Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Nu stiu de ce nu se inchide calculatorul atuncik cand dau shut down

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
SONYYYA3

SONYYYA3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.08.2006
buna tuturor am o intrebare pe care am intanlio de vre-o 2-3 luni si nu stiu ce trebuie sa ii fac ca pana acum il inchideam din buton am reinstalat windowsu nu pot sa imi dau seama ce problema este

Va rog ajutati-ma nu mai suport asemenea chestie

Va multumesc tuturor

#2
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,545
  • Înscris: 04.01.2006
Daca am inteles bine, calculatorul tau se blocheaza cand ii dai shut down. Cel mai probabil rezolvi in felul urmator: intri in Control Panel -> Sounds and Audio Devices, apoi din tabul Sounds, la Windows Logoff alegi sa nu mai fie niciun sunet. Am atasat o poza, cred ca te va ajuta.

Attached Files



#3
SONYYYA3

SONYYYA3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.08.2006
Nu atunci cand dau start->turn off computer->turn off nu se inchide. In loc sa se inchida isi ia restart


Multumesc mult oricum

#4
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,545
  • Înscris: 04.01.2006

 SONYYYA3, on Jan 27 2009, 19:15, said:

Nu atunci cand dau start->turn off computer->turn off nu se inchide. In loc sa se inchida isi ia restart


Multumesc mult oricum
N-ai zis asta in primul post. Cel mai probabil ca sunt legate invers contactele la placa de baza, daca nu te pricepi si n-ai nici schema placii mai bine nu te bagi. Mai poi verifica in Control Panel -> Power Options, dar daca Windowsul e proaspat instalat, nu cred ca e cazul.

Attached Files



#5
SONYYYA3

SONYYYA3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.08.2006
Oare am pus o intrebare asa de grea? chiar nuj aveti solutie pentru asemenea probleme?

#6
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,930
  • Înscris: 06.10.2003

 SONYYYA3, on Jan 27 2009, 20:06, said:

Oare am pus o intrebare asa de grea? chiar nuj aveti solutie pentru asemenea probleme?

Oare te-ai certat cu limba romana, de ne zgarii retina cu scrisul asta de mIRC? :deadtongue:

In plus, nu suntem mama Omida sa-ti ghicim configuratia calculatorului, in special placa de baza. Vezi cu CPU-Z ce procesor, rami si placa de baza ai.

#7
lordsidious

lordsidious

    Se7en PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,813
  • Înscris: 02.08.2007
Incearca programul asta :

Attached Files


Edited by lordsidious, 27 January 2009 - 21:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate