Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 "Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Casa-biblioteca: P+M, Berceni (IF).

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#109
Maximus08

Maximus08

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.08.2015
coclino26 multumesc mult pt informatii . Astept sa~mi iasa cert de urbanism si apoi o sa vad. Ma intereseaza si de put caci la anul in aprilie ii dau drumul la treaba


#110
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Scara are un mod diferit de armare(la intersectia cu placa), se numeste forfecare. Facand-o separat de placa acest mod de armare nu se mai respecta decat daca este facut cu simt de raspundere. Plus ca normativul nu mai permite acest lucru. Intreba-l pe inginerul de rezistenta.

#111
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Am o rugaminte pentru "bercenari": ma puteti ajuta cu o recomandare sau cu un numar de telefon (eventual intr-un mesaj privat) al cuiva care se ocupa de bransamente electrice la institutia mafiota ENEL? Dupa mai multe solicitari catre firme avizate ANRE care au venit sa vada despre ce e vorba dar nu am vazut de la niciuna vreo oferta mi s-a spus direct ca sunt impartiti in zone de influenta si nu se baga unii peste altii, mai ceva ca in Cosa Nostra ! Solutia de bransament e foarte simpla, am stalpul de curent in fata gardului si am 7-8 metri pana in casa; dar nu stiu cum sa penetrez in aceasta cloaca de mafioti patronata de stat cu girul ANRE. Ajutati-ma sa-l gasesc pe mafiotul-sef de pe zona Berceni!

#112
Maximus08

Maximus08

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.08.2015
si eu astept un raspuns despre cat ma costa mana de lucru la un
gard aproximativ 100m liniari....

#113
molplro

molplro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.05.2014

View Postcocolino26, on 31 august 2015 - 19:39, said:

institutia... ENEL?

pentru fotovoltaice si eoliene vezi ca ai topicuri dedicate in aria "Casa Verde".
succes, bro! teic it izi!

#114
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Cum se procedeaza cu anuntul inceperii lucrarilor la ISC? Trebuie sa merg la ei sau e suficient sa le trimit prin posta formularul si copia dupa mandatul cu plata taxei de 0,1 %, cu confirmare de primire?

In legatura cu ENEL-ul, pana il dibuiesc pe electricianul sef pe zona o sa ma ocup personal de obtinerea ATR-ului. Tataiepure zice ca ar fi probleme mari legate de puterea disponibila si ca ar trebui inca un transformator in zona.

#115
andreilesan

andreilesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,835
  • Înscris: 11.03.2012

View Postcocolino26, on 02 septembrie 2015 - 08:03, said:

In legatura cu ENEL-ul, pana il dibuiesc pe electricianul sef pe zona o sa ma ocup personal de obtinerea ATR-ului. Tataiepure zice ca ar fi probleme mari legate de puterea disponibila si ca ar trebui inca un transformator in zona.
Asta e inca un argument in favoarea reducerii pierderilor de caldura, in situatia in care incalzirea se prevede a fi electrica (adica cu un cazan electric).. Am avut o sesizare la cineva ca nu merge centrala electrica, nu incalzeste.. Cand am ajuns acolo am constatat ca centrala electrica era trifazica, iar bransamentul casei era monofazic.. Colac peste pupaza - centrala era de 9 kW, iar bransamentul conform contractului era dimensionat pentru 2 kW.. Posted Image   Cum se numeste asa ceva in limba romana?Posted Image

#116
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015

View PostMaximus08, on 31 august 2015 - 21:01, said:

si eu astept un raspuns despre cat ma costa mana de lucru la un
gard aproximativ 100m liniari....

Pai depinde de care. Ai varianta ieftineala cu materiale si manopera vad 14,5 lei mL http://gard.hupont.h...a-mai-bun-ofert
Ai varianta cu fundatie si soclu beton armat si stalpi verticali din teava cu lemn intre ei, care pe mine m-a dus pe la 6000 de lei manopera pt 75 ml
Si bineinteles o gramada de alte variante intre.

#117
Maximus08

Maximus08

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.08.2015
Multumesc de idee inca ma documentez.

#118
void_0

void_0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2008

View Postcocolino26, on 02 septembrie 2015 - 08:03, said:

Cum se procedeaza cu anuntul inceperii lucrarilor la ISC? Trebuie sa merg la ei sau e suficient sa le trimit prin posta formularul si copia dupa mandatul cu plata taxei de 0,1 %, cu confirmare de primire?
Vezi ca de la 1 septembrie trebuie platit 0,1% + jumatate din 0,5% odata cu anuntul de incepere.

#119
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Mersi void_0, am aflat prea tarziu, dupa ce am batut deja un drum degeaba la ISC.

#120
SV_1979

SV_1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 14.01.2013
no more?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate