Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...
 Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...
 Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...
 Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...
 

Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#91
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postandreys10, on 24 noiembrie 2013 - 21:22, said:

salut. m-am gandit sa iau acest telefon de la orange, cu prelungire abonament. am niste intrebari, daca ma puteti ajuta..ar fi super.
1) vine codat in reteaua orange? daca da, cum se poate decoda ca sa introduc sim-ul de digi net mobil in el sa folosesc internetul?
2) cum sa fac sa revina la rom-ul lui original de alcatel, fara aplicatiile adaugate de orange? e posibil acest lucru?
3) afecteaza cu ceva memoria ram de doar 512 mb? ma refer lag in meniu sau aplicatii, jocuri?

vreau sa raspund la punctul 2 ca sa ramana pentru totdeauna o treaba rezolvata pentru cei care au mai intrebat acest lucru.

Aplicatiile Orange poti fi dezactivate. Iar softul modificat de ei este muuult mai light decat cel original de pe Alcatel ceea ce rezulta pe cale logica ,ca se misca mai repede

#92
maldi

maldi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.08.2009
Salut la toata lumea.

Am achizitionat si eu un Orange Hiro acum 3 zile si pot spune ca este mai mult fata de ce ma asteptam functioneaza perfect se misca foarte bine bateria tine mult exemplu lam incarcat duminica pe la ora 20 si a mers toata noaptea si luni toata ziua si lam cam butonat ziua si acuma mai am 62% adica luni ora 19 se pare ca Alcatel vine tare din spate

As vrea daca se poate sa imi spui si mie Hondarul_21 ce aplicati de la orange as putea sa blochez sa numai ruleze si care as putea sa le sterg mie  sa nu stric softu cand mam conectat la wifi mai actualizat toate programele de mi sa ocupat tot spatiu aproape si acuma nu stiu cum sa scap de ele

#93
Balugabriel

Balugabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.11.2013
Sper sa nu fac o greseala cand o sa il cumpar! Nu as vrea sa dau atatia bani si sa mi se strice in cateva zile..

#94
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.08.2013
Iata ca am primit un sms de la Orange. Imi spune ca am primit cadou o reducere de 20 EUR pentru o viitoare prelungire de abonament. Imi pot achizitiona noul best deal Trend Lite sau orice alt telefon. :> Se pare ca Hiro e din ce in ce mai aproape de mine :))

#95
Balugabriel

Balugabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.11.2013
Saptamana asta s'ar putea sa il cumpar si eu daca ajunge la magazinul din oras. Sper sa mearga bine

Edited by Balugabriel, 25 November 2013 - 20:00.


#96
mmcosmin

mmcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 07.06.2009
Merita luat, la banii dati pe el nu gasiti altul mai bun,  o sa va depaseasca asteptarile. Eu îl am de o saptamana si merge super !

Merita luat, la banii dati pe el nu gasiti altul mai bun,  o sa va depaseasca asteptarile. Eu îl am de o saptamana si merge super !

#97
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postmaldi, on 25 noiembrie 2013 - 18:50, said:

Salut la toata lumea.

Am achizitionat si eu un Orange Hiro acum 3 zile si pot spune ca este mai mult fata de ce ma asteptam functioneaza perfect se misca foarte bine bateria tine mult exemplu lam incarcat duminica pe la ora 20 si a mers toata noaptea si luni toata ziua si lam cam butonat ziua si acuma mai am 62% adica luni ora 19 se pare ca Alcatel vine tare din spate

As vrea daca se poate sa imi spui si mie Hondarul_21 ce aplicati de la orange as putea sa blochez sa numai ruleze si care as putea sa le sterg mie  sa nu stric softu cand mam conectat la wifi mai actualizat toate programele de mi sa ocupat tot spatiu aproape si acuma nu stiu cum sa scap de ele

orice aplicatie poate fi dezactivata . nu strici nimic ,stai linistit.

pe butonul de pe ecran (cel din dreapta ) intrii la manage apps dupa care iti alegi tot ce nu iti trebuie de acolo si dai uninstall. unele se pot dezinstala ,altele nu . care nu se pot dezinstala se pot oprii sigur.

daca nu intelegi cum ,o sa incerc sa iti fac un video

#98
mmcosmin

mmcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 07.06.2009

View Postmaiokoti2, on 18 noiembrie 2013 - 18:52, said:

Se poate face root? As vrea si eu sa-l cumpar. Cum se descurca cu iGo Primo?


#99
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postmmcosmin, on 26 noiembrie 2013 - 07:39, said:

citeste thread-ul ca nu are decat 6 pagini. ai raspunsurile cu 2-3 pagini in urma

#100
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 02.09.2005
un mic review
http://www.nwradu.ro...i-scurt-review/

#101
maldi

maldi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.08.2009

View PostHondarul_21, on 26 noiembrie 2013 - 01:46, said:

orice aplicatie poate fi dezactivata . nu strici nimic ,stai linistit.

pe butonul de pe ecran (cel din dreapta ) intrii la manage apps dupa care iti alegi tot ce nu iti trebuie de acolo si dai uninstall. unele se pot dezinstala ,altele nu . care nu se pot dezinstala se pot oprii sigur.

daca nu intelegi cum ,o sa incerc sa iti fac un video
Mersi de raspuns ,nu ar strica sa faci un video in care sa explici ce poti sterge si ce nu si cum sa faci sa ai mai mult ram liber stiu ca sunt aplicati de genul  ar fi util pe viitor si pentru alti useri ,  sti cumva cum fac sa numai se actualizeze aplicatiile? as vrea sa le fac manual .

Edited by maldi, 26 November 2013 - 17:51.


#102
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postmaldi, on 26 noiembrie 2013 - 17:48, said:

Mersi de raspuns ,nu ar strica sa faci un video in care sa explici ce poti sterge si ce nu si cum sa faci sa ai mai mult ram liber stiu ca sunt aplicati de genul  ar fi util pe viitor si pentru alti useri ,  sti cumva cum fac sa numai se actualizeze aplicatiile? as vrea sa le fac manual .

in playstore ->setiings-> la auto-update apps alegi do not auto-update apps.

Cat despre ce poti sterge si ce nu ,ti-am explicat mai sus ca poti sterge tot ce vrei tu . Cele care sunt NECESARE sistemului ca sa functioneze nu pot fi sterse oricum datorita protectiei. Deci daca ceva se poate dezinstala,inseamna ca nu este musai necesar

#103
justclaudiu

justclaudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 21.08.2011
Cum e pe Internet? Suporta Flash? Clipurile de pe site-uri gen Vplay cum le suporta? La jocuri mai pretentioase gen Iron Man 3, Asphalt 8, Fifa 14 intampina probleme?

#104
bobiro2001

bobiro2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 09.04.2007
Salut,
Vreau si eu sa iau acest telefon ca si cadou...dar sa stiu intai...
1)  cum e calitatea in convorbiri ( daca il puteti compara cu Acer S500 si mai bine- mi-e cel mai proaspat in minte)
2) daca-l iau cu banul jos, la liber...cand mi-l pot decoda la ei- sunt conditii speciale?
3) cardul SIM banuiesc ca e microSIM
4) cum ies pozele cu camera? indoors

Thanks!

Edited by bobiro2001, 27 November 2013 - 00:00.


#105
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postbobiro2001, on 26 noiembrie 2013 - 23:59, said:

Salut,
Vreau si eu sa iau acest telefon ca si cadou...dar sa stiu intai...
1)  cum e calitatea in convorbiri ( daca il puteti compara cu Acer S500 si mai bine- mi-e cel mai proaspat in minte)
2) daca-l iau cu banul jos, la liber...cand mi-l pot decoda la ei- sunt conditii speciale?
3) cardul SIM banuiesc ca e microSIM
4) cum ies pozele cu camera? indoors

Thanks!

1.net superioara
2.pe loc
3.da ,e mic,ca la iphone
4.varza

#106
mmcosmin

mmcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 07.06.2009

View PostHondarul_21, on 27 noiembrie 2013 - 01:09, said:



1.net superioara
2.pe loc
3.da ,e mic,ca la iphone
4.varza

View PostHondarul_21, on 27 noiembrie 2013 - 01:09, said:



1.net superioara
2.pe loc
3.da ,e mic,ca la iphone
4.varza

cum adica ies pozele varza ? pune poze sa vedem si noi !

#107
bobiro2001

bobiro2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 09.04.2007

View Postmmcosmin, on 27 noiembrie 2013 - 09:43, said:

cum adica ies pozele varza ? pune poze sa vedem si noi !

subscriu...ar fi interesante niste poze de interior, conditii obisnuite...

BTW, am incercat sa-l cumpar direct din Orange shop, dar au incercat (in 2 magazine diferite) sa-mi bage nush ce cartela prepay in regim abonament...de altfel un rahat avand in vedere ca am in familie o groaza de abonamente....RUSINE Orange (daca stiam lucrul asta inainte, poate nu mai pierdeam timpul....
In general, in cate zile ajunge la o comanda online? (sunt in Iasi, comanda e deja aprobata azi, maxim mentionat pe site e 5 zile lucratoare)

#108
Vod00

Vod00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.07.2007
La mine comanda a ajuns in 2 zile. (Buc.)

@Hondarul_21, varza? Fara flash in baie pe intuneric sau unde? :)

Cu flash ies ok.....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate