Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16170 replies to this topic

#11719
MarmoreAl

MarmoreAl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.07.2016
Multumesc! Deocamdata o sa iau Wizz Priority si dupa mai vad daca o sa cumpar serviciul Discount Club.

#11720
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 MarmoreAl, on 11 iulie 2018 - 22:41, said:

Multumesc! Deocamdata o sa iau Wizz Priority si dupa mai vad daca o sa cumpar serviciul Discount Club.

din cate stiu eu Discount Club se poate achizitiona doar impreuna cu un bilet nou, nu il poti cumpara ca serviciu separat.

#11721
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Am avut o rezervare pe booking.com facuta prin wizz. Cazarea a fost finalizata in 25.06 dar creditul inca nu mi-a aparut in cont !? Cam cat dureaza ?

#11722
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,585
  • Înscris: 14.04.2008
poate dura si mai bine de o luna!

#11723
tinap

tinap

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.03.2017
Buna ziua,
Azi dupa amiaza am incercat sa cumpar un bilet cu wizz folosind visa card si de 5 ore inca nu reusesc.
Cand dadeam sa platesc,ba imi aparea "acest site nu poate fi gasit" or "se vede ca banca a refuzat plata" din etc motive.
Dar aceste motive nu exista,am incercat cu 2 credit carduri,una din ele are credit mare,imposibil sa depaseasca folosirea zilnica,cealalta e a fiului meu si e la zi cu platile.
Ce crede-ti ca poate fi?Se poate ca site-ul wizz sa fie temporar defect?
A mai patit cineva asa ceva?
Locatia si cardurile sunt emise din Israel.Am cumparat anul trecut tot intr-o zi de vineri si nu a fost nici o problema.
Sunt tare necajita,caci e bilet pentru fata mea,vrea sa vina si ea in Romania,caci mama e bolnava grav,si nu sunt decat un bilet pt.datele ce le vrea ea,26 aug-8 sept.

#11724
Eduard55

Eduard55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.04.2018
Su scumpit ăștia biletele sau mi se pare mie?
Zbor des cu ei dar parca au niște preturi acuma de îți vine rău...

#11725
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
Depinde de destinație in special și probabil ca e scump returul. Fiind vara încearcă sa fructifice vacantele romanilor care se întorc acasă pe timpul verii. E ceva ce se practica an de an cam la orice companie low cost. M am uitat prin primăvara de un zbor ieftin pt un city break, găseam tur la 20€ și retur la 200€.

#11726
SELENA30

SELENA30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.07.2018
Stie cineva cum si daca se poate schimba numele de familie dupa casatorie pe contul wizzair pt a beneficia in continuare de discount club? Nu exista nicio optiune in cont. Incerc sa evit call centre pt ca ar trebui sa sun din elvetia..

#11727
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
Cum fac sa...ori pe site-ul wizzair, ori pe skyscanner sau momondo. Vreau sa plec in luna, sa zicem ianuarie, din Bucuresti, o saptamana, undeva, nu m-am decis unde. Cum fac sa vad, de ex, cele mai ieftine destinatii wizz, cu plecare din Bucuresti, intr-o anumita perioada de timp? Daca e posibil, evident.

#11728
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
Este ca nici macar nu ai intrat pe site-urile amintite de tine sa vezi daca ai vreo optiune de genul?
Toate au optiunea asta si sunt si in romana presupunand ca in engleza ti-ar pune probleme urmatoarele:
- "Flexible on dates?" pe Wizz sau
- "Can't decide where? Click here to search Everywhere" pe Skyscanner
- "Anywhere - see where you can go on your budget" pe Momondo.

#11729
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 wiseguy76, on 31 iulie 2018 - 05:07, said:

Cum fac sa...ori pe site-ul wizzair, ori pe skyscanner sau momondo. Vreau sa plec in luna, sa zicem ianuarie, din Bucuresti, o saptamana, undeva, nu m-am decis unde. Cum fac sa vad, de ex, cele mai ieftine destinatii wizz, cu plecare din Bucuresti, intr-o anumita perioada de timp? Daca e posibil, evident.

1.intri pe kiwi.com
2.selectezi "bucuresti" ca punct de plecare si "anywhere" la destinatie.
3.selectezi la data plecarii "time range" 1-31.ianuarie 2019
4.selectezi la data sosirii "durata calatoriei" 6-8 nopti, sau chiar fix 7 daca doresti
5.apesi butonul "search"
6.iti gaseste cele mai ieftine zboruri cu tot cu escale. de la filter poti sa selectezi doar zorurile directe.
7.mergi pe site-ul companiei care are zborul pe care l-ai ales si cumperi biletele de acolo, nu de pe kiwi pt ca au un comision.
8.daca te intereseaza doar zborurile cu wizzair exista si optiunea de a selecta/deselecta anumite companii aeriene.

Edited by giuliani, 31 July 2018 - 12:46.


#11730
REZA2015

REZA2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.02.2015

 wiseguy76, on 31 iulie 2018 - 05:07, said:

Cum fac sa...ori pe site-ul wizzair, ori pe skyscanner sau momondo. Vreau sa plec in luna, sa zicem ianuarie, din Bucuresti, o saptamana, undeva, nu m-am decis unde. Cum fac sa vad, de ex, cele mai ieftine destinatii wizz, cu plecare din Bucuresti, intr-o anumita perioada de timp? Daca e posibil, evident.
Ai si varianta de a te abona la newsletter pe site, primesti din timp informatii privind oferte diverse (ex. reducere 30% sau 20% intr-un anumit weekend, sau 50% pe o anumita ruta, sau bilete la 10 euro cu plecare doar dintr-un anumit oras, etc, etc)...Ma refer aici la site Wizz Air, eu am cont la ei de 6 ani si m-au ajutat aceste informatii..

Edited by REZA2015, 31 July 2018 - 16:53.


#11731
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006

 giuliani, on 31 iulie 2018 - 12:43, said:



Multumesc pentru informatie, chiar nu stiam de site-ul ala. Super folositor.

#11732
wildetiger2000

wildetiger2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2007
Am luat bilet dus-intors prin Flygo pentru Romania.De venit,am venit bine,dar peste doua zile trebuie sa plec si nu pot face check inul online de pe laptop. Am reusit totusi sa fac check in de pe mobil cu aplicatia WizzAir. Stie cineva cum pot tipari biletele de imbarcare de pe telefon?

#11733
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,585
  • Înscris: 14.04.2008
de ce e nevoie sa le tiparesti?
foloseste aplicatia wizz de pe telefon
.

Edited by dariuscha, 04 August 2018 - 16:01.


#11734
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,892
  • Înscris: 10.12.2006
Poti folosi boarding pass de pe telefon.

Cand am zburat luna trecuta am folosit si eu metoda asta, l-am adus pe ecran si m-am pus la coada. cand am ajuns sa-mi verifice tanti biletul, deblochez telefonul si pass-ul nicaieri.
Este acolo un buton in aplicatie, era gri si nu se intampla nimic cand dadeam pe el. A luat aia telefonul, a facut tap pe-acolo... zice "da ce aplicatie e asta?". PLM, aplicatia voastra, ce sa fie?
M-am dat la o parte sa mearga randul si am restartat aplicatia, apoi a aparut si pass-ul.

Edited by Mizu, 04 August 2018 - 16:07.


#11735
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
salveaza boarding pass-ul in wallet, si nu mai ai treaba

#11736
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 03.04.2010
Wizzair lanseaza trei rute noi la inceputul orarului de iarna:
Iasi - Liverpool
Bucuresti - Liverpool
Cluj-Napoca - Liverpool

Zilele de operare si orarul de zbor in foto ( sursa airlineroute ):

Attached Files


Edited by raul_6776, 07 August 2018 - 13:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate