Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Servicii INFECTE din prima zi

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Deci sunteti doi care va plangeti,fata-n fata cu cateva zeci de mii care nu se plang si cu cateva mii care chiar sunt multumiti.  Cum vi se pare?
On: dar tu cu ce te ocupai in timp ce ei lucrau? Ca doar nu era sa stai pe capul lor sa-i supraveghezi, sa vezi ce treaba-ti fac,nu?

#20
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Ma al naibii la mine la Galati mi-au gauri 15 minute un perete de 15cm ca sa nu inconjor 3 camere cu cablu, mi-au facut finisajele la usi si tot ce era nevoie. Stii ce am facut? Le-am zis ca vreau asta si ei s-au conformat. Dar pe un ton frumos, politicos.

Cat despre inlocuirea cablului, tot ce e posibil pentru standardul HD, ai nevoie de alta putere de semnal. La mine am cazut de acord sa ramana vechiul cablu de la RDS doar ca sa nu fac deranj in casa. Nu am avut pretentii la HD sau altele

Edited by MooF2010, 07 April 2015 - 20:03.


#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
la clientii mofturosi ar fi cel mai bine sa le dea semnalul la tocul usii, pe exterior, de acolo e treaba clientului sa-si faca circuitul din casa cum vrea el

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cablurile trebuie schimbate cu unele noi, conectorii, la fel si splitterele, daca exista. Sunt alte specificatii care sunt necesare pentru o functionare optima a serviciilor digitale de acum vs ce era in urma cu cativa ani. Eu chiar asta asteptam, sa-mi schimbe toata reteaua din casa, ca sa ma asigur ca totul este nou si adus la standardele actuale.

Edited by MembruAnonim, 07 April 2015 - 21:58.


#23
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
S-a transformat cablul coaxial in fibra in ultimii 5 ani?

#24
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostMembruAnonim, on 07 aprilie 2015 - 21:58, said:

Cablurile trebuie schimbate cu unele noi, conectorii, la fel si splitterele, daca exista. Sunt alte specificatii care sunt necesare pentru o functionare optima a serviciilor digitale de acum vs ce era in urma cu cativa ani. Eu chiar asta asteptam, sa-mi schimbe toata reteaua din casa, ca sa ma asigur ca totul este nou si adus la standardele actuale.
asta e povestea zilei,  adica cum sa mai taxezi clientul odata.
bravo upc!

#25
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
cablarea unui client nou e gratis, daca m-ar pune sa platesc recablarea le spun la revedere si ma mult la alta firma
oricum eu sunt la rds si astept sa-mi monteze fibra optica pana in dormitor

#26
Lorand2

Lorand2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 05.06.2007
Ti-au inlocuit cablurile contra cost? Cam ciudat… Cand am trecut pe internetul de 500 Mb/s, mi-au schimbat toata cablaraia si mufele din casa si nu m-a costat nimic. Doar nervi: tipu' de la cablu adjunct a tot batut in cuie cablul nou. Ii tot explicam sa nu faca asta, voi aranja eu cablul, dar el nu si nu - batea cuie in peretele de beton armat, adica imi strica de pomana zugraveala. Mai aveam putin si-i dadeam cu ciocanu-n cap...

#27
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View PostdiZy, on 07 aprilie 2015 - 22:41, said:

S-a transformat cablul coaxial in fibra in ultimii 5 ani?
Nu dar unii încă mai au prin casă splittere şi cabluri din alea turceşti.

#28
adriancata

adriancata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.04.2011
Credeți ca glumesc

Attached Files



#29
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Scuza-ma dar imi vine sa rad.. Doamne ce gaura ai Posted Image) Eu zic sa le trimiti pozele la reclamatii.. E nesimtire sa-ti faca o asemenea gaura.. zici ca e neagra

Edited by a_d_y, 08 April 2015 - 14:30.


#30
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Zici ca voia sa bage tv cu totu-n gaura  , nu numa cablul Posted Image

#31
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
A dat cu pickhammerul? :))

#32
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Si abonatul unde era cand s-a intamplat treaba asta? Ei te suna inainte tocmai pentru ca cineva sa fie acasa si sa supravegheze. Oricum e rar sa vezi asa ceva, eu cel putin n-am vazut nicaieri o batjocura din asta.

#33
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Eu am vrut ieri sa devin clientul UPC la televiziune.Deja stabilisem cu cel care m-a sunat, pachetul de servicii si perioada contractuala de UN AN. Deja ma programasera pentru vineri la instalare. Dar azi am studiat putin modelul de contract de la ei de pe site si le-am cerut citeva lamuriri referitoare la taxele de instalare. Eu ma asteptam ca din moment ce facem contract pe un an de zile sa fie instalarea total gratis. Dar nu .... nu este asa. Aveam inclus doar 15 m de cablu, un splitter si 5 mufe. Pai cum asa frate? Ti-am zis la telefon ca o sa am 3 tv-uri, am comandat un CI+, un mediabox HD si am specificat ca pentru al 3-lea tv va fi semnal analogic deci clar trebuia sa-mi dai 1mufa de la splitter + 6 mufe de la splitter spre tv-uri deci 7. In plus e foarte alambicat tipul lor de contract cu asemenea lucruri: manopera servicii prestate, manopera instalare cablu ce depaseste 15m, manopera instalare splitter, manopera pentru programarea TV si alte taxe aiurea.
Am impresia ca mi-au facut oferta pe un an de zile dar ei nu au clar stabilit care sint beneficiile clientului in acest caz. Asta spre deosebire de cazul celor care semneaza pe 2 ani caz in care au un act aditional unde se specifica mai clar gratuitatile la instalare.

Asa ca decit sa ma trezesc ca vor in jur de 100 ron pentru instalare mai bine le zic pa.

Edited by obionekenobi, 08 April 2015 - 16:44.


#34
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005

View PostRao633, on 08 aprilie 2015 - 15:25, said:

A dat cu pickhammerul? Posted Image)

Probabil ca a vrut Pachetul Passion si s-a ales cu o ditamai gaura.. Pentru ce? Savarina si UPC-ul poate stie .

#35
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Colegule obi, părerea mea e ca Petru pretul a doua mufe, cel mult eventual, renunti la cel mai bun serviciu de televiziune si la cea mai bogata grila. N-am avut problemele de care te temi tu. Ai citit-o cumva recent pe aia cu drobul de sare?

#36
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008

View Postgrinci, on 08 aprilie 2015 - 16:55, said:

Colegule obi, părerea mea e ca Petru pretul a doua mufe, cel mult eventual, renunti la cel mai bun serviciu de televiziune si la cea mai bogata grila. N-am avut problemele de care te temi tu. Ai citit-o cumva recent pe aia cu drobul de sare?

grinci, n-am renuntat Posted Image Azi dimineata am fost in magazin UPC si am facut contractul (tot pe un an) si asta deoarece in zona RDS este doar business si asta inseamna pret mare si  telekom la care tocmai am renuntat deoarece este prin antena de satelit si nu sint multumit. Ideea este ca nu sint doar doua mufe in plus cum spui tu.  La mine de la stilpul de unde vin ei pina unde intra cablul in casa cred ca sint aprox 40m plus vreo 20 m de cablat prin casa. Ei mi-au zis ca doar 15m sint inclusi in pret dar afirmatia lor se bate cap in cap cu ce scrie in actul aditional adica daca semnezi pe o perioada minima, se elimina aceste taxe in caz ca depasesti acei 15m. De aceea eram eu nemultumit ca cei de la online UPC nu m-au putut lamuri. Ideea este ca nici doamna de la magazinul upc nu m-a lamurit desi mi-a dat dreptate cind a vazut hirtiile.

Edited by obionekenobi, 09 April 2015 - 10:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate