Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 

Mozart in the Jungle

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 14.04.2010
Attached File  61x-NWI0kQL__SX940_.jpg   72.24K   20 downloads

Eu am sarit de cateva ori peste titlul asta... imi suna a porcarie, dar intr-o seara am zis sa ii dau o incercare... nu m-am oprit pana nu am vazut toata seria 1.
Deci, il recomand cu toata inima, mai ales daca aveti o oarecare inclinatie si spre muzica clasica. E o lume moderna a unor artisti cu un nume, a altora in devenire si altii pe cale de a fi uitati. O lume cu minti "excentrice" si viziuni cel putin ciudate asupra lumii iar umorul de situatie este criminal, metaforic vorbind.

Am inceput si a doua serie, dar parca nu mai are aceeasi nebunie din prima parte, dar mai are timp sa isi revina

Nota 8.2 pe IMDB: http://www.imdb.com/...ref_=ttmd_md_nm

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QixpBQcGAqc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,182
  • Înscris: 16.10.2008
Seria a doua e mult mai subtire. Inegale episoadele ,unele mai bune altele slabe chiar.

#3
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Am vazut si eu ca a luat ceva premii la globurile de aur , nu auzisem de el pana atunci.Cred ca ma uit si eu cand voi avea ceva timp liber.

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,891
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://49.media.tumblr.com/b8e5e0bbdb5d42e4031fa05e3675a6c0/tumblr_nih7grPlXj1rid7sno2_r1_250.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Primul sezon a fost mai ok, al doilea a curs asa din inertie, parca nu s-a intamplat nimic interesant in el. Nu stiu ce nota i-as fi dat dupa primul sezon, dar dupa al doilea ii dau 6.

Mi-a fost simpatica Lola Kirke, o femeie normal-draguta spre deosebire de fotomodelele din majoritatea serialelor.

Mi-a placut muzica clasica, fiind amator de oboi am recunoscut majoritatea pieselor Posted Image

Mi-a amintit de un anime care a reusit sa ma impresioneze la un moment dat, Nodame Cantabile.

Si cu toate astea nu consider ca merita mai mult de 6.

[ https://media.wnyc.org/media/resources/2016/Jan/14/bach-stripper-mozart-in-the-jungle.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 11 April 2016 - 21:27.


#5
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 14.04.2010
Seria 3 e pe rol deja!
In principiu filmul a revenit pe linia de plutire, Monica Bellucci joaca excellent sa nu mai zic ca apar pe ici pe colo si alti cativa actori cunoscuti.

Actiunea se petrece in Italia si combinatia de italiana cu engleza e excelenta!
Daca ati renuntati la seria a 2-a va recomand sa reveniti pt seria a 3-a.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate