Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Flatulenta și responsabilita...

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...
 

Mozilla Firefox

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
4095 replies to this topic

#1657
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
Eu am revenit de la Windows 10 la Windows 7 și vreau să spun că Firefox x64 pur și simplu zboară. Se mișcă excelent, mult mai bine decăt o făcea pe Windows 10.

#1658
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,857
  • Înscris: 07.06.2014
curatat tot, tocmai pt faptul ca cel putin pe 10 era situatia cu x64 instalat in proram files x86, avea acelasi .exe

cand am trecut pe w7, am reinstalat cu totul, tocmai ca sa nu am probleme de incompatibilitati.

#1659
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
Să nu ai totuși vreun program prin calculator care să intre in conflict cu browserul. Sau poate chiar vreun addon folosit de tine în Firefox.
Dacă folosești browserul în regim default, fără nimic instalat pe el, întâmpini aceleași probleme?
Referitor la site-ul emag, cred că la toată lumea merge greu, în orice browser. Halește resurse la greu.

Edited by ammazon, 10 November 2015 - 23:06.


#1660
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 12.01.2004
Dany_Darke, asemenea probleme nu sunt de azi, de ieri, din pacate. Eu inca le tolerez.

#1661
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,857
  • Înscris: 07.06.2014
nu am deschis in regim default, dar pana la urma ce rost ar mai avea posibilitatea utilizarii addonurilor daca pt a putea rula ceva, trebuie sa le dezactivez?

da, poate fi doar un anume addon defect, dar nu face chiar tot timpul asa. in sensul ca imediat dupa deschidere, cumva merge binisor, ulterior se strica treaba. iar ca sa dau restart doar ca sa-mi incarce o pagina, mi se pare o neghiobie.

o sa-l mai testez, o sa vad ce si cum.

#1662
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,921
  • Înscris: 06.04.2005
Imi spune si mie cineva de unde pot lua si eu versiunea pe 64 biti? Pe site-ul lor e o singura versiune, aia e?

#1663
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,857
  • Înscris: 07.06.2014
de pe ftp, sau de aici http://www.softpedia...fox-Final.shtml

#1664
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,207
  • Înscris: 10.07.2013
Momentan nu am nimic de reprosat versiunii Firefox 42.0 pe 64biti.....Posted Image

#1665
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,857
  • Înscris: 07.06.2014
asa am eu ghinion din cate se pare.

#1666
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 27.06.2007

 Dany_Darke, on 09 noiembrie 2015 - 12:53, said:

mie imi plac temele, mai ales cele negre, eu am o problema cu browserele care insista sa aiba culori deschise si care iti obosesc ochii fara rost.

ar fi o prostie sa scoata aceasta facilitate.
Subscriu!
Din fericire, mai e cite unul care lucreaza "underground".  Daca rezista, luam teme negre de pe "black market". Posted Image

#1667
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,857
  • Înscris: 07.06.2014
eu am FT deep dark, mi se pare cea mai putin intruziva tema. adica fara imagini de fundal sau alte chestii.

#1668
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 08.06.2005
Alternativ puteti folosi tema oficiala de la Firefox Developer Edition. Inainte se putea activa usor cu un flag, dar pana la urma au decis sa faca activarea cu ajutorul unui addon. Are doar 1KB, nu face altceva decat sa activeze tema neagra.

https://bugzilla.moz...?id=1181721#c15
https://addons.mozil...-theme-enabler/

#1669
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
M-am reintors la Firefox. Chrome ajunsese sa aiba nevoie de prea multe addonuri ca sa-si faca treaba. Insa Firefox se misca FOARTE prost pe unele siteuri (cum ar fi emag) si foarte bine pe altele care ar fi trebuit sa-l doboare (joculetele online stil Forge of Empires).
Se misca prost mai ales atunci cand scrollez. Are lag, stutter. Am dat disable la h.acc. , am reinstalat Flash, am scimbat niste setari pe la scroll (dupa cum gasisem pe forumul lor) dar nimic. Ce e de facut, e inutilizabil pe emag. De BF :) ajung iar sa folosesc doua browsere sau sa ma (rerere)reintorc la Chrome, care nu are nicio problema la scroll pe aceleasi siteuri.

#1670
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,046
  • Înscris: 26.04.2007
asta pentru ca folosesc servicii externe de tip CDN
Attached File  CDN_EMAG.jpg   70.29K   33 downloads

Adica cand tu te duci pe EMAG.RO defapt nu iei din romania tot continutul ci doar o parte.
Daca ar fi tot de aici din RO lucrurile ar fi altfel. BIne dar de ce solutia asta ?

Simplu: Altfel ar fi picat la orice atac de tip DDoS si nu isi permit una ca asta.
biznisu' este biznis si tre' sa mearga ;)

#1671
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Da, dar pe Chrome nu am probleme...

#1672
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,046
  • Înscris: 26.04.2007
ramai pe Chrome

#1673
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,207
  • Înscris: 10.07.2013
Am observat ca daca dai un click pe un produs de pe pagina emag.ro nu se intampla nimic! WTF?
Trebuie sa dai click dreapta si sa vezi produsul intr-o pagina noua...........Posted Image

*Se intampla cumva acest fenomen si pe alte situri sau doar cei de la emag au probleme?

Edited by xmanyacs77, 12 November 2015 - 18:31.


#1674
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,807
  • Înscris: 04.04.2008

 xmanyacs77, on 12 noiembrie 2015 - 18:28, said:

Am observat ca daca dai un click pe un produs de pe pagina emag.ro nu se intampla nimic!
WTF? Trebuie sa dai click dreapta si sa vezi produsul intr-o pagina noua...........Posted Image Posted Image Posted Image
De asta stiai ?:)

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   170.42K   40 downloads


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate