Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Mobil

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...
 MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded

DUO Street View
 Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie
 

RATB - Focar de infectie

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
120 răspunsuri în acest subiect

#73
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.201
  • Înscris: 18.04.2008

Vizualizare mesajAdi blondu, pe 25 aprilie 2014 - 22:51, a scris:

Oameni buni,cei care jignesc oamenii batrani,se gandesc ca isi jignesc mamele,tatii si bunicii?Va ganditi ca si noi toti vom ajunge ca ei? Acum ne dam mari si tari deoarece suntem pustani,ori adulti,dar toti ne indreptam spre batranete,ca vrem ca nu vrem....batranii de azi au fost si ei tinerii ce au adus tribut acestui stat,asa cum aducem si noi si vor aduce si copii nostrii.Mirosul corpului unui om in varsta este adevarat ca este diferit de cel al unui copil ori al unui tanar....
Citez:

Asa o sa ne miroasa la toti pielea,odata cu inaintarea in varsta.Vreti sa spuneti ca "bosorogii" din Parlament nu put a piele batrana?Nu toti oamenii in varsta "sunt certati cu apa si sapunul",dar unii poate sunt neputinciosi si fara vreo persoana langa ei care sa-i ajute.Eu zic sa ne rugam sa ajungem la varsta lor .....octogenara sau nanogenara...dar media de varsta scade cu timpul.
Eu zic sa ne limitam la subiectul RATB-ului,fara a ne lega de oamenii in varsta.
Cu respect.

poate unii,  pe la 60-65 de ani se vor sinucide. :)

#74
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.788
  • Înscris: 29.04.2004

Vizualizare mesajLunaCrystal, pe 25 aprilie 2014 - 16:13, a scris:

E clar ca buna ziua ca babalacii pensionari au o gramada de drepturi si facilitati iar tinerii trag si sufera din cauza lor, babalacii aproape toti au case aproape gratuite ca le-au luat in primii ani dupa revolutie, babalacii au reduceri la transport, babalacii au cele mai ieftine asigurari rca, babalacii au pretentia sa le cedezi locul si vor respect desi nu merita, si asa mai departe. Ar trebui sa se mai taie din facilitatile lor si dat si la tineri, ca ei sunt viitorul tarii si pana una-alta fara babalaci putem trai, dar fara tineri nu.
Cel mai mare defect al babalâcilor este că unii dintre ei au fost atât de proști încât să facă copii care le seamănă

#75
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.033
  • Înscris: 17.08.2012
Presupun ca tu ( si/sau voi) sunteti exceptia. Am dreptate?
Imi pare rau ca fac parte dintr-un popor plin de ura, de prostie...si dezbinat.

Editat de Lolopoco, 27 aprilie 2014 - 00:40.


#76
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.041
  • Înscris: 16.12.2013

Vizualizare mesajcrisstonne, pe 25 aprilie 2014 - 00:05, a scris:

Sau asa, cum am mers eu ceva ani din viata Posted image, vara sauna era asigurata, curgea transpiratia pe fata, pe corp, pe organe, ieseai cu chilotii uzi fleasca.
ala e facut in photoshop da-l naibii. Remorca nu avea cum sa se lase asa mult decat in cazul unei defectiuni ca nu au incarcat beton sau fier in ea.

#77
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.788
  • Înscris: 29.04.2004

Vizualizare mesajLolopoco, pe 27 aprilie 2014 - 00:34, a scris:

Presupun ca tu ( si/sau voi) sunteti exceptia. Am dreptate?
Imi pare rau ca fac parte dintr-un popor plin de ura, de prostie...si dezbinat.
În loc să-ți para rău, mai bine ai iubi pe cei ce urăsc, și care e evident ca au fost lipsiți de dragostea părintească în copilărie, sau au fost abuzați în fel și chip.
Că mâine-poimâine ajungi și tu babalâc și sare vreunul la jugulara ta că de ce ai abonament gratis pe RATB.
Hai, îmbrățișare de grup!

Tu Mengele, nazist mic și aducător de bună-dispoziție pe forum, ia în brațe un autobuz, și gândește-te că e și el bun la ceva, chiar așa jegos cum e:
- în zilele aglomerate ai ocazia să cunoști mai îndeaproape zeci de tovarăși/tovarășe de călătorie.
- poți să ai parte de andrenalină, fiind jefuit sau agresat fizic
- poți să râzi sau să plângi, în funcție de ce vezi pe linia respectivă
Mai ceva ca la cinema!

Și apropos de babalâci. Acum mulți ani (pe vremea când nu eram un babalâc, firește), cred că eram elev, sau pe-acolo, într-un tramvai (nu se numea Dorință, dar semăna), era un grup de persoane adulte, pe la 30 de ani. Una din ele, o femeie gen "office parașută" (office mai de SRL, nu chiar multinațională), drăguțică și foarte apetisantă, glumind cu unul dintre colegi că stă prea aproape și se excită, începe să le povestească cu gura pâna la urechi cum în ziua precedentă o prinsese un moșulică "la înghesuială", și că probabil "era în zi de pensie" că i se mărise bietului om atâta. Și deși colegele erai erau ușor oripilate de povestire, ea a zis că nu l-a lăsat pe pensionar decât după câteva stații bune, se pare că amândoi satisfăcuți.

#78
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.540
  • Înscris: 13.01.2011

Vizualizare mesajmotanu_mic, pe 27 aprilie 2014 - 10:36, a scris:

ala e facut in photoshop da-l naibii. Remorca nu avea cum sa se lase asa mult decat in cazul unei defectiuni ca nu au incarcat beton sau fier in ea.


Asa-i ca nu iti vine sa crezi ?  Posted image

Iti spune nenea Posted image , este real ce vezi, unde mai erau denivelari/sleauri de gheata iarna se auzea cum harsaie tabla pe dedesubt  Posted image acolo unde atarna la spate.

Vizualizare mesajretele, pe 27 aprilie 2014 - 11:34, a scris:

Hai, îmbrăţişare de grup!
..........................................

Tu Mengele, nazist mic şi aducător de bună-dispoziţie pe forum...

Parca era mare bastan cu suv si strica cu el bordurile  Posted image

Editat de crisstonne, 27 aprilie 2014 - 16:51.


#79
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.166
  • Înscris: 02.05.2006

Vizualizare mesajLunaCrystal, pe 25 aprilie 2014 - 11:22, a scris:

Ce va mai place sa exagerati. Dupa ce ca e cel mai ieftin mijloc de transport, ce n-as da sa am si eu un provincie RATB si cu aceleasi preturi.
Ne-am prins ca lucrezi la ei. Te-a dat de gol chiar ce ai scris tu cu ceva vreme in urma. :D

#80
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.193
  • Înscris: 22.03.2008
La orele de varf, la Unirii autobuzul 104 care se duce spre Cora Pantelimon e FULL. De-abia se inchid usile. Este un adevarat focar. Eu imi blestem zilele, cand uit ca mi-a expirat abonamentul la metrou si sunt nevoit sa iau ratb-ul.

#81
roarke

roarke

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 98
  • Înscris: 09.12.2010
Aveti picioare, folositi-le. S-ar parea ca fac bine pentru sanatate. Eu personal folosesc un mijloc de transport la citeva luni. Mai ales ca in Iasi, in mijlocul de transport, nu pun mana la gura cand tusesc sau stranuta. Ma refer la batrani.

#82
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.193
  • Înscris: 22.03.2008
Compari mere cu pere. Te ia batu' sa mergi prin Bucuresti pe jos. E mult mai mare  Bucurestiul.

#83
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.458
  • Înscris: 26.02.2012

Vizualizare mesajroarke, pe 08 mai 2014 - 14:11, a scris:

Aveti picioare, folositi-le. S-ar parea ca fac bine pentru sanatate. Eu personal folosesc un mijloc de transport la citeva luni. Mai ales ca in Iasi, in mijlocul de transport, nu pun mana la gura cand tusesc sau stranuta. Ma refer la batrani.
Asta ar insemna sa pleci de acasa cu 3 ore inainte sa intri la munca, tu chiar crezi ca toate orasele au 3 strazi si o sosea?

#84
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.051
  • Înscris: 04.07.2009

Vizualizare mesajroarke, pe 08 mai 2014 - 14:11, a scris:

Aveti picioare, folositi-le. S-ar parea ca fac bine pentru sanatate. Eu personal folosesc un mijloc de transport la citeva luni. Mai ales ca in Iasi, in mijlocul de transport, nu pun mana la gura cand tusesc sau stranuta. Ma refer la batrani.


Sa te vad pe tine vara cum ajungi din berceni unde stai la munca-n baneasa sau macar pe la victoriei.

#85
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.533
  • Înscris: 07.07.2009
Nu imi amintesc daca am mai scris patania de acum vreo 3 ani in Bucuresti - linia 133 - sambata seara.

(daca mancati nu cititi)

Ma duc spre casa , ma urc in autobuz , dau sa ma asez pe un scaun (din ala singur - la fereastra langa usa din mijloc) observ ceva pe scaun dar nu imi dau seama ce e caci nu era iluminat , dau un pic cu mana asa ca si cand ar fi fost o hartie si ma asez.

Simt un miros socant: caca.

Ma uit pe degetele mainii stangi, urme maro.

Soc si groaza, ma luase transpiratia, in gandul meu: "sa ma ridic sa creada lumea ca eu am facut asta? sau sa sed in continuare aici?"

Ma ridic, jenat, intram in pamant de rusine, m-am dus la mijlocul autobuzului, deschid gemuletul ala nasol ingust. Mirosea inca.

Bag mana stanga in buzunar, poate asa nu va mai mirosi. Fecalele de pe pantalonii mei isi spuneau cuvantul, aducand cu fiecare adiere amintirea cosmarului in care ma aflam.

Au fost cele mai lungi 6 statii din viata mea.

Acasa cand am ajuns am aruncat blugii, si m-am spalat pe maini mult timp cu spirt.

Odata ce am trecut prin asa ceva si odata ce am vazut uneori si caini salbatici dormind in autobuz pot spune sincer ca nu ma va mai soca nimic legat de ratb. (De atunci folosesc 90% metroul pentru transport).

#86
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.788
  • Înscris: 29.04.2004
E interesant să faci și o comparație între călători, ăia din metrou sunt în general mai bine îmbrăcați decât cei din RATB.

#87
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.649
  • Înscris: 28.11.2001
pai la Metrou nu intra nimeni fara bilet .... si-n plus nu exista gratuitati

#88
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.193
  • Înscris: 22.03.2008
Mai vezi muncitori de aia care se duc spre Preciziei, Saligny sau Republica, dar asta mai pe seara. E foarte ok metroul. Mai ales magistrala 2, dar pacat ca e cam aglomerata de noi, studentii si chiar corporatistii din Pipera.

Editat de gabybcr, 09 mai 2014 - 15:12.


#89
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.533
  • Înscris: 07.07.2009
Pacat ca exista locuri de munca in Pipera si ca exista studenti?

Nu am inteles ultima parte :)))

#90
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.193
  • Înscris: 22.03.2008

Vizualizare mesajuser033, pe 09 mai 2014 - 15:51, a scris:

Pacat ca exista locuri de munca in Pipera si ca exista studenti?

Nu am inteles ultima parte :)))
Ziceam ca magistrala asta e foarte aglomerata de studenti si corporatisti, iar ceilalti calatori cred ca isi cam pun mainile in cap sa vada metroul atat de aglomerat zilnic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate