Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 

Sfat achizižie Mini PC cu Android

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
762 replies to this topic

#73
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Probleme sunt pe versiunea 4.1 ... pe versiunea 4.2 merge foarte bine ....(voyo)!

#74
jhon51

jhon51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 31.01.2010

View PostFratello, on 26 februarie 2014 - 15:06, said:

La o simpla cautare am gasit aici cum un mini PC android ruleaza foarte bine Voyo !!!

Cu tot respectul, stiu ca esti amabil si ai ajutat pe  toti cei ce ti-au cerut sfatul, dar aia e o reclama ori f. veche, ori mincinoasa, pentru ca am avut exact acest S400 cu android 4.2 si l-am returnat exact pe acest motiv, ca de fapt, nu functioneaza pe acest dispozitiv voyo, intrucat nu suporta DRM. Multumesc mult pentru buna intentie.

View Postcipaul66, on 27 februarie 2014 - 12:06, said:

Probleme sunt pe versiunea 4.1 ... pe versiunea 4.2 merge foarte bine ....(voyo)!
Spune-mi te rog cum se numeste dispozitivul. Sunt interesat sa cumpar unul sau repet, un mediaplayer fie el si fara android. Multumesc de ajutor!

#75
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 14.02.2006

View Postjhon51, on 27 februarie 2014 - 15:50, said:

...dar aia e o reclama ori f. veche, ori mincinoasa, pentru ca am avut exact acest S400 cu android 4.2 si l-am returnat exact pe acest motiv, ca de fapt, nu functioneaza pe acest dispozitiv voyo, intrucat nu suporta DRM.
Nu te contrazic ... probabil ai dreptate. Clipul este datat iunie 2013 ; probabil intre timp s-au modificat "conditiile" de difuzare a VOYO. Departe de mine intentia de a face reclama la vreun "produs" ...

#76
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
MK 809 II .... cu Android 4.2. preinstalat  și MK 908 cu același 4.2 !

#77
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
un no-name cu chipset Rockchip RK3066,  siiiigur a plătit pentru DRM

#78
jhon51

jhon51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 31.01.2010

View Postcipaul66, on 28 februarie 2014 - 12:00, said:

MK 809 II .... cu Android 4.2. preinstalat  și MK 908 cu același 4.2 !


809  II cu android 4.2 peinstalat nu merge.Il am si nu merge nici din browser, indiferent care e acesta, nici din aplicatia dedicata din google play.Multumesc de raspuns!

#79
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 13.04.2004
Pana la urma care mediaplayer merita mai mult, Minix Neo X7 sau HiMedia Q5 II ? Pe valentine1 il inteleg, e normal sa isi laude produsul care il vinde, dar as vrea parerea reala a celor care le-au cumparat si le folosesc. Am vazut ca la emag ambele sunt acum la acelasi pret - 560 lei. Zilele astea vreau sa ma hotarasc la unul din ele. Ma intereseaza sa scoata DTS  pe cablul HDMI pentru ca folosesc un receiver AV pentru partea de sunet si sa citeasca BD ISO si DVD ISO pentru ca am multe filmari salvate in acest format.

#80
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Orienteazate catre un media player dedicat cu fw custom
Modelele de media playere cu android inca mai au pana când vor ''ajunge'' media playerele dedicate
In schimb au alte atuu-ri care nu sunt neaparat de domeniul multimedia
Ai citi ce sa scris aici - http://forum.softped...6#entry14755199
In plus , iti scriu de pe acum ca - Inca nu exista practic , un device multimedia care sa ii multumeasca 99% pe toti userii
Deci indiferent ce media player iti vei alege , tot se va gasi ceva care sa te nemultumeasca la el si in functie de doleantele/cunostintele tale legate de acest domeniu

#81
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postdanym, on 02 martie 2014 - 13:15, said:

Pana la urma care mediaplayer merita mai mult, Minix Neo X7 sau HiMedia Q5 II ? Pe valentine1 il inteleg, e normal sa isi laude produsul care il vinde, dar as vrea parerea reala a celor care le-au cumparat si le folosesc. Am vazut ca la emag ambele sunt acum la acelasi pret - 560 lei. Zilele astea vreau sa ma hotarasc la unul din ele. Ma intereseaza sa scoata DTS  pe cablul HDMI pentru ca folosesc un receiver AV pentru partea de sunet si sa citeasca BD ISO si DVD ISO pentru ca am multe filmari salvate in acest format.
Am un Neo x7 din dec 2013 si parerea mea e ca m-am cam grabit. Mai sunt multe bug-uri de rezolvat la el. Astept update-urile.

#82
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 13.04.2004
Din fericire la acest model exista suport din partea producatorului dar si a celor care-l folosesc. Am gasit multe forumuri active cu discutii despre acest model. Producatorul a anuntat ca va oferi update la versiunea de Android 4.4 pentru acest media player. Poate in timp se mai rezolva din probleme / bug-uri.

#83
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pai cam toate au suport de la producator , insa daca stai dupa el s-ar putea sa apara alt model mai nou
Vezi cum sa intamplat si cu varianta HiMedia Q5 , nici nu a facut un an de la aparitie si a aparut HiMedia Q5-II
Daca insa exista suport de la terti ( nu producator ) , atunci poate vei aveea mai mari sanse de a rezolva din bug-uri , insa cu upgrade-ul de producator e putin si cam ''loterie''

#84
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Nu vreau să fiu rău , dar e valabil și pentru mediaplayere , chestia cu update-ul de la producător.
Eu , @danym , aș lua unul din ele și l-aș proba vreo 3 săptămâni ........ și aș începe cu Minix.
În ceea ce privește partea de sunet te sfătuiesc să folosești optical audio .

Edited by conu, 04 March 2014 - 08:21.


#85
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
o condiţie a lui @danym este "si sa citeasca BD ISO si DVD ISO" iar singurul mini pc cu android la ora actuală care poate rula aceste formate este Q5-II

#86
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Atunci să înceapă cu Q5 II.

#87
m-m-c

m-m-c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.10.2012

View Postmisu183, on 03 martie 2014 - 05:04, said:

Am un Neo x7 din dec 2013 si parerea mea e ca m-am cam grabit. Mai sunt multe bug-uri de rezolvat la el. Astept update-urile.

Anume, ce buguri ai intalnit?

#88
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 13.04.2004
Am mai citit pe forumuri, probleme si neajunsuri sunt la mai toate media player-ele cu android. Din pacate despre Q5-II nu se gasesc prea multe informatii. Cred ca astept ATV1800 cu noul Amlogic quad core pt. care este optimizat XBMC. Din specificatii, acest player arata bine.

#89
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
Ma intereseaza ceva strict pt internet, adica sa mearga net pe tv led. Calitatea imagini sa fie buna, eventual ceva jocuri. Ce im i recomandati ?
Nu sant fan filme on line sau din retea, hdd.

#90
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postm-m-c, on 04 martie 2014 - 12:31, said:


Anume, ce buguri ai intalnit?
- Sunt dese situatii cind se inchide din senin fara restartare tocmai cind ruleaza ceva.
Asta e cel mai deranjant.
- Nu reda rezolutia 1080 cum se lauda in prezentare.
Mai vreti exemple?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate