Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Jurnalul lui badsica

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#163
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Gorgonzola cu duceata petale de trandafiri = Posted Image

Fasole + enzime = 0 gaze :)

#164
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Postbadsica, on 08 iunie 2014 - 15:37, said:

Gorgonzola cu duceata petale de trandafiri = Posted Image

Fasole + enzime = 0 gaze Posted Image
Batoane proteice = multe gaze.
Multa carnitina = multe gaze de la care mori asfixiat daca ramai in locul in care ai detonat.

#165
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Poate ai helicobacter...

Ieri am baut o cafea extraordinar de buna la Paul, aveti idee de care cafea folosesc?
A incercat cineva cafea cu ganoderma? am vazut pe i. h. e. r. b

Edited by badsica, 08 June 2014 - 18:59.


#166
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postbadsica, on 08 iunie 2014 - 18:55, said:


A incercat cineva cafea cu ganoderma? am vazut pe i. h. e. r. b
Am baut eu de la o prietena. Era buna la gust.

#167
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postbadsica, on 08 iunie 2014 - 18:55, said:

Poate ai helicobacter...

Ieri am baut o cafea extraordinar de buna la Paul, aveti idee de care cafea folosesc?
A incercat cineva cafea cu ganoderma? am vazut pe i. h. e. r. b
Eram cu cineva la urgente intr-o noapte si am intalnit o persoana care a baut cafea ganoderma,a facut o reactie urata,sa umplut de pete.Imi pare rau ca a trebuit sa plec si nu am putut sa intreb cum au iesit analizele.

Edited by I2O, 08 June 2014 - 20:33.


#168
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Se pare ca la unele persoane poate da niste reactii nasole:
Some of the other side effects of ganoderma include:
    Diarrhea: There are many cases of patients experiencing gastrointestinal problems after ingesting ganoderma. For some people, stomach problems can be prolonged or severe and can lead to diarrhea, blood in the stool, or chronic constipation. Ganoderma can also cause pre-existing ulcers to become more painful.
    Breathing problems: Some patients claim they feel tightness in the chest after ingesting ganoderma. Dry nasal passages or sinuses may also make breathing difficult after taking the extract.
    Skin rash: Ganoderma extract may cause your skin to become scaly and itchy, especially if you have naturally dry skin. You may also note the appearance of acne-like red spots or raised bumps on the skin.
    Bleeding: Ganoderma acts as a type of blood thinner by inhibiting platelets from forming in the blood. As a result, it becomes harder for blood to clot properly once ganoderma is ingested. The extract can cause bleeding, usually in the form of mild nose bleeds. In severe cases, ganoderma can also cause gastric bleeding.
    Fluctuations in blood pressure: Using ganoderma may cause your blood pressure to fluctuate. Both exceedingly high and exceedingly low blood pressures have been reported in patients after using the extract. Ganoderma may also negatively affect blood sugar, particularly in people with diabetes. These fluctuations may lead to extreme dizziness or even fainting spells.
    Hepatotoxicity: Hepatotoxicity refers to serious, chemically-induced damage to the liver. Ganoderma is typically used to treat liver disorders, not cause them, but there have been a few reported cases of hepatotoxicity resulting from ganoderma ingestion, including a patient who developed liver hepatitis from taking the extract.
    Allergic reaction: It's also possible to experience an allergic reaction after taking ganoderma. Chest pains and difficulty breathing are symptomatic of an allergic reaction. If you experience either of these symptoms, you should stop taking ganoderma and consult with a health care professional.


#169
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Postbadsica, on 08 iunie 2014 - 18:55, said:

Poate ai helicobacter...
Atunci n-ar trebui sa am probleme tot timpul ?
Eu doar de ala anumite concentrate proteice, batoane proteice, fasole/linte/mazare si carnititna am.
Cand eram pe low-carb deloc.
Urmatoarea data cand imi fac analize cer si pentru helicobacter.

#170
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Prietena mea bea ganoderma pentru diabet si se jura ca avea glicemii bune si nu-si facea decat insulina lenta cat timp bea chestia asta. Nici eu, nici ea nu am avut reactii alergice.

#171
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
0 antrenamente...ma trezesc la 6:10 si ma intorc acasa dupa ora 19:00 :lol:

Important e ca mi-am rezolvat problema cu somnul.
Nu mai tin nicio dieta, mananc ce am chef si evit pe cat posibil alimentele procesate industrial (mai bag cate un salam d-ala crud-uscat si cate un iaurt cu fructe).

Posted Image

#172
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Postbadsica, on 10 mai 2014 - 22:12, said:

Am inceput sa iau Joint support (gelatina) + enzime, pute si are gust de hoit dar am amestecat-o cu Santal. Sper sa-si faca treaba pentru imi cam troznesc incheiturile iar o noua accidentare e tot ce mi-ar lipsi.
Cum sunt ? Au ajutat ?

#173
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Am luat jumatate de cutie si m-am oprit... pute si are un gust foarte nasol, se administreaza foarte greu...

Incearca Animal flex (mi-am revenit cu el dupa o accidentare la umar) sau mai nou ArtroHelp Repair - Zenyth.

#174
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
S-a asternut praful pe aici Posted Image

M-am reapucat de antrenamente, de data asta mi-am facut abonament la sala.
Nu tin niciun regim special,  3-4 mese pe zi (carbo, proteine si grasimi in proportii variabile), mananc ce imi place..chiar pizza si bere Posted Image

Suplimente..am vreo 10 cutii prin casa, nimic special..vitamine, minerale, omega 3 etc. Viva I H E R B!
Posted Image

Edited by badsica, 16 July 2014 - 08:00.


#175
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Am revenit, de maine intru pe dieta ketogenica Posted Image
Facut aprovizionare cu alimente grasoase si balarii.
Sunt curios daca reusesc sa fentez keto flu-ul...

#176
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
A doua zi de keto, impropriu zis pentru ca inca nu sunt in cetoza, ma simt prea bine :lol:

Inca nu am inceput sa cantaresc si sa fac tabele... le aproximez din ochi destul de bine.

Dimineata am mancat asa: 2 oua ochiuri minus un albus, cate doua liniutze de slana (10g) si babic (5g), vreo 15 migdale, o lingura de ulei cocos (10g) si 10 masline naturale.
La pranz am fasole verde cu cotlet porc + 20g unt si 20g miez seminte floarea soarelui
Apoi gustare iaurt+smantana 30%+ seminte in macinate.

#177
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Mi-a iesit pe ketostix prima treapa adica Traces, e bine. Am bagat si un scurt antrenament, n-am lesinat :P

#178
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Gata, sunt in cetoza, ard tot si mi-a confirmat si ketostixu. Din pacate se simte prezenta keto flu-ului...daca ma ridic repede din pat (ex) ma ia ameteala :lol:

#179
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbadsica, on 16 iulie 2014 - 07:59, said:

S-a asternut praful pe aici Posted Image

M-am reapucat de antrenamente, de data asta mi-am facut abonament la sala.

Suplimente..am vreo 10 cutii prin casa, nimic special..vitamine, minerale, omega 3 etc. Viva I H E R B!
Posted Image

Pai ce faci maestre? gata ai abandonat jurnalul si sportul totodata?
Am citit jurnalul tau, dupa primele pagini chiar imi facusem sperante, aveai avant si optimism, suplimente, dieta....da' acu' m-ai dezamagit.
Ma gandeam si eu ca te tii serios de treaba(dupa primele pagini citite) si la cate suplimente ti-ai luat imi imaginam ca pe la pagina 10 sa aud chestii serioase despre tine...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate