Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

Klaus Iohannis vs Victor Ponta - care merita sa devina presedinte?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14001 replies to this topic

#55
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007

 horia66, on 07 februarie 2014 - 20:58, said:

Anagramata ?  Posted Image
agramata, graba, am fost si eu "anagramat" :)))

Edited by tenzen, 07 February 2014 - 21:01.


#56
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
imi place omul si sper sa faca treaba buna in guvern. si  mai sper sa nu se spulbere si mitul Johannis, dupa modelul MRU.

#57
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,171
  • Înscris: 04.02.2011

 ariadna09, on 07 februarie 2014 - 20:19, said:

Mai intai o sa te rog sa pastrezi un limbaj in limitele decentei.

Eu am măcar decența să spun lucrurilor pe față. Nu mi se pare însă decent să aperi un om politic cu atâta îndârjire deși nici măcar nu-l cunoști personal. Iar faptul că a fost votat nu spune multe, în Timișoara a fost votat Ciuhandu de 4 ori, unul dintre cei mai perverși primari din țară. Acuma, nu știu ce să zic, s-o fi îndreptat omul dar știi cum e vorba aia cu lupul, blana și năravul..

#58
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,541
  • Înscris: 19.12.2006

 radumiki, on 07 februarie 2014 - 20:46, said:


Daca o pun pe EBA pe lista de europarlamentare si-au dat cu firma-n cap!
E o agramata cu IQ scazut, nu cu astfel de oameni poti avea sanse sa ocupi dreapta politica, ai nevoie de oameni de genul Johannis.
Am vazut in seara asta un reportaj cu sibieni, toti regretau ca le pleaca primarul, asta spune ceva...

EBA este o greseala, din mai multe puncte de vedere. Daca Basescu o ascundea prin vreo ambasada nu mai era nicio problema.
Cat despe agramatism - USL-ul din care face parte si Johannis - a trimis-o pe Grapini in PE. Si este bine merci.

Insa alta era ideea postului.

#59
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

 benis, on 07 februarie 2014 - 21:00, said:

Eu am măcar decența să spun lucrurilor pe față. Nu mi se pare însă decent să aperi un om politic cu atâta îndârjire deși nici măcar nu-l cunoști personal. Iar faptul că a fost votat nu spune multe, în Timișoara a fost votat Ciuhandu de 4 ori, unul dintre cei mai perverși primari din țară. Acuma, nu știu ce să zic, s-o fi îndreptat omul dar știi cum e vorba aia cu lupul, blana și năravul..

mo benis !
johanis s-aocupat de trafic de copii ..i-a expatriat cu tot cu organe altor familii...occidentul numeste asta ADOPTIE
noi cind vrem sa dam flegma ii zicem macel, carnagiu gasim cuvinte...
cum sa placa johanis .? cui? genul nostru de politician e altul sa fim sinceri !!!!

#60
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012

 hobbysat, on 07 februarie 2014 - 19:47, said:

N-am nimic cu el, doar ca mi se pare fara sare si fara piper.

Evident, nu-i un circar  ca Basescu, nu?

#61
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,541
  • Înscris: 19.12.2006

 anto84, on 07 februarie 2014 - 21:10, said:


Evident, nu-i un circar  ca Basescu, nu?

Nu, nu-i ca Basescu.

#62
ariadna09

ariadna09

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,179
  • Înscris: 23.11.2013

 chique, on 07 februarie 2014 - 21:00, said:

imi place omul si sper sa faca treaba buna in guvern. si  mai sper sa nu se spulbere si mitul Johannis, dupa modelul MRU.

Nu stii ce tare m-a atins ce-ai spus...
MRU este o dezamagire incomparabila cu vreo alta.

#63
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
pai si pe mine, de-asta am tinut-o minte :)

#64
ariadna09

ariadna09

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,179
  • Înscris: 23.11.2013

 catalina1, on 07 februarie 2014 - 20:56, said:

Paralela nu e buna. Tu nu ai ales sa fii femeie, el si-a ales singur partidul, ca doar nu-l tine nimeni acolo cu forta.

Da, Catalina, privind asa nu-i  buna paralela.
Ideea de a judeca omul dupa faptele proprii si nu dupa cele ale unora din grupul sau, ramane.
Si sa fim sinceri, carui partid nu i se pot imputa o sumedenie de lucruri?
Daca singura cale prin care poti sa misti ceva spre  bine,  trece prin curtea unui partid, compromisul e rezonabil.

#65
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,639
  • Înscris: 29.07.2013

 anto84, on 07 februarie 2014 - 21:10, said:

Evident, nu-i un circar  ca Basescu, nu?

Ce tot ai cu Basescu asta?! @antoane, nu te dezici, iti mentii polul, busola mica ce esti!

In alta ordine de idei, in legatura cu Neamtul, ceva nu se leaga, din punctul meu de vedere!
Sunt nascut prea devreme ca sa mai cred in coincidente, iar chestiile alea cu " spre binele natiei" nu le inghit de loc.
Intrebarea este: Ce-i mai trebuie omului asta?

Primar apreciat de patru mandate consecutive, bine vazut in urbe, in tara si afara, cu oaresce stare materiala, ce-i mai lipseste?

A mai incercat odata marea cu degetul, s-a facut de rahat, s-a bagat la loc cu coada intre picioare, ce nevoie mai are?

Om politic de vocatie nu cred ca este, a descoperit liberalii de curand, in rest a militat molcom pentru nemtii lui democrati, ce-i mai trebuie?

Nu cred ca-l da afara din casa dragostea de natia romana, ce naiba cauta in guvern, mai ales ca "forteaza nota" si ministru, si primar, si vicepremier, ce-i mai trebuie?

Nu agreeaza linia politica a PNL impusa de alianta USL, tot timpul a mentionat si mentioneaza chestia asta, incotro bate?

Ce urmareste el acolo unde este, mi-e inca neclar dar e limpede ca are un scop precis si pentru a-l atinge, a bagat in joc toate atuurile!

Inca nu ma pronunt dar nici asa de incantat de aparitia "cavalerului calare pe calu' alb", cum sunt altii, nu sunt!

Ceva nu se leaga!!

#66
ariadna09

ariadna09

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,179
  • Înscris: 23.11.2013

 benis, on 07 februarie 2014 - 21:00, said:

Eu am măcar decența să spun lucrurilor pe față. Nu mi se pare însă decent să aperi un om politic cu atâta îndârjire deși nici măcar nu-l cunoști personal.

Pe principiul asta nu are voie sa-mi placa nici Brad Pitt, nu-i asa? Posted Image
Sau Sauli Niinistö :)

Edited by ariadna09, 07 February 2014 - 22:05.


#67
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
poate se gandeste ca poate face mai mult si i s-a luat si lui de tampeniile guvernului. te-ai intreba, in cazul asta, de ce s-a bagat tocmai in acest guvern. poate pentru ca sansele unui guvern diferit sunt foarte reduse, spre 0?  deci din pacate trebuie lucrat cu ce avem acum, asta-i situatia.

stiu, sunt optimista :)

#68
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,885
  • Înscris: 06.04.2013

 tenzen, on 07 februarie 2014 - 20:56, said:

O fi EBA anagramata dar ca europarlamentar n-a stat si a dormit ca Vadim, decat pe unul ca Vadim sau Gigi Becali as alege cu placere pe EBA, aleg raul cel mai mic.

Hîîîh, si tu vrei sa vorbeste cu noi, nu..?!  Posted Image

Cine dracu a tunat de v-a adunat pe toti sub poala lu' basica, mah?!   Posted Image

#69
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

 argonaut, on 07 februarie 2014 - 22:01, said:

Ce-i mai trebuie omului asta?
Poate ca-i place lucrul bine facut, si a vazut propunerea ca pe o provocare.

Quote

ce-i mai lipseste?
Poate ca-i satul de mocirla in care ne balacim si vrea s-o asanaze oleaca ...

Quote

Om politic de vocatie nu cred ca este,
Asta ar fi un atu in conditiile clasei politice romanesti. Am avea nevoie de un om de bun-simt, nu de un om politic ....

Quote

mai ales ca "forteaza nota" si ministru, si primar, si vicepremier, ce-i mai trebuie?
Pai, forteaza nota ca sa nu fie legat de maini, sa poata da cu pumnul in masa...

Quote

Inca nu ma pronunt dar nici asa de incantat de aparitia "cavalerului calare pe calu' alb", cum sunt altii, nu sunt!
Circumstante exista, acum sa stam si sa vedem cum "o rupe" !

#70
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,639
  • Înscris: 29.07.2013

 horia66, on 08 februarie 2014 - 00:47, said:

Circumstante exista, acum sa stam si sa vedem cum "o rupe" !

Si eu tin degetele incrucisate!Posted Image

#71
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007

 draculescu, on 07 februarie 2014 - 22:34, said:

Hîîîh, si tu vrei sa vorbeste cu noi, nu..?!  Posted Image
Cine dracu a tunat de v-a adunat pe toti sub poala lu' basica, mah?!   Posted Image
Mai bine basist (adica anti USL), decat sa fiu platit cu 50 lei sa ajut niste penali sa ajunga la putere.

#72
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 draculescu, on 07 februarie 2014 - 22:34, said:

Hîîîh, si tu vrei sa vorbeste cu noi, nu..?!  Posted Image

Cine dracu a tunat de v-a adunat pe toti sub poala lu' basica, mah?!   Posted Image
Oi avea tu fitilu' scurt da' arde greeeeu de tot. Omu' rezolvase "problema" pana sa clampani tu acolo.


BTW... Cat te "tine" o tastatura?

Edited by e_bulu, 08 February 2014 - 00:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate