Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 

Numai aici despre Handbal-feminin și masculin-.

- - - - -
  • Please log in to reply
767 replies to this topic

#91
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Meci tensionat. Ma asteptam ca fetele sa aiba un meci dificil; e greu sa fii cu motoarele turate tot timpul.
Bravo fetelor, ca ati facut niste romani fericiti.
Meciul care ne poate califica in semifinale se disputa in seara asta; Rusia-Danemarca. Daca echipa lui Trefilov invinge, in meciul cu Danemarca va trebui sa avem grija doar sa nu pierdem la scor.

Edited by iancuMIC, 13 December 2016 - 19:10.


#92
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Ar fi perfect ca Rusia să câștige și totodată este bine că Rusia este încă în cărți! Dacă Rusia are o victorie scurtă și noi o înfrângere la 1_2 goluri suntem în semifinale. Ideal ar fi ca Rusia să câștige cu un 23-21 și noi să pierdem tot cam la același scor (în caz că pierdem). Rusia în ultimul întâlnește o echipă care nu a jucat mai nimic și sper ca acestea să nu piardă la vreun scor de calificare pentru Rusia în caz că noi vom pierde cu Danemarca, mai ales că cele două țări sunt "prietene", la nivel înalt!;)

#93
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Norvegia invinge Ungaria; 24-23. Se poate spune ca unguroaicele au castigat repriza a doua.(14-13)
...
Hai Rusia.Posted Image

Edited by iancuMIC, 13 December 2016 - 21:06.


#94
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 15.06.2014
hai sa lasam calculele altora !
noi nu trebuie sa pierdem maine, punct !

sunt satul de atatea calcule matematice la fotbal.. daca si cu parca, mereu la noi, la romani..

#95
alex9480

alex9480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 09.01.2014
Crezi ca alte natii cu fac calcule si isi creeaza o tactica pe baza rezultatelor?
Eu personal prefer ca maine sa fim 75% calificate deja inaintea inceperii meciului(Rusia sa bata pe Danemarca). In felul asta antrenorul poate odihni anumite jucatoare, care in meciul de azi au aratat oboseala acumulata meciurilor trecute....Eu zic ca mai bine incetam cu comentarii "numai la romani vezi asta" care arata resemnare totala si acceptarea ca tara asta se duce rapa, chiar daca e adevarat sau nu.

#96
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
După cum a arătat prima repriză de la Danemarca - Rusia, slabe speranțe... Mai cu ratările rusoaicelor, mai cu 5 (10, 15, 25)% de la arbitre și iaca, se face de-o victorie a danezelor. Sîrboaicele astea nu arbitrează rău, dar sancționează „diferențiat”, dacă înțelegeți ce vreau să spun...Posted Image

P.S. A fost o fază tare prin min. 25, Trefilov se auzea cît se poate de clar peste cîteva mii de danezi...Posted Image

#97
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Fetele au obisnuit sa ne arate ca stiu handbal, de cativa ani incoace, asa ca orice s-ar intampla maine cu Danemarca, tot merita respectul nostru!!
Le multumesc pentru momentele placute oferite!!!

Hai Romania!!
Maine(19:30) vad meciul la serviciu, azi l-am ratat.

#98
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postcrislacor, on 13 decembrie 2016 - 22:30, said:

După cum a arătat prima repriză de la Danemarca - Rusia, slabe speranțe... Mai cu ratările rusoaicelor, mai cu 5 (10, 15, 25)% de la arbitre și iaca, se face de-o victorie a danezelor. SĂźrboaicele astea nu arbitrează rău, dar sancționează „diferențiat”, dacă Ăźnțelegeți ce vreau să spun...
   Mai bine o spunem pe "șleau": Arbitrele trag rău de tot cu danezele!:(
   Probabil, au făcut epilarea înghinală la vreun "coafez" :) rusesc și după cum se știe la ruși este mai frig... " Coafeziile" au lăsat și ceva ca să țină de cald! :) :) :)
PS: Nu am mai urmărit și repriza a doua...ca să nu enervez pe vecinele noastre.

#99
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Nu stiu daca au facut-o intentionat sau nu, insa a fost bine astazi ca nu am turat cu Cehia motoarele la maxim, nu aveam de ce! Ma astept la un rezultat pozitiv maine cu Danemarca, deoarece ca joc, mi se pare ca suntem peste ele la acest turneu final!

#100
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Și dacă ai un arbitraj că acesta, ce faci?!... Aduci mașina de tuns!:)

#101
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Nu se poate, mi-a inghetat tvtplus tocmai cand au egalat rusoaicele la 26, cu cateva secunde inainte de final....futu-ti..
Danemarca-Rusia 26-26

Hai ca arbitrajul nu a fost chiar asa, la unele reluari se vedea ca mai si exagera comentatorul.

Edited by medelin992, 13 December 2016 - 23:17.


#102
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Știți care a fost faza faină? Arbitrajul a fost corect (mă rog, muuult mai corect decît înainte) tocmai în ultimul sfert de oră! Adică exact atunci cînd a fost mai important...Posted Image

P.S. Fiindcă se vorbea mai sus de „calcule”, n-a mers nimeni pe egal la Danemarca - Rusia...!Posted Image

#103
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
E clar, mâine nu avem variante!  Chiar dacă voi spuneți că arbitrajul a fost mai ok spre final, eu cred că rusoaicele se puteau distanță bine în prima repriză. Avem un avantaj de vreo 2 ore de odihnă în plus față de daneze, plus că ele, presupun, că s-au întrebuințat serios pentru acest egal. Cine este mai "proaspăt" va avea de câștigat în meciul de mâine.
   Mă întrebam de ce Ambrose nu s-a dus la naționala Ungariei și după prestația acestora la acest campionat am aflat și răspunsul. Omul vrea trofee!

#104
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Martin Ambros il cheama pe antrenorul nationalei de handbal.

"Finala" cu Danemarca asadar.

View PostFly_85, on 13 decembrie 2016 - 21:02, said:

hai sa lasam calculele altora !
noi nu trebuie sa pierdem maine, punct !

sunt satul de atatea calcule matematice la fotbal.. daca si cu parca, mereu la noi, la romani..
In sport totul conteaza; chiar si pragmatismul. In fond Rusia juca pentru ea, iar daca victoria acesteia inseamna si calificarea echipei noastre in semifinale, era foarte bine.

#105
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Danezele ne vor oferi un meci mai greu decât împotriva Norvegiei. Să sperăm că Denisa, Eliza, Cristina şi celelalte fete vor da totul pe teren şi ne vor face mândri încă o dată.

#106
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Meci foarte greu. Daca nu ma insel Neagu nu a marcat in prima repriza.
Danezele astea sunt foarte motivate. Vor revansa!

#107
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Ambros insistă inutil cu Laszlo, se vede că e copleșită total de miză. Nici Paula nu pare în apele ei. Cristina nu pare să fie pe parchet de multe ori.

Edited by WShow13, 14 December 2016 - 20:28.


#108
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Prevad un final palpitant.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate