Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...
 Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online
 Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 

vreau loc de joaca langa bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Salutare  la   toti .
As  avea urmatoarea problema .
Eu si cu  presedintele de asociatie si altii   am inceput sa facem demursurile pe langa  primarie pentru a amenaja un  loc de joaca  pentru copii in fata blocului.
Locul de joaca nu o sa  fie chiar un simplu  loc de joaca ,  pe langa  piesele de   joaca  pentru prichindei    am dori sa aiba si  cativa  pomisori  ,  gard viu   , sa zic  asa un spatiu  verde, alee.
Pana  acuma avem  semnaturi de  la aproape toti  vecinii cu exceptia  a  3 vecini  care locuiesc   la parter  si nu sunt  deacord  cu    asa ceva ca vezi doamne  ar produce  galagie.
Din   tratativele purtate la nivelul primariei  am dedus  faptul ca  exista  intelegere  si din  partea dumnealor  intrucat legislatia  prevede  in mod  expres amenajarea de spatii pentru  cap de copil.
Intrebarea mea  este   : dupa ce  se va amenaja    acest  loc de joaca putem avea probleme cu  cei trei vecini   in sensul ca sa reclame  sau mai stiu eu ce? Adica   ma intereseaza  daca  dupa ce  s-a amenjat totul  si faptul este consumat , prin decizia primarului  realizandu-se  proiectul  , mai putem avea   belele?
Multumesc  la toti  !

#2
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
LA ce etaj locuiesti? Sunt sigur ca nu la parter sau 1.

#3
alex_bro

alex_bro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 29.07.2011
Salut la tine!
Din moment ce primaria o sa fie de acord nu ai de ce sa iti mai faci probleme.
Cu placere la tine!

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,707
  • Înscris: 05.02.2012
ma eu as avea o idee mai buna, si nu imposibil de realizat si mult mai ok Posted Image . Sa fie facut pe bloc, pe intreaga sa lungime Posted Image
Sa fie izolat ca lumea, ca sa nu intre apa la cel de la ultimul etaj, dar si din punct de vedere fonic, pus 20-30 cm pamant (care iara are rol de izolant fonic), nisip pe alocuri pentru copii , gazon, copacei , pereti de plexiglass pentru siguranta si bancute ... va spun eu ca ati fi invidiat de toti din oras, poate chiar si din tara. Ar fi cu totul altceva. Sa stai seara pe bloc, la banca, sa vezi privelistea orasului Posted Image. Nu e imposibil ci trebuie investiti niste bani, iar daca puneti toti mana de la mana, sigur iasa ceva foarte frumos Posted Image.

In felul asta copii nu mai sunt calcati de masini, mancati de caini , sau mai stiu eu ce Posted Image

Edited by Andreysc7, 01 November 2013 - 21:20.


#5
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
De ce nu plantati voi copaci ?

E perfect normala "pozitia" celor de la parter si etaju 1, ei s-au mutat acolo in conditile respective, si voi la fel.

Edited by opop, 01 November 2013 - 21:20.


#6
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
Asa au facut niste destepti la noi care nu locuiesc la parter. eu locuiesc la 1. vai de capul celor de la parter caci odraslele dau cu mingea in pereti. Bineinteles ca parintii odraslelor nisci nu accepta sa nu se joaca copilasii cu mingea si sa tipe cand tie lumea mai draga. Chiar as vrea sa locuiesti la parter.

#7
ginaro

ginaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,395
  • Înscris: 08.07.2011
Meh, viata la oras, in cutii de chibrituri........
E greu sa impaci si capra (vecinii de la parter) si varza (copiii care au nevoie de "aer", pe care si-asa il primesc cu portia ca deh, traiesc "la oras").

#8
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,246
  • Înscris: 11.04.2006
daca spatiul viitorului loc de joaca e aproape de parter e destul de greu pt cei de la parter sa accepte mai ales ca noaptea s-ar putea sa se adune acolo ba'etii la o berica si hahaiala.

#9
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu stau la etajul doi si pot spune ca locul de joaca este un dezastru. este o galagie de nedescris, nici nu poti sa stai cu geamul deschis.
stau cu chirie, dar daca ar fi sa cumpar, nu as cumpara cub nici o forma.

Edited by rich1974, 01 November 2013 - 21:28.


#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,707
  • Înscris: 05.02.2012

 andreim77, on 01 noiembrie 2013 - 21:25, said:

daca spatiul viitorului loc de joaca e aproape de parter e destul de greu pt cei de la parter sa accepte mai ales ca noaptea s-ar putea sa se adune acolo ba'etii la o berica si hahaiala.

Pai eu de asta zic ca ar fi bine facut pe bloc :P .. si seara inchis, accesul facandu-se prin scara blocului :P

#11
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007

 andreim77, on 01 noiembrie 2013 - 21:25, said:

daca spatiul viitorului loc de joaca e aproape de parter e destul de greu pt cei de la parter sa accepte mai ales ca noaptea s-ar putea sa se adune acolo ba'etii la o berica si hahaiala.


E eeee  ....   dupa or sa ceara sa l desfiinteze.

#12
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
in ce sector?? daca esti la piedone, o sa ti-l faca....dar cu acordul tuturor..

#13
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Am inteles ce ziceti  vad ca parerile sunt impartie pe mine  insa nu ma intereseaza   parerea celor de la parter  intrucat   noi suntem  MAJORITATEA  adica     fiind   99 la suta deacord  nu cred ca mai conteaza parerea lor.
Insa  dupa  ce  se  construieste   locul de joaca  ,   putem pati ceva  daca   tabara  astia pe noi cu reclamatiile?

#14
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 01.12.2006
Depinde ce intelegi prin a pati ceva. Pot sa strige la copii si sa-i terorizeze, dar mai mult de atat n-au ce face.

 revoltman, on 01 noiembrie 2013 - 21:42, said:

Insa  dupa  ce  se  construieste   locul de joaca  ,   putem pati ceva  daca   tabara  astia pe noi cu reclamatiile?


#15
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Se pot apuca sa stranga si ei semnaturi pentru desfiintarea locului de joaca. Ai fi surprins cat de repede se pot razgandi oamenii dupa 1-2 saptamani de tipete.

#16
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,246
  • Înscris: 11.04.2006

 revoltman, on 01 noiembrie 2013 - 21:42, said:

Am inteles ce ziceti  vad ca parerile sunt impartie pe mine  insa nu ma intereseaza   parerea celor de la parter  intrucat   noi suntem  MAJORITATEA  adica fiind   99 la suta deacord  nu cred ca mai conteaza parerea lor.
Si daca voi sunteti majoritatea ce? eu am fost minoritatea cand am refuzat sa semnez pt prelungirea contractului pt ca firmele de tel mobila sa-si pastreze antenele pe bloc. asa ca nu pica in barca ignorantei. poate pe tine nu te intereseaza dar pe ceilalti pana la 99% s-ar putea sa-i intereseze.

#17
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Este adevarat  ceea ce spui ,dar  nu cred ca va fi  cazul sa se razgandeasca  intrucat noi ( adica majoritatea)   din bloc  avem aproape  toti copii , suntem tineri ,  vrem sa nu fim nevoiti  sa ne ducem la mama  naiba cu cei  mici  departe si sa ii putem urmari pe geam   carevasazica sa speram ca  dupa  amenajare  cei   3 comunisti   daca  reclama  sa  nu ii bage nimeni  in seama

O alta intrebare  exista  vreo norma  legala prin care se stipuleaza o distanta minima a  unui  loc de joaca sau a unei bancute fata de  bloc?Multumesc all

#18
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Amice ia-ți o altă tastatură că asta pe care o folosești acum e stricată.
După aceea mai discutăm și despre autorizații abuzive.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate