Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii

Recomandare bicicleta electrica

Venom - The Last Dance

Demolarea blocurilor prea vechi s...
 

Joy residence

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
236 răspunsuri în acest subiect

#109
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014
Buna, am semnat si noi rezervarea in seara asta, sper sa fie ok cu banca si cu creditul.

#110
SebastianOvidiu

SebastianOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 12.10.2014
Sa fie intr-un ceas bun, Marmiha!

#111
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014
Multumesc Ovidiu.

#112
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014
Buna, am fost acum la bloc si s- a sch numerotarea la ap. Ap 29 era initial in stg scarii cum urci si acum este in dr. Deci 28 este acum in stg, pe rezervare noi avem ap 29. Sapt viit vom face si antectr si vedem at cum este

#113
SebastianOvidiu

SebastianOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 12.10.2014
Buna, Marmiha.

Multumesc pentru mesaj. Da, eu l-am luat pe cel din dreapta, penultimul. Si e 28. Daca au schimbat, e tzeapa si eu nu mai fac nimic, dar absolut nimic cu ei.

De ce nu pun 28 la parter? Nu se poate asa ceva. Daca e adevarat, nu voi lasa lucrurile asa si va urma un scandal monstru. Tu nu ai vreo vina.

Multumesc.

#114
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Nu cred ca s au schimbat cu vreo manevra. Pur si simplu au refacut ceva ce gresisera.
Maine va spun. Eu ce sa zic, ca din 12 e 13 ? am fost si eu azi. Posted image

Editat de 555ioana, 19 octombrie 2014 - 15:20.


#115
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014
Nici mie nu imi prea convine căci imi placea cel pe partea stg. am luat actele sa le ducem la banca si am vz de joi ca releveul este la ap celalalt si azi am vz si schimbarea de numerotare. Culmea este ca sunt persoane care au incheiat si antectr si au nr vechi trecut. Eu as vrea sa raman cu 29, am un fix, sunt nascuta pe 29.03....;-) apropos de parter, ap 1 s-a transf in ap 8 :-o

Editat de marmiha, 19 octombrie 2014 - 15:21.


#116
SebastianOvidiu

SebastianOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 12.10.2014
Buna, Marmiha.

La ce acte te referi? La actele tale de venit, etc? Sau la actele blocului? Te intreb pentru ca mie mi-au zis ca actele blocului/apartamentului le voi primi cand va fi blocul gata, la sfarsitul lunii noiembrie.

Numarul nu ma intereseaza, dar daca nu iau apartamentul din dreapta, nu mai fac tranzactia. Pierd cei 500 euro, dar pana nu lamuresc situatia, nu semnez niciun antecontract. Mda, gafa mare din partea lor. Au inceput cu stangul.

Multumesc.

Ioana, important e sa fie cu noroc :) .

Editat de SebastianOvidiu, 19 octombrie 2014 - 15:28.


#117
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Nu cred ca trebuie sa facem agitam. Maine eu ma vad cu dezvoltatorul sa i dau avansul
Si i voi intreba. Va pun ca nu are cum pt ca eu am rez 12, acum transformat in 13. Si vechiul 12
Este cel de 43.000. Iar al meu este 41.000. Azi m am plimbat prin bloc si am stat de vb cu o vecina.
Foarte ok.toti sunt tineri. Sunt putin dezamagiti de locurile de parcare, dar asta pentru ca se parcheaza sub geamul lor.
In rest sunt foarte multumiti.
Ms de urare. Eu sunt f incantata de apartament, deci nr il putem trece cu vederea :)

Editat de 555ioana, 19 octombrie 2014 - 15:35.


#118
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014
Buna Ovidiu, da e vb de actele blocului, am luat mapa de joi. Daca vrei neaparat ap din dr poti lua tu 29 si luam noi 28. Pot trece peste "fixul" cu 29 :-) oricum imi place cel din stg. Hai pe mess mari2mihai.

#119
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Scuze pentru scris, dar tableta mea isi face de cap :)

#120
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014

Vizualizare mesaj555ioana, pe 19 octombrie 2014 - 15:33, a scris:

Nu cred ca trebuie sa facem agitam. Maine eu ma vad cu dezvoltatorul sa i dau avansul
Si i voi intreba. Va pun ca nu are cum pt ca eu am rez 12, acum transformat in 13. Si vechiul 12
Este cel de 43.000. Iar al meu este 41.000. Azi m am plimbat prin bloc si am stat de vb cu o vecina.
Foarte ok.toti sunt tineri. Sunt putin dezamagiti de locurile de parcare, dar asta pentru ca se parcheaza sub geamul lor.
In rest sunt foarte multumiti.
Ms de urare. Eu sunt f incantata de apartament, deci nr il putem trece cu vederea Posted image

buna Ioana, adica vrei sa zici ca la et 1 acelasi model de ap costa 41 000 respectiv 43000? 12 si 13?
cand am fost la vizionare, ne-au spus ca au acelasi pret, sunt aceleasi ap ca la et 3, 28 respectiv 29......

#121
SebastianOvidiu

SebastianOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 12.10.2014
Mie mi-au zis ca primesc actele blocului cand va fi blocul gata :))).

#122
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Pai mie agentul mi a zis ca cele din latetal sunt 43.500. Iar eu l am luat pe cel de 41 ca  mi a placut mai mult.
Eu asa stiam. Dar nu stiu ce sa mai spun.

#123
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014

Vizualizare mesajSebastianOvidiu, pe 19 octombrie 2014 - 15:49, a scris:

Mie mi-au zis ca primesc actele blocului cand va fi blocul gata Posted image)).

a vb sotul meu cu Dl Mihai, asociatul dlui Argeseanu si i-a spus ca atunci cand se semneaza ante ctr si respectiv ctr pt cei care au incheiat deja antectr, se vor mentiona nr actuale de apratament. deci fiecare primeste ce apratament si-a dorit, noi in stg (28) si tu in dr (29). cand am facut rezervarea, miercuri seara, ne-a spus Dl Argeseanu ca au iesit actele si joi dimineata ne-a pregatit agentul o mapa cu toate cele necesare. a fost sotul meu si a luat-o din ziua aceea.

#124
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Nunuu. Nu sunt la fel. Difera bucătăria, holul...nu, nu sunt la fel.

#125
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 05.10.2014

Vizualizare mesaj555ioana, pe 19 octombrie 2014 - 15:53, a scris:

Pai mie agentul mi a zis ca cele din latetal sunt 43.500. Iar eu l am luat pe cel de 41 ca  mi a placut mai mult.
Eu asa stiam. Dar nu stiu ce sa mai spun.

buna Ioana, nu mai conteaza, si mie mi-a placut f mult apartamentul, la noi e tot 41

#126
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 26.09.2014
V am zis ca nu este cazul sa ne enervam.  Era culmea , ca in urma rezervărilor, fiecare sa primeasca ce nu si a dorit :)

Aaaa inca ceva. Mi se pare mie sau blocurile noastre , astea noi diferă putin de cele mai vechi.?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate