Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

Roman FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1447 replies to this topic

#199
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Laet Exim e proprietarul licenței.

#200
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Eu i-as da cadou playlistul de la Roman FM, sunt curios cum ar prinde genul asta de playlist la Bacau.

Da, stiu al cui e.

Domnul Marin e chiar un profesionist, chestia e ca n-are timp sa se ocupe de radio, pentru ca se ocupa de radiourile altora, ca sa zic asa.

@chatnoir, tu stii mai bine cum sunt preferintele bacauanilor si stii si ce se difuzeaza pe RFM. Ce crezi, ar merge o treaba din asta?

#201
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
am auzit ca la radio romanu se tot dau dedicatiuni, una doua pe ora..."pentru Iulia.."  se tot zice...
o fi...vendeta..orasului na

#202
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Hehe, Geo Posted Image  Nu, nu se dau, nu-i cu "fara numaaar" pe la noi Posted Image

Acum am vazut, tu esti din Videle? Maine-poimaine te fac astia ministru sau chiar premier Posted Image

#203
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
@geo-videle: Păi ce, tu nu știai că, la ultimul recensământ a reieșit faptul că, numele de Iulia e cel mai des întâlnit în Roman?
Haha. Glumesc.


#204
geo-videle

geo-videle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 12.09.2017
va imbratisez cu drag
sunteti tineri, stiti de gluma, va apreciez.

un weekend frumos sa aveti

#205
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
@galatiuser, ti-am promis candva un bandscan facut la Roman. Abia acum am avut timp, iata-l.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TJnOaXOCvdE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#206
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 09.08.2009
Chiar era necesar sa bagati reclame in aplicatia de mobil?

#207
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
E o reclama full-screen care apare o singura data la 30 de zile, in rest sunt reclame mici jos, care nu afecteaza utilizatorul. Avand in vedere costul aplicatiei, a meritat sa acceptam conditia pusa de dezvoltatorul aplicatiei. Scuze daca a fost deranjanta reclama, de obicei se trece usor cu vederea existenta ei.

#208
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
De când am instalată aplicația nu am dat peste nici o reclamă mai mare decât cea din printul pe care îl voi lăsa.
Ps. Aplicația merge foarte bine pe cele 2 smartphone-uri cu sistem de operare android pe care le utilizez zilnic.

Attached Files


Edited by Iulya_Roman, 19 January 2018 - 22:25.


#209
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 09.08.2009
Eu ma refeream la aia full screen. Nu stiu cum e pe android dar pe iOS apare mai des decat o data pe luna! Nu intru pe aplicatie in fiecare zi, dar de obicei cand intru imi apare cate o reclama full screen care nu ma lasa sa o inchid in primele 5 secunde. De exemplu astazi mi-a aparut de doua ori, a doua oara m-a lasat sa o inchid diin prima. Cele din subsol nu sunt deranjante, pe mine aia full screen m-a enervat.

#210
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Nu am dat peste nici o reclamă fullscreen până acum pe android.
Poate ne va putea lămuri Alexis dacă e vreo diferență de utilizare a apk între android și ios.
Ps. Miercuri am ascultat de pe unul din telefoane pe apk deși pot prinde foarte bine și de pe fm dar așa am dorit să ascult de pe apk.
Din când în când, se mai întrerupea muzica (câteva secunde) apk nu se închidea și arăta faptul că e pe play dar muzica avea acele mici întreruperi. Dar nu a  fost ceva care să se repete mai mult de 3 ori cam așa.
În rest, mi-aș dori să fie un pic mai diversificată apk.

Edited by Iulya_Roman, 19 January 2018 - 23:31.


#211
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
O sa verific apk-ul pentru iOS si promit ca se va rezolva problema curand, Florin.

#212
teogorghin

teogorghin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 12.06.2016
Pe IOS nu este fisier de tip .apk . Incearca sa vezi ce aplicatii ai instalate pe telefon. Sunt unele aplicatii care instaleaza alte aplicatii care afiseaza reclame. O aplicatie buna de internet radio este tunein.

#213
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Peste ce am dat azi in Slanic Moldova la o scanare de rutina:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rx1kjlk7YPU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca o noutate: l-am prins o mare parte de la Moinesti pana in Bacau fie bine fie mai slab.

#214
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Prin  zona Bacau - iesire din Bacau spre Onesti - Adjud - Moinesti - Tg Ocna cum e, pana unde se prinde? Cu radio din masina, asta e interesant, ca nu intinde cineva antene prin Moinesti sa asculte Roman FM, asta e sigur Posted Image)

Edited by alexis27, 20 January 2018 - 21:58.


#215
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Spre Onesti se prinde pana pe la Sanduleni aproape continuu, dupa motelul Magura Verde si pana pe la Hanul lui Matei intra ca local. Inspre Adjud dupa iesirea din Bacau si pana dupa Nicolae Balcescu se tine iarasi pe pozitie. Iar spre Moinesti cel mai evident e in serpentinele de la iesirea din Grigoreni spre Bacau unde iarasi intra ca local, in rest e mai slab sau mai tare functie de relieful zonei.
Si inca o precizare: si pe vremea NORD EST FM prindeam bine dupa Magura, pe dealul unde sunt pilonii GSM si antena lui 96.8 TRINITAS.

Edited by chatnoir401, 20 January 2018 - 22:17.


#216
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Si in interiorul Bacaului? Pe unde ajunge si pe unde nu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate