Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 

Tronsmart Draco AW80 Meta/Telos Allwinner A80 Octa Core Android 4.4 Mini TV Box

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
danyristea

danyristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 15.11.2007
http://www.freaktab....l-AnTuTu-result)

se pare ca se confirma ca scorurile din antutu sunt manipulate

#20
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008

View Postmaverick1976, on 10 ianuarie 2015 - 18:09, said:

@carmenclara1 ... aici depinde de software foarte mult si tu cred ca te pricepi mai bine :) ... referitor la r6s eu rulez cu el din retea de pe un NAS Qnap prin NFS cam orice BD ISO si BD ISO 3D  ...
ai pm cu un bd iso pe care te-as ruga sa-l testezi.  software nu face asa mare diferenta fiind in linii mari identic (mx player, 4k player,  xmbc).  diferenta este data de puterea bruta hardware adica cpu, gpu si network + storage co troller.  este un review interesant postat chiar recent pe un topic adiacent.

View Postdanyristea, on 10 ianuarie 2015 - 22:13, said:

http://www.freaktab....l-AnTuTu-result)

se pare ca se confirma ca scorurile din antutu sunt manipulate
antutu and co sunt mereu ca o perdea de fum.  in realitate conteaza puterea bruta de procesare pana la urma.

#21
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007
Am cumpărat o cameră web, la îndrumarea unui prieten : Logitech c170,pentru acest Tronsmart draco și pot spune că merge foarte bine (decent)... testat pe Skype, video satisfacator?!, mic-audio(camera fiind cam la 2,5-3m) se aude perfect la capătul "firului".

#22
danyristea

danyristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 15.11.2007
Video satisfacator ca atat poate camera nu din cauza box-ului.

#23
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007

View Postdanyristea, on 12 ianuarie 2015 - 11:09, said:

Video satisfacator ca atat poate camera nu din cauza box-ului.
Cam da, nu m-am încumetat să iau una la 400 și ceva de lei full hd... nu fac streaming video ;)

#24
danyristea

danyristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 15.11.2007
Deci pana acum nu ai avut probleme legate de stabilitate (reboot, freeze etc.)? Pe freaktab vad ca se plang destui ceea ce ma face sa cred ca esti cam norocos :D

#25
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007

View Postdanyristea, on 12 ianuarie 2015 - 11:55, said:

Deci pana acum nu ai avut probleme legate de stabilitate (reboot, freeze etc.)? Pe freaktab vad ca se plang destui ceea ce ma face sa cred ca esti cam norocos :D

Niciun fel de problemă...singura mea problemă rămasă pe firmware-ul Finless 1.1,este că atunci când deschid unele aplicații , cursorul rămâne blocat câteva milisecunde...La firmwareu-ul stock nu se întâmplase asta. Nu am rămas pe stock din două motive:
1. Nu știe live wallpaper(nu am putut instala weather now)
2.Nu este compatibil cu foarte multe aplicații din magazin play(probabil din cauză că este destul de nou produsul)...pe finless, este trecut ca Nexus 10 și de aceea este compatibil cu majoritatea aplicațiilor.
Despre aplicația asta este vorba: Weather now ...m-am obișnuit cu ea și nu merge fără ea :)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZgKxAtvAx-M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Lupule ti-am mai explicat ca nu toata lumea foloseste un device pentru aceleasi lucruri - Putin ma intereseaza pe mine la ce il folosesti tu si numai fi ''gica-contra'' tot timpul la afirmatiile mele
Daca nu le intelegi mai bine abtinete , fiindca eu am dat un raspuns vis-a-vis de ''testele'' facute de Gmbanat si nu ca ''x'' sau ''y'' se foloseste de 4K pt. ''cai verzi pe pereti''
Am scris o ''informatie utila'' si pt. alti posesori/viitori posesori astfel ca la niste teste pe care le vor face sa stie de ce sau ce le-ar trebui pt. a nu intampina prb. descrise de Gmbanat
Fi la obiect/subiect si nu incepe ''divagatii pe aceeasi tema'' , mai scrii de mine ca asa si pe dincolo , când tu esti un exemplu de........

Edited by lupull, 12 January 2015 - 13:40.


#27
danyristea

danyristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 15.11.2007
Lupule exista topic pe aria asta unde dupa cateva postari sa nu apari tu cu hdmi 2.0 4k 60fps ?????

PS: Revin cu intrebarea: Ce televizor 4k cu intrare hdmi 2.0 vrei sa achizitionezi?

PS2: Arata-mi pe topicul de sfat achizitionare led pe cineva care cauta tv cu hdmi 2.0 poate mi-a scapat mie.

Edited by danyristea, 12 January 2015 - 15:26.


#28
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008
eu am avut o tentativa,  dar am fost "pusa la colt" de catre colegi.
momentan exista 83 de modele de tv cu hdmi2.0


printre care am remarcat sony kd-55x8505, samsung ue55hu7500, lg 55ub850v,Panasonic TX-55AXW634

Edited by carmenclara1, 12 January 2015 - 17:17.


#29
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007
Haideți,fraților !!! vă rog să păstrăm threadul on topic...mulțumesc.

#30
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Eu am dat niste ''simple'' explicatii la testele facute de tine si nici de cum ce caut/urmaresc eu
Insa unii dintre noi au ''mania'' rastalmacirii afirmatilor altor useri
Ce sa ii faci , asta e romanul.....

#31
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,526
  • Înscris: 17.09.2007
gmbanat, poti sa verifici te rog daca reda h265?
Doua site-uri destul de bune:
http://www.elecard.c...oad/videos.html
http://demo-uhd3d.co...ie.php?tag=hevc
Intereseaza si cele 1080p, cele 4k aproape sigur nu vor fi redate.
Multumesc

Edited by Hansolo, 23 January 2015 - 08:14.


#32
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007
Am mai făcut testele in postul #9 :

View Postgmbanat, on 10 ianuarie 2015 - 12:32, said:

Avem așa:

bbb_sunflower_2160p_30fps_normal = mxplayer,ok(fluent)
bbb_sunflower_2160p_30fps_normal = kodi,ok(fluent)

bbb_sunflower_2160p_60fps_normal = mxplayer,ok,video fluent,audio sacadeaza în unele momente...
bbb_sunflower_2160p_60fps_normal = kodi,sacadeaza video inclusiv audio...

De pe link_ul ce mi l-ai trimis tu, înafară de 4k, (care sacadează), restul 1920x1080 ,etc , merg ok.

#33
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,526
  • Înscris: 17.09.2007
Mersi, asta e o chestie buna, anul asta ma astept sa treaca unii encoderi pe hevc (sunt deja dar nu cei mari).

#34
danyristea

danyristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 15.11.2007
gmbanat vezi ca alea care le-ai testat nu sunt comprimate cu hevc (h265). aw80 nu are decodare hardware pentru h265 dar cred ca face fata sa decodeze software.

#35
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007

View Postdanyristea, on 23 ianuarie 2015 - 11:36, said:

gmbanat vezi ca alea care le-ai testat nu sunt comprimate cu hevc (h265). aw80 nu are decodare hardware pentru h265 dar cred ca face fata sa decodeze software.

Da?  nu am știut... dar cum spuneam: de pe link-ul dat de Hansolo,  în afară de 4k, merg foarte ok...cele 4k, sacadează la câteva milisecunde continuu...

#36
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007
În sfârșit a apărut un firmware beta(oficial) : New Beta 001 Android Firmware For Tronsmart Draco AW80
http://www.mediafire...150124_Lines.7z
Să vedem ce-o fi și cu ăsta... încerc sa-l pun astăzi, revin...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate