Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alipire apartamente

Curba Q-U Fronius gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android
 Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...
 Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...
 Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024

Scule parkside x20v
 

2012 Tour de France

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Prologul a fost astăzi, un ITT câștigat de cine altcineva decât Fabian Cancellara.

#2
mariusalex90

mariusalex90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.07.2011
ok. sunt subiectiv si lumea o sa-mi sara in cap. Din moment ce Contador e prezent la TV, voi merge pe Cadel, nu ii suport pe cei 2 frati .

#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,110
  • Înscris: 02.09.2005
nici eu nu vad pe altcineva decat Cadel castigand...

#4
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 21.08.2008
Fratii sint in tur? Comentatorii spuneau iieri ca au gasit motive penibile sa nu fie prezenti...
Atentie si la Hesjedal... nu se stie de unde sare iepurele, calculele hirtiei nu-s totdeauna adevarate. Il astept pe Contador pentru spectacol si pentru stilul sau.

#5
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,322
  • Înscris: 21.01.2009
Cam asa e....Pe Contador l-a injurat lumea ca s-a dopat cu 0,00001% din cantitatea admisa dar fara el Turul Italiei a fost cam fara sare si piper.  Sper sa nu fie la fel si TF .

#6
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Andy e absent, numai el stie motivul adevarat, doar Frank participa, insa si el e doar de imagine pentru echipa sa. S-a vazut in prolog ca sportivul elvetian a venit dupa jumatate de sezon ratat. Spectacol vom avea in Vuelta unde se vor intalni cei doi rivali: Contadar si Andy, daca cel din urma nu mai cade in vreo cursa pregatitoare.

Totusi, in editia asta as vrea sa castige Wiggins, nu cred ca va avea puterea Cadel sa il indeparteze prea mult.

#7
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 21.08.2008
Frank si frac'su e luxemburghezi. Eu nu stiu ce atita caz pe Andy asta, pina acum nu stiu ce mare brinza a aratat ca sa fie catalogat favorit in orice competitie. Nu pot sa-l sufar...

#8
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Anul asta nu era favorit Andy in TdF. Daca urmareai ciclismul inca de prin 2007, acum intelegeai de ce Andy era considerat favorit in marile tururi.

#9
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Eu unu tin cu R. Hesjedal... sa vedem daca rezista?

#10
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Ar fi o surpriza sa il vedem imbracat in galben dupa victoria din Giro. Insa imi este teama ca se va intampla exact ca si cu Contador anul trecut.  Spune el ca s-a recuperat corect, dar oboseala isi va spune cuvantul + ca ceilalti favoriti nu vin dupa un mare tur facut.

#11
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Prima etapa din a 99-a editie a TdF s-a incheiat cu victoria lui Peter Sagan, dupa ce s-a distantat de pluton in ultimul kilometru,  furandu-i roata lui Fabian Cancellara.

#12
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postgozmyn, on 1st July 2012, 20:52, said:

Prima etapa din a 99-a editie a TdF s-a incheiat cu victoria lui Peter Sagan, dupa ce s-a distantat de pluton in ultimul kilometru,  furandu-i roata lui Fabian Cancellara.
„Acțiunea” a început-o elvețianul; oricum, acest loc doi îi dă multă încredere (cum a și declarat) pentru etapele următoare, iar dacă nu cumva vom avea o evadare reușită îl vom mai vedea pe Cancellara câteva zile în galben.

#13
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Etapa a doua, una in care trebuiau sa iasa in evidenta sprinteri, se incheie, bineinteles, cu victoria lui Cavendish iar al doilea loc fiind ocupat de Greipel.

#14
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Eu îl susțin pe Cadel anul ăsta la fel cum am făcut-o și anul trecut. Pare cel mai "curat" dintre "vedete".

#15
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
A 5-a etapa, una in care sprinterii au iesit din nou in prim-plan, a fost castigata de catre Andre Greipel, dubla in TdF pentru sprinterul echipei Lotto Belisol.Podiumul a fost completat de Matthew Goss si J.J. Haedo.

#16
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 21.08.2008
La noi nu s-a putut urmari Eurosport pe cablul de la UPC asa ca am vizionat ca de obicei online; ma uit la TV doar cind fac antrenamentul zilnic pe eliptica...
Ce ma nedumereste este acordarea timpilor, daca vin in pluton relativ compact se acorda acelasi timp desi ultimul din pluton poate sa ajunga la secunde bune fata de primul din pluton; daca s-ar putea contoriza pentru fiecare in parte eu considera ca e mai corect deoarece vad ca de ani buni departajarea se face la secunda, Il Giro s-a cistigat la citeva secunde distanta. La fel, daca s-a cazut in ultimii 3km se da acelasi timp (asta cred doar pe plat unde sint sanse mai mari).
In secolul vitezei sa nu pui timp individual e ciudat, sa ai dupa 3000km distante de citeva secunde  intre primii clasati.... Parerea mea.
Pina acum turul nu m-a impresionat cu nimic, etape sterse, fara istoric (cu exceptia cazaturilor din 100 in 100m). Lipseste ceva, poate va veni spectacolul in etapele montane.

#17
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Este imposibil să faci asta, pe lângă nenumărate probleme tehnice, toată lumea s-ar îmbulzi la final chiar și pe etape de plat, de unde vor rezulta zeci de accidente și certuri pe etapă. Chiar foto-finish la fiecare om din grup în parte e imposibil, zic eu.

Edited by mattbaker, 07 July 2012 - 10:28.


#18
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
Eu cred ca sunt mijloace tehnice dar cum s-a zis ar aparea imbulzeala si accidente si ar fi si nedrept fata de cei care au dus greul pana atunci si care sunt in spatele plutonului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate