Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Servicii INFECTE din prima zi

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Azi am facut si eu o comanda online ,contract pe 2 ani ,3 servicii ( linia telefonica gratuita [nu o sa o folosesc ) )Aceiasi poveste , cablu gratuit in limita a 15 m !
Astept sa fiu contactat de echipa tehnica sa stabilesc detaliile.

Am nevoie de vreo ~100m , ii trimit acasa daca trebuie sa-l platesc !

Edited by iulian93, 09 April 2015 - 11:36.


#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Ti-ai luat 200/6? :D

#39
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Si uite asa s-au discutat 3 pagini pe un subiect la care initiatorul nu a mai zis absolut nimic... A rezolvat ceva, nu a rezolvat... Banuiesc ca stie ca cei care au instalat cabul nu sunt UPC ci o firma contractata de UPC sa faca instalarile...  Iar cei de la UPC poate ca nu au idee ce si cum fac aceste firme la instalare.

#40
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Da , ma fu*ut AKTA ieri si alalteri de nu se incarca un video pe youtube la 240p !
Cu 500 n-au vrut deloc ,daca ma pun sa platesc cablul .... Numai prostii pana acum ...

#41
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 25.06.2008

View Postiulian93, on 09 aprilie 2015 - 11:29, said:

Azi am facut si eu o comanda online ,contract pe 2 ani ,3 servicii ( linia telefonica gratuita [nu o sa o folosesc ) )Aceiasi poveste , cablu gratuit in limita a 15 m !
Astept sa fiu contactat de echipa tehnica sa stabilesc detaliile.

Am nevoie de vreo ~100m , ii trimit acasa daca trebuie sa-l platesc !

Eu am facut doar pe un an dar in cazul tau chiar ca nu ar trebui sa platesti nimic deoarece ai facut pe 2 ani. Cauta la ei pe site documentele si o sa vezi in anexa 5 ceva gen act aditional unde se specifica faptul ca tarifele prevazute la art. 3.1.1-3.1.5 sint eliminate. Eu asta vroiam sa aflu de la ei daca si in cazul meu sint eliminate. Pesemne o sa platesc instalarea iar apoi o sa caut ceva adrese de e-mail (daca cineva cunoaste sint binevenite) ale vreunor sefi de la upc, si o sa-i rog sa-mi explice mai clar. SUCCES!

#42
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,209
  • Înscris: 18.04.2008
UPC nu e interesat pe unde ți le tragi. Ei vin, fac recepția și mai departe te descurci.
Când am avut probleme cu cablul și m l-au tras pe geam (pe geam!). Nu mai puteam să închid geamul.

#43
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Am exagerat cu 100metri - sunt cam 60m peste aia 15 m !
Stie cineva daca dupa ce trag ei cablurile le pot deconecta ( din ramificatie ) sa le asez eu cum trebuie ?!
Am cablurile prin podul casei , apoi prin perete cu iesire in spatele TV-ului si o sa fie ... scarpinat in fund !

#44
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postiulian93, on 09 aprilie 2015 - 13:38, said:

Am exagerat cu 100metri - sunt cam 60m peste aia 15 m !
Stie cineva daca dupa ce trag ei cablurile le pot deconecta ( din ramificatie ) sa le asez eu cum trebuie ?!
Am cablurile prin podul casei , apoi prin perete cu iesire in spatele TV-ului si o sa fie ... scarpinat in fund !
Pai le spui unde sa vina cu cablul, astfel incit sa iti asiguri semnal in toata casa, sa iti inlocuiasca distribuitorul din podul casei, si sa verifice semnalul pe TV-uri.

#45
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Cablurile le trag prin casa pe jos ,o sa masor inainte,le iau cu 2-3-4m fiecare mai lung ca sa ma asigur ca e ok si n-am surprize !
Eu zic dupa ce se face asta si se constata ca e ok sa le scot din splittere si sa le cablez in pod exact la fel cum erau pe jos !
O sa fac acasa masuratorile si o schema iar apoi le pot da indicatii !

In plus n-am mai inteles ceva de ce vor sa dea neaparat Mediabox SD DVR in loc de HD gratis , cand sunt la acelasi pret !
Am fost fortat sa iau in chirie 2 mediaboxuri HD si pe cel SD o sa-l tin ca piesa de mobilier.
Am ratat si apelul de la echipa tehnica , de sunat inapoi nu pot ... E o placere ...

Edited by iulian93, 09 April 2015 - 15:17.


#46
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,899
  • Înscris: 07.07.2009
Nu te forteaza nimeni ce mediabox sa iei, asa ceva chiar ca n-am auzit. Posted Image

#47
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Cel gratuit ma refer , ca nu pot da gratis doar SD DVR sau SD , HD de ce nu fiind la acelasi pret n-am inteles !
SD-ul o sa stea nefolosit ( n-am loc de el ) si o sa am 2 HD si 1 analogic !
Maine dimineata vin sa faca instalarea !

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Sa postezi teste cu netul. Posted Image

Si sa nu adaugi in reteaua coaxiala nimic cumparat de prin piata/alte locuri dubioase. Toate elementele de conectica, dar si cabluri, trebuie sa fie de cea mai buna calitate.

Edited by MembruAnonim, 09 April 2015 - 23:25.


#49
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Teste o sa fie ~200/6 , macar sa fie stabil pentru ca sigur ma v-a scoate din sarite upload-ul ala mirific !

Nu-i asta problema , momentan o sa fac ceva de genul ( sper ) [imagine mai jos ] cu ce o sa vina echipa tehnica maine ! ( adica azi )
Ei sa le traga sa fie functionale ca dupa le demontez eu si le mut in pod in aceiasi ordine , doar internetul o sa ramane neumblat la el !

Attached Files


Edited by iulian93, 09 April 2015 - 23:50.


#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Poate faci o poza la stalpul de unde te vor bransa.

#51
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
E un stalp de vizavi , au un splinter cu doua iesiri pe el , pe primul e legat vecinul doar TV !
O sa fac maine poza daca te intereseaza , nu o sa iasa mare lucru acum ! Posted Image

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Ai asa ceva la poarta, da? :D
Attached File  54.jpg   93.92K   66 downloads

#53
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006

View PostMembruAnonim, on 10 aprilie 2015 - 00:15, said:

Ai asa ceva la poarta, da? Posted Image
Attachment 54.jpg

Vai de mine.....abia cand vezi astfel de poze iti dai seama ce diferenta este fata de RDS, care de exemplu la Brasov, a ingropat tot, apare fibra din pamant la abonati. :)

#54
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Toti operatorii au ingropat tot in Brasov... inclusiv UPC...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate