Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Blestemele se mostenesc?

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,392
  • Înscris: 16.03.2004

 emerem, on 29 mai 2018 - 11:37, said:

Deci este dreptul cuiva de a alege cu cine vrea sau nu sa lupte.

Omul nu poate lupta cu spiritele. Preoții și toți clarvăzătorii la care ați fost, duceau această luptă prin faptul că făceau apel la o Putere transcedentală. Lupta se dă la acest nivel. Cine are fir de legătură cu Divinitatea, face apel prin harul care i s-a dat. Nu există: cazul acesta îl refuz, că nu am eu chef, că nu pot să mă lupt, că mi-e frică etc., deoarece nu omul duce lupta. Altcineva se luptă, efectiv. De aceea, refuzul acelor exorciști este de neînțeles. Cum să refuze?Posted Image

Edited by dark, 29 May 2018 - 12:15.


#128
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Din smerenie, nu silesti  pe Dumnezeu sa faca minuni la comanda. Nu intervii supranatural intr-o situatie doar pentru ca vrei tu sa-ti faci voia.
Cu Dumnezeu nu te comporti ca si cum ai suna la 112.

#129
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,392
  • Înscris: 16.03.2004
A scoate dracii nu este o minune. Este o stare de necesitate.

#130
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Da,dark,ai perfecta dreptate.Nu credeam ca stii lucrurile astea.Intr-adevar lupta se da la nivel transcedental,entitati superioare duc lupta asta.Eu m-am referit la faptul ca,sau nu aveau aceste legaturi cu divinul-preotii si calugarii-sau li s-a comunicat din astral ca nu au permisiunea sa intervina in cazul meu.

#131
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,392
  • Înscris: 16.03.2004

 emerem, on 30 mai 2018 - 10:13, said:

li s-a comunicat din astral ca nu au permisiunea sa intervina in cazul meu.

Nu există așa ceva!
Atunci dracii sunt prietenii cei mai buni ai lui Dumnezeu, pe care-i protejează! Dacă așa stau lucrurile atunci Dumnezeul sau Spiritul acela cu care au vorbit călugării și care nu-i lasă să te ajute pe tine, este, de fapt, marele Satan!

#132
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Dark,exista ceva ce nu intelegi.NImic nu se intampla fara voia lui Dumnezeu.De cele mai multe ori problemele oamenilor fie mari sau mici le sunt lasate cu voia lui Dumnezeu pentru a evolua.De cand si de cate ori putea elimina Dumnezeu demonii daca voia?!Oamenii au liber arbitru si sunt lasati sa aleaga de partea cui se afla.Pe mine experienta oribila pe care am avut-o m-a schimbat in bine.Am renuntat la egoism,la mandrie fara rost,am invatat ca desi ca suflet am valoare,ca om greseam foarte mult.Am mai invat ceva foarte important:Dumnezeu este langa mine si ma ajuta in orice situatie.Stiu acum ca sunt puternica si ,fara voia lui Dumnezeu,nimic nu ma poate distruge.

#133
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,392
  • Înscris: 16.03.2004
Dumnezeu permite demonilor să-și exercite posesia asupra unor oameni nesfinți, care nu ascultă de El. Dar în momentul în care cel în suferință dorește ajutor, este imposibil ca Dumnezeu să zică ”pas”.Posted Image

#134
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Blestemele se mostenesc prin testament olograf, se enumera printre bunurile mobile si imobile ale masei succesorale.
O casa, blestemul de a plati ipoteca, o masa etc....

 dark, on 30 mai 2018 - 18:43, said:

Dumnezeu permite demonilor să-și exercite posesia asupra unor oameni nesfinți, care nu ascultă de El. Dar în momentul în care cel în suferință dorește ajutor, este imposibil ca Dumnezeu să zică ”pas”.Posted Image
Iov era nesfant, saracu`

#135
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,392
  • Înscris: 16.03.2004
Siggy, aici suntem serioase, da? Vezi că, asta așa, ca un sfat prietenesc, aici nu avem moderatori de carton ca la religie, să știi, aici se aplică regulamentul. Iar cu privire la Iov, nu-ți pot răspunde aici, fiindcă discuțiile de natură religioasă sunt nepotrivite.
Acest topic a fost deschis de persoane care chiar au avut probleme de natură spirituală. Nu râdem, nu glumim, ci discutăm fiindcă le dăm crezare acestor utilizatori, iar dacă nu le dăm crezare, nu avem de ce să mai stăm pe aici.

 emerem, on 30 mai 2018 - 11:02, said:

Am mai invat ceva foarte important:Dumnezeu este langa mine si ma ajuta in orice situatie.

Vezi, deci cei care îți spun că poate acele spirite sunt destinate cumva să te atace, și asta e situația, tu trebuie să te resemnezi, în realitate, habar nu au despre ce este vorba!

#136
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014

 Villefort, on 28 aprilie 2016 - 14:03, said:

Se da o femeie si un tip. In adolescenta, ea a devenit orfana de mama, apoi, dupa cateva luni de tata, subit, prostesc, lasand o intreaga comunitate gura - casca.

Se stie ca al ei tata a tras multe tepe  la viata lui si i s-au facut farmece sa se-ntample ce s-a-ntamplat.

Acum, femeia poate sa aiba o viata linistita sau blestemul ala se va abate si asupra ei? Mai ales, tipul o va duce bine cu ea, sau insurandu-se cu ea ia si asupra lui blestemul, restul vietii lor fiind un chin?

Rog carcotasii sa stea la distanta. Posted Image
Depinde cum va intelegeti, poate fi un chin sau o viata frumoasa...da nu prea are legatura cu blestemele.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate