Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Blestemele se mostenesc?

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
Blestemele pot merge pana la 7 generatii.Dar exista ceva si mai subtil legat de toate actiunile noastre: actiunile si reactiunile concordante.

Edited by 3sat, 28 April 2016 - 16:04.


#20
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Post3sat, on 28 aprilie 2016 - 16:01, said:

Blestemele pot merge pana la 7 generatii.Dar exista ceva si mai subtil legat de toate actiunile noastre: actiunile si reactiunile concordante.
Daca ai idee ce sunt blestemele da ele se mostenesc , dar nu aiureli din astea . Un exemplu de blestem  care se transmite sun bolile venerice de la mama la fat .sau daca o mama e alcolista , fumatoare in timpul sarcinii pruncul este blestemat (afectat ) .

#21
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postpacopaco1967, on 28 aprilie 2016 - 16:15, said:

Daca ai idee ce sunt blestemele da ele se mostenesc , dar nu aiureli din astea . Un exemplu de blestem  care se transmite sun bolile venerice de la mama la fat .sau daca o mama e alcolista , fumatoare in timpul sarcinii pruncul este blestemat (afectat ) .
Paco, prietene, nu te baga aici, nu are rost. Posted Image

#22
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Daca vrei sa intelegi problema la modul serios iti recomand sa citesti cartea "Vindecarea arborelui genealogic" de dr. Kenneth McAll in care explica cum informatia (pozitiva sau negativa) se transmite de la o generatie la alta.
Cartea este mult mai complexa si merita citita. Mai mult, arata metoda descoperita si practicata de el pentru a scapa de aceste informatii-ganduri.

#23
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Post_-AppleS-_, on 28 aprilie 2016 - 14:19, said:

Ca la acatiste.
Acatistele sint rugaciuni!
Unele acatiste sint de lauda, altele de multumire, altele pentru momente grele,...

View PostVillefort, on 28 aprilie 2016 - 14:03, said:

Acum, femeia poate sa aiba o viata linistita sau blestemul ala se va abate si asupra ei? Mai ales, tipul o va duce bine cu ea, sau insurandu-se cu ea ia si asupra lui blestemul, restul vietii lor fiind un chin?
Exista slujbe de dezlegare. Se fac la manastiri. Restul informatiilor se primesc la fata locului.
Aceste slujbe pot neutraliza si rupe lantul blestemelor.
Dintre solutiile paranormale este varianta cea mai ieftina si mai sigura decit multe altele.

Edited by barbu78, 28 April 2016 - 17:06.


#24
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View PostVillefort, on 28 aprilie 2016 - 14:03, said:

Se da o femeie si un tip. In adolescenta, ea a devenit orfana de mama, apoi, dupa cateva luni de tata, subit, prostesc, lasand o intreaga comunitate gura - casca.

Se stie ca al ei tata a tras multe tepe  la viata lui si i s-au facut farmece sa se-ntample ce s-a-ntamplat.

Acum, femeia poate sa aiba o viata linistita sau blestemul ala se va abate si asupra ei? Mai ales, tipul o va duce bine cu ea, sau insurandu-se cu ea ia si asupra lui blestemul, restul vietii lor fiind un chin?

Rog carcotasii sa stea la distanta. Posted Image

Pai sa-ti dau eu un raspuns scurt: Conform mecanismului subconstient "tocmai de ceea ce ti-e frica nu scapi", daca crezi sau ti-e frica ca un blestem se poate adeveri, el va prinde, indiferent cine "ti-l face cadou". Cine nu crede ca aceste blesteme il pot influenta devine imun la ele. A! si daca tot am zis ce am avut de zis mai adaug un mecanism subconstient: daca un blestem "prinde" atunci si cel ce a blestemat va suporta aceleasi consecinte.

Deci, va sfatuiesc in mod sanatos sa considerati blestemele simple vorbe sau ritualuri fara efect. Acesta este cel mai sanatos antidot.

#25
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostMarianG, on 28 aprilie 2016 - 14:16, said:

rog si eu sa ma lamuriti cum functioneaza un blestem
ce si unde semnez

Din pacate functioneaza dar sint greu de depistat , poate fi orice sau un blestem.

#26
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016

View PostVillefort, on 28 aprilie 2016 - 14:03, said:

Se da o femeie si un tip. In adolescenta, ea a devenit orfana de mama, apoi, dupa cateva luni de tata, subit, prostesc, lasand o intreaga comunitate gura - casca.

Se stie ca al ei tata a tras multe tepe  la viata lui si i s-au facut farmece sa se-ntample ce s-a-ntamplat.

Acum, femeia poate sa aiba o viata linistita sau blestemul ala se va abate si asupra ei? Mai ales, tipul o va duce bine cu ea, sau insurandu-se cu ea ia si asupra lui blestemul, restul vietii lor fiind un chin?

Rog carcotasii sa stea la distanta. Posted Image
Dute omule si bea o bere sau spune o rugaciune si lasa prostiile astea pe care unele concetatene de ale noastre ,alea cu doi de rr fac vile spoite cu aur.

#27
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Post3sat, on 28 aprilie 2016 - 16:17, said:

Aura voinţelor individuale ......

View Post3sat, on 28 aprilie 2016 - 16:27, said:

Emiţător de vibraţii, receptor de vibraţii analoge, t......

...Ha ?..... Posted Image
...wow ......Posted Image

#28
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Post3sat, on 28 aprilie 2016 - 16:01, said:

Blestemele pot merge pana la 7 generatii.Dar exista ceva si mai subtil legat de toate actiunile noastre: actiunile si reactiunile concordante.
Eu  stiam ca pana la a noua generatie. Si cum e asta cu subtilul? Adica  poti perpetua un blestem in functie de ceea ce faci tu? Sau il poti pasa altcuiva?

View Postcap_tepos, on 28 aprilie 2016 - 17:08, said:

Pai sa-ti dau eu un raspuns scurt: Conform mecanismului subconstient "tocmai de ceea ce ti-e frica nu scapi", daca crezi sau ti-e frica ca un blestem se poate adeveri, el va prinde, indiferent cine "ti-l face cadou". Cine nu crede ca aceste blesteme il pot influenta devine imun la ele. A! si daca tot am zis ce am avut de zis mai adaug un mecanism subconstient: daca un blestem "prinde" atunci si cel ce a blestemat va suporta aceleasi consecinte.

Deci, va sfatuiesc in mod sanatos sa considerati blestemele simple vorbe sau ritualuri fara efect. Acesta este cel mai sanatos antidot.
Eu nu as fi asa de sigura....Energia  negativa degajata in momentul producerii blestemului nu e usor de curatat. De aceea se spune ca uneori platesti pacatele inaintasilor tai,pentru ca blestemul ca si  intregul sistem de energie vibrationala intr-o familie are multe ramificatii si  de obicei plateste cel mai putin vinovat de rele...pt ca doar asa se poate ajunge la o purificare energetica.

Edited by isisceanoua, 28 April 2016 - 18:41.


#29
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View Postisisceanoua, on 28 aprilie 2016 - 18:41, said:

Eu  stiam ca pana la a noua generatie. Si cum e asta cu subtilul? Adica  poti perpetua un blestem in functie de ceea ce faci tu? Sau il poti pasa altcuiva?


Eu nu as fi asa de sigura....Energia  negativa degajata in momentul producerii blestemului nu e usor de curatat. De aceea se spune ca uneori platesti pacatele inaintasilor tai,pentru ca blestemul ca si  intregul sistem de energie vibrationala intr-o familie are multe ramificatii si  de obicei plateste cel mai putin vinovat de rele...pt ca doar asa se poate ajunge la o purificare energetica.

Pai asta e problema: nu esti asa de sigura, deci ticalosia poate prinde. Eu zic sa fii sigura, sau daca pe moment nu esti, educa-te treptat sa fii. Trateaza ritualurile diabolice si vorbele negative ca pe nimicuri. Nu te speria de nimic, astfel vei avea si taria de a-i ierta pe gresiti si blestemele nu vor prinde. Daca nu vor prinde, va fi bine si de cel ce le initiaza, pentru ca daca vor prinde si initiatorul va suferi aceleasi consecinte. Fiti increzatori in voi si nu va temeti de nimic. Asta este calea spre o evolutie sirituala avansata.

#30
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Sa stii ca eu sunt cam Toma Necredicionsul,insa  de la o vreme incep sa scartai la acest capitol...Viata mi-a aratat ca nu tot ce se vede e periculos...Si daca nu s-au prins de mine e ptr ca nu am permis,dar nu-i pot proteja si pe cei care nu au un astfel de psihic si pentru care chiar as face orice sa-i protejez si cand spun orice inseamna ca e chiar asa.

#31
Fayre

Fayre

    dama-de-trefla

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 03.04.2016
@Villefort tu nu stii daca sa o iei de nevasta sau nu si ne intrebi pe noi?

#32
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Da, blestemul se mosteneste, daca copilul continua in aceeasi directie ca parintele sau. Spiritul cel rau care l-a chinuit pe parinte, vine si peste copil, acesta fiind sub tutela parintelui, deci expus.

#33
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

View Postvladutgm, on 28 aprilie 2016 - 16:46, said:

Daca vrei sa intelegi problema la modul serios iti recomand sa citesti cartea "Vindecarea arborelui genealogic" de dr. Kenneth McAll in care explica cum informatia (pozitiva sau negativa) se transmite de la o generatie la alta.
Cartea este mult mai complexa si merita citita. Mai mult, arata metoda descoperita si practicata de el pentru a scapa de aceste informatii-ganduri.

Merci de pont.

View Postcap_tepos, on 28 aprilie 2016 - 17:08, said:

"tocmai de ceea ce ti-e frica nu scapi".

La asta m-am gandit si eu.

View PostFayre, on 28 aprilie 2016 - 20:36, said:

@Villefort tu nu stii daca sa o iei de nevasta sau nu si ne intrebi pe noi?

Nu doresc sa ma leg la cap deocamdata, am timp. :lol:

View Postdark, on 28 aprilie 2016 - 21:46, said:

Da, blestemul se mosteneste, daca copilul continua in aceeasi directie ca parintele sau. Spiritul cel rau care l-a chinuit pe parinte, vine si peste copil, acesta fiind sub tutela parintelui, deci expus.

Asa, pe tine te stiu serioasa. Argument biblic stii? Inca nu am voie pe S&R.

#34
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016

View Postdark, on 28 aprilie 2016 - 21:46, said:

Da, blestemul se mosteneste, daca copilul continua in aceeasi directie ca parintele sau. Spiritul cel rau care l-a chinuit pe parinte, vine si peste copil, acesta fiind sub tutela parintelui, deci expus.
Pana la ce varsta tine tutela asta?Spiritul chiar respecta asta?E sub contract sau cum?Daca nu respecta tutela il ridica garda?Posted Image

Edited by Lup_Victor, 29 April 2016 - 01:16.


#35
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@3sat
Conform punctului 2.c. din Regulamentul forumului si a legislatiei in vigoare este interzisa postarea de informatii cu incalcarea dreptului de autor/ reproducerea lor fara permisiunea autorilor. Data viitoare, atunci cand preiei citate de pe Internet, indica sursa/ autorii citatelor! In plus, ai fost off-topic. Ti-am sters ultimele doua posturi si sper ca in viitor sa nu mai fie nevoie...

Edited by _-_, 29 April 2016 - 07:15.


#36
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View PostLup_Victor, on 29 aprilie 2016 - 01:16, said:

Pana la ce varsta tine tutela asta?Spiritul chiar respecta asta?E sub contract sau cum?Daca nu respecta tutela il ridica garda?Posted Image
Glumesti tu ,ehee.nici nu stii cati ani am glumit si eu asa pana am dat cu capul de pragul de sus,insa solutia sunt credinta si rugaciunea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate