Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 

LG L70 Dual D325

- - - - -
  • Please log in to reply
322 replies to this topic

#73
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View PostSaTo29, on 03 iunie 2014 - 13:46, said:

eu vin dupa acer s500...si stiu ca pe foaie acer-ul e mai bun...insa in viata de zi cu zi ma impac mult mai bine cu lg-ul. baterie mare...mai nou 4-5 ore ecran, si vreo 4 ore convorbiri, si ma duce lejer 3 zile...
rezolutia mica la ecran nu ma deranjeaza asa mult...m-am obisnuit repede cu ea. memoria interna mica nu ma deranjeaza nici ea, pentru ca imi place sa tin pe telefon doar aplicatii pe care le utilizez, si alea nu ocupa mai mult de 1gb...si pentru jocuri nu prea am timp pe el. plus ca are android 4.4.2. iar la 6 milioane cat dai pe el la liber, sau il iei aproape gratis pe la vreun abonament, eu unul, chiar sunt mandru de al meu. si multi prieteni il cer sa se uite la el...si nu le vine sa creada cati bani am dat pe el.
inca o chestie, e si difuzorul...de fapt ambele...se aud tare, si poti purta o conversatie pe strada cu galagie fara prea mare efort, iar microfonul pt, reducerea zgomotelor chiar ajuta si persoana cu care vorbesti te va intelege. si cand suna la fel, se aude tare, chiar daca la unele tonuri de apel, la volum maxim iti da impresia ca distorsioneaza putin, macar il auzi din buzunar.
aici e vorba si de ce vrei sa faci cu telefonul respectiv...pentru ca eu degeaba mancam pateu o luna de zile ca sa imi iau S5, daca nu ma foloseam nici de jumatate din capacitatile lui. Posted Image
da, cam asa m-am gandit si eu. one s-ul e identic cu acer s500 (stiu ca imi puneam problema la momentul respectiv) .

#74
SaTo29

SaTo29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 08.05.2008
niste screenshot-uri pentru baterie, sa va faceti o idee. :)

Attached Files



#75
nicu_rcn

nicu_rcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 30.05.2014
am cautat ieri husa si folie in carrefour.ul de pe sos. chitila si n.am gasit nici la vodafone (am cautat si in magazinele din fata) la orange nici macar nu au auzit de telefon, a trebuit sa intru la "despre telefon" deoarece nu credeau ca ala e numele si ma credeau nestiutor :))

#76
SaTo29

SaTo29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 08.05.2008
astazi mi-au ajuns si mie foliile pentru telefon, comandate cu o luna in urma de pe amazon...insa intre timp eu mi-am luat una din magazin...
am 6 bucati...2 le pastrez pentru mine...celelalte, daca sunt interesati din Iasi, le dau cu 5 lei bucata. pm pentru detalii. :)

#77
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Salutări!
De ieri sunt și eu în posesia un L70 single sim, alb, cumpărat pentru soția mea. Interesant aparat! Ceea ce m-a surprins a fost capabilitatea de a afișa imaginile de pe ecran în plin soare, comparativ cu Samsungul meu. Azi merg să-i cumpar un toc flip și cam atât. Personal nu cred că mai trebuie folie atâta timp cât ecranul e ”acoperit” cu Gorilla Glass2 si telefonul îl țin în toc flip a cărui clapetă acoperă ecranul în repaus.
Îmi plac și căștile care par a oferii un sunet de calitate atât la audiții cât și la convorbiri (aici mă refer la tandemul microfon-căști). Impresionant e și acumulatorul care, deși încă nu e formatat (că tot se bate monedă pe cicluri de încărcare până ar fi la maxima lui durată între două încărcări) de ieri de pe la 4 după-amiaza când l-am băgat la încărcat și până azi, după ce am tot instalat și dezinstalat tot felul de programe, încă mai are 43% din capacitate. La testul AnTuTu ieri mi-au ieșit 12373 pct iar azi 12930 pct, însă nu e atât de relevant pentru că am constatat că sunt măricele diferențele între rezultate la același telefon, la interval de câteva minute între teste.
Una peste alta sper să fi făcut o alegere bună în condițiile în care cochetam cu un S4 mini. Tehnic, e mai ”dotat” S4 mini însă L70 oferă avantajul unui ecran mai mare și specificații asemănătoare cu ale S4 mini dar la jumătate de preț. Apropos...e tare treaba cu ”trezirea mobilului” prin două ciocănituri ușoare în ecran.

Stimă

Attached Files


Edited by videosuzy, 05 June 2014 - 09:51.


#78
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 25.09.2013
Imi puteti spune si mie cum sa fac sa imi stocheze aplicatiile in card nu in memoria interna ca nu gasesc.

#79
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 31.10.2013
Din cate am citit, nu se cam poate momentan.

#80
SaTo29

SaTo29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 08.05.2008
https://play.google....d=nextapp.sdfix
asta ar putea fi o solutie...insa necesita root.
(nu am probat-o...insa daca o sa imi root-ez curand telefonul e posibil sa o incerc)

#81
nicu_rcn

nicu_rcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 30.05.2014
o solutie pt root se gaseste? insa nu aia pt toate telefoanele, one click root sau cum se numeste ca am reusit sa brickuiesc un alcatel cu programul ala...

#82
SaTo29

SaTo29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 08.05.2008
http://forum.xda-dev...d.php?t=2732311
este...daca are cineva timp  o poate proba.
(eu am sesiune...nu prea am timp in perioada asta Posted Image )

#83
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postvideosuzy, on 05 iunie 2014 - 09:34, said:

......................
Azi merg să-i cumpar un toc flip și cam atât. Personal nu cred că mai trebuie folie atâta timp cât ecranul e ”acoperit” cu Gorilla Glass2 si telefonul îl țin în toc flip a cărui clapetă acoperă ecranul în repaus.
.....................

Stimă

Am luat toc din imitație de piele (am găsit doar negru), cu un sistem foarte bun pentru fixarea solidă a aparatului. I-am introdus și un card de 32 gb (păcat că nu pot muta anumite aplicații pe card însă dacă am muzica, filmele și fotografiile scutesc destul spațiu din memoria internă). Ce m-a încântat e faptul că, deși e luat ”subvenționat” (adică la abonamentul de 11 euro am mai dat doar 209 lei (din 351 lei au scăzut voucherul de 21 euro oferit pt Sf. Ctin și Elena și 3 euro pentru 300 puncte acumulate) constat că pot să-l folosesc cu orice sim (am băgat și Orange și RCS/RDS). Interesant!

#84
joker98

joker98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 29.03.2014
Tocmai am primit update la software, zice ca e pentru internet, inca nu l-am facut, poate mai tarziu sau maine...

#85
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 31.10.2013

View Postvideosuzy, on 10 iunie 2014 - 13:29, said:

Ce m-a încântat e faptul că, deși e luat ”subvenționat” (adică la abonamentul de 11 euro am mai dat doar 209 lei (din 351 lei au scăzut voucherul de 21 euro oferit pt Sf. Ctin și Elena și 3 euro pentru 300 puncte acumulate) constat că pot să-l folosesc cu orice sim (am băgat și Orange și RCS/RDS). Interesant!
Sper sa nu fi dat acea suma pentru prelungire, ca daca e asa, ai luat o mare mare teapa :).

#86
SaTo29

SaTo29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 08.05.2008

View Postjoker98, on 10 iunie 2014 - 20:09, said:

Tocmai am primit update la software, zice ca e pentru internet, inca nu l-am facut, poate mai tarziu sau maine...
l-am facut eu...involuntar Posted Image
am activat wi-fi-ul si a inceput sa se descarce, si pentru ca aveam ceva timp liber l-am lasat sa mearga...
ma batea un gand ca o fi 4.4.3...dar m-am linistit repede cautand pe net in timp ce facea el actualizarea...
dupa cum zice si in descriere, e o actualizare pentru internet ( sa ma contrazica cineva daca ma insel, dar si update-ul facut acum o luna cand am luat telefonul parca avea si el ceva modificari pentru internet, nu ?) o fi ceva probleme cu internetul pe telefonul asta ? pentru ca eu nu am obsercat nimic... Posted Image  
deci alte schimbari in afara de internet (pe care nu am reusit sa le descopar inca...pentru ca l-am folosit doar pe wifi...in camera, langa router si nu as putea zice daca s-a imbunatatit ceva...poate pe internetul mobil daca s-o fi schimbat una alta) nu aduce...

Edited by SaTo29, 11 June 2014 - 02:44.


#87
nicu_rcn

nicu_rcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 30.05.2014
si la mine si.a facut al doilea update de internet, insa nu am observat vreo schimbare...

#88
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008
Are cineva cumparat versiunea dual sim ?
La o prima cautare pe net nu am gasit firme din tara care sa vanda L70 dual sim.


Multumesc

Edited by donPedros, 11 June 2014 - 11:41.


#89
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 31.10.2013
Este la PCG dar out of stock. Acum 2 saptamani era available. Si eu caut pentru mine unul, si numai in India am gasit sa cumpar online, dar nu ma risc.

Edited by wolfynwo, 11 June 2014 - 11:52.


#90
joker98

joker98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 29.03.2014
Se pare ca Update-ul a adus niste imbunatatiri insesizabile la utilizare, cat despre 4.4.3 nu cred vom avea parte de asa ceva. De ceva timp folosesc Skype pe telefon si de la inceput am sesizat multe bug-uri, de exemplu suna pe skype blocam ecranu, vorbeam cam o ora iar apoi dupa ce deblocam ecranul nu mai functiona, trebuia sa-l restartez manual, sa-i scot bateria, asta nu se intampla de fiecare data. De vreo 2 zile tot la skype cand folosesc aplicatia in format landscape se stinge ecranul aiurea cum vrea el. Sper ca toate astea sunt de la aplicatie si nu de la telefon, ca doar cand folosesc Skype patesc asa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate