Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Comunitatea romanilor in Londra

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,173
  • Înscris: 25.06.2007

View Posthellen2012, on 19 martie 2013 - 09:48, said:

Si pe strada ce raspunzi daca te intreaba cineva de unde esti ? Sau daca te invita cineva la alba neagra langa Westminster Palace (ca ma vazut o masuta cu alba neagra vis a vis de Big Ben , nici 10 mertri departare nu era) ?
Nu cumva ai nevoie (la fel ca orice roman ce munceste legal acolo) de o comunitate a romanilor care sa iti apere interesele si sa iti promoveze imaginea....
Raspund si eu:

1. ii zic ca sunt din Romania
2. declin politicos
3. nu am nevoie. La ce interese te referi? Imi sunt toate respectate...

#20
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 24.06.2006

View Posthellen2012, on 19 martie 2013 - 09:48, said:

Nu cumva ai nevoie (la fel ca orice roman ce munceste legal acolo) de o comunitate a romanilor care sa iti apere interesele si sa iti promoveze imaginea....
daca esti om si domn nu ai nevoie de asa ceva oriunde te-ai afla, nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun, din pacate asta nu se prea invata la scoala

#21
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

View Posthellen2012, on 19 martie 2013 - 09:48, said:

Si pe strada ce raspunzi daca te intreaba cineva de unde esti ? Sau daca te invita cineva la alba neagra langa Westminster Palace (ca ma vazut o masuta cu alba neagra vis a vis de Big Ben , nici 10 mertri departare nu era) ?


Nu cumva ai nevoie (la fel ca orice roman ce munceste legal acolo) de o comunitate a romanilor care sa iti apere interesele si sa iti promoveze imaginea....

Din România, evident.

Nu, n-am nevoie.

#22
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

View Postmufa, on 19 martie 2013 - 12:10, said:

Din România, evident.

Nu, n-am nevoie.

Alti romani insa au nevoie de o asociatie a romanilor. De ce esti impotriva lor , urasti cumva poporul roman ?

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,173
  • Înscris: 25.06.2007

View Posthellen2012, on 21 martie 2013 - 10:51, said:

Alti romani insa au nevoie de o asociatie a romanilor.
Sa-si faca! Ii opreste cineva?

View Posthellen2012, on 21 martie 2013 - 10:51, said:

De ce esti impotriva lor , urasti cumva poporul roman ?
Eu nu vad pe nimeni sa fie impotriva a ceva sau sa urasca vreun popor sau altul.
Omul a zis ca n-are nevoie, atat.
Nici eu n-am nevoie.
Cum am mai spus, cine are nevoie sa-si faca!
Succesuri! Posted Image

#24
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

View Posthellen2012, on 21 martie 2013 - 10:51, said:


Alti romani insa au nevoie de o asociatie a romanilor.

N-au. Au nevoie să muncească mai mult și să fure mai puțin.

#25
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

View Posthellen2012, on 19 martie 2013 - 09:48, said:

Si pe strada ce raspunzi daca te intreaba cineva de unde esti ?
Tu te duci sa intrebi lumea pe strada de unde e si ce cauta acolo?

#26
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

View Postmufa, on 21 martie 2013 - 11:43, said:

N-au. Au nevoie să muncească mai mult și să fure mai puțin.

Nu ti se pare ca esti cam rasist ? Si ca discriminezi impotriva poporului astuia ?

#27
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,093
  • Înscris: 31.07.2007
Haules. Io prropun ca sa se face o organizatie din asta cum zice domnisoara, pentru protejarea lu' cetateanu' honest care nu ciordeste decat sa manance si gura lui ceva, hân plus ca gazu' si corentu' ii scump in tara pentru vila cu 3 etaje si 20 de turnulete. Hauzi tu dom'le, sa te ia politia ca hala micu' cerseste saracu' si tu ai imprumutat portofelu' lu' cetateanu' britanic, cand el oricum hare multi bani!

#28
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012
Sa va fie rusine ca radeti de poporul roman , sau ca insinuati ca roman = tigan.

#29
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
asta poti sa-i zici la un american, care n-are nici o treaba, dar noi care am stat suficient (mult prea mult) in RO cunoastem epic de bine diferenta dintre un tigan si un netigan (sau adesea, lipsa acesteia).
baftalo!

#30
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,093
  • Înscris: 31.07.2007

View Posthellen2012, on 22 martie 2013 - 14:21, said:

Sa va fie rusine ca radeti de poporul roman , sau ca insinuati ca roman = tigan.

Da, sa va fie rusine. Vrea Hellen sa va faca origanizatie si voi nu si nu,...

#31
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

View PostPengoon, on 22 martie 2013 - 14:26, said:

asta poti sa-i zici la un american, care n-are nici o treaba, dar noi care am stat suficient (mult prea mult) in RO cunoastem epic de bine diferenta dintre un tigan si un netigan (sau adesea, lipsa acesteia).
baftalo!

Chiar si asa , nu e ok sa injuri un popor fiindca conducerea sau o minoritate sau situatia economica - e la pamant.

Edited by hellen2012, 22 March 2013 - 16:12.


#32
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

View Posthellen2012, on 22 martie 2013 - 16:12, said:

Chiar si asa , nu e ok sa injuri un popor fiindca conducerea sau o minoritate sau situatia economica - e la pamant.
E AND nu OR

#33
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012
Aveti tot drpetul sa ziceti ca Romania e o tara de kkt , cu probleme masive si oameni corupti si lenesi si fara scoala.  Si aveti dreptul sa faceti asta , fiindca intr-adevar realitatea este ca Romania este o tara de kkt , cu oameni lenesi si corupti si fara scoala.

Dar poporul roman , nu inseamna doar romanii care traiesc astazi. Inseamna si romanii care au trait acum 500 ani si cei care vor trai peste 500 ani. Pe acestia ar trebui sa ii respectati , macar un minim de respect.

Edited by hellen2012, 25 March 2013 - 10:08.


#34
kutie

kutie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 24.10.2006
periodic intru pe sectiunea de UK sa ma mai amuz. e ca la circ aici, de ceva vreme exista si bufon contractat :)


@helen, sa-ti explic o chestie. Romania e o tara faina, are absolut de toate si e inca virgina in unele gauri. Da' poporu roman e de tot cacatul, si nu merita nici un scuipat. Numa' hoti, scandalagii, pomanagii, mincinosi, samd.
Mestere, respectul se castiga, nu se cere. Si e individual, nu "la comun". Termina cu prostiile astea ... "asociatie pentru comunitatea romanilor", "aia de acu 500 de ani", "aia de peste 500 de ani" ... dafuq ? :)
Tu chiar crezi ca respectul se castiga pe forum ? Sau prin ce fac altii ?
Adica cum, daca ai paladin de level 80, full-options, inseamna ca e ceva de capu' tau ? :D :)

#35
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

View Postkutie, on 25 martie 2013 - 16:03, said:

periodic intru pe sectiunea de UK sa ma mai amuz. e ca la circ aici, de ceva vreme exista si bufon contractat Posted Image


@helen, sa-ti explic o chestie. Romania e o tara faina, are absolut de toate si e inca virgina in unele gauri. Da' poporu roman e de tot cacatul, si nu merita nici un scuipat. Numa' hoti, scandalagii, pomanagii, mincinosi, samd.
Mestere, respectul se castiga, nu se cere. Si e individual, nu "la comun". Termina cu prostiile astea ... "asociatie pentru comunitatea romanilor", "aia de acu 500 de ani", "aia de peste 500 de ani" ... dafuq ? Posted Image
Tu chiar crezi ca respectul se castiga pe forum ? Sau prin ce fac altii ?
Adica cum, daca ai paladin de level 80, full-options, inseamna ca e ceva de capu' tau ? Posted Image Posted Image


Poporul roman cuprinde in el si pe Stefan cel mare si pe maicata care a luptat pe front la Odessa in al doilea razboi Posted Image
Nu e ok sa zici ca poporul roman e de kkt , ca nu sutn de kkt decat unii din romanii actuali.

Edited by hellen2012, 26 March 2013 - 08:36.


#36
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
si de ce m-ar interesa stefan cel "mare" (un mare curvar de altfel)? sau alte persoane de amu o jumate de mileniu, despre care de fapt nu se stie mare lucru exact, ci numai ce au auzit niste cronicari 200 de ani mai tarziu?
noi traim here and now si ne confruntam (mai mult sau mai putin) cu fallout-ul comportamentului conationalilor cotidieni, nu cu povesti de acuratete indoielnica petrecute pe vremea cand columb redescoperea america.
si ce-o sa fie peste 500 de ani, well mi se rupe la 500 de hectoparseci in fata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate