Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...
 Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati
 Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...
 Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 

200k euro de investit

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View Postapartament123, on 13 martie 2016 - 19:25, said:

Va rog ramaneti on-topic. Cine se pricepe la imobiliare sau macar ma poate indrepta in directia potrivita sa dea reply, in rest abtineti-va.
Vezi pe la mitingurile antibanci, e plin pe acolo de investitori imobiliari priceputi. Cere-le sfatul, ei te pot indruma bine.

Eu totusi n-as face pasul spre imobiliare si nu mi-as investi ouale intr-un singur cos. Eu as investi banii in patru cosuri ca sa fie mai safe: pacanele, bilete loto, bautura si curve.
La sfarsit, spre deosebire de imobiliare, macar poti spune ca te-ai distrat de banii aia.

Edited by Friskey, 13 March 2016 - 20:07.


#38
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View PostDraculescuDraculescu, on 13 martie 2016 - 18:34, said:

daca as fi in locul tau as baga banii intr-un domeniu pe care il cunosc
Si daca omulo este jucator de pacanele ?
Atat stie, atat cunoaste ?

#39
apartament123

apartament123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2016
Pentru cel care m-a intrebat in ce oras as prefera sa investesc : in oricare imi aduce cel mai mare profit. Daca in cucuietii din deal sunt partamente de 1000 euro cu 100 euro chirie atunci nu m-ar deranja sa inveztesc acolo chiar daca nu e aproape de casa.

#40
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View Postapartament123, on 13 martie 2016 - 20:50, said:

Pentru cel care m-a intrebat in ce oras as prefera sa investesc : in oricare imi aduce cel mai mare profit. Daca in cucuietii din deal sunt partamente de 1000 euro cu 100 euro chirie atunci nu m-ar deranja sa inveztesc acolo chiar daca nu e aproape de casa.
"Inveztește" și în limba română!

#41
apartament123

apartament123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2016
Un raspuns foarte pertinent. Unde e butonul de report ?

#42
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016
Dai 1000 euro si iti spun. Hai, nu fi zgarcit, ca ai de unde.

#43
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 23.10.2006
Da bunica-ta cum a facut acei bani? Sa nu-mi spui ca a forat dupa bitcoin ca nu te cred. Fa si tu ce a facut ea si ar trebui sa ajungi lejer la 1 mil euro(daca presupunerea ca ea a plecat de la zero e reala).

#44
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Troll sau nu , dar daca nu stiti care e afacerea cu bitcoinii mai bine va abtineti ( 90% din voi )
Ideea e sa cumperi bitcoinii in momentul in care ei sunt mici si sa-i schimbi cand cresc
si asta o zic din proprie experienta .
Cu banii blocati 1 an de zile am scos profit 150% ( pe langa cei investiti )

Pentru initiator cu banii aia iti iei 2 apartamente in Bucuresti ( musai pe langa facultati si +3 camere ) de unde scoti lejer 300 euro din fiecare .
Contractul nu trebuie sa il depui la fisc ( suntem romani ce pana mea ) iar impozitul pe 12 ani nu cred ca ajunge la 6000 euro cum a spus un utilizator pe prima pagina.


!!! Daca nu alegi Bucuresti atunci dute catre CLUJ - TIMISOARA - IASI ( Care e mai aproape de tine )

#45
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,871
  • Înscris: 13.08.2008

View Postseawolf, on 14 martie 2016 - 00:53, said:

Pentru initiator cu banii aia iti iei 2 apartamente in Bucuresti ( musai pe langa facultati si +3 camere ) de unde scoti lejer 300 euro din fiecare .
Contractul nu trebuie sa il depui la fisc ( suntem romani ce pana mea ) iar impozitul pe 12 ani nu cred ca ajunge la 6000 euro cum a spus un utilizator pe prima pagina.
Cum va justifica veniturile la negru ? Daca chiriasul distruge ceva/ nu plateste etc., cum il trage la raspundere/ cum isi recupereaza pagubele, pierderile, neavand contract ?
Si in cat timp isi recupereaza investitia ?
Raportul pret/ chirie= 100.000/ 300 Euro= 333 ( chiria pe aproape 30 de ani ! Posted Image ). Multi afirma ca e mult si 180-200 ! Ne referim la apartament nemobilat ?
Ai mai dat acest gen de sfaturi si altora ?Posted Image

#46
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Probabil e genul care asteapta cu apartamentul gol fraierul care sa marcheze suma dorita de el mult supraevaluata.

#47
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,871
  • Înscris: 13.08.2008

View Postvubiv, on 14 martie 2016 - 09:11, said:

Probabil e genul care asteapta cu apartamentul gol fraierul care sa marcheze suma dorita de el mult supraevaluata.

Pai si cat pierde in perioada cat sta gol apartamentul ? 2 luni neocupat / an inseamna deja 17% pierdere.

Edited by vacantamijlocie, 14 March 2016 - 09:43.


#48
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Fiecare are alta gandire.
Unii prefera sa astepte pestele cel mare, nu toata lumea se grabeste sa inchirieze si sa faca rost de bani.

#49
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,871
  • Înscris: 13.08.2008

View Postvubiv, on 14 martie 2016 - 09:45, said:

Fiecare are alta gandire.
Unii prefera sa astepte pestele cel mare, nu toata lumea se grabeste sa inchirieze si sa faca rost de bani.

Si, asteptand pestele cel mare, pierde bani luna de luna, care sunt greu/ imposibil de recuperat.

#50
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postvacantamijlocie, on 14 martie 2016 - 09:00, said:

Cum va justifica veniturile la negru ? Daca chiriasul distruge ceva/ nu plateste etc., cum il trage la raspundere/ cum isi recupereaza pagubele, pierderile, neavand contract ?
Si in cat timp isi recupereaza investitia ?
Raportul pret/ chirie= 100.000/ 300 Euro= 333 ( chiria pe aproape 30 de ani ! Posted Image ). Multi afirma ca e mult si 180-200 ! Ne referim la apartament nemobilat ?
Ai mai dat acest gen de sfaturi si altora ?Posted Image

Citeste cu atentie si o sa vezi ca spunea de 2 apartamente, deci 600 de euro lunar. Oricum, proasta idee cu facutul la negru, si asa e aproape imposibil sa dai afara chiarasii cu probleme, ia sa incerci asta si fara contract...

#51
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007

View Postvacantamijlocie, on 14 martie 2016 - 09:00, said:

Cum va justifica veniturile la negru ? Daca chiriasul distruge ceva/ nu plateste etc., cum il trage la raspundere/ cum isi recupereaza pagubele, pierderile, neavand contract ?
Si in cat timp isi recupereaza investitia ?
Raportul pret/ chirie= 100.000/ 300 Euro= 333 ( chiria pe aproape 30 de ani ! Posted Image ). Multi afirma ca e mult si 180-200 ! Ne referim la apartament nemobilat ?
Ai mai dat acest gen de sfaturi si altora ?Posted Image
Referitor la contract , am vazut o multime de contracte in alb sau fara data :) , Nu cred ca adolescentii de 18-24 ani au nevoie de contract inregistrat la primarie ca sa le deconteze parintii chiria ...
Iar metode ca sa fentezi sistemul sunt o multime
+ ca investitia ti-o recuperezi cand vrei . Ai vandut apartamentul si gata


View Postfigo1988, on 14 martie 2016 - 11:54, said:


Citeste cu atentie si o sa vezi ca spunea de 2 apartamente, deci 600 de euro lunar. Oricum, proasta idee cu facutul la negru, si asa e aproape imposibil sa dai afara chiarasii cu probleme, ia sa incerci asta si fara contract...
Faci un contract beton , nu treci data si aia e .
Cum au facut chiriasii probleme , ai inregistrat contractul , astepti o luna ca sa poti dovedi ca nu sunt seriosi si direct la executare cu ei :)

#52
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
A spus 2 apartamente care costa ambele 200.000 euro. Rezulta 100.000 apartamentul si minim 300 euro chiria per apartament

View Postseawolf, on 14 martie 2016 - 11:58, said:

Referitor la contract , am vazut o multime de contracte in alb sau fara data Posted Image
Unde gasesti fraierul de chirias sa semneze ceva in alb si sa riste sa fie tepuit bine de tot in orice moment?
Poate doar daca iti e ruda sau prieten sa puna botul la asa ceva.

#53
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,871
  • Înscris: 13.08.2008

View Postseawolf, on 14 martie 2016 - 11:58, said:


Faci un contract beton , nu treci data si aia e .
Cum au facut chiriasii probleme , ai inregistrat contractul , astepti o luna ca sa poti dovedi ca nu sunt seriosi si direct la executare cu ei Posted Image
Si daca ei demonstreaza ca stau mai demult acolo/ ca au semnat contractul mai demult ? Nu au si ei 1 exemplar din contract ?  Proprietarul nu intra la fals in acte/ evaziune fiscala ?Posted Image

View Postfigo1988, on 14 martie 2016 - 11:54, said:


Citeste cu atentie si o sa vezi ca spunea de 2 apartamente, deci 600 de euro lunar. Oricum, proasta idee cu facutul la negru, si asa e aproape imposibil sa dai afara chiarasii cu probleme, ia sa incerci asta si fara contract...

Citeste cu si mai multa atentie ca e 300 Euro/ apartament= 100K Euro ( sunt 2 apartamente ).Posted Image

#54
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Ai dreptate, am citit acum ce a scris, dar atunci nu are sens. E greu sa iei doar 300 de euro chirie dintr-un apartament de 100k.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate