Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

ce sa fie oare?

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Nu cred ca este abordarea potrivita.
Daca tu consideri ca este o persoana potrivita, raspunde-i cu aceeasi moneda.
In timp va invata sa aiba incredere in tine si iti va spune ce gandeste / daca gandeste ceva.

#20
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,047
  • Înscris: 16.06.2006
Mi se pare ca tipul de simte in siguranta cand mai sunt si alte persoane prezente nu doar Miha.
Poate ar trebui sa studiezi daca prezenta ta este cea care il face sa fie mai retinut, sau care e de fapt starea normala: "atent" sau "de cartier"?
..sau poate ca nu conteaza...

Oricum nu avem de unde sa stim daca starea de buna dispozitie a lui atunci cand este in grup este dea normala sau incearca sa-si dea importanta.
Exista varianta ca ambele stari sa fie masti, dar sa speram ca nu e si situatia ta.

Edited by radurus, 16 June 2014 - 09:59.


#21
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008
Atata filosofie pentru un simplu fu-tai ... Posted Image

Edited by Aemilius, 16 June 2014 - 10:20.


#22
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014
in toata discutia asta, pana la a da toate sfaturile, pe care tin sa le sustin in mare parte, nimeni nu a intrebat varsta celor implicati, adica Miha si respectivul
in concluzie ce varste aveti? poate e o diferenta de varsta care impiedica ceva, asteptam vesti :P

#23
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008

View PostDany_Darke, on 16 iunie 2014 - 11:09, said:

in toata discutia asta, pana la a da toate sfaturile, pe care tin sa le sustin in mare parte, nimeni nu a intrebat varsta celor implicati, adica Miha si respectivul
in concluzie ce varste aveti? poate e o diferenta de varsta care impiedica ceva, asteptam vesti Posted Image
Cica au o "relatie profesionala", deci undeva intre 18 si 65 de ani, unde cel mai nefericit scenariu e ca unul sa aiba 18 ani si celalalt 65...

Edited by Aemilius, 16 June 2014 - 11:15.


#24
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,047
  • Înscris: 16.06.2006

View PostAemilius, on 16 iunie 2014 - 10:19, said:

Atata filosofie pentru un simplu fu-tai ... Posted Image

Dragu' meu... nu toata lumea se gandeste la se_x. Daca era vorba doar de se_x crezi ca mai intreba Miha ceva.
Insa intr-o societate in care se_xul a ajuns virtute... e anormal ca sa doresti sa cunosti in primul rand alte domenii ale partenerului nu cel legat de organele se_xuale.

Edited by radurus, 16 June 2014 - 11:21.


#25
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
E mai destept decat crezi.

Attached Files



#26
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008
@radurus
Eu doar am tras concluziile din modalitatea de exprimare a initiatoarei:

View PostMihaLzn, on 16 iunie 2014 - 06:55, said:

[...] si el e atras de mine dupa cum imi dau seama [...]
Sigur e atras doar de intelect, nu conteaza daca ar avea 3 dinti lipsa, o pereche de ochelari "a-la-Ciorbea" si un ras "becaliscian"...

Quote

Cand il privesc mai ...profund sau ii zambesc [...]
Suna putin a hâța-hâța...

Quote

Am observat ca e foarte atent la mine,la ce simt si la gesturile mele.Deci ma studiaza [...]
hâța-hâța, hâța-hâța...

Quote

Cu mine pare alta persoana,incearca sa ma ajute cum poate,e dragut si etc...Nu mai stiu ce sa cred.
Si dezamagirea initiatoarei... tipul e "doar" dragut si o ajuta, nu-l intereseaza s-o puna de-un fu-tai...

Edited by Aemilius, 16 June 2014 - 11:35.


#27
MihaLzn

MihaLzn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 02.12.2013
Eu am 21 de ani si el 26.

#28
strik3ru

strik3ru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.03.2009
Ia si tu 2 bilete la teatru, sau rezervare la un film si te plangi ca n-ai cu cine sa mergi.
Daca nu poate si vrea ceva cu tine se va revansa si te va invita el dupa, daca nu vrea nimic o sa iti zica NU si atat :)

#29
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014

View PostMihaLzn, on 16 iunie 2014 - 14:16, said:

Eu am 21 de ani si el 26.

diferenta de varsta nu e mare, dar tre sa-ti iei inima-n dinti si sa vb deschis cu el, daca vrei mai multe sfaturi, vb in privat ;)

#30
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,934
  • Înscris: 10.12.2006
Cea mai buna metoda sa faci un tip sa ti-o traga e sa-l prinzi intr-un loc izolat, unde sunteti doar voi doi, flirtezi putin, il incoltesti, il deschei la slit si ii oferi o felatie.
De aici ai asigurata o relatie sexuala, dar pe partea sentimentala nu garantez. Daca nu ii placea inainte de tine nu ii va placea nici acum. Incearca si anunta-ne ce-a iesit.

#31
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.01.2014
Ce va mai place sa aruncati cu glume si clisee si sa nu dati un sfat serios!Posted Image
MihaLzn, in primul rand trebuie sa te gandeti tu foarte bine ce anume vrei de la el. Avand o relatie profesionala, daca lucrurile nu merg sau la un moment dat te decizi ca nu iti mai place o sa fie ciudat si enervant sa va vedeti zilnic la munca si sa pastrati aparentele. Depinde foarte mult si cat de important este jobul asta pentru tine si cat timp ai de gand sa lucrezi aici. Daca e temporar ...merge orice, dar daca vrei sa ramai mult timp si sa te duci cu placere la job si sa faci treaba buna fara sa te distraga nimeni mai bine il lasi balta pe tip mai ales daca nu are tupeu sa initieze ceva si nu vine de la sine o relatie. Cu tipul asta cat timp vei colabora profesional?
Nu cred ca e o idee buna sa ii spui ce simti sau chestii de genul asta. Ofera-i posibilitatea de a te invita el undeva. Propune-i o intalnire care sa para amicala sau poate sa iesiti intai in grup cu alti colegi de munca apoi doar voi 2 mai prelungiti intalnirea.
Nu sunt prejudecati faptul ca barbatul trebuie sa initieze lucrurile si sa faca primii pasi intr-o relatie - e cursul naturii. Macar la prima intalnire trebuie sa vina totul de la el, tu doar il incurajezi si esti disponibila, barbatul trebuie sa faca pasul pana la capat daca vrea o relatie cu tine. Daca nu face primul si cel mai usor pas o sa tragi mult si bine in relatia cu el si o sa ajungi tu "barbatul" din relatie. Nimeni nu e asa timid mai ales daca in preajma lui esti draguta, amabila si abordabila. Un barbat cand vrea o femeie oricat de timid este tot face ceva sa o aiba sau incearca macar.

#32
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,934
  • Înscris: 10.12.2006

View Postsweet_smile, on 20 iunie 2014 - 09:34, said:

Ce va mai place sa aruncati cu glume si clisee si sa nu dati un sfat serios!Posted Image
Apoi ca ai dreptate, nu stiu de ce s-au obosit toti barbatii sa-i dea sfaturi, trebuia sa ne anunti ca treci pe aici ca sa nu ne mai obosim. Tu stii ce vor barbatii mai bine chiar decat ei, ar trebui sa scrii o carte ca promit sa o cumpar, ca sa ma inteleg mai bine.

Sau poate ar trebui sa citesti mai atent topicul si s-ar putea sa inveti cate ceva.

#33
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008
In concluzie, daca-ti place ia initiativa.
In cazul meu, nevasta-mea a luat initiativa, eu eram prea bleg ca sa-mi dau seama ca vrea ceva serios de la mine, mai mult decat o simpla prietenie. Cu alte cuvinte, m-a scos ea in oras: mi-a dat telefon si m-a intrebat daca vreau sa ies cu ea la un suc si la o plimbare prin parc. Am inceput cu un suc si o plimbare prin parc amicala, am vazut ca ne intelegem, am continuat cu alte sucuri, plimbari si iesiri prin oras amicale, in timp relatia s-a dezvoltat, iar acum suntem casatoriti si avem o fetita impreuna...

Daca vrei ceva dar ti-e putin frica, fa ca la inceput totul sa fie la nivel amical. N-ai nimic de pierdut daca nu merge, ba in plus ramai cu un prieten castigat...

#34
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,590
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMihaLzn, on 16 iunie 2014 - 06:55, said:

Intrebarea mea este de ce nu incearca sa lege o relatie,..ceva,cu mine din moment ce ma place?

Aici pot să-ţi dau eu un răspuns, bărbat fiind, şi având un comportament asemănător celui despre care vorbeşti.

Sunt exact la fel şi eu: adică, mie mi-a luat doi ani să spun cuiva cum stă treaba, deşi eram colegi şi ne întâlneam în fiecare zi. De ce am făcut asta ? Pentru că există plăcerea involuntară de a explora gândurile, ideile, comportamentele, situaţiile, convingerile, obiceiurile, şi apucăturile chiar. În cazul meu a existat plăcerea de a fi în prezenţa ei, şi de a conversa. Nu doream nimic, decât plăcerea asta. Apoi, cu timpul, am dorit să fie...a mea. Că n-a fost, asta e altă poveste. :)





View PostAemilius, on 24 iunie 2014 - 08:46, said:

In concluzie, daca-ti place ia initiativa.

Nu. Dacă omul e ca şi mine, şi am văzut ca e cam aşa, să nu ia ea iniţiativa, că va strica totul. Trebuie să-l lase să fie în prezenţa ei cât mai mult, să vorbească despre orice, s-o exploreze....şi peste o vreme, va îndrăzni el să avanseze ! Nu e naivitate din partea lui, ci e felul lui de a aborda o femeie: e un fel care înseamnă plăcerea explorării. Când va constata că a atins un prag...va acţiona el, sunt sigur !

Edited by lupini, 24 June 2014 - 12:02.


#35
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008
Tu zici ca va strica totul daca ia initiativa, iar eu zic ca va strica totul daca nu o va lua. Poate iti urmeaza sfatul si asteapta, si pana la urma poate apare tipul cu alta, sa vezi tu dupa aia distractie...

Mai, daca sti ce-ti doresti, trebuie sa actionezi. Afli un lucru, daca vrea sau nu vrea, sa sti daca ramai cu el sau treci mai departe si-ti cauti altu... Asa ramane domnisoara batrana...

Edited by Aemilius, 24 June 2014 - 20:49.


#36
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,590
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAemilius, on 24 iunie 2014 - 20:47, said:

Poate iti urmeaza sfatul si asteapta, si pana la urma poate apare tipul cu alta,

Dacă apare cu alta e mai bine: măcar aşa arată dacă i-a plăcut de iniţiatoarea topicului, sau nu. Dacă îi place, va acţiona el, după ce o explorează. Iar dacă nu îi place, va apărea cu alta, aşa cum spui.





View PostAemilius, on 24 iunie 2014 - 20:47, said:

Mai, daca sti ce-ti doresti, trebuie sa actionezi. Afli un lucru, daca vrea sau nu vrea, sa sti daca ramai cu el sau treci mai departe si-ti cauti altu... Asa ramane domnisoara batrana...

Şi ce dacă rămâne domnişoară bătrână ? Nu trebuie să se ia nimeni după presiunea societăţii. Unii îşi găsesc un partener, alţii nu.

Eu ştiu ce-mi doresc, şi nu acţionez în pripă, ci doar după ce explorez situaţia, aşa cum face şi cel descris aici, şi...bine face aşa cum face.

Edited by lupini, 25 June 2014 - 14:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate