Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...
 Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto
 Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 

Nokia Lumia 530

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#163
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Asa sunt toate, o poti numi o limitare a windows phone. Ca sa vibreze mai des, trebuie tinut doar pe modul"vibratii" sau sa setezi un ton de apel mai scurt.

#164
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Multumesc de ajutor.

#165
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 24.05.2010

View Postsir_irwin, on 14 ianuarie 2015 - 15:40, said:

Am fost in orange shop dar il tin descarcat nu am putut sa-l butonez iar la digi  telefoanele  sunt

inchise intr-un galantar��.
Astia de la digi nu vor sa-ti faca ab de 4e decat de la al doilea ab in sus...,
Iar eu la asta m-am referit

#166
Costi1998

Costi1998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2015
Vreau si eu sa-mi achizitionez acest telefon si am o intrebare, merg urmatoarele aplicatii actualizate.. adica gen sa actualizez facebooku nu sa fie cel vechi .si la fel si la celelalte merg actualizate?! mai imi ramane si mie memorie de cateva jocuri acolo va rog eu sa-mi raspundeti si mie.

WhatsApp
Ask.fm
Retrica
Facebook Messenger
Youtube

#167
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Nu prea inteleg,banuiesc ca ai Android.Ok,aplicatiile se actualizeaza automat (daca vrei) atunci cand este cazul.Legat de aplicatii 1.WhatsApp-ul e la fel ca pe android,2.Ask.fm nu am folosit si nici nu stiu cu ce se ocupa dar m-am uitat in Magazin pentru tine si sunt vreo 2 aplicatii dar neoficiale,3.Retrica,nu este dar sunt aplicatii similare cu review-uri foarte bune,4.Facebook,mici diferente fata de android,faptul ca nu-ti apar persoanele online decat in Messenger,5.Youtube,nu este oficial dar sunt Metrotube sau Tubecast foarte bune,eu folosesc ultimul si mi se pare mai reusit fata de cel oficial de pe android.Spatiul e problema la telefonul asta,ai vreo 1,2 Gb liberi cand il iei de nou,dar se poate pune card de memorie pentru poze,video,muzica,si unele aplicatii se pot muta pe el.

#168
Costi1998

Costi1998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2015
Nu îi dau de cap sa actualizez facebooku si alte aplicatii, ma ajuta cineva va rog frumos?

#169
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Ai lăsat acele aplicații sa ruleze in background?
In centru de notificari ai activat respectivele aplicații?
Eu credeam ca te referi la toate apps, cum ca nu se actualizează...

Edited by sir_irwin, 24 February 2015 - 07:34.


#170
georgekm5

georgekm5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.04.2014
Salut! Ce versiune de soft aveti pe telefon? Eu am 8.10.12400.899 si din cate am vazut nu e cea mai recenta. Nu-mi gaseste alta. Telefonul nu e brand-uit.

#171
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Unde vad ce aplicatii ruleaza?

#172
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View PostdaniMMM, on 28 februarie 2015 - 22:52, said:

Unde vad ce aplicatii ruleaza?

Intra in setări -economisire baterie si tap pe utilizare, găsești acolo ce rulează....

Edited by sir_irwin, 28 February 2015 - 23:02.


#173
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Ok,mersi.Acum cum dracu le inchid?

#174
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Apasă si tu pe care scrie "se permite" apoi ai să vezi butonul DEZACTIVEAZĂ....

#175
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Internetul de RDS e jalea jelii,daca intri intr-o cladire cat de mica,chiar si un cort,parca intri in zona crepusculara via triunghiul Bermudelor,asa ca trebuie sa-mi tai cartela de la voda,si sa ma bazez pe ea.Ce trebuie schimbat pe la setari internet?APN ala sau ce?Multam anticipat

#176
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Buna ziua tuturor. Am si eu nevoie de un pic de ajutor din partea voastra, cei care detineti Nokia Lumia 530. In primul rand vreau sa il decodez neaparat in seara asta si nu stiu la cine sa apelez. Voi pe unde le-ati decodat pe ale voastre? In al doilea rand as vrea sa ii pun un soft curat nebranduit. Este posibil acest lucru? Daca da ....cum? Multumesc anticipat

#177
Co_colino

Co_colino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 11.04.2006
Nou posesor al acestui telefon.  Chestie ciudata,  cel puțin din punctul meu de vedere,  și anume: primesc notificare ca exista actualizare disponibila pentru telefon,  dar am nevoie de 740 MB disponibili. Am dezinstalat tot ce nu ma interesa,  am mutat tot ce se putea pe card,  dar mai mult de 417 MB nu am reușit sa eliberez. 3 GB sunt ocupați de sistem și încă vreo 300 MB ocupați de alte aplicații care nu pot fi șterse sau mutate.  Cum dracu poți sa vii cu un update care necesita un spațiu mai mare decât tu,  ca producător,  știi ca ai lăsat disponibil din fabrica? Dacă cineva are o soluție,  sa ma lumineze și pe mine.  Mulțumesc anticipat

#178
Co_colino

Co_colino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 11.04.2006
Rezolvat cu o resetare.  Spațiul disponibil după resetare era 1,19 MB

#179
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014

View Postserban_bogdan, on 13 martie 2015 - 17:49, said:

Buna ziua tuturor. Am si eu nevoie de un pic de ajutor din partea voastra, cei care detineti Nokia Lumia 530. In primul rand vreau sa il decodez neaparat in seara asta si nu stiu la cine sa apelez. Voi pe unde le-ati decodat pe ale voastre? In al doilea rand as vrea sa ii pun un soft curat nebranduit. Este posibil acest lucru? Daca da ....cum? Multumesc anticipat
.  

La cati bani face un 530...mai bine îl bagi in amanet pui diferenta si iti iei unul de la emag cu 330 lei nebranduit,cam tot atât te costa decodarea dar nu iti mai bati capul cu alte modificări.

#180
Co_colino

Co_colino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 11.04.2006

View PostCo_colino, on 14 martie 2015 - 02:26, said:

Rezolvat cu o resetare.  Spațiul disponibil după resetare era 1,19 MB
1,19 GB... Scuze

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate