Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

Recomandare fosa ecologica
 La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...
 info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 

Maidanezi

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#91
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014
Ce conteaza? De ce sa se afle si altii in aceeasi situatie? La asta nu te gandesti? Eu am scapat de ei si ii iertam si nu ma mai intorceam sa ii rezolv, dar treceai tu pe strada si te faceau zdrente. Atunci ar fi fost corect?

Daca nu se iau masuri in privinta cainilor maidanezi agresivi, nu-i nicio problema. Ii rezolv singur pe aia care atenteaza la viata mea.

Edited by Serafim606, 18 March 2015 - 00:21.


#92
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
tre sa ai scula buna .(topor ascutit)

#93
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
Uăi, Eddy, fii antenî! Șî ieu avem problemi din-ăstia.
Da' m-am călit la capitalî. Faci așă:
Cân vini cânili la tini, ti dai șî tu la iel! ti faci cî ridici o chiatrî șî zvîrli spri iel. Asta di mai multi ori.
Dacî-s mai mulți, șî-i vezi dinaninti, atuncia începi sî vorbești, di obicei îi liniștești... cî-i important sî nu-i iei prin surprindiri.
Cam atâta. Da-i bini sî ai ș-un șprei, ș-un aparat cu ultrasuniti. Plus adidaș buni di fugit.

Edited by petrutnet, 18 March 2015 - 00:29.


#94
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014

 petrutnet, on 18 martie 2015 - 00:27, said:

Uăi, Eddy, fii antenî! Șî ieu avem problemi din-ăstia.
Da' m-am călit la capitalî. Faci așă:
Cân vini cânili la tini, ti dai șî tu la iel! ti faci cî ridici o chiatrî șî zvîrli spri iel. Asta di mai multi ori.
Dacî-s mai mulți, șî-i vezi dinaninti, atuncia începi sî vorbești, di obicei îi liniștești... cî-i important sî nu-i iei prin surprindiri.
Cam atâta. Da-i bini sî ai ș-un șprei, ș-un aparat cu ultrasuneti. Plus adidași buni di fugit.

Un moldovean adevarat nu se apleaca dupa pietre, da cu toporu.
Tu esti o replica obosita.

#95
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007

 Serafim606, on 18 martie 2015 - 00:29, said:


Un moldovean adevarat nu se apleaca dupa pietre, da cu toporu.
Tu esti o replica obosita.
Iar tu ești o clonă-rebut. Părinții tăi nu au avut copii :)

#96
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

 Serafim606, on 18 martie 2015 - 00:20, said:

Ce conteaza? De ce sa se afle si altii in aceeasi situatie? La asta nu te gandesti? Eu am scapat de ei si ii iertam si nu ma mai intorceam sa ii rezolv, dar treceai tu pe strada si te faceau zdrente. Atunci ar fi fost corect?

Daca nu se iau masuri in privinta cainilor maidanezi agresivi, nu-i nicio problema. Ii rezolv singur pe aia care atenteaza la viata mea.

Fiecare pe cont propriu Posted Image Eu nu mă simt datoare să asigur integritatea altora prin astfel de metode,cum nici nu am pretenţia ca alţii să o facă pentru mine.
Cu toate că am fost de multe ori înconjurată de haite de maidanezi şi nu am păţit nimic,sunt conştientă că ei reprezintă o problemă,dar nu pot încuraja actele de cruzime,cu atât mai puţin când există alte metode de soluţionare.

#97
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014

 petrutnet, on 18 martie 2015 - 00:30, said:

Iar tu ești o clonă-rebut. Părinții tăi nu au avut copii :)
Uite unde era mama omida.

Edited by Serafim606, 18 March 2015 - 00:34.


#98
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
di aista uai petrut !

#99
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007

 gingisKHAN2015, on 18 martie 2015 - 00:33, said:

di aista uai petrut ! topor.jpg
Bun, bun! Da' cum îl bagi la chept, lîngî Es5? Ai husî?

#100
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014

 Abbiex, on 18 martie 2015 - 00:33, said:


Fiecare pe cont propriu Posted Image Eu nu mă simt datoare să asigur integritatea altora prin astfel de metode,cum nici nu am pretenţia ca alţii să o facă pentru mine.
Cu toate că am fost de multe ori înconjurată de haite de maidanezi şi nu am păţit nimic,sunt conştientă că ei reprezintă o problemă,dar nu pot încuraja actele de cruzime,cu atât mai puţin când există alte metode de soluţionare.

La mine acum au venit pe strada alti 6 caini. E unu mare printre ei care daca se ridica in 2 labe are 1.70. Culmea ca e cuminte si din ce am vazut e si sef de haita. Vine mereu sa il mangai si se joaca si cu Bella cand o scot la plimbare. Nu i-am dat nici macar o singura data de mancare ca nu am obiceiuri de genu, dar vad ca e catel cuminte. Pe asta nu-l eutanasiez. Chiar imi place sa-l mangai. E foarte pufos.

Intelege-ma ca nu omor din placere sadica. Omor ca sa nu fiu omorat.

#101
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

 don_dannielo, on 17 martie 2015 - 22:16, said:

In Bucuresti nu mai sunt maidanezi.

Nu zau...Poate ca prin zona ta au disparut, dar la mine in zona inca mai sunt.

#102
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Citesc si ma crucesc.
Avem ninja cu retete chiftelute anti-maidan si samurai cu topoare care se intorc sa razbune neamul romanesc haituit de maidani Posted Image

#103
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Sprayul e FOARTE eficient, foloseste-l cu incredere. Dar vezi sa nu il dai in disperare si apoi sa ramai in sprayul gol sau sa dai impotriva vantului. Nici nu trebuie sa ii nimeresti, fug numai cand aud fasaitul.
O solutie definitiva e painea inmuiata in antigel din ala cu cat mai mult etilen glicol in compozitie (peste 80%).

Edited by Friskey, 18 March 2015 - 02:15.


#104
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012

 petrutnet, on 18 martie 2015 - 00:27, said:

Uăi, Eddy, fii antenî! Șî ieu avem problemi din-ăstia.
Da' m-am călit la capitalî. Faci așă:
Cân vini cânili la tini, ti dai șî tu la iel! ti faci cî ridici o chiatrî șî zvîrli spri iel. Asta di mai multi ori.
Dacî-s mai mulți, șî-i vezi dinaninti, atuncia începi sî vorbești, di obicei îi liniștești... cî-i important sî nu-i iei prin surprindiri.
Cam atâta. Da-i bini sî ai ș-un șprei, ș-un aparat cu ultrasuniti. Plus adidaș buni di fugit.
Mulțâmesc di sfat :P.

#105
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 don_dannielo, on 17 martie 2015 - 22:16, said:

In Bucuresti nu mai sunt maidanezi.

Ba dimpotriva, cei mai multi sunt maidanezi.Posted Image

Edited by myshyk, 18 March 2015 - 08:12.


#106
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,681
  • Înscris: 16.03.2004

 edy12345, on 17 martie 2015 - 23:03, said:

Daca-i dau un sut in gura e OK?

Te musca de picior.

#107
blackesttulip

blackesttulip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.08.2014
Pentru cei cu ideile cu otrava, s-ar putea sa nu nimereasca unde tintiti voi si sa manance altcineva otrava pusa pt ei if u know what I mean...
Si pt cine se intreaba de unde tot apar, e f simplu: tot taranu are n curte un caine. Nu l castreaza, normal, si camd cateaua fata, puii se baga in sac si se duc la padure. Easy.

Edited by blackesttulip, 18 March 2015 - 22:44.


#108
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Nu mananca nimeni otrava stai linistit (nu ca as crede ca ti-ar pasa de oameni).
Majoritatea cainilor de pe strazi nu apar de la tarani, taranii au 1-2, asociatiile de "protectie" a potailor au mii. Ei sunt cei care raspandesc cainii in teritoriu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate