ca asa a vrut initiatorul sa o faca, nu ca asa a si fost. pt cine cunoaste orasul si intersectia respectiva, vede din avion greseala. cand zic din avion, ma refer literalmente, pt ca se vad marcajele din avion.

Edited by Dany_Darke, 17 September 2016 - 14:08.


#31
demones

demones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.07.2012
Marcajul nu l.am vazut fiind doar 1 singur care era opturat de suv. Pagubitu ar fi putut sa se asigure dar el a tasnit in fata totusi veneau masini din sens opus avand si ei verde la semafor deci pagubitu tot trebuia sa astepte...

Marcajul este la inceputul refugiului acolo. Nu ai in alta parte acolo...tu oricum parca ai ceva cu mine da ma rog :)

#32
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014
hai sa stabilim un lucru. ai si masini pt a face o estimare corecta, la ce inaltime este acest marcaj?

[ http://www.ziaruldeiasi.ro/data/_editor/refugiu%20tramvai%20nicolae%20iorga%20%286%29.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pai este peste inaltimea masinii, oricat de suv ar fi chiar si in fata lui, cu tot cu luminile de semnalizare in miezul zilei.

urmatoarea chestie, marcajul de pe sosea ce crezi ca indica? sau daca ai crezut ca li s-a scurs linia la vale, te-ai cam inselat.

[ http://www.ziaruldeiasi.ro/data/_editor/accident%20gar%20ainternationala%20i.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

restul este in linkul care l-am pus mai sus, acolo se vede clar pe unde si cum mergeai, ca sa poti sustine cum ca altul de pe contrasens este vinovat .......

#33
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Amandoi sunteti de vina, ala nu s`a asigurat (putea sa vina si tramvaiul si o belea) iar tu ai circulat neregulamentar. Este atat de simplu in ochii asiguratorilor.
In ochii politiei ti s`ar fi luat tie carnetul iar aluia nu i s`ar fi intamplat nimic.

#34
demones

demones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.07.2012
Domnu care a facut pozele de la asigurare a zis ca e posibil sa fie culpa comuna la care asta s-a schimbat la fata si dupa a zis ca e posibil sa-mi dea mie asigurarea...

#35
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014
initiator, inca nu ai raspuns la ce am scris mai sus cu circulatul pe liniile de tramvai.

#36
demones

demones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.07.2012
Nu stiu daca are vreo putere domnu care a pozat masinile

Marcaju e prins in barele care se sprijina pietonii, nu e ca in imagine

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate