Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

Sony Xperia Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
1462 replies to this topic

#703
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Am tot Z3C, pentru mine este cel mai echilbrat telefon, crede-ma ca l-am luat pe moto la drumuri lungi, soare, caldura, ploaie si e in stare perfecta. Ai nimerit unul cu un defect probabil sau cine stie..

#704
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
Mdea, din pacate sunt la al 3-lea, cat ghinion sa am?

#705
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Keep calm si eu dupa 3 Z1 m-am lamurit sa il las.

#706
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Per total Sony dezamăgește, deja stau cu griji...cum sa țin telefonul....la ce temperatura....vai, sa nu filmez prea mult....sa nu îl bata soarele....sa nu te uiți urat la el, ca se supăra și se strica...etc.parca ar fi "fata mare" acest telefob. Se lauda Sony ca x3 este un telefon frumos, ce folos dacă îl ții în husa? Sa.mi spună unul din voi ca folosește acest telefon fără husa....off tare dobitocule am fost când am luat acest telefon.

Edited by eu_markhu, 20 July 2015 - 13:18.


#707
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
Exact. L-am dus la garantie, cica sa display spart. Minunat. Tocmai am aruncat pe geam 2000 ron ( atat a costat cand l-am cumparat).

#708
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,118
  • Înscris: 02.09.2005
pai e spart sau nu?

#709
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
Pai e spart, dar nu a fost lovit deci cum s-a spart daca nu are urma de lovire?

#710
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,118
  • Înscris: 02.09.2005

View Postjericho, on 20 iulie 2015 - 09:50, said:

ecranul spart de unde e?

View PostSevacon, on 20 iulie 2015 - 10:08, said:

Nu e spart....sticla e intacta

View PostSevacon, on 20 iulie 2015 - 13:48, said:

Pai e spart, dar nu a fost lovit deci cum s-a spart daca nu are urma de lovire?


#711
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
E spart cumva din interior, n-a stiu fufa sa-mi explice.

#712
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,118
  • Înscris: 02.09.2005
poate te-ai asezat pe el, poate a sarit vreun copil etc, sunt multe variante... e cam greu de demonstrat ca nu e vina ta...

#713
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013
Mai da-l dracu de telefon cu ip67. Cu samsung s2 am dat de toti peretii si s-a cojit pe toate partile. Merge brici dupa 2 ani cat l-am tinut eu acum l-am pasat la un sofer si n-are nici o problema. Asta a fost ultima oara cand mai cumpar sony...

Edited by Sevacon, 20 July 2015 - 14:03.


#714
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,118
  • Înscris: 02.09.2005
ip67 e standardul pentru rezistenta la apa si praf, nu are treaba cu rezistenta ecranului.

#715
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.05.2008


99% din persoanele de pe topicul asta își da seama ca ala a suferit un soc mecanic.

Edited by baietzelu, 20 July 2015 - 18:00.


#716
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,907
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate, acest tip de defect apare ca urmare a unei apasari, deformari a carcasei, daca spui ca ai pus telefonul sub prosop, atunci e foarte posibil ca cineva sa se fi lasat pe prosop si sa-l fi deformat. Sa se fi lasat cu cotul sau orice alta parte a corpului sau sa fi calcat chiar.
Daca ar fi fost lovit ar fi aparut ca o panza de paianjen pe ecran si touch, dar la deformari, pur si simplu crapa dintr-o parte in alta ecranul/carcasa, tot.

Am atasat o poza editata dupa cea din postul original: #693

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ek_b-XGUKcc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by Ciubex, 20 July 2015 - 18:42.


#717
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014

View PostSevacon, on 20 iulie 2015 - 09:45, said:

Halal telefon, cam asa arata dupa o zi de plaja tinut sub prosop langa i6. Ps: desi se vede ca si cum ar fi fost lovit, nici vb de asa ceva.
Aici e problema :l-ai ținut sub prosop. Te-ai așezat sau ai călcat din greșeală pe el.Prosopul a făcut ca pe exterior să nu rămână urme.

#718
Sevacon

Sevacon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 21.10.2013

View PostCiubex, on 20 iulie 2015 - 18:16, said:

Din pacate, acest tip de defect apare ca urmare a unei apasari, deformari a carcasei, daca spui ca ai pus telefonul sub prosop, atunci e foarte posibil ca cineva sa se fi lasat pe prosop si sa-l fi deformat. Sa se fi lasat cu cotul sau orice alta parte a corpului sau sa fi calcat chiar.
Daca ar fi fost lovit ar fi aparut ca o panza de paianjen pe ecran si touch, dar la deformari, pur si simplu crapa dintr-o parte in alta ecranul/carcasa, tot.

Am atasat o poza editata dupa cea din postul original: #693

[media][media][ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ek_b-XGUKcc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Gata, m-am lamurit. Ca si concluzie pot zice ca acest telefon e bun daca-l ti in vitrina fara sa-l stresezi prea mult. Daca nu ii iei husa se umple de zgarieturi, daca nu esti atent s-ar putea sa spargi display-ul. Daca vorbesti prea mult la telefon sau utilizezi o aplicatie mai intens se incinge de nu-l mai poti tine in mana. La ce e bun de fapt telefonul asta?

#719
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014

View PostSevacon, on 20 iulie 2015 - 18:47, said:


Gata, m-am lamurit. Ca si concluzie pot zice ca acest telefon e bun daca-l ti in vitrina fara sa-l stresezi prea mult. Daca nu ii iei husa se umple de zgarieturi, daca nu esti atent s-ar putea sa spargi display-ul. Daca vorbesti prea mult la telefon sau utilizezi o aplicatie mai intens se incinge de nu-l mai poti tine in mana. La ce e bun de fapt telefonul asta?
Nu așa trebuie să pui problema. Eu am pățit cu un LG ceva asemănător, rezultatul a fost un display cam ca al tău.

#720
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,118
  • Înscris: 02.09.2005
Deja discuția devine penibila...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate