Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO
 Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...
 Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?
 

Ghid pentru calatorii din mijloacele de transport in comun

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#163
ina-nya

ina-nya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.04.2012

View Postchaosss, on 29th April 2012, 20:33, said:

Oferiti locul persoanelor mai in varsta. :) Bine, daca voi insisi nu sunteti mai in varsta.
Nu mancati usturoi, ceapa, inainte de a pleca de acasa.  :lol:
Eu nu sunt in varsta, am aproape 23 de ani, dar am mari probleme cu spatele si nu pot sta foarte mult in picioare. In cazul asta, ce ar trebuie sa fac daca o persoana in varsta, si nu zic de 80 de ani, poate putin mai mica, se uita urat la mine ca nu-i ofer locul?
Sunt locuri speciale pentru persoanele in varsta si femeile insarcinate sau cu copii in brate, care insa sunt ocupate de cei care nu se incadreaza in niciuna din aceste categorii.
Si inca un lucru. Poate ca sunt rea, dar de ce atunci cand se urca in autobuz, persoanele in varsta au o viteza incredibila pentru a gasi un loc sa stea jos, dar in rest se comporta de parca or sa intepeneasca  daca mai stau in picioare? Eu respect oamenii in varsta, poate ca nu toti vom ajunge la varsta senectutii, insa uneori e prea mult si din partea lor, adica sunt si eu om. Poate ca eu, toata ziua am muncit, poate am stat toata ziua in picioare, poate am o munca foarte solicitanta si am si eu nevoie sa stau pe scaun, pentru ca apropo, eu platesc calatoria, spre deosebire de majoritatea pensionarilor, care prin cupoane de pensie, calatoresc gratis. Si vine o persoana in varsta, care a stat toata ziua acasa in fotoliu uitandu-se la tv sau facand cine stie ce si ma impunge cu privirea sau chiar ajunge sa-mi ceara locul. Nu e corect!

#164
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Postcristian0007, on 30th April 2012, 05:58, said:

In RATB nu circula nu numai bucuresteni.
Foarte multi sunt din provincie si daca vad o data pe saptamana baia e mult.
Daca am fi doar noi intre noi atunci ar fi altfel.

mai da-te naiba! :nonobad: :naughty: glumesc evident! sau ...!

View Postalex-softpedia, on 30th April 2012, 06:06, said:

Ia uite ca s-a si lamurit egnima ,asta era, provincialii astia naspalati vin aicisia la satul turcesc numit Bucuresti fara sa pastreze standardul imputiciunii.

:lol:

Edited by sydneyaus2005, 30 April 2012 - 16:08.


#165
ina-nya

ina-nya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.04.2012
[quote name='Bokie' date='29th April 2012, 20:50' post='11421808']
e si asta o metoda de a dezcuraja toti taranii si toti moldovenii sa vina in bucuresti. am avut un coleg din republica moldova care zicea ca cei ce folosesc deodorant vor sa epateze.  :confuzzled:
[/q
De ce va legati tot timpul de o anumita categorie de oameni? Crezi ca daca esti bucurestean esti mai curat? S-o crezi tu. Am intalnit multi bucuresteni imputiti, galagiosi in ratb si pe strada si in spatele blocurilor dupa 11 noaptea. Sunt tarani care vin in bucuresti si se comporta ca niste oameni civilizati,  chiar daca au fost crescuti la tara.In schimb, tu, care ai fost crescut in capitala, te dai mare ca esti foarte educat.

#166
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Postun_terorist, on 30th April 2012, 09:31, said:

Parca sunteti țațe, ce naiba...


sau petarde

deci "petardele" n-au voie in tramvai? :lol:

View Postbilibistrocizel, on 30th April 2012, 10:16, said:

:roflmao: :roflmao: :roflmao:   cat de bine m-am distrat in noaptea asta...si asa eram singurel acasa

cu "manuela"? :naughty:

#167
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009
Rezolvarea aglomeratiei / proastei civilizatii:

1. Introducerea unui tarif obligatoriu pentru TOTI calatorii (retragerea gratuitatii pentru pensionari).
2. Cate 2 angajati BGS/Scorseze/Orice alta firma de paza + Controlor in fiecare autobuz care sa controleze pe TOTI calatorii care urca.

Sa vedeti ce se va diminua aglomeratia , va creste civilizatia , vor creste veniturile regiilor de autobuze. Toata lumea-i fericita inafara de parazitii societatii care asteapta doar sa li se dea fara sa plateasca nimic.
Problem solved , puteti sa-mi multumiti acum.

#168
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Retragerea gratuitatii pensionarilor inseamna o scadere a veniturilor Regiei autonome de transport.
2 angajati in plus pe fiecare mijloc de transport, inseamna o cheltuiala fabuloasa daca ma intrebi pe mine, la niste venituri deja diminuate.
Blatistii se vor imparti in 2 categorii: cei care merg pe jos, si cei care platesc. Ei bine noii platitori nu cred ca vor face, decat sa plateasca salariile noilor angajati. Dar avem deja niste venituri taiate(nu mai merg pensionarii), deci trebuie taiate din cheltuieli. Aglomeratie din nou??


Presupunand totusi ca aglomeratia din mijloace de transport o rezolvi astfel, desi ma indoiesc, ce solutii ai pentru aglomeratia din trafic?

#169
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2012

View Postuser033, on 30th April 2012, 16:06, said:

Sa vedeti ce se va diminua aglomeratia , va creste civilizatia , vor creste veniturile regiilor de autobuze. Toata lumea-i fericita inafara de parazitii societatii care asteapta doar sa li se dea fara sa plateasca nimic.
Problem solved , puteti sa-mi multumiti acum.

Daca le retragi si gratuitatea la transportul in comun batranilor din Romania, mai bine ii bagi in lagar de exterminare. Si-asa in afara de a merge la piata si la biserica, ce alte activitati isi permit majoritatea dintre ei?

#170
un_terorist

un_terorist

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,707
  • Înscris: 03.01.2012
-sa nu ragaiti

#171
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View PostRovgam, on 30th April 2012, 18:44, said:

Daca le retragi si gratuitatea la transportul in comun batranilor din Romania, mai bine ii bagi in lagar de exterminare. Si-asa in afara de a merge la piata si la biserica, ce alte activitati isi permit majoritatea dintre ei?

barfa e activitatea lor preferata.

#172
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

View PostEnigel, on 30th April 2012, 15:46, said:

:lol: As fi vrut sa fiu si eu o musca pe-acolo, nu mi te imaginez in rolul asta  :P.
Da da, tu vrei de fapt să mă bâzâi la cap -_-

Altă soluție pentru imbecili nu găsesc. Doar nu m-apuc să-l înjur, mai bine-l fac să simtă privire tuturor ațintite asupra lui. Momentul în care s-a ridicat a fost priceless! :D

View Posthellios_nada, on 30th April 2012, 16:36, said:

asta e metoda de utilizat contra tzoprlanilor, rusinea publica. oricat ar fi de "coiosi", cand se intoarce toata lumea cu privirea spre ei, dau din colt in colt.
Couldn't agree more!

View Postun_terorist, on 30th April 2012, 18:45, said:

-sa nu ragaiti
De ce nu? După ce bagi o șaoarmă cu de toate în mijlocul autobuzului, bei o gură de cola și râgâi. Garantat vei avea unde sta jos apoi.

#173
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View Postina-nya, on 30th April 2012, 16:57, said:

De ce va legati tot timpul de o anumita categorie de oameni?

pentru ca putem.

View Postina-nya, on 30th April 2012, 16:57, said:

Crezi ca daca esti bucurestean esti mai curat? S-o crezi tu. Am intalnit multi bucuresteni imputiti, galagiosi in ratb si pe strada si in spatele blocurilor dupa 11 noaptea. Sunt tarani care vin in bucuresti si se comporta ca niste oameni civilizati,  chiar daca au fost crescuti la tara.In schimb, tu, care ai fost crescut in capitala, te dai mare ca esti foarte educat.

nu am crescut in capitala.

#174
ina-nya

ina-nya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.04.2012
[quote name='Bokie' date='30th April 2012, 18:55' post='11424816']
pentru ca putem

Pentru ca esti ignorant si nu-i cunosti, pentru ca-i bagi pe toti in aceeasi oala

#175
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View Postina-nya, on 30th April 2012, 19:07, said:

Pentru ca esti ignorant si nu-i cunosti, pentru ca-i bagi pe toti in aceeasi oala

invata sa citezi un post.

#176
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postm0rpheus, on 30th April 2012, 18:49, said:

Da da, tu vrei de fapt să mă bâzâi la cap -_-

Zau ca nu. N-am zis ca as fi vrut sa fiu un avion  ^_^ .

#177
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

View PostEnigel, on 30th April 2012, 19:19, said:

Zau ca nu. N-am zis ca as fi vrut sa fiu un avion  ^_^ .
Greșeala mea, doar musca nu bâzâie -_- Avioanele o fac :lol:

Abia am mâncat, creierul nu mi-e oxigenat cum trebuie, înțelege-mă și pe mine.

#178
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postm0rpheus, on 30th April 2012, 19:23, said:

Greșeala mea, doar musca nu bâzâie -_- Avioanele o fac :lol:

Abia am mâncat, creierul nu mi-e oxigenat cum trebuie, înțelege-mă și pe mine.


:lol:

Voiam doar sa spun ca tu meriti sa fii bazait de un avion, nu de o biata musca ametita de caldura  :D.

#179
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

View PostEnigel, on 30th April 2012, 19:32, said:

:lol:

Voiam doar sa spun ca tu meriti sa fii bazait de un avion, nu de o biata musca ametita de caldura  :D.
Deci ești și biată, și amețită și încinsă. Perfect! Dă-l naibii de avion.  :rolleyes:

#180
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

View Posthellios_nada, on 30th April 2012, 16:36, said:

iar impotriva celor care arunca gunoaie pe strada, va sfatuiesc sa aplicati  cu succes metoda pe care eu o folosesc: auzi nene nene, vezi ca ti-a cazut ceva pe jos! eventual il iei de jos si il pui in mana sau buzunar si ii arati cu dejtu'  directia unui cos de gunoi.

N-o offense dar nu esti tocmai un arnold. I-ai zis asta vreunuia cu tricou mulat, ceafa lata, si de 2 ori mai lat in spate ca tine si nu ti-a dat vreo 2?
Inseamna ca esti tare, frate!

View Postm0rpheus, on 30th April 2012, 18:49, said:

Couldn't agree more!

Well, I disagree.
Toparlanului nu prea ii pasa de rusinea publica. Poate doar in grupul lui de tovarasi. Dimpotriva, s-ar putea ca micul toparlan sa se simta mandru vazand ca 2 pensionari (categorie diferita de a lui) il apostrofeaza in public.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate