Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Cazarea la cort in excursii de week-end/vacante

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
204 răspunsuri în acest subiect

#37
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012

Vizualizare mesajLunaCrystal, pe 13 octombrie 2013 - 14:15, a scris:

Avem si in tara cateva campinguri amenajate ok, insa putine din pacate, un motiv ar fi si faptul ca la noi e privit drept ceva injositor sa te cazezi la cort.
Pe cei care stau in campinguri, langa cabana sau pe langa poteca, nici eu nu-i inteleg.
Adica e ok sa strangi putin din dinti si sa te alegi cu ceva, dar sa strangi din dinti degeaba e aiurea.
A, nu au bani de cabana ?!
Ok, dar sa nu o mai arda ca cica iubesc singuratatea, ca numai de siguratate n-au parte.

Stand la cabana tot singur esti.
Pleci de la 8-9 si te intorci pe la 8-9 seara.
Pe la 10 esti dusit si mancat, mai o poveste pana la 12, in camera, deci tot singur cu prietenii.
Practic cat stai la masa mai dai peste altii.
Nu-i socotesc pe cei cu care te intalnesti pe drum, pentru ca de aia dau si cei cu cortul.

#38
vpiti

vpiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.857
  • Înscris: 11.01.2010

Vizualizare mesajThair, pe 13 octombrie 2013 - 14:38, a scris:

Pe cei care stau in campinguri, langa cabana sau pe langa poteca, nici eu nu-i inteleg.
Uite 2 exemple de cort pus langa poteca: cand faci creasta Fagarasului si pleci din valea Oltului, din Turnul Rosu in prima zi de mers nu ai nici un refugiu unde sa stai, singura solutie fiind sa-ti pui cortul sus pe creasta. Din fericire creasta nu este foarte stancoasa si ai destule locuri de cort.
Sus prin Calimani iarasi nu ai refugii/cabane. Daca vrei sa faci toata creasta iti trebuie cortul la tine. Sunt cateva poienite special amenajate pentru cort.

#39
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.631
  • Înscris: 20.10.2006

Vizualizare mesaj-Diana-, pe 12 octombrie 2013 - 19:07, a scris:

Daca-i asa, as merge si eu.

Ontopic: nu am nimic impotriva celor care merg, dar cum am mai zis si pe celalalt topic, mersul cu cortul nu-i de mine.
As putea sa incerc totusi vreo jumatate de zi, dar totul pana la baie si nani.
Exista corturi mari si confortabile daca asa ai merge si tu,

Deci sa inteleg ca pe tine nu te-ar deranja sa ai colegi de munca/sublalterni, copii, rude apropiate care merg cu cortu pe munte ? Ok, atunci cat timp nu ii injosesti pe cei care prefera cortu. Ti-ai lasa copii sa mearga cu cortu pe munte sau la mare ? Evident fara tine odata ce tie nu iti place.

Vizualizare mesajalexcrist, pe 12 octombrie 2013 - 18:44, a scris:

Pe de altă parte, zicea cineva mai sus (deși sensul era opus): atâta timp cât nu-s obligat să stau și eu la all inclusive, e treaba lor unde își petrec concediul.

Dacă o pui așa, se înțelege că trebuie să faci eforturi mari să stai la cort, că este un mare chin treaba asta. Și, din contră, nu este. Cortul nu este (sau nu îl văd eu ca pe) un scop în sine. Nu mergi cu cortul doar ca să stai la cort. În primul rând trebuie să-ți placă natura, să te plimbi prin ea și să-ți petreci chiar și noaptea acolo. Iar aprecierea naturii nu se învață, nu te obișnuiești cu asta. Ori îți place, ori nu. Dacă îți place, cortul devine un mijloc prin care atingi ce-ți dorești. Dacă nu... nu.
Corect. Nu este mare chin sa mergi cu cortu, si daca esti activ stai oricum putin timp in cort, cat e ziua de lunga si cat te tin puterile ai alte activitati in aer liber.

Editat de LunaCrystal, 13 octombrie 2013 - 15:32.


#40
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013

Vizualizare mesajLunaCrystal, pe 13 octombrie 2013 - 15:33, a scris:

Deci sa inteleg ca pe tine nu te-ar deranja sa ai colegi de munca/sublalterni, copii, rude apropiate care merg cu cortu pe munte ? Ok, atunci cat timp nu ii injosesti pe cei care prefera cortu.
De ce ar deranja pe cineva, pe oricine, ceva ce fac altii si nu-l afecteaza? Posted image

La partea boldata, prietene, ori lipsesc semnele de punctuatie adecvate, ori habar n-ai sa te exprimi.

Editat de _overboost, 13 octombrie 2013 - 15:36.


#41
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.631
  • Înscris: 20.10.2006

Vizualizare mesajThair, pe 13 octombrie 2013 - 14:38, a scris:

Pe cei care stau in campinguri, langa cabana sau pe langa poteca, nici eu nu-i inteleg.
Adica e ok sa strangi putin din dinti si sa te alegi cu ceva, dar sa strangi din dinti degeaba e aiurea.
A, nu au bani de cabana ?!
Ok, dar sa nu o mai arda ca cica iubesc singuratatea, ca numai de siguratate n-au parte.

Stand la cabana tot singur esti.
Pleci de la 8-9 si te intorci pe la 8-9 seara.
Pe la 10 esti dusit si mancat, mai o poveste pana la 12, in camera, deci tot singur cu prietenii.
Practic cat stai la masa mai dai peste altii.
Nu-i socotesc pe cei cu care te intalnesti pe drum, pentru ca de aia dau si cei cu cortul.
Mersul cu cortu in campinguri amenajate are si el farmecul lui si poate si fi si un pas spre obisnuinta de a merge cu cortu ulterior in alte zone. Si nu e vorba (doar) de bani, ci si insusi faptul ca esti mai aproape de natura poate fi o mare placere pentru unii.

Vizualizare mesajMaterium, pe 12 octombrie 2013 - 22:23, a scris:

Da ma, se numeste fiecare cu a masii! Nu stiu de ce trebuie sa apreciez eu dormitul in cort doar ptr ca ii place lui Luna Crystal!
Nu a zis nimeni ca trebuie sa apreciezi pentru ca imi place mie sau cuiva anume. Eram curios de pareri cand am deschis acest topic.

Vizualizare mesajzile_san, pe 13 octombrie 2013 - 10:14, a scris:

mie imi place foarte mult cu cortul si am convins-o si pe nevasta anul viitor in vara sa mergem
Bravo. Asteptam impresii dupa prima calatorie cu cortu. Mergi si iarna cu cortu ?

Vizualizare mesaj_overboost, pe 13 octombrie 2013 - 11:26, a scris:

Nu-mi place nici macar ideea. Ma infioara gandul ca nu pot face seara inainte de culcare un dus cald, nu ma pot spala pe dinti fara sa-mi inghete cand ma clatesc, cu nu ma pot caca in tihna etc.

Nu-mi place si punct.

Daca e sa ma-ntrebi, eu cred ca cu cortul le place celor care nu-si permit lux si care nu au trait o perioada mai lunga de timp in conditii foarte foarte bune. Dar e extrem de foarte posibil sa mananc cacat la faza asta.
Sunt si oameni cu bani care prefera cortul, inclusiv eu, deseori as fi avut bani sa stau sa zic 3 zile la hotel sau pensiune in loc de 8-10 cu cortu, alte ori am cheltuit pe altceva banii economisiti pe cazare, de exemplu pe pizza sau bilete la patinoar ori parcu de distractii sau investitii in echipament de camping. Mai rar am facut si donatii pentru copii bolnavi sau pentru oraganizatii montane. Alt exemplu de oameni cu bani care prefera cortu cu masini de lux sau cheltuie mai mult decat cazarea la hoteluri de x stele pe distractii.

Vizualizare mesajThair, pe 13 octombrie 2013 - 12:52, a scris:

Am cunoscut destule persoane cu situatie materiala buna/foarte buna care cortesc.
Inclusiv un fost prieten cu situatie materiala buna (parintii lui au situatie fff buna, deci pot spune si depre el la fel Posted image) care a fost crescut in puf, a avut de toate, excursii pe la 5 stele & shit, dar ii placea cu cortul.

Tipul care arata ca si cum din copilarie ar fi fost abandonat in padure era avocat, avea casa de avocatura.
De cand l-am abordat m-a facut sa observ ca are pistol.
Asa, un fel de - fii foarte atent ! in caz ca ai ganduri aiurea, revino-ti. Posted image
Vezi ca nu conteaza neaparat aspectul fizic pentru a avea o situatie buna ? Poti merge cu cortu pe munte, poti avea un stil de viata activ, poti iesi cu rolele prin oras si poti sa nu fi ultimu om chiar daca ai astfel de pasiuni.

Vizualizare mesajm0rpheus, pe 13 octombrie 2013 - 12:55, a scris:

Tre' să fii imbecil ca să ai ceva cu unii cărora le place asta. Înțeleg, să fii tu împotriva acestui lucru, dar sunt oameni care te judecă dacă mergi cu cortul? Posted image

Mie mi-ar mai plăcea să o mai fac, doar în deltă am fost cu cortul și chiar a fost foarte mișto.
Subscriu.

Vizualizare mesaj_overboost, pe 13 octombrie 2013 - 14:20, a scris:

Poate pentru ca nu vreau sa ma cac pe mine de frig sau nu vreau sa intre apa peste mine daca ploua de rupe?
E o idee gresita preconceputa ca in cort trebuie neaparat sa fie frig ori sa intre apa peste tine. Am fost cu cortu nu odata pe cod galben sau chiar portocaliu de ploi. Trebuie insa echipament mai bun si ceva mai scump in caz ca vrei sa mergi si pe vreme nefavorabila, e drept.

Vizualizare mesaj_overboost, pe 13 octombrie 2013 - 15:36, a scris:

De ce ar deranja pe cineva, pe oricine, ceva ce fac altii si nu-l afecteaza? Posted image

La partea boldata, prietene, ori lipsesc semnele de punctuatie adecvate, ori habar n-ai sa te exprimi.
Chiar tu ai zis pe celalat topic ca te-ar deranja ca anumit angajati ai firmei sa se imbrace intr-un anumit mod, nu cred ca ai accepta ca ala care merge la conferinte/licitatii/intruniri de afaceri. Ma indoiesc ca ai accepta pe cineva pasionat de calatorii cu cortu pe o functie de genu. Sau poate ma insel.

#42
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.337
  • Înscris: 02.02.2006

Vizualizare mesaj_overboost, pe 13 octombrie 2013 - 11:26, a scris:

Daca e sa ma-ntrebi, eu cred ca cu cortul le place celor care nu-si permit lux si care nu au trait o perioada mai lunga de timp in conditii foarte foarte bune. Dar e extrem de foarte posibil sa mananc cacat la faza asta.
Apropo de situația financiară, dă o tură, de curiozitate, printr-un magazin dedicat drumețiilor. Și fă așa, o sumă grosieră, a prețurilor pentru un echipament complet (cort de calitate bună, saltele, neopren, saci de dormit vară/iarnă, ruscac serios, bocanci de munte, etc, etc, etc....). Și-apoi vino și zi-ne cum preferă cortul doar ăia rupți în fund care nu-și permit pensiune. Posted image Sincer vorbind, o cazare la o cabană sau la o pensiune s-ar putea să fie mai ieftină decât un sejur cu cortul (repet, cu tot ce implică asta, nu doar cortul în sine).

Ca orice hobby și orice plăcere de pe lumea asta, trebuie să ai buzunarul foarte adânc pentru a te bucura pe deplin de o drumeție cu cortul. Posted image
Evident, se pot face și compromisuri. Ai variante pentru toate buzunarele.

#43
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012

Vizualizare mesajLunaCrystal, pe 13 octombrie 2013 - 16:20, a scris:

Vezi ca nu conteaza neaparat aspectul fizic pentru a avea o situatie buna ? Poti merge cu cortu pe munte, poti avea un stil de viata activ, poti iesi cu rolele prin oras si poti sa nu fi ultimu om chiar daca ai astfel de pasiuni.
WTF!?Posted image
Vezi ca te-ai ratacit.

#44
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013

Vizualizare mesajLunaCrystal, pe 13 octombrie 2013 - 16:20, a scris:

Sunt si oameni cu bani care prefera cortul, inclusiv eu, deseori as fi avut bani sa stau sa zic 3 zile la hotel sau pensiune in loc de 8-10 cu cortu, alte ori am cheltuit pe altceva banii economisiti pe cazare, de exemplu pe pizza sau bilete la patinoar ori parcu de distractii sau investitii in echipament de camping. Mai rar am facut si donatii pentru copii bolnavi sau pentru oraganizatii montane. Alt exemplu de oameni cu bani care prefera cortu cu masini de lux sau cheltuie mai mult decat cazarea la hoteluri de x stele pe distractii.



Chiar tu ai zis pe celalat topic ca te-ar deranja ca anumit angajati ai firmei sa se imbrace intr-un anumit mod, nu cred ca ai accepta ca ala care merge la conferinte/licitatii/intruniri de afaceri. Ma indoiesc ca ai accepta pe cineva pasionat de calatorii cu cortu pe o functie de genu. Sau poate ma insel.
Poti sa te minti cat vrei, dar tu nu esti om cu bani. Un om cu bani nu e ala care isi cumpara pizza si merge la patinoar cu banii economisiti prin necazarea timp de 3 zile la hotel.
Nici pe toti aia cu masini de lux nu-i considera oameni bogati. Sunt o gramada care n-au ce manca si unde sta decent dar prefera sa economiseasca 50 de lei pe saptamana sa bage motorina in masinile de lux sa iasa in weekend cu ele la o tura de oras.


Ce fac angajatii mei in timpul lor liber nu ma afecteaza si nu ma priveste.

Vizualizare mesajalexcrist, pe 13 octombrie 2013 - 16:29, a scris:

Apropo de situația financiară, dă o tură, de curiozitate, printr-un magazin dedicat drumețiilor. Și fă așa, o sumă grosieră, a prețurilor pentru un echipament complet (cort de calitate bună, saltele, neopren, saci de dormit vară/iarnă, ruscac serios, bocanci de munte, etc, etc, etc....). Și-apoi vino și zi-ne cum preferă cortul doar ăia rupți în fund care nu-și permit pensiune. Posted image Sincer vorbind, o cazare la o cabană sau la o pensiune s-ar putea să fie mai ieftină decât un sejur cu cortul (repet, cu tot ce implică asta, nu doar cortul în sine).

Ca orice hobby și orice plăcere de pe lumea asta, trebuie să ai buzunarul foarte adânc pentru a te bucura pe deplin de o drumeție cu cortul. Posted image
Evident, se pot face și compromisuri. Ai variante pentru toate buzunarele.
Nu dau o tura prin magazine ca nu ma intereseaza fenomenul. D-aia am si admis ca e foarte probabil sa gresesc.

Editat de _overboost, 13 octombrie 2013 - 16:49.


#45
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.631
  • Înscris: 20.10.2006

Vizualizare mesajalexcrist, pe 13 octombrie 2013 - 16:29, a scris:

Apropo de situația financiară, dă o tură, de curiozitate, printr-un magazin dedicat drumețiilor. Și fă așa, o sumă grosieră, a prețurilor pentru un echipament complet (cort de calitate bună, saltele, neopren, saci de dormit vară/iarnă, ruscac serios, bocanci de munte, etc, etc, etc....). Și-apoi vino și zi-ne cum preferă cortul doar ăia rupți în fund care nu-și permit pensiune. Posted image Sincer vorbind, o cazare la o cabană sau la o pensiune s-ar putea să fie mai ieftină decât un sejur cu cortul (repet, cu tot ce implică asta, nu doar cortul în sine).

Ca orice hobby și orice plăcere de pe lumea asta, trebuie să ai buzunarul foarte adânc pentru a te bucura pe deplin de o drumeție cu cortul. Posted image
Evident, se pot face și compromisuri. Ai variante pentru toate buzunarele.
Pentru cine foloseste doar ocazional cortul gen odata pe an si in zone unde exista cabane/hoteluri/pensiune s-ar putea sa iese mai ieftin la cabane decat cu cortu. Doar pentru un concediu pe an greu se justifica investitia in echipament, daca nu mergi in zone unde fie cazarea la hoteluri e foarte scumpa fie nu exista unitati de cazare si practic nu ai de ales.

Editat de LunaCrystal, 13 octombrie 2013 - 17:01.


#46
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006
e viata cu cortul, mai ales langa un curs de apa, sa-l asculti adormind in cort, sau pe langa  un foc.
siiiiii cel mai important, trebuie sa-ti depasesti limitele, incercand sa te pisi fara sa-ti s#ga tantarii p#la.

#47
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.631
  • Înscris: 20.10.2006

Vizualizare mesaj_overboost, pe 13 octombrie 2013 - 16:46, a scris:

Poti sa te minti cat vrei, dar tu nu esti om cu bani. Un om cu bani nu e ala care isi cumpara pizza si merge la patinoar cu banii economisiti prin necazarea timp de 3 zile la hotel.
Nici pe toti aia cu masini de lux nu-i considera oameni bogati. Sunt o gramada care n-au ce manca si unde sta decent dar prefera sa economiseasca 50 de lei pe saptamana sa bage motorina in masinile de lux sa iasa in weekend cu ele la o tura de oras.


Ce fac angajatii mei in timpul lor liber nu ma afecteaza si nu ma priveste.


Nu dau o tura prin magazine ca nu ma intereseaza fenomenul. D-aia am si admis ca e foarte probabil sa gresesc.
Uite o luam altfel, in vara x am avut aproape 3 luni libere si buget de vacanta 1500 de euro, puteam linistit sa merg si in strainatate o saptamana sau 2 saptamani in tara la un hotel de pana la 3 stele. Am preferat insa o calatorie de 2 luni cu cortu, din care o parte la munte, o parte la mare si o parte in Bucuresti. Si sunt unii care chiar au bani foarte multi, crede-ma dar prefera macar 2-3 zile pe an cu cortu.

Ai like pentru ca nu te intereseaza si nu te priveste ce fac in timpul liber angajatii tai, chiar daca cea ce fac e mersul pe munte cu cortu ori sport.

Editat de LunaCrystal, 13 octombrie 2013 - 17:17.


#48
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.366
  • Înscris: 14.10.2009
Nu am fost de ceva vreme cu cortul. Acum cativa ani(>5) era oarecum normalul sa merg cu cortul. Nu poti sa dai de salbaticie si sa existe cabana in zona.
Nu am stat iarna la cort, dar m-a prins ploaia la 10 grade in Fagaras.
Este o experienta de viata. Unii ar repeta-o, altii nu. E bine sa ai un cort usor, rapid ansamblabil, sac de dormit bun, in fine, o dotare adecvata te costa, dar am trait si vremurile cand ne " inprumutam".

Cel mai nasol a fost cand ne-a prins o furtuna cu cortul si aveam diaree de la laptele de bivolita baut cu cateva ore inainte. Furtuna s-a oprit, diareea doar dupa cateva guri bune de tuica. A fost prima si ultima mea betie cu tuica.:D

#49
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.844
  • Înscris: 26.02.2008

Vizualizare mesajalexcrist, pe 13 octombrie 2013 - 16:29, a scris:

Apropo de situația financiară, dă o tură, de curiozitate, printr-un magazin dedicat drumețiilor. Și fă așa, o sumă grosieră, a prețurilor pentru un echipament complet (cort de calitate bună, saltele, neopren, saci de dormit vară/iarnă, ruscac serios, bocanci de munte, etc, etc, etc....). Și-apoi vino și zi-ne cum preferă cortul doar ăia rupți în fund care nu-și permit pensiune. Posted image Sincer vorbind, o cazare la o cabană sau la o pensiune s-ar putea să fie mai ieftină decât un sejur cu cortul (repet, cu tot ce implică asta, nu doar cortul în sine).

Ca orice hobby și orice plăcere de pe lumea asta, trebuie să ai buzunarul foarte adânc pentru a te bucura pe deplin de o drumeție cu cortul. Posted image
Evident, se pot face și compromisuri. Ai variante pentru toate buzunarele.
Aşa e, dar nu-s de unică folosinţă cele necesare mersului cu cortul, pe când camera la hotel/cabană/whatever o plăteşti de fiecare dată.

#50
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.631
  • Înscris: 20.10.2006
Corect, am mai zis renteaza financiar calatoriile cu cortu in masura in care nu cumperi un cort si tot ce mai e nevoie pentru el si le folosesti doar odata pe an 2-3 zile.

#51
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.844
  • Înscris: 26.02.2008
Am postat imediat după ce am citit replica lui, apoi am văzut că ai spus şi tu asta.

#52
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.337
  • Înscris: 02.02.2006

Vizualizare mesajm0rpheus, pe 13 octombrie 2013 - 18:45, a scris:

Aşa e, dar nu-s de unică folosinţă cele necesare mersului cu cortul, pe când camera la hotel/cabană/whatever o plăteşti de fiecare dată.

Nu, dar tot e un efort financiar ridicat pe care trebuie să-l faci brusc. În plus, de la an la an ai cheltuieli suplimentare. N-or fi de unică folosință, dar nu înseamnă că nu se deteriorează și că nu trebuie schimbate. :)

Tot ce voiam să zic e că, dacă îți place, ai în ce investi destul, la fel ca în orice alt hobby. Un pasionat de fotografie are aparatură de mii de lei, un pasionat de ciclism idem, și la fel și cei pasionați de drumeții (cu sau fără cort). E incorectă asocierea cortului cu sărăcia și cu ”ne-permisul” luxului în concediu. Să nu mai zic că, pentru unii, e mai mare luxul unei nopți petrecute în vârf de munte, privind apusul și răsăritul din cort, decât statul la 5 stele cu piscină. :)

Și da, _overboost, am înțeles că admiți că te înșeli. Foarte bine că ai admis posibilitatea asta de la bun început. :) Dar dacă tot nu știai nimic de subiect și nu te interesează, era mult mai bine să te abții de la afirmații prea dure (sau măcar să nu le formulezi așa cum le-ai formulat). Nu de alta, dar replica respectivă poate fi destul de jignitoare (nu neapărat ce ai zis, ci cum).

#53
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.631
  • Înscris: 20.10.2006
In cazul meu m-a costat peste 1000 de euro echipamentul de cort si munte.

#54
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.687
  • Înscris: 10.10.2011
lunacrystal eu am mai fost cu cortul  dar inainte sa o cunosc pe ea, dar nu am de ce sa imi fac griji pentru ca e dezghetata la minte asa ca nu ar trebui sa fie probleme.evident ca o duc la inceput de vara pentru ca am vesnica problema a frigululi ( sub 25 de grade ei ii e frig ).

la echipamentele de camping, sky is the limit, asa ca nu orice "taran" paote merge cu cortul.ieri am fost in cheile turzii la o drumetie si erau niste tineri la escaladat.numa carabinele si papucii din picioare cred ca erau 1000 de ron daca nu mai mult

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate