Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Maidanezi

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#73
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014

 lex404, on 17 martie 2015 - 23:23, said:


Daca ai permis port arma si arma cumparata legal, este legal. Daca-l ucizi, e mai greu. Dureaza, etc. Dar ai tot dreptul sa tragi in picior...linistit. Atata timp cat esti pe proprietatea ta.

Asta asa e, dar eu ma refeream la detinerea ilegala a unei arme. Stii? In Romanica se obtine cam greu permisul de port arma.

#74
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,667
  • Înscris: 19.04.2009
Apropo, problema veche:
http://forum.softped...8-otrava-caine/

Google ajuta :nanana:

#75
gazeluta

gazeluta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.10.2013

 Serafim606, on 17 martie 2015 - 23:19, said:

Mai bine il somezi sa lase tot ce are prin buzunare si il lasi sa se care. Eventual ii faci si 2-3 poze ca sa ai dovada ca era la tine in casa si depui o plangere. Daca il impusti tot tu cazi vinovat.

atunci hai sa schimbam dinamica , vii acasa si gasesti pe unu ca o violeaza pe nevasta sau fica , ce faci il rogi frumos sa o scoata afara si sa plece  sau il castrezi la jugulara  ?

#76
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014
Is neinsurat si nu am fiica Posted Image.

PS: Eu is burlac, iar pentru linistea mea mi-am luat un Pitbull. Dupa ce imi intemeiez familie veau 2-3 rotwailler sa patruleze prin curte.

Edited by Serafim606, 17 March 2015 - 23:29.


#77
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,667
  • Înscris: 19.04.2009
Apropo, in antigelul din RO nu s-a introdus gustul amar?
Unele tari sunt obligate dar nu stiu daca si in RO s-au luat masuri...
Ca daca are gust amar, apai nu-l manca nici cainii.

#78
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014
Eu stiam ca e dulce. Nu am gustat niciodata, dar asa auzisem.

#79
serse

serse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 18.07.2007

 lex404, on 17 martie 2015 - 23:26, said:

Apropo, problema veche:
http://forum.softped...8-otrava-caine/

Google ajuta [ http://1.1.1.5/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/nanana.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Omule, nu poti sa dai linkul asta, esti moderator... Pe bune, astea sunt sfaturi? Otrava pentru caini? Prin extensie, calculat pe masa corporala astea pot functiona si la oameni, gandeste-te mai bine.

#80
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014
Ce efect are o mamaliga cu 10 plicuri de laxativ forte asupra unui caine Posted Image?

 serse, on 17 martie 2015 - 23:38, said:

Omule, nu poti sa dai linkul asta, esti moderator... Pe bune, astea sunt sfaturi? Otrava pentru caini? Prin extensie, calculat pe masa corporala astea pot functiona si la oameni, gandeste-te mai bine.

Inainte de a fi moderator, e om si mai ales cetatean. De ce sa fie omorat de un caine pe strada? Pentru ca e moderator? Lasa-l sa dea sfaturi. Trebuie si sfaturi de astea extremiste.

Edited by Serafim606, 17 March 2015 - 23:43.


#81
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,667
  • Înscris: 19.04.2009

 serse, on 17 martie 2015 - 23:38, said:

Omule, nu poti sa dai linkul asta, esti moderator... Pe bune, astea sunt sfaturi? Otrava pentru caini? Prin extensie, calculat pe masa corporala astea pot functiona si la oameni, gandeste-te mai bine.

Da ce are stimabil user, acel link?! E de aici, din curtea noastra.

Da, am zis. Siguranta si sanatatea tuturor oamenilor inainte de oricare alta simpatie. Te rog sa mergi sa culegi javrele din strada, daca-ti plac atat de mult. Dar nu te opune exterminarii lor ( prin oricare metoda, cu sau fara factura ) daca nu ai de gand sa dormi cu ei.


Vai vai vai, uite ca iar ajungem la vesnicile discutii. Marii iubitori de caini ai strazii, dar nu i-ar lua acasa. Pai atunci, ne scuzati...dar noi nu-i vrem in strada. Si strada nu-i casa dumneavoastra, e loc public. Iar eu, cetatean ce plateste taxe, doresc sa ma plimb in promenada liber si sigur. Nu vreau sa alerg cu 7 javre in spatele meu.


ps. poate ca am fost mai dur, dar cand vad simpatia asta oarba a unora ma deranjeaza tare mult. Pentru ca din cauza catorva oameni altii sufera...unii mai si mor, ocaziona.

Ca fapt divers, in toate cartile despre Romania din JP scrie despre maidanezi. Ghici de ce.


pps. era o vorba: cu mandria murim de foame.

Asa si acum. Din prea multa bunatate murim sacrificati in numele catelusilor iubitori de peroneu.

Edited by lex404, 17 March 2015 - 23:49.


#82
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
edy , eu ca sa scap de ei le dau toate oasele de prin frigider ,nu le arunc niciodata la pubele . Am si un dezavantaj   ,cand ploua mai ales ca ma murdaresc pe pantaloni sarind pe mine cu labele sa le dau .Imi si zice nepretuita  ca ma culca diseara cu ei in parcul din fata blocului .

#83
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014

 gingisKHAN2015, on 17 martie 2015 - 23:51, said:

edy , eu ca sa scap de ei le dau toate oasele de prin frigider ,nu le arunc niciodata la pubele . Am si un dezavantaj   ,cand ploua mai ales ca ma murdaresc pe pantaloni sarind pe mine cu labele sa le dau .Imi si zice nepretuita  ca ma culca diseara cu ei in parcul din fata blocului .

De asta tu mirosi mereu carne pui?

#84
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,667
  • Înscris: 19.04.2009
Unii sunt dragalasi, e drept. Dar nu sunt violenti deloc.
Nu stiu, daca ii stie cineva pe Parizel si Parizica din Medgidia ^_^

Dar cei violenti, sunt violenti pana la capat. Si daca azi nu mai sunt, maine pot fi. Instinctul animal de prada si aparare al teritoriului se activeaza mult mai rapid la un caine invatat salbatic/ violent decat la unul ce-a avut parte de mancare si joaca si plimbari, fie el si maidanez.

#85
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
eu iubesc animalele ,  si fiind crescut pana la 18 ani la curte sunt obisnuit cu ele .Chiar la munca mergand pe teren si intrand din curte in curte se mira locatarii cum de nu ne musca  ai lor patrupezi . Bine am si ambele glezne capsate de cativa , dar in principiu cainii simt omul .Si daca te temi te inhata , vorbind cu ei pe tonalitatea nimerita te gratiaza .

Edited by gingisKHAN2015, 17 March 2015 - 23:58.


#86
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014

 gingisKHAN2015, on 17 martie 2015 - 23:57, said:

eu iubesc animalele ,  si fiin crescut pana la 18 ani la curte sunt obisnuit cu ele .Chiar la munca mergand pe teren si intrand din curte in curte se mira locatarii cum de nu ne musca  ai lor patrupezi . Bine am si ambele glezne capsate de cativa , dar in principiu cainii simt omul .Si daca te temi te inhata , vorbind cu ei pe tonalitatea nimerita te gratiaza .

Asa si eu. Peste tot unde ma duc ma joc cu cainii si toti se mira de ce nu ma musca.  Iubesc cainii. Am crescut la curte si mereu am avut caine, dar javrele maidaneze si agresive le urasc. Au fost momente in care am fost nevoit sa imi pun cainele sa ma apere pe strada ca nu mai scapam de maidanezi. Bineinteles ca la o ora dupa eveniment m-am intors cu toporu Posted Image. Le-am dat meciu Posted Image)).

Edited by Serafim606, 18 March 2015 - 00:01.


#87
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
e riscant , ca poti sa nu-l nimeresti cu toporu . ca nu cred ca sta ca busteanul sa dai in el ,parca te vad dand o smetie pe langa  , si hatz ! esti capsat la "picere ."

Edited by gingisKHAN2015, 18 March 2015 - 00:03.


#88
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

 Serafim606, on 18 martie 2015 - 00:00, said:

Bineinteles ca la o ora dupa eveniment m-am intors cu toporu Posted Image. Le-am dat meciu Posted Image)).

Sper că nu vorbeşti serios Posted Image

#89
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,708
  • Înscris: 25.11.2014

 Abbiex, on 18 martie 2015 - 00:03, said:


Sper că nu vorbeşti serios Posted Image

Au vrut sa ma lichideze pe mine si pe cainele meu. Noroc ca Bella nu se uita la marime si musca tot ce prinde. Fara ea ajungeam snitel.  A iesit si Bella cam sifonata dupa ce i-a alungat, iar asta m-a deranjat. Mi-au ranit cainele, au vrut sa ma toace si ca atare am preferat ca intamplarea sa nu se mai repete. I-am trimis pe lumea cealalta.

#90
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Şi dacă era cât pe ce să te lichideze împreună cu Bella,ai avut tu curajul să te întorci să-i înfrunţi de unul singur? Cât eroism!
Ăsta n-a fost o acţiune de autoapărare,ci un act de răzbunare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate