Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Apometru stricat, consum prea mar...
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 

Oferta prin care Connex incearca sa te tina la ei

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#1
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
Tot anul 2005 am avut ab. Connex Ore Favorite incheiat in dec 2004 la oferta speciala, asa ca am platit tot anul doar jumatate, adica 3,5 $ luna si aveam 60 minute in Ore Favorite si 20 min nationale.
Anul asta insa nu mai am reducere 50 % si am vrut azi sa renunt la abonament sunand la *222
Dar d-ra operatoare mi-a zis ca daca vreau poate sa imi schimbe ab. in unul de 4$ ce in primele 5 luni va avea reducere 50% deci voi plati cate 2$/ luna. Si pt asta voi primi 30 min lunar de nu stiu ce fel. Dar m-a luat prin surprindere si nu am intrebat daca primesc si alea 20  min nationale "pe viata" si eventual si niste minute de fidelitate sau astea 30 is toate.
Voi ce stiti de oferta asta? Dati-mi va rog mai multe detalii daca stiti cum sta treaba ca pana diseara trebuie sa iau o decizie si n-as prea vrea sa mai stau sa dau zeci de apeluri la *222 ca sa intru in legatura cu un operator sa-mi dea alte detalii

Edited by drifter, 07 January 2006 - 16:04.


#2
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 10.03.2005
cred ca alea 30 is doar in retzea. Eu am exact acest fel de abon si dupa 1 an mi-au dat doar 30 minute in retzea de ziua mea si 10 minute in retzea bonus. Da si eu renunt la el. E prea nasol bonusu de fidelizare si mai ales punctele de loialitate is o bataie de joc.

#3
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
@drifter
Care era valoarea facturilor tale lunare?
Nu cred ca toturor le face faza asta

#4
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View PostAngelitto, on Jan 7 2006, 17:27, said:

cred ca alea 30 is doar in retzea. Eu am exact acest fel de abon si dupa 1 an mi-au dat doar 30 minute in retzea de ziua mea si 10 minute in retzea bonus. Da si eu renunt la el. E prea nasol bonusu de fidelizare si mai ales punctele de loialitate is o bataie de joc.

punct ochit, punct lovit. totally agree on that

View Postwoulfy, on Jan 7 2006, 18:00, said:

@drifter
Care era valoarea facturilor tale lunare?
Nu cred ca toturor le face faza asta

referitor la punctele de fidelitate, si la cnx si la orange valoreaza 30% din valoarea facturii. doar ca la orange 10 puncte fac 1 dolar, iar la connex 100 puncte fac un dolar. simplu ca buna ziua. acuma crezi ca tuturor le face faza asta?
cat despre alea 30 de minute, mie imi dau 10 in retea dupa un an. atat.. tie cate iti dau? 300?

Edited by adialex, 07 January 2006 - 18:28.


#5
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004

View Postwoulfy, on Jan 7 2006, 18:00, said:

@drifter
Care era valoarea facturilor tale lunare?
Nu cred ca toturor le face faza asta

n-am avut facturi prea mari
nu depaseam prea mult cu exceptia ultimelor 2 luni
conform a ceea ce scrie in telefon in 2005 am dat 18 ore de apeluri
iar in abonament sa fi avut vreo 16 din care am vb de vreo 15
ok la o parte din apeluri n-am vb primul minut complet evident dar tot nu cred ca am depasit cu prea mult
exceptie fac ultimele 2 luni cand am depasit cu vreo 20 $. Poate de aia

#6
Dione1200

Dione1200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.06.2005

Quote

referitor la punctele de fidelitate, si la cnx si la orange valoreaza 30% din valoarea facturii. doar ca la orange 10 puncte fac 1 dolar, iar la connex 100 puncte fac un dolar. simplu ca buna ziua.


la connex din cate stiam punctele se calculeaza ca valoarea facturii in dolari X3

de ex daca ai o fatura de 30$ inseamna ca primesti 90 de puncte

#7
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

View PostDione1200, on Jan 7 2006, 19:12, said:

la connex din cate stiam punctele se calculeaza ca valoarea facturii in dolari X3

de ex daca ai o fatura de 30$ inseamna ca primesti 90 de puncte
pai asta inseamna 3% din factura.
si la cnx si la orange e 3% din factura.

daca ar fi 30% am vorbi fffffff ieftin  :naughty:

#8
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

View Postdrifter, on Jan 7 2006, 16:02, said:

Tot anul 2005 am avut ab. Connex Ore Favorite incheiat in dec 2004 la oferta speciala, asa ca am platit tot anul doar jumatate, adica 3,5 $ luna si aveam 60 minute in Ore Favorite si 20 min nationale.
Anul asta insa nu mai am reducere 50 % si am vrut azi sa renunt la abonament sunand la *222
Dar d-ra operatoare mi-a zis ca daca vreau poate sa imi schimbe ab. in unul de 4$ ce in primele 5 luni va avea reducere 50% deci voi plati cate 2$/ luna. Si pt asta voi primi 30 min lunar de nu stiu ce fel. Dar m-a luat prin surprindere si nu am intrebat daca primesc si alea 20  min nationale "pe viata" si eventual si niste minute de fidelitate sau astea 30 is toate.
Voi ce stiti de oferta asta? Dati-mi va rog mai multe detalii daca stiti cum sta treaba ca pana diseara trebuie sa iau o decizie si n-as prea vrea sa mai stau sa dau zeci de apeluri la *222 ca sa intru in legatura cu un operator sa-mi dea alte detalii

Tu stii daca iti convine sau nu.Eu zic ca la 2usd/luna nu ai prea mult de pierdut.E asemanator cu ce aveai inainte.

#9
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View PostDione1200, on Jan 7 2006, 19:12, said:

la connex din cate stiam punctele se calculeaza ca valoarea facturii in dolari X3

de ex daca ai o fatura de 30$ inseamna ca primesti 90 de puncte

mai ai dreptate. nush d c stiam eu asa. da.. sorry ca am dat o info gresita

View Postholmes, on Jan 7 2006, 19:23, said:

Tu stii daca iti convine sau nu.Eu zic ca la 2usd/luna nu ai prea mult de pierdut.E asemanator cu ce aveai inainte.

totusi tipu zicea ca un an de zile are reducerea asta. si presimt ca il obliga la 2 ani

#10
cnikko

cnikko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.12.2005

View Postdrifter, on Jan 7 2006, 16:02, said:

Tot anul 2005 am avut ab. Connex Ore Favorite incheiat in dec 2004 la oferta speciala, asa ca am platit tot anul doar jumatate, adica 3,5 $ luna si aveam 60 minute in Ore Favorite si 20 min nationale.
Anul asta insa nu mai am reducere 50 % si am vrut azi sa renunt la abonament sunand la *222
Dar d-ra operatoare mi-a zis ca daca vreau poate sa imi schimbe ab. in unul de 4$ ce in primele 5 luni va avea reducere 50% deci voi plati cate 2$/ luna. Si pt asta voi primi 30 min lunar de nu stiu ce fel. Dar m-a luat prin surprindere si nu am intrebat daca primesc si alea 20  min nationale "pe viata" si eventual si niste minute de fidelitate sau astea 30 is toate.
Voi ce stiti de oferta asta? Dati-mi va rog mai multe detalii daca stiti cum sta treaba ca pana diseara trebuie sa iau o decizie si n-as prea vrea sa mai stau sa dau zeci de apeluri la *222 ca sa intru in legatura cu un operator sa-mi dea alte detalii

Daca nu este prea tarziu... Cred ca operatoarea se referea la oferta care presupune prelungirea abonamentului cu inca un an, pentru a beneficia de inca 4 luni de abonament redus la jumatate. Cele 20 de minute nationale se vor pastra, iar in legatura cu cele 30 de minute...probabil se apropie ziua ta si din acest motiv ti-a spus de ele. Am auzit ca de acum inainte se vor oferi 30 de minute in retea cu ocazia aniversarii. O oferta asemanatoare a primit un prieten de al meu ( media facturilor18-20$) care ar vrea sa plateasca toata viata lui abonamentul redus cu 50%... :D

#11
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
da. am facut niste calcule si practic ar fi urmat sa platesc in total 38$ in 2006 adica o medie de 316c pe luna
am sunat la *222 ca sa aflu cate minute primesc pt astia 316c si am aflat ca sunt 30 min/luna adica ma vor costa apelurile INCLUSE 10 c/min ceea ce numai oferta avantajoasa nu e
daca imi pastram ab. si nu mai aveam reducere as fi vb min incluse cu 7,77 c/min si la noul abonament as fi vb cu 7,29 c/min
prin urmare, am renuntat la abonament, iar cartela va deveni reincarcabila si in cele din urma va expira.
raman la cartelele orange de pe care voi vb LA ORICE ORA IN ORICE RETEA cu 4,13 c/min dupa sistemul gandit de lucian75, si cartelele cosmote de pe care voi vb cu 3,28 c/min. Eu oricum imi luasem cartelele si chiar nu mai aveam nevoie de abonamentul asta, chiar de era sa imi dea 60 min in total pe luna.
mi-au trimis ajutoarele lui Mos Craciun un plic cu mesaje subliminale pe care scria de 100 de ori "Impreuna" adica "nu plecati  nu plecati nu plecati nu plecati... " dar eu pot sa le zic doar ca "Impreuna, impreuna, impreuna, impreuna ... nu vom mai fi"
Mai vbim cand veniti cu oferte adevarate nu vrajeli de 2 lei de marketing.

Edited by drifter, 07 January 2006 - 19:49.


#12
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

View Postdrifter, on Jan 7 2006, 19:39, said:

da. am facut niste calcule si practic ar fi urmat sa platesc in total 38$ in 2006 adica o medie de 316c pe luna
am sunat la *222 ca sa aflu cate minute primesc pt astia 316c si am aflat ca sunt 30 min/luna adica ma vor costa apelurile INCLUSE 10 c/min ceea ce numai oferta avantajoasa nu e
daca imi pastram ab. si nu mai aveam reducere as fi vb min incluse cu 7,77 c/min si la noul abonament as fi vb cu 7,29 c/min
prin urmare, am renuntat la abonament, iar cartela va deveni reincarcabila si in cele din urma va expira.
raman la cartelele orange de pe care voi vb LA ORICE ORA IN ORICE RETEA cu 4,13 c/min dupa sistemul gandit de lucian75, si cartelele cosmote de pe care voi vb cu 3,28 c/min. Eu oricum imi luasem cartelele si chiar nu mai aveam nevoie de abonamentul asta, chiar de era sa imi dea 60 min in total pe luna.
mi-au trimis ajutoarele lui Mos Craciun un plic cu mesaje subliminale pe care scria de 100 de ori "Impreuna" adica "nu plecati  nu plecati nu plecati nu plecati... " dar eu pot sa le zic doar ca "Impreuna, impreuna, impreuna, impreuna ... nu vom mai fi"
Mai vbim cand veniti cu oferte adevarate nu vrajeli de 2 lei de marketing.


Cum vorbesti la cosmote cu 3,28 centi pe minut? Calculele mele postate in alt topic zic altceva. Mai ieftin.

Iar la cartela orange cre ca ai uitat ca tre sa incarci mereu ca sa o ai activa . Deci aici calculele nu tin.

Edited by t man, 07 January 2006 - 20:01.


#13
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
vb de cei 5+ 24 E primiti in 2006 deci 29 E pe care am dat 5 E (in fine n-au fost chiar 5 E la chiosc dar tot e ok) deci vb de 5.8 ori mai ieftin decat normal deci 16/5.8=2.75 euroc/min =3,28 USDc min (am facut conversia in usdc ca sa pot face comparatia cu orange).
iar la orange poti sa ai si valabilitate tot anul si chiar mai mult daca fol sistemul gandit de lucian75 si vb cu 4,13 USDc/min

p.s. in 2005 am vb minutele incluse cu 4,37 c/min dar am mai vb si mai scump cand se terminau cele incluse.

Edited by drifter, 07 January 2006 - 20:24.


#14
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
acum cand a devenit cartela reincarcabila cea de connex am credit 1 $ valabil pana pe 10 mai

#15
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
si eu sunt in aceeasi situatie. dar mie mi s-a facut alta oferta, care coincide cu actuala oferta la abonare pe un an. adica reducere 50 % primele 4 luni, primele 2 luni 25SMS gratis, etc... cred ca o sa accept...

#16
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
daca nu va permiteti telefon mobil...de ce nu renuntati cu totul la el??

#17
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
lasand la o parte aberatia cu renuntatul si vbind despre permis: esti sigur?
ma bucur pt. tine ca la tine banii is "fara numar, fara numar" insa poti sa fii mai modest si sa vezi ce scrii.
de ce sa dau mai multi bani cand pot sa dau mai putini?
si in primul rand imi place sa stiu ca vbesc pe moka si ii fac eu pe manipulatorii astia decat ei pe mine pt ca toti incearca tot timpul sa ne duca prin diverse artificii de marketing de parca am fi prosti. (eu cel putin n-o sa fiu fraierul lor, sa fie ei ai mei)
Imi permit mobil de cat am nevoie stai tu linistit acolo dar prefer sa dau banii pe alte chestii decat asta.

Edited by drifter, 08 January 2006 - 13:53.


#18
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
drifter pana la urma ai renuntat la CONNEX si te-ai dus la Orange sau ce ai facut?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate