Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

Comunitatea romanilor in Londra

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012
Exista asa ceva ? Ma refer la un partid politic al romanilor , o organizatie ceva care sa le zica englezilor ca tiganii nu sunt romani , si ca nu toti romanii fura ?

Biserica romaneasca exista (ma refer la ortodoxa) , are site sau ceva ?

Edited by hellen2012, 12 March 2013 - 14:55.


#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,093
  • Înscris: 31.07.2007

 hellen2012, on 12 martie 2013 - 14:54, said:

Exista asa ceva ? Ma refer la un partid politic al romanilor , o organizatie ceva care sa le zica englezilor ca tiganii nu sunt romani , si ca nu toti romanii fura ?

In general romanii de pe acolo sunt ocupati cu munca, nu cu explicatii de extrema dreapta.

#3
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
Posted Image

#4
andrey_net

andrey_net

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 20.11.2008
Ce comunitate? :)) Fiecare e pentru el si nu ai sa poti niciodata schimba mentalitatea lor printr-un ONG. Ei sunt idiotiti inca de prin scoala ca sunt cei mai smecheri si ca restul sunt niste fraieri si sclavi. Scoala nu ii invata prea multe tocmai de asta, pentru a-i indobitoci. Sunt in primul an de facultate aici si astia invata matematica pe care o invatam la liceu in clasa a10a. Acum au dat de derivate si deja au facut plangere sa le imparta materia pe 2 semestre, materie care in Romania am facut-o in maximum o luna.

Daca vrei sa-i schimb trebuie sa le dai palme, sa le arati cine esti. Cam cum a facut Steaua cu Chelsea. Acum daca s-ar si califica, chiar le-am da o palma mare. Sa-i vedeti ce gainuse erau dupa meci. Asta e solutia, nu sa-i gadilam ca stati ca vedeti ca tiganii sunt de vina. Cat timp pe buletinele tiganilor scrie Romania, ei sunt romani. Si nimeni nu-i va opri sa spuna ca romanii fura.

#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,093
  • Înscris: 31.07.2007

 andreyfitza, on 12 martie 2013 - 18:02, said:

Daca vrei sa-i schimb trebuie sa le dai palme, sa le arati cine esti.

Tu esti, Bruzli?
Asa, trebe luati la palme, sa le arati valoarea, mama lor!

#6
andrey_net

andrey_net

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 20.11.2008

 edy_wheazel, on 12 martie 2013 - 18:06, said:


Tu esti, Bruzli?
Asa, trebe luati la palme, sa le arati valoarea, mama lor!

Vezi ca, la scoala am invatat ca exista doua sensuri pentru cuvinte: denotativ si conotativ, sau propriu si figurat...

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 hellen2012, on 12 martie 2013 - 14:54, said:

Exista asa ceva ? Ma refer la un partid politic al romanilor , o organizatie ceva care sa le zica englezilor ca tiganii nu sunt romani , si ca nu toti romanii fura ?

Biserica romaneasca exista (ma refer la ortodoxa) , are site sau ceva ?
Din fericire nu.

La biserica nu se fute, deci nu stiu daca exista sau nu.

#8
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

 mufa, on 12 martie 2013 - 19:37, said:

Din fericire nu.

La biserica nu se fute, deci nu stiu daca exista sau nu.

Cu atatia preoti homosexuali si pedofili , cum poti sa zici ca la biserica nu se fute ?

#9
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 hellen2012, on 13 martie 2013 - 12:47, said:


Cu atatia preoti homosexuali si pedofili , cum poti sa zici ca la biserica nu se fute ?

Sorry, not my target.

#10
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

Exista asa ceva ? Ma refer la un partid politic al romanilor , o organizatie ceva care sa le zica englezilor ca tiganii nu sunt romani , si ca nu toti romanii fura ?
Partidul Ursarilor Londonezi Asociali.

#11
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012
De ce radeti de o posibila comunitate a romanilor ? Si de ce radeti de Romania ?

Ca rromanica e o tara de kkt , asta stie toata lumea , dar chiar si asa , o comunitate a romanilor in UK ar putea face foarte multe lucruri bune pt imaginea romanilor.

 edy_wheazel, on 12 martie 2013 - 14:56, said:


In general romanii de pe acolo sunt ocupati cu munca, nu cu explicatii de extrema dreapta.

Iar stereotipuri din astea... scutitima :)

#12
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

Ca rromanica e o tara de kkt , asta stie toata lumea , dar chiar si asa , o comunitate a romanilor in UK ar putea face foarte multe lucruri bune pt imaginea romanilor.
o fi propozitia bine intentionata, dar e un bullshit. imbunatatirea imaginii se face la nivel individual. te comporti civilizat. asta nu inseamna numai sa nu scuipi pe jos si sa nu te caci la coltul Edgeware Rd. cu Bayswater Rd. ci si in relatile de zi cu zi, in comportamentul de business etc. adica nu ca un moldovean stiut de mine care a disparut din chirie de pe o zi pe alta ca sa nu plateasca chirie in perioada de preaviz etc. exemple-s suficiente.
si cum tendinta de a te comporta ca un haiduc din europa de est este adanc infipta-n gene, cumulat cu sistemul de valori complet pe dos in RO, rezulta un numar substantial de oameni al caror comportament strica imaginea generala.
asta este. si pana astia nu-s reeducati, poti sa faci partide, comunitati si tot felul de alte rahaturi inutile, ca imaginea-i determinata de cele mai naspa elemente si nu d-alea pozitive.

#13
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

 Pengoon, on 14 martie 2013 - 17:17, said:

o fi propozitia bine intentionata, dar e un bullshit. imbunatatirea imaginii se face la nivel individual. te comporti civilizat. asta nu inseamna numai sa nu scuipi pe jos si sa nu te caci la coltul Edgeware Rd. cu Bayswater Rd. ci si in relatile de zi cu zi, in comportamentul de business etc. adica nu ca un moldovean stiut de mine care a disparut din chirie de pe o zi pe alta ca sa nu plateasca chirie in perioada de preaviz etc. exemple-s suficiente.
si cum tendinta de a te comporta ca un haiduc din europa de est este adanc infipta-n gene, cumulat cu sistemul de valori complet pe dos in RO, rezulta un numar substantial de oameni al caror comportament strica imaginea generala.
asta este. si pana astia nu-s reeducati, poti sa faci partide, comunitati si tot felul de alte rahaturi inutile, ca imaginea-i determinata de cele mai naspa elemente si nu d-alea pozitive.


1) nu stiu unde ai vazut tu romani care se caca pe strada. (Sau moderatori care nu cenzureaza asta)

2) ai dat tu o lege ca imaginea romanilor se face individual ? Ca e vai si amar de imaginea romanilor promovata sarguincios de fiecare tigan din UE.

3) tu zici ca daca nu te caci pe strada englezii or sa zica "uite romanul acesta , el nu se caca pe strada , sa il respectam". Auzi , azi ti-ai luat pastilele ?

#14
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
pastilele ti le-as recomanda tie, daca ar fi o sansa minima sa te ajute la ceva, dar tampenii tot o sa debitezi, ca se pare, face parte din natura ta. citeste ce-am scris nu ce ai fi vrut tu sa scriu, ca sa poti raspunde cu aiureli.

#15
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

 Pengoon, on 18 martie 2013 - 14:19, said:

pastilele ti le-as recomanda tie, daca ar fi o sansa minima sa te ajute la ceva, dar tampenii tot o sa debitezi, ca se pare, face parte din natura ta. citeste ce-am scris nu ce ai fi vrut tu sa scriu, ca sa poti raspunde cu aiureli.

So are you Roma ? What is this Roma ?

Tu ce raspunzi cand te intreaba cineva de unde esti.

#16
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 hellen2012, on 18 martie 2013 - 16:20, said:


So are you Roma ? What is this Roma ?

Tu ce raspunzi cand te intreaba cineva de unde esti.

Nu știu ce răspunde Pengoon, dar eu de exemplu am un mare steag românesc deasupra biroului. :D

#17
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
pana acum am avut zero probleme sa spun de unde vin, zero asocieri cu tigani, hoti de buzunare etc, zero probleme in a gasi o chirie, job samd., zero probleme in a intra in vorba cu alti oameni
cine nu se respecta, de ce-ar fi respectat de altii?
te comporti ca un om normal, o sa te trateze si societatea, in majoritate covarsitoare, ca pe un om normal.

#18
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

 mufa, on 18 martie 2013 - 17:13, said:

Nu știu ce răspunde Pengoon, dar eu de exemplu am un mare steag românesc deasupra biroului. Posted Image

Si pe strada ce raspunzi daca te intreaba cineva de unde esti ? Sau daca te invita cineva la alba neagra langa Westminster Palace (ca ma vazut o masuta cu alba neagra vis a vis de Big Ben , nici 10 mertri departare nu era) ?


Nu cumva ai nevoie (la fel ca orice roman ce munceste legal acolo) de o comunitate a romanilor care sa iti apere interesele si sa iti promoveze imaginea....

Edited by hellen2012, 19 March 2013 - 09:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate