Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Promisiunile si realizarile Gabrielei Firea Pandele, noul primar al Bucurestiului

* * * * - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20146 replies to this topic

#3727
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostVelaxa, on 17 aprilie 2017 - 12:14, said:

Schizofrenia e o boală urâtă

este, da' macar tura asta s-a manifestat benefic.
Eu sunt dispus sa imi schimb oricand parerea despre tanti, daca face chestii ok. Doar sa le faca. Din pacate pana acum balanta inclina decisiv inspre "tampenii absolute" dar mai sunt mai bine de 3 ani, in care se pot face multe.

Edited by shefu_de_combinat, 17 April 2017 - 16:04.


#3728
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Si de ce nu ia primaria masuri astfel incat sa se valideze? + De ce nu taie pomenile?

Faci frumos regula, intrat pe la sofer si validat acolo. Esti prins ca intri prin spate? Esti dat automat jos, cu amenda si restrictie de calatorie la RATB pe x luni. Simple as that. Si regula asta sa fie pusa in practica + controlata de Jandarmerie / Politia Transporturi. Asta pentru a nu avea "viteji".

Fara sa vorbim ca exista sisteme cu facial recognition (si chiar laser) care iti permit sa monitorizezi fiecare om la tine in autobuz, sa vezi daca a validat sau nu.. si sa nu zici ca nu sunt bani, pentru ca nici macar nu se cauta. De ce nu acceseaza fonduri europene? Nu trebuie decat birocratie, iar RATB si PMB are suficienti angajati incat sa intocmeasca dosare. De ce nu se utilizeaza subventiile pentru investitii in loc de pomana?

Si mai ai RADET, unde si acolo ar putea accesa fonduri europene pentru modernizare, construire de centrare waste to energy si altele, dar nu este interes. Asta e tot. Toate tarile UE din zona asta de lumea au luat bani pentru asa ceva, doar noi nu.. fara sa vorbim ca sunt exemple si in tara (Oradea).

#3729
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Nu stiu cum sa va zic, da' fondurile europene nu se dau pt. orice. Sa va aduc aminte, de plida, ca reabilitarile termice ale blocurilor nu se fac pe fonduri europene ci pe baza de B.E.I , cel putin in S 1? Asa ca nu stiu cit ar putea RADET sa acceseze.....
Ca sa nu mai zic ca suna bine teoretic, numai ca practic as vrea sa vad si io cit de automat este data jos o ceata de conationali, de exemplu.
Ca tot ceeace ati enumerat sus se aplica dupa ce deja exista educatie si civilizatie.

Edited by active95, 17 April 2017 - 16:39.


#3730
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
^^ Pentru proiecte de mobilitate urbana (metrou, tramvai) se dau cu certitudine.
Trebuie sa caut pentru waste-to-energy, da' inclin sa cred ca si aici e sigur.

#3731
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postactive95, on 17 aprilie 2017 - 15:41, said:

Ca bine le ziceti boos, ca vorba aia in zilele in care se construieste un hotel de 15 etaje in 2 zile, tre' sa fii incompetent rau de tot ca vazind muncitori cita frunza si iarba pe santier, in Decembrie, sa-l crezi pe constructor cind iti zice ca v-a fi gata in Martie, care dupa artimetica invatata pe vremea mea, ar cam insemna 3 luni, da' poate pe smartfon e atlfel. Posted Image

Si de ce nu-i gata de vreo 7 daca se fac peste noapte? Termina bre cu prostiile. Iar in martie, a zis primarita ca-i gata in aprilie si el era 65% gata. Coane, repeti degeaba aceeasi tampenie. Trebuie sa fi absolut idiot sa crezi ca daca ti-a luat ani de zile sa faci doua treimi, ultima treime o faci intr-o luna.


View Postactive95, on 17 aprilie 2017 - 15:41, said:

Da boos, clar ca patrulind micsoreaza problema, ca doar nu cu portbagaju' masina se arunca gunoiu' pe lac ci cu pungulita.

Atunci sa nu-i mai platim, ca-s si asa degeaba. Ce zici?

View Postactive95, on 17 aprilie 2017 - 15:41, said:

Aaaah, am inteles boos. La guvern nici macar nu se uscase cerneala de pe OUG cind s-a facut plingere penala, acu' nu s-a facut fiindca le e frica de madam firea desigur. Posted Image

Eu repet, pentru orice om cu mintea la el: "Sigur, e evident pentru toti ca o firma de bloc, nou infiintata, e fix cea mai potrivita sa castige un proiect de 23 de milioane. Doar din intamplare e condusa de un teleormanean conscut cu Dragnea."


View Postactive95, on 17 aprilie 2017 - 15:41, said:

Anu' trecut, cind a redat in weekend  Kiseleff-ul traficului toata floarea smartfonistilor urla si o infiera cu minie, acu' ca opreste Calea Victoriei in weekend, banuiesc ca o sa urle iar .... Posted Image

Dumneavoastra aveti o problema de judecata. Primaria a dat drumul Kiseleff-ului ca se incurca traficul. Acum opreste Calea Victoriei, pentru ca probabil e vorba de o strada periferica, pe unde nu circula nimic.

View Postactive95, on 17 aprilie 2017 - 16:38, said:

Asa ca nu stiu cit ar putea RADET sa acceseze.....

Fiind in insolventa, absolut nimic. E victoria doamnei Firea, evident.

View Postactive95, on 17 aprilie 2017 - 16:38, said:

Ca tot ceeace ati enumerat sus se aplica dupa ce deja exista educatie si civilizatie.

Neah. Se aplica dupa ce nu mai sunt incapabili si corupti in functii publice.

Ca o curiozitate, de final: tu nu te-ai plictisit sa intinzi limitele bunului simt ca sa-i aperi si in ziua de Paste? Sau castigi asa bine incat sa merite?

#3732
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
EU cofinanteaza. Si polonezii au facut PPP, sa iasa si mai bine.

Plus ca aia din Oradea au luat turbina de gaz tot cu fonduri EU.


http://www.eib.org/e...ppps_public.pdf

Cate sanse ratam datorita incompetentei.. si mai ales cate am ratat, ca ma indoiesc profund ca va mai exista un exercitiu financiar dupa 2020, sau ne vor taia din procentele de confinantare..

Dar din 2007 pana acum puteam sa ajungem lejer la nivelul Ungariei..

#3733
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,906
  • Înscris: 27.06.2006
"Bucureștiul s-a umplut de gunoaie după Săptămâna Mare

17.04.2017
Pregătirile de Paște și minivacanța angajaților de la salubrizare au lăsat tone de gunoaie pe străzile și trotuarele Capitalei! Iar situația este cu atât mai gravă cu cât, potrivit statisticilor, în perioada sărbătorilor, cantitatea de gunoi menajer crește cu 50%"

Sursa: http://m.digi24.ro/s...ana-mare-708016

Bucurestiul este "gospodarit" acum doar de primari pesedisti.
Ce fac in aceste zile primarii de sector in frunte cu Firea? Sunt in vacanta de Paste si nu-i intereseaza curatenia din Bucuresti?
Ma asteptam ca, doamna Firea, care dadea cu matura (demonstrativ) in campania electorala, sa fie prezenta in locurile pline de gunoi si sa puna matura demonstrativa la lucru (sau sa puna la munca/cheme firmele de salubritate).

In schimb, Firea si cu primarii pesedisti de sector sunt intr-o vacanta de Paste in timp ce gunoaiele se aduna in tomberoane.
Primarii bucuresteni in frunte cu Firea, habar nu au ce inseamna responsabilitatea functiei si faptul ca ei trebuie sa fie zi si noapte, timp de patru ani, slujbasi in folosul comunitatii care i-a ales gospodari/administratori de sector/capitala.


Edited by gabicen, 17 April 2017 - 23:47.


#3734
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postgabicen, on 17 aprilie 2017 - 23:42, said:

Ce fac in aceste zile primarii de sector in frunte cu Firea? Sunt in vacanta de Paste si nu-i intereseaza curatenia din Bucuresti?

Sa stiti ca i-am scris lui Negoita vineri si mi-a raspuns. L-am intrebat daca nu face si el o aplicatie gen aia de la Cluj si mi-a zis ca e deja in dezvoltare una. Sa vedem daca m-a mintit sau nu. Evident, in timpul asta, citesc ca Firea se dadea la televizor pe RTV, unde ii ridicau niste vanduti osanale.

#3735
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postmiromulus, on 18 aprilie 2017 - 01:52, said:

pe RTV
evident, asta-i nivelul
macar nu i-au luat interviu "surpriza" cu microfonul deja pus in piept

#3736
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,906
  • Înscris: 27.06.2006
Unde esti mama noastra, Firea, a bucurestenilor!?

Ca in sectorul 4, gospodarit de mincinosul primar pesedist sector 4,  doctor stomatolog Baluta, care zicea ca o sa renunte la servicile REBU in favoarea ADP, inca existra gunoaie pe strazi...neridicate de ADP.

Tovarsul dentist/primar pesede Baluta sector4...trebuie sa pun pe aici poze cu masina de gunoi pe care scrie mare ADP4 si apoi, pe usa,  firma xy srl?
Hai ca o pozez si pun. Si apoi intreb de ce scrie ...SRL pe masinile ADP sector4.

Tovrasul dentist psd, primar Baluta, de ce minteai la un TV live ca REBU si-a ridcat  cosurile si tomberoanle de gunoi si ca in cartier o sa faca curat adp-ul condus de pesde?
Baluta, aia de la REBU au lasat in folosinta tomberoanele dar si cosurile de gunoi  pe care scrie REBU...cel putin in Berceni.

Pentru localnicii din sector 4: majoritarea pedesista a hotarat ca se ridica masinille si se amendeaza soferii care parchaza legal, conform Codului Rutier, pe trotuar.

Jegurile din primarie sunt incapabile sa faca parcari dar sunt capabile sa emita 'decrete decretate de cretini' prin care se ridica masinile.

Tovarasul primar pesede stomatolog Baluta, inainte de a ne fute pe noi soferii din sectorul 4, cu amenzi de parcare si ridicat masini, te invit sa faci, anonim,  cumparaturi cu masina parcata pe langa pietele din sector.
Nu stiu cum naiba m-a luat valul si am inceput sa vorbesc despre reailzarile dentistului ratat ca meserias, pesedist Baluta, primar sector 4.
===

Imi cer scuze doama Firea fiinca am derapat de la subiectul dedicat dvs in Poiana.

Dvs., ca ziarista cititoare de prompter si al doilea om politic in pesede, cred ca intelegeti ca noi, poporul, avem mari sperante in pesde. Si in investitile care...o sa urmeze si nici nu au fost promise in campania electorala.
Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Edited by gabicen, 18 April 2017 - 05:25.


#3737
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Maine ar trebui sa sune sirenele de alarma la un exercitiu in tot Bucurestiul.Daca vor suna un sfert inca e bine.
Acel Centru de alarmarea populatiei mult cantat de Arafat si Firea si care trebuia sa apara in decembrie a ramas pe hartie....

"Noapte buna cetetani ai Bucurestiului....Dormiti in pace"

Ne intoarcem la vremurile lui Caragiale...

Edited by vio69a, 18 April 2017 - 13:25.


#3738
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postmiromulus, on 17 aprilie 2017 - 17:02, said:

Si de ce nu-i gata de vreo 7 daca se fac peste noapte? Termina bre cu prostiile. Iar in martie, a zis primarita ca-i gata in aprilie si el era 65% gata. Coane, repeti degeaba aceeasi tampenie. Trebuie sa fi absolut idiot sa crezi ca daca ti-a luat ani de zile sa faci doua treimi, ultima treime o faci intr-o luna.


Cu toata dragostea boos, pe 31 Martie 2017 madam firea a zis: "Am solicitat asocierii de constructori Astaldi -Euroconstruct să ia în considerare faptul că dacă nu se accelerează la acest obiectiv de investiții, Primăria Generală a Capitalei ia în calcul rezilierea contractului din vinovăția expresă a executantului. Am fost informată de către grupul de lucru comun că este posibil ca în preajma sărbătorilor de Paște să fie termenul de finalizare, pentru ca acum câteva zile să fim informați că, de fapt, ni s-a comunicat încă un termen - 31 iunie, anul curent. În fapt și în teren lucrarea este finalizată în proporție de 82%"
Ca domnia voastra rostogoleste aceeasi opinie lozincarda, n-am ce sa fac, io doar ajut sa se afunde si mai mult in penibil.


View Postmiromulus, on 17 aprilie 2017 - 17:02, said:

Atunci sa nu-i mai platim, ca-s si asa degeaba. Ce zici?

Si se va minimaliza cantitatea de gunoaie lasate de nesimtiti, nu-i asa boos. Posted Image



View Postmiromulus, on 17 aprilie 2017 - 17:02, said:

Eu repet, pentru orice om cu mintea la el: "Sigur, e evident pentru toti ca o firma de bloc, nou infiintata, e fix cea mai potrivita sa castige un proiect de 23 de milioane. Doar din intamplare e condusa de un teleormanean conscut cu Dragnea."

boosulika nu stiu daca ati fost pe planeta in ultimile luni, da' io am vazut ca denea, cind a luat guvernu' la puricat pe baza unei plingeri,  a descoperit niste chestii in privinta modului de redactare a ougeului, pe care le-a dat parchetului. In cazu' contractului asta desigur ca nu se poate face nimic, c-ar insemna ca nu sintem om cu mintea la el si nu mai merge lozinca, este?  Posted Image



View Postmiromulus, on 17 aprilie 2017 - 17:02, said:

Dumneavoastra aveti o problema de judecata. Primaria a dat drumul Kiseleff-ului ca se incurca traficul. Acum opreste Calea Victoriei, pentru ca probabil e vorba de o strada periferica, pe unde nu circula nimic.

Ma iertati, care cuvint din "Anu' trecut, cind a redat in weekend  Kiseleff-ul traficului, toata floarea smartfonistilor urla si o infiera cu minie, acu' ca opreste Calea Victoriei in weekend, banuiesc ca o sa urle iar " va creaza probleme in a-l intelege? Floarea sau smartfonistilor ? Sau e complicat de urmarit o fraza? Posted Image


View Postmiromulus, on 17 aprilie 2017 - 17:02, said:

Fiind in insolventa, absolut nimic. E victoria doamnei Firea, evident.

Asa e boos, ca doar datoriile RADET-ului sint din Iunie 2016 incoa'


View Postmiromulus, on 17 aprilie 2017 - 17:02, said:

Neah. Se aplica dupa ce nu mai sunt incapabili si corupti in functii publice.

boos incapabilii si coruptii in functii publice ajung acolo unsi de D-zeu insusi este? Posted Image


View Postmiromulus, on 17 aprilie 2017 - 17:02, said:

Ca o curiozitate, de final: tu nu te-ai plictisit sa intinzi limitele bunului simt ca sa-i aperi si in ziua de Paste? Sau castigi asa bine incat sa merite?

Ma distreaza incrincenarea ce nu tine cont de chestii vizibile de pe Marte, da' cind primiti ordin doar n-o sa-l comentati, mai ales in ziua de Paste. Posted Image



View PostKersim, on 17 aprilie 2017 - 18:57, said:

EU cofinanteaza. Si polonezii au facut PPP, sa iasa si mai bine.

Plus ca aia din Oradea au luat turbina de gaz tot cu fonduri EU.


http://www.eib.org/e...ppps_public.pdf

Cate sanse ratam datorita incompetentei.. si mai ales cate am ratat, ca ma indoiesc profund ca va mai exista un exercitiu financiar dupa 2020, sau ne vor taia din procentele de confinantare..

Dar din 2007 pana acum puteam sa ajungem lejer la nivelul Ungariei..

Eu am zis ca e posibil sa nu se poata, nu ca nu se poate,
Dupa ce am citit ceeace ati prezentat continui sa-mi mentin parerea fiindca din respectivu' raport reiese ca UE a confinantat respectivu' proiect ca pe un fel de test, nu c-ar fi norma, ca proiectul este de peste 50 de milioane la un oras cu o populatie ceva mai mare decit Sectorul 3 sau ma rog luind in considerare si zonele limitrofe, la jumatate din cit este Bucurestiul fara zone limitrofe.

Daca am fi sa fim corecti, din 1990 s-ar fi putut face chestii in asa fel incit acum am fi fost lejer peste nivelul Ungariei.

#3739
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
Ce inseamna "ïa in calcul" si "accelerarea", fara niste deadline-uri si masuri concrete. Zoaie aruncate, asta inseamna, nimic concret. Poate lua in calcul 5 ani, si accelerarea aia poate insemna ca un dorel de pe santier sa mute o bucata de gard cu 1 metru mai incolo mai devreme cu o zi. Sa nu o dam in penibilitati.

#3740
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Din cite am inteles, madam firea nu-i deacord cu termenu' de 30 Iunie 2017 inaintat de constructor, oare ce-o putea insemna "se ia in calcul" si "accelerarea"? 5 ani ? :rolleyes:

#3741
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
Tataie, lasa vrajeluta, aia-i pentru prosti. Clar, negru pe alb: daca nu se termina in X, facem y. Daca nu se intampla z, facem k. Cu asa ai inteles tu, e clara treaba, tu integi exact ce-ti dicteaza idolii de la latrine, si cam acolo se opreste intelegerea ta. Deci cum e, la ce termen reziliaza contractul (pe date, clar), si ce inseamna accelerare (din nou, pe cifre). Ai inteles? Daca nu, zi-mi, fac si desene daca e cazul.

Edited by RealThing, 18 April 2017 - 15:54.


#3742
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 14:45, said:

Am fost informată de către grupul de lucru comun că este posibil ca în preajma sărbătorilor de Paşte să fie termenul de finalizare,

Si inainte a zis ca se termina de Paste. Evident, ea fiind oarba si surda, cititoare de prompter, si incapabila sa vada cu ochii ei ca o treime nu e gata. Coane, tu practic ne explici ca ea nu e capabila sa faca nimic singur si se bazeaza pe ce-i zic altii. Stiam asta si mai astia ca ala care-i sufla e primarul de Voluntari.

View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 14:45, said:

Si se va minimaliza cantitatea de gunoaie lasate de nesimtiti, nu-i asa boos.

Dragul meu, daca politia comunitara e incapabila sa scada macar numarul de cacati de caine de pe strada, atunci e degeaba. Tu poti insista cu prostiile, da' oamenii cu bun simtul la ei discern usor.


View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 14:45, said:

boosulika nu stiu daca ati fost pe planeta in ultimile luni, da' io am vazut ca denea, cind a luat guvernu' la puricat pe baza unei plingeri

Stai sa ia si contractul asta la puricat. Nu de alta dar: "e evident pentru toti ca o firma de bloc, nou infiintata, e fix cea mai potrivita sa castige un proiect de 23 de milioane. Doar din intamplare e condusa de un teleormanean conscut cu Dragnea."

View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 14:45, said:

Ma iertati, care cuvint din "Anu' trecut, cind a redat in weekend  Kiseleff-ul traficului, toata floarea smartfonistilor urla si o infiera cu minie, acu' ca opreste Calea Victoriei in weekend, banuiesc ca o sa urle iar " va creaza probleme in a-l intelege? Floarea sau smartfonistilor ? Sau e complicat de urmarit o fraza?

Ma iertati da' dvs nu ati fost capabil sa urmariti fraza. O postez din nou, poate acum reusiti: "Primaria a dat drumul Kiseleff-ului ca se incurca traficul. Acum opreste Calea Victoriei, pentru ca probabil e vorba de o strada periferica, pe unde nu circula nimic." Sa va explic? Kiseleff-ul ala la care mai aveai doua variante si pe unde nu mergea mai nimeni in weekend e o artera vitala pentru trafic. Calea Victorei aparent e o straduta necirculata. Logica primaritei iubita de dvs, domnu' active.


View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 14:45, said:

Asa e boos, ca doar datoriile RADET-ului sint din Iunie 2016 incoa'

Coane, discutam de altceva, iar ai dat pe langa. RADET nu mai aceseaza fonduri, fiind in insolventa. Matale ca deobicei esti pe langa.


View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 14:45, said:

boos incapabilii si coruptii in functii publice ajung acolo unsi de D-zeu insusi este?

De A3, de RTV, de oameni platiti sa posteze prin diverse locuri...

View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 15:28, said:

Din cite am inteles, madam firea nu-i deacord cu termenu' de 30 Iunie 2017 inaintat de constructor

Madam Firea e un specialist desavarsit, care nu a vazut ca pasajul e gata doar doua treimi, iar acum se baga la calculat termene? Pe baza caror cunostinte, ca am senzatia ca nu se studieaza la facultatea de litere (specializarea comunicare) elemente de inginerie sau constructii?

Edited by miromulus, 18 April 2017 - 16:00.


#3743
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
L-ai speriat rău pe mr. active, să nu se supere boșii pe el  :)

#3744
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016

View Postactive95, on 18 aprilie 2017 - 14:45, said:

Eu am zis ca e posibil sa nu se poata, nu ca nu se poate,
Dupa ce am citit ceeace ati prezentat continui sa-mi mentin parerea fiindca din respectivu' raport reiese ca UE a confinantat respectivu' proiect ca pe un fel de test, nu c-ar fi norma, ca proiectul este de peste 50 de milioane la un oras cu o populatie ceva mai mare decit Sectorul 3 sau ma rog luind in considerare si zonele limitrofe, la jumatate din cit este Bucurestiul fara zone limitrofe.

Daca am fi sa fim corecti, din 1990 s-ar fi putut face chestii in asa fel incit acum am fi fost lejer peste nivelul Ungariei.
Mai mananci mult maro fix din cur de la sir Dragnea? Invata sa citesti si sa interpretezi un text. Daca nu ai capacitatile necesare, te rog sa nu mai dezinformezi.

Ala a fost un test sa vada daca pot face PPP. A fost un test pentru PPP. In general nu se finanteaza PPP, se finanteaza doar pur si simplu, proiectul facut integral de stat. Si ce conteaza populatia? Nu ai gunoaie in Bucuresti sau ce? Faci cate o centrala pe sector daca este nevoie (si o faci si cu pista de ski pe acoperis, ca in Danemarca, sa faci un ban si din turism, ca ai 3 milioane de potentiali utilizatori).

Si repet, vezi cazul Oradea. Acolo de ce au finanta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate