Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

GoClever Quantum 4

- - - - -
  • Please log in to reply
1162 replies to this topic

#811
cdespina

cdespina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 16.04.2004
Salut, Am vazut ca a fost postata la http://downloadfiles...hone/Quantum_4/ o noua versiune de update 622 in data de 29 noiembrie. Stie cineva ceva de ea. A incercat-o cineva? Am inteles ca rezolva problema cu auditia in casca telefonului.

#812
maximus22

maximus22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.01.2012

View Postcdespina, on 08 decembrie 2013 - 17:56, said:

Salut, Am vazut ca a fost postata la http://downloadfiles...hone/Quantum_4/ o noua versiune de update 622 in data de 29 noiembrie. Stie cineva ceva de ea. A incercat-o cineva? Am inteles ca rezolva problema cu auditia in casca telefonului.


Da ,asa este  doar pe partea cu auditia ,am citit si eu cateva pagini mai in urma ,sincer nu am facut update la tel. l-am lasat asa cum este mai astept poate mai apare ceva nou,esti multumit de telefon?????

#813
cdespina

cdespina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 16.04.2004

View Postmaximus22, on 08 decembrie 2013 - 18:58, said:



Da ,asa este  doar pe partea cu auditia ,am citit si eu cateva pagini mai in urma ,sincer nu am facut update la tel. l-am lasat asa cum este mai astept poate mai apare ceva nou,esti multumit de telefon?????
Da, sunt foarte multumit, il folosesc moderat net si voce si tine bateria pana la 4 zile.

#814
zamflor

zamflor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.04.2007
Setari conectare internet cartela reincarcabila Vodafone :

Menu – Settings – Wireless & networks – Mobile Networks – Access Point Names – Apasam Menu – New APN
    Name: VF Internet pe Mobil
    APN: live.vodafone.com
    Proxy: Nu completam
    Port Nu completam
    Username: live
    Password: vodafone
    Server: Nu completam
    MMSC: Nu completam
    MMS Proxy: Nu completam
    MMS Port: Nu completam
    MMS Protocol: Nu completam
    MCC: 226
    MNC: 01
    APN type: default
Apasam Menu – Save
Menu – Settings – Wireless & networks – Mobile Networks – Use packet data – bifat

#815
cdespina

cdespina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 16.04.2004

View Postzamflor, on 09 decembrie 2013 - 09:41, said:

Setari conectare internet cartela reincarcabila Vodafone :

Menu – Settings – Wireless & networks – Mobile Networks – Access Point Names – Apasam Menu – New APN
Name: VF Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
Proxy: Nu completam
Port Nu completam
Username: live
Password: vodafone
Server: Nu completam
MMSC: Nu completam
MMS Proxy: Nu completam
MMS Port: Nu completam
MMS Protocol: Nu completam
MCC: 226
MNC: 01
APN type: default
Apasam Menu – Save
Menu – Settings – Wireless & networks – Mobile Networks – Use packet data – bifat
Salut,
la mine merge H+ la cartela vodafone dar fara sa pun nimic la username si parola. daca pun nu mai merge deloc.

#816
florinyan

florinyan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.06.2010
Stie cineva ce setari trebuie facute pentru a putea accesa portalul Orange m.orange.ro?

#817
Alex1948

Alex1948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 06.02.2013

View PostB34R77, on 07 decembrie 2013 - 19:32, said:

Mie nu-mi merge root cu srsroot, incerc de cateva ore ... prin exploit 3 zice ca merge, dar tot nu am acces... probabil si de la driver ca nu am putut instala driver-ul MT65XX sub nici o forma... si am lasat driver-ul pus de Win7, apare la devices ca "my HTC". Ma mai documentez... poate reusesc cumva.
Si inca ceva... stiti cumva daca merge usb host pe el root-at?

In  control panel-->system-->devices , probabil WIN iti instaleaza niste drivere generice de HTC , nu-ti arat ADB Composite  Interface.(in momentul in care ai tel.legat de PC si ai bifat USB).USBdeView-x64 , daca ai SO pe 64 bit iti arat totul.Telefoanele cu acest chipset , MT65xx , trebuie sa aiba 3 drivere instalate , depinde daca ai nevoie de ele :MediaTek PreLoader USB VCOM Port...,MediaTek DA USB VCOM Port...si drivere ADB(foarte importante).Preloader este un driver care face sa "lucreze" telefonul cand are bateria scoasa  , daca faci un backup de ROM cu SP Flash Tool

View PostB34R77, on 07 decembrie 2013 - 20:16, said:

Am rezolvat cu Kingo android root.

Usb host se pare ca nu merge cu OTG Helper... poate nu e bun nici adaptorul pe care-l am... sau poate de la kernel.

Daca ai rezolvat e OK. Nu are nici o legatura kernel , ala-i altceva.Kingo al nu-i mare scofala pentru root la acest phone.
Cat despre OTG , alta gasca in alta traista.
O zi buna

View Postkraiova00, on 07 decembrie 2013 - 17:35, said:

pe mine nu ma mai multumeste telu'....cand l-am luat se misca super, acum daca intru de ex in Agenda si apoi apas pe HOME de-abea iasa....virusi n-are, iar aplicatii multe n-am nuj, poate stiti ceva

O solutie , incearca un factory reset.pierzi datele , etc. Daca aveai un CWM , mai umblam pe la wipe cache , wipe dalvik cache

Edited by Alex1948, 09 December 2013 - 15:55.


#818
jorjet99

jorjet99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2009
am si eu o problema cu acest telefon; in momentul in care vreau sa vad o inregistrare video pe care am facut o, sunetul este foarte prost, se aude mai mult un "fasait" decat vocile de pe inregistrare. ma poate ajuta cineva in privinta asta, va rog

#819
Alex1948

Alex1948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 06.02.2013

View PostAlex1948, on 09 decembrie 2013 - 15:43, said:

In  control panel-->system-->devices , probabil WIN iti instaleaza niste drivere generice de HTC , nu-ti arat ADB Composite  Interface.(in momentul in care ai tel.legat de PC si ai bifat USB).USBdeView-x64 , daca ai SO pe 64 bit iti arat totul.Telefoanele cu acest chipset , MT65xx , trebuie sa aiba 3 drivere instalate , depinde daca ai nevoie de ele :MediaTek PreLoader USB VCOM Port...,MediaTek DA USB VCOM Port...si drivere ADB(foarte importante).Preloader este un driver care face sa "lucreze" telefonul cand are bateria scoasa  , daca faci un backup de ROM cu SP Flash Tool



Daca ai rezolvat e OK. Nu are nici o legatura kernel , ala-i altceva.Kingo al nu-i mare scofala pentru root la acest phone.
Cat despre OTG , alta gasca in alta traista.
O zi buna



O solutie , incearca un factory reset.pierzi datele , etc. Daca aveai un CWM , mai umblam pe la wipe cache , wipe dalvik cache

Fara suparare colega , la banii astia , nu poti face din ....sa si pocneasca. Sorry , asta-i o vorba de la noi , de prin Ardeal.

#820
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postflorinyan, on 09 decembrie 2013 - 14:13, said:

Stie cineva ce setari trebuie facute pentru a putea accesa portalul Orange m.orange.ro?

Salut,

Iti recomand sa accesezi meniul tabletei in Setari –> Wireless & Retele –> Retele mobile –> Nume puncte de acces – iar aici vom apasa tasta de meniu a tabletei si configuram un "APN nou" urmand indicatiile de aici

Cu prietenie,
Orange Helper

#821
zamflor

zamflor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.04.2007
Ce am postat mai sus sunt informatiile primite pe mail de la un operator Vodafone, dupa ce am incercat cateva setari gasite pe net si pe forum.

Aceleasi setari le-am incercat la un E-boda v35, tot cu cartela reicarcabila, si nu a functionat.  

Sunat din nou la *777 ( de pe un alt telefon si cu telefonul in cauza pregatit pentru setari), primit aceleasi setari (tot nu functiona), transferat la alt departament, primit aceleasi setari si a functionat.

Am impresia ca fac (cei de la Vodafione) si ceva setari prin serverele lor.
P.S. la numele APN-ului poti pune orice.

Asta mi se pare cea mai simpla solutie: sunat la operatorul de telefoie mobila si in 5-10 minute te rezolva.

Edited by zamflor, 09 December 2013 - 17:32.


#822
adnico

adnico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.05.2006

View Postadi_cristea, on 07 decembrie 2013 - 18:04, said:

chiar nu mai are nimeni probleme la conexiunea de date  ? poate sa fie din cartela ?
am si eu aceeasi problema nu am internet pe cartela Vodafone pe care am internet la abonament,dar merge f bine pe cartela Orange,desi nu am abonament la internet.Aceeasi cartela Vodafone merge perfect pe un alt smartphone LG E400.Caut si eu o solutie pe net.

#823
Alex1948

Alex1948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 06.02.2013

View Postadnico, on 09 decembrie 2013 - 20:35, said:

am si eu aceeasi problema nu am internet pe cartela Vodafone pe care am internet la abonament,dar merge f bine pe cartela Orange,desi nu am abonament la internet.Aceeasi cartela Vodafone merge perfect pe un alt smartphone LG E400.Caut si eu o solutie pe net.

Stimati colegi de forum , operatori si operatori.Cel putin Orange a dat un raspuns.Mai e o chestiune si vis a vis de phone sau tableta.

#824
B34R77

B34R77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.01.2007

View PostAlex1948, on 09 decembrie 2013 - 15:43, said:


Daca ai rezolvat e OK. Nu are nici o legatura kernel , ala-i altceva.Kingo al nu-i mare scofala pentru root la acest phone.
Cat despre OTG , alta gasca in alta traista.
O zi buna

Pai de OTG (sau usb host) ziceam ca nu merge de la kernel (nu pe cel stock), si chiar are legatura.

#825
zamflor

zamflor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.04.2007
Ieri am achizitionat un E-Boda sunny v35. Singurul minus pe care i l-am gasit este carcasa, care il face sa para o jucarie si sunetul in difuzor sa se auda cu reverberatie.
Oricum se aude mai bine decat quantum 4. Nu am incercat cu casti.

O varianta pentru cei ce vor sa cumpere un smartphone ieftin. Cu 100 ron mai putin decat quantum 4 si 40 ron mai putin decat A4ALL si mai bun decat acesta (A4ALL), in afara carcasei.

Edited by zamflor, 10 December 2013 - 22:38.


#826
Alex1948

Alex1948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 06.02.2013

View PostB34R77, on 10 decembrie 2013 - 11:15, said:

Pai de OTG (sau usb host) ziceam ca nu merge de la kernel (nu pe cel stock), si chiar are legatura.

Cred ca stiu si eu ce-i ala si cu ce se maninca.Sa puna de pe Gplay USB OTG Checker si vede ce zice - Your Device Support USB OTG or NO.

#827
maximus22

maximus22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.01.2012

View Postzamflor, on 10 decembrie 2013 - 22:37, said:

Ieri am achizitionat un . Singurul minus pe care i l-am gasit este carcasa, care il face sa para o jucarie si sunetul in difuzor sa se auda cu reverberatie.
Oricum se aude mai bine decat quantum 4. Nu am incercat cu casti.

O varianta pentru cei ce vor sa cumpere un smartphone ieftin. Cu 100 ron mai putin decat quantum 4 si 40 ron mai putin decat A4ALL si mai bun decat acesta (A4ALL), in afara carcasei.

Pe acest forum se discuta despre alt telefon,alegerea ta daca ti-ai cumparat   E-BODA V35 (si fie vorba intre noi alt telefon branduit de romani ca si cei de la All....) ,dar sa stii ca nu se compara cu Quantum 4 , vezi ce diferente sunt intre cele 2 telefoane (specificatii tehnice de pe site-ul lor ,nu de pe alte forumuri), am vazut cum se misca tel. tau  in showroom este cu mult inferior acestui model (parerea mea).

#828
zamflor

zamflor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.04.2007
maximus 22 Stiu foarte bine care este subiectul acestui forum. Ce am scris mai sus are legatura cu subiectul, indirect, dar are.
Am telefonul din subiect si totusi  am preferat sa iau pentru cineva acel Eboda. Sunt din aceiasi gama "low cost", cu plusuri si minusuri amandoua.
Am considerat ca este o informatie care poate ajuta pe cineva care este pus in situatia mea, dar se pare ca tu ai pus accentul pe informatia cea mai putin importanta  "ca l-am achizitionat".

Si fie vorba intre noi " toti", stim cum se fac si cum se brand-uiesc telefoanele si multe altele.

De comparat se poate compara orice cu orice, cu atat mai mult doua telefoane doar concluziile sunt diferite si subiective (de la peroana la persoana). Eu nu am zis care e bun si care e prost.

Informatiile de pe forumuri sunt binevenite ( informatiile celor care folosesc un produs plus informatiile producatorului te aduc mai aproape de o concluzie despre acel produs ).

Si ca sa inchei am sa-ti spun si doua cuvinte despre scopul unui forum (parerea mea).

Sa impartasim informatii si experiente despre un anumit subiect sau ce are legatura cu el.
Cine are nevoie de ele intreaba si se documenteaza si din alte surse.
Cine nu are nevoie de ele le ignora.
Cine este deranjat de ele comenteaza.

Daca ai fost deranjat de ce am scris imi cer scuze.
Eu stiu ca exista un moderator care atentioneaza si sanctioneaza lucrurile deranjante pentru participantii la forum.

Edited by zamflor, 11 December 2013 - 23:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate