Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

Sesizari probleme retea si semnal RCS RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#73
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 25.01.2014

View Postdanzi23, on 24 iunie 2014 - 09:04, said:

No hai nu zau. Sa inteleg ca judetul Cluj nu ii din Romania :-|

No polemics man!

#74
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,393
  • Înscris: 14.10.2008
No polemization, dude.

#75
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,950
  • Înscris: 26.02.2010
La cluj sunt mai putini abonati, acolo fiind fieful orange, deocamdata nu o sa aveti probleme. Tu le dai doar 2 euro pe servicii, dar poate unii platesc mai mult si au si pretentii. Totusi, suntem in 2014 si este hilar sa mai comparam acoperirea digi, cu cea de la inceputul anilor 2000 cand gsm era la inceput. Tehnologia a avansat si cerintele sunt altele, nu poti sa te plafonezi la nivelul de atunci.

#76
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
De aceea exista roaming national si extindere in 900mhz. Despre ce vorbim? Raportezi totul la cei ce fac reclame "4g national" dar indoor lipsa semnal si mai fuge si in Edge din cand in cand(chiar mai des decat trebuie, in ultima vreme). Am inteles nu esti deschis la inca o retea si probabil nu-ti convin nici preturile, cu toate ca fac un bine si celorlati, din alte retele. Hai sa fim realisti/civilizati si sa privim in ansamblu.

#77
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,950
  • Înscris: 26.02.2010
Preturile imi fac bine, de fapt daca ne gandim, rds prea ne-a obisnuit cu preturi mici si pretindem si calitate. Preturi prea mici si calitate nu prea se pupa, deoarece pretul echipamentelor utilizate de rcs, nu sunt free, nu se produc in Romania, ca sa zici ca au un pret scazut de productie si profitul ar ramane in tara. Ei utilizeaza echipamente, ca si ceilalti operatori si cu preturi mai mari la abonamente, in scurt timp si-ar putea imbunatati acoperirea. Dar pe principiul, ieftin si bun, nu prea exista, lasa ca merge si asa.

#78
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Iar incepi ? ba uite ca exista si asta nu o zic numai eu ci si o groaza de useri de pe forum

Edited by danzi23, 24 June 2014 - 11:46.


#79
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Exista si calitate la pret mic, daca tu nu ai nu inseamna ca nu exista. Intr-adevar calitatea(lipsa), la preturi mari exista la orice colt.

#80
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
pe orice forum intru ca e voda, orange, rds, indiferent de subiect, apare aceeasi polemica,  aceleasi tabere. Unele se repeta "suspect" spre "obsesiv" prin aceeasi membri, si vorbesc de tabara pro digi. danzi e omniprezent/fan pro digi. Ma intreb daca acest"fanatism"/devotament sa izvorasca doar din nevoia acerba de a multumi pe orice cale unui operator pentru serviciile prestate, intr-o epoca a time is money? Fara dovezi clare e inutil sa facem presupuneri, numai ca ar fi politicos stimate user danzi sa  nu mai contrazici absolut fiecare utilizator nemultumit. Fiecare localitate, zona, cartier, strada ulita poate avea o"configuratie" sa-i zicem aparte. Semnal perfect oriune oricum, oricat nu-ti ofera nici vodafone, t-mobile, orange, at&t, verizzone, o2, numai ca sunt zone si inca multe in care o acoperire buna este o dovada de bun simt, respect fata de utilizatori, a fiecarei retele care vrea sa se respecte. Cum bine zicea un alt utilizator mai sus, preturile foarte mici devin direct proportionale cu o politica de tip "las-o ba ca merge asa, o mai impingi la deal, o mai cari la vale".
lucrurile sunt simple si nua r trebui sa genereze pasiuni atat de inflacarate. cine vrea raport pret/cantitate alege digi evident, cine are asteptari se ordin calitativ sa se gandeasca si la un alt buget alocat acestei afaceri, si daca cititi cu atentie toate ofertele combinate, poti trage linie si dupa un an sau doi sa descoperi ca ai dat cel mult 10 lei in plus lunar si ai imbinat utilul cu placutul, calitate, pret/cantitate. sincer ce nu inteleg , si e o chestie pur subiectiva asteptarilor celor care au ales digi, 5 euro si calitate buna sau mai vad cate unul chiar peste ceilalti. Ca si un contraexemplu, ca tot se implinesc 10 ani de Logan in Romania, se promitea o masina moderna intr-un buget de 5-6000 euro, partial le-a reusit, dar cert este ca Romania e plina de autoturisme second, in detirminetul unui automobil nou si "garantie". la telefonie nu avem alternativa second hand/ first class, dar putem multumi digi ca i-au obligat pe ceilati sa ofere ceva mult mai accesibil, dar frumos ar fi sa-si tina si promisiunile fata de clienti, mult , putin, ii tarifezi, ai incasat un banut fa bine si satifa-le si doleantele, ca nu ai cum, apuca-te de alt business, iar cei nemultumiti care vor acoperire lasati softpedia ca e frectie la picor de lemn, faceti reclamatii la ANCOM, aveti sanse mult mai mari sa ajunga si la digi, dac ape site-ul lor zona in care sunteti apare ca si acoperita, da rrelitatea este alta, ati fi surprinsi cam de cat i-ar costa"dezinformarea" si e valabil si pentru restul operatorilor.

Edited by unic635, 25 June 2014 - 17:03.


#81
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@unic635
te platesc corporatistii sa scri si pe softpedia, nu doar pe blog ? Posted Image

si cica cu 10 lei in plus gasesti alternative Posted Image Ok, dude. Arata-mi unde gasesc cu 19 RON pe luna 3 GB de net (nu la viteza 4G,  5-7 Mbps) + 200 min nationale/internationale + minute/sms nelimitate in retea

urmeaza sa zici, ca ce...cine are nevoie mai mult de 100 MB Posted Image

Edited by danzi23, 25 June 2014 - 17:18.


#82
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
E vorba de cel 15 euro cu reducere la telefon . Ai vazut si tu ca erau useri cu telefoane reduse la pret bun si din calcule erau cu medie de 7 e pe luna. Apelativul dude tine l pentru amicii tai. Si off topic mai bine ai citi o carte si nici un indreptar ortoepic nu ar strica. Ti ar largi orizontul

#83
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@dude

1. tu compari o oferta data pe sub mana, la tiganeala, cu una publica ?
2. nu ajunge abonamentul ala la 7 euro / luna nici in cele mai ude vise. aia a fost o aproximare facauta asa aiurea, "sa ma simt bine ca am facut o afacere buna"

Edited by danzi23, 25 June 2014 - 20:16.


#84
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008

View Postunic635, on 25 iunie 2014 - 16:44, said:

pe orice forum intru ca e voda, orange, rds, indiferent de subiect, apare aceeasi polemica,  aceleasi tabere. Unele se repeta "suspect" spre "obsesiv" prin aceeasi membri, si vorbesc de tabara pro digi.
partial de accord cu ce spui, mai putin cu faptul ca eviti sa mentionezi si tabara anti digi, care dpmdv nu e cu nimic mai prejos fata de cea digi.

#85
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,163
  • Înscris: 04.02.2011
În principiu, singura alternativă mai calitativă la Digi, e Orange. Dar dacă îţi propui să te limitezi la 10 euro pentru net cu trafic rezonabil şi apeluri gârlă, trebuie să înghiţi şi să-ţi trăieşti viaţa.

#86
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Nici Digi nu ofera net mobil mult, 3-5 GB nu ii ceva "wow". Da, netul ii nelimitat, dar adevarul ii ca nu poti face foarte multe chestii cu 128 Kbps (in afara de audio streaming si navigat pe site-uri gen wikipedia, softpedia, gmail.com).

Edited by danzi23, 25 June 2014 - 21:37.


#87
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,163
  • Înscris: 04.02.2011
Nu, clar, dar cine nu are "dare de mână", se poate limita la 5GB.

#88
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008

View Postunic635, on 25 iunie 2014 - 21:11, said:

Regretabil ca se extrag afirmatii din context. Da na unii nu si pot depasi conditia de Pata Rat. Ce nu poti tu intelege e ca unii oameni au mai multe asteptari, altii sunt dispusi sa si plateasca extra, iar altii nu. Respecta le deciziile si nu i mai judeca mai ales cand nu ai experienta, vreo calificare , nici macar bunul simt al unei postari civilizate, corecte gramatical. Cine sa te ia in seama?
  prin aceasta postare doar confirmi concluzia la care am ajuns.  mersi!

#89
SoareA

SoareA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 05.10.2013
eu mi-am facut abonament la rcs mobil in noiembrie 2014 si din decembrie am numai probleme, nu pot suna sau daca sun stau pana face legatura cate 30 secunde, cine ma suna tot asa sta cateva zeci de secunde pana se face legatura. cu telefonul in fata cu semnal 3 liniute din 4 sun imi intra casuta si la 2 secunde primesc mesaj ca am fost sunat. vorbesc la telefon si brusc nu mai am semnal, trebuie sa ma plimb sa-l gasesc. sun si nu se aude nimic dar persoana pe care o sun raspunde(vibreaza telefonul cand raspunde) ma uit la tel. si scrie ca este conectat dar nu  aud si nu sunt auzit. vorbesc la telefon si brusc se aud niste sunete ascutite, trebuie sa inchid si sa sun iar. si acum vine partea "amuzanta", am facut 4 sesizari si nu am rezolvat nimic, am schimbat caretela si tot nimic, intr-o zi ma suna o duduie si imi spune ca vrea locatia exacta unde nu am avut semnal :)))) ii spun ca nu am cum sa stiu unde am fost dar pot sa-i spun zona, daca conduc nu stau sa ma uit la telefon sa vad e semnal nu e... si imi spune iar ca ii trebuie locatia/ locatiile unde nu am avut semnal si o intreb daca glumeste si ce credeti IMI INCHIDE TELEFONUL Posted Image
probleme cu semnalul am in Sinaia, in drum spre Bucuresti si in Bucuresti
aztazi am facut reclamatie la OPC, vreau sa scap de abonamentul asta de 2lei
m-am bucurat cand l-am faut ca costa 5Euro si am nelimitat si voce si net dar am facut cea mai mare greseala


NU VA FACETI ABONAMENT LA RCS-RDS

#90
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostSoareA, on 16 februarie 2015 - 18:59, said:

eu mi-am facut abonament la rcs mobil in noiembrie 2014 si din decembrie am numai probleme, nu pot suna sau daca sun stau pana face legatura cate 30 secunde, cine ma suna tot asa sta cateva zeci de secunde pana se face legatura. cu telefonul in fata cu semnal 3 liniute din 4 sun imi intra casuta si la 2 secunde primesc mesaj ca am fost sunat. vorbesc la telefon si brusc nu mai am semnal, trebuie sa ma plimb sa-l gasesc. sun si nu se aude nimic dar persoana pe care o sun raspunde(vibreaza telefonul cand raspunde) ma uit la tel. si scrie ca este conectat dar nu  aud si nu sunt auzit. vorbesc la telefon si brusc se aud niste sunete ascutite, trebuie sa inchid si sa sun iar. si acum vine partea "amuzanta", am facut 4 sesizari si nu am rezolvat nimic, am schimbat caretela si tot nimic, intr-o zi ma suna o duduie si imi spune ca vrea locatia exacta unde nu am avut semnal :)))) ii spun ca nu am cum sa stiu unde am fost dar pot sa-i spun zona, daca conduc nu stau sa ma uit la telefon sa vad e semnal nu e... si imi spune iar ca ii trebuie locatia/ locatiile unde nu am avut semnal si o intreb daca glumeste si ce credeti IMI INCHIDE TELEFONUL Posted Image
probleme cu semnalul am in Sinaia, in drum spre Bucuresti si in Bucuresti
aztazi am facut reclamatie la OPC, vreau sa scap de abonamentul asta de 2lei
m-am bucurat cand l-am faut ca costa 5Euro si am nelimitat si voce si net dar am facut cea mai mare greseala


NU VA FACETI ABONAMENT LA RCS-RDS

Nu stiu, vad ca multi se plang ca nu este semnal insa eu in judetul olt nu pot zice asta.
Semnal bun doar in anumite zone sunt mici probleme in rest este ok.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate