Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

De ce uram soferii de BMW?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4495 replies to this topic

#4357
Freaka-the-Disk

Freaka-the-Disk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2021

View PostFreaka-the-Disk, on 23 decembrie 2021 - 20:52, said:

haimanalele supreme, imbatabile si unice, sint soferii de SUV.

reconfirm afirmatia de mai sus si reafirm cum ca, contrar credintei vulgului, soferii BMW nu depasesc mediana apropos de nesimtire. Marti si Miercuri fost la oras si vazut:

1. VW Tiguan + croset de remorcaj + marche arrière -> incerca sa se gareze intre 2 masini deja parcate, cea din spate fiind o Corolla. de 2 ori a lovit VWul bara Corollei pentru a-si face loc!

2. Suzuki Vitara -> semafor “virare stanga”, demaraj in forta la plecare, centrul intersectiei sistematizat cu piatra cubica, umed. masina derapeaza usor spre dreapta la incheierea virajului, primata incearca sa corecteze traiectoria dulapului dar o face neinspirat si doar reuseste sa loveasca bordura cu roata stanga-spate. tiltul rotii rezultat dupa soc: 2-3 grade raportat la normala -> platforma catre garaj

3. Audi Q3 -> se apropie de intersectie cu aprox. 30Km/h, semaforul se schimba in “rosu”, automobilul reduce viteza, INTRA in intersectie avansand cu viteza redusa dar constanta si traverseaza intersectia, totul avand loc pe durata culorii rosii a semaforului.


ps -> in cele 3 cazuri de mai sus la volan nu s-au aflat barbati.





#4358
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View PostFreaka-the-Disk, on 20 ianuarie 2022 - 23:52, said:

ps -> in cele 3 cazuri de mai sus la volan nu s-au aflat barbati.
Dar ce?

#4359
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,729
  • Înscris: 30.07.2003
Transgenders Posted Image

Pai, Mr DJ, ai avut norocul sa te intampli in preajma unor circumstante ideale ca sa se produca acele minuni.
- cand conduci SUV esti asa, ca pe covorasul fermecat, plutesti, pierzi contactul cu realitatea limitata (cu borduri), asfaltata ori pavata. Pe covoras limita-i cerul. Am explicat mai demult de ce SUV-ul te cam scoate din realitatea semaforizata.
- iar daca la mansa unui astfel de covoras fermecat se afla o persoana predispusa la a intra subit cu capul in nori...

Edited by til, 21 January 2022 - 09:42.


#4360
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 12.09.2013
Apropo: de ce arata agresivitate pe soferii de bmw?Unul nu am vazut sa conduca normal, sa semnalizeze la schimbarea directiei....

#4361
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,584
  • Înscris: 04.05.2006
Stereotipuri cretine. Ori locuiești la tara, unde su BMW doar cocalarii cu pisicuțe ori vezi doar ce îți dorești sa vezi in trafic.



#4362
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Pentru ca unul m-a lovit astăzi și nu a vrut sa ne intelegem deloc.
Drept urmare, am pierdut 3 ore pe splaiul unirii 311.

#4363
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,584
  • Înscris: 04.05.2006
Pai și de-aia ii urăști PE TOȚI, mai carmane? 😂😂

#4364
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,729
  • Înscris: 30.07.2003
M-am abtinut sa mai raspund lui raducu, pentru ca ne invartim in cerc. A pus si el un pic de paie pe foc.

Cat despre generalizari...
Un prieten cu serie 5 din 2002 a fost lovit acum o saptamana de unul cu astra. Ala, pus pe scandal, ca hai la politie, ca nu face amiabila, pana cand l-a cumintit unul la telefon, sa faca amiabila ca altfel ramane fara permis. Amicul, scarbit si simtindu-se putin vinovat, l-a lasat sa plece si a ramas cu paguba, ca nu are casco.

Deci, toti soferii de BMW sunt nenorociti, sau cum?

De ce se simtea vinovat? Pentru ca daduse semnal dreapta dar apoi s-a razgandit, nici macar nu a redus viteza. Ala de iesea de pe straduta secundara nu i-a mai dat atentie, s-a uitat in dreapta si i-a dat talpa, lovind BMW-ul tocmai in roata spate (deci cam trecuse de desteptul cu astra).

#4365
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View Posttil, on 02 martie 2022 - 12:02, said:

De ce se simtea vinovat? Pentru ca daduse semnal dreapta dar apoi s-a razgandit, nici macar nu a redus viteza.
BMW care da semnal? Asa ceva... Posted Image

Edited by danvlas, 02 March 2022 - 12:13.


#4366
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,584
  • Înscris: 04.05.2006

Quote

Cat despre generalizari...
Nu mai departe de doua zile, încercam sa fac stânga intr-o intersecție aglomerata la ora aceea (Teheran cu Radu Beller pentru cine cunoaște zona). Nu eram cu bmw-ul, mergeam undercover cu Honda Insight 😂. Au trecut peste 20 de mașini care veneau din stânga mea, dinspre Eliade, mergând foarte încet, chiar blocând intersecția, pana când s-a îndurat sa ma lase unul. Era primul BMW din coloana aia….

#4367
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022

View Postrichelieu, on 02 martie 2022 - 09:16, said:

Pai și de-aia ii urăști PE TOȚI, mai carmane? 😂😂
Nu pe toți, doar pe aia cu tigai care au mai avut 5 proprietari înainte. Adică fo' 80%. Și care le repara urcate cu stivuitoru' și după tutorialele de pe YouTube.
Aia bunii, care au d'alea noi, sunt în general "băeți" finuți.

Și mai este o categorie: bemveuri destul de noi, furate.

Proprietarii se pot recunoste după lanțurile din haur și tatuaje ...

#4368
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,584
  • Înscris: 04.05.2006
Nu mai sunt de mult 80%, doar ca sunt mult mai vizibili prin comportament

#4369
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,405
  • Înscris: 03.12.2005
Are rost sa te mai agiti? Oamenii au nevoie sa urasca ceva.

#4370
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022

View Postrichelieu, on 02 martie 2022 - 19:06, said:

Nu mai sunt de mult 80%, doar ca sunt mult mai vizibili prin comportament
e simplu: este una dintre marcile care iti arata statul social. sau macar asiprational...
cocalarii nu inteleg ca o masina premium (sau fosta premium) trebuie asortata cu accesoriile: ceas, haine, pantofi etc.
in Ro se reduce doar la masina si telefon. restul din dragonul rosu!

evident, vorbim de cei 80%. vine la mine periodic un "patron" constructor sa-i tot sudez jantele de X6. i-am tot explicat ca e un pericol public, dar nu intelege. au niste fisuri infioratoare...

#4371
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,001
  • Înscris: 22.12.2005

View Postsebulbus, on 02 martie 2022 - 19:48, said:

Are rost sa te mai agiti? Oamenii au nevoie sa urasca ceva.

deloc. vezi semnatura.

View Postraducut123, on 26 februarie 2022 - 17:56, said:

Apropo: de ce arata agresivitate pe soferii de bmw?Unul nu am vazut sa conduca normal, sa semnalizeze la schimbarea directiei....

am discutat cu un doctor in socio - de fapt noi gresim  - nu BMW ul ii face "neoameni" ci "neoamenii" ajung pe bmw (deci cand il vezi pe strada, raul e deja facut).
uitat-te, statistis, la cine sfideaza toate regulile (in Bucuresti cel putin unde daca descarc camera de pe casca  si public..raman multi fara muieri la volan)- femei tinere ( 20 - 45 )  in SUV uri (nici macar nu se uita sa nu opresc dupa accident), pe locul 2 bizonul  (masculul ) de suv si apoi bmw-uri ( toate).

restul in statististica is la mare distanta.

#4372
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,584
  • Înscris: 04.05.2006
Eu aveam Mercedes acum câțiva ani (ML) iar asociata soției X5. Nu mai țin minte in ce împrejurări, am făcut eu cu soția o deplasare in tara cu mașina asociatei. La final, unanim am decis ca următoarea mașina va fi un X5. ML-ul era mai luxos, însă X5-ul este superior din orice poziție in privința comportamentului pe sosea și a ergonomiei. E mai nasol pentru pasagerii din spate, dar nu ne interesează aspectul :)
Așa s-a și întâmplat. Și așa am ajuns la BMW.

#4373
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,110
  • Înscris: 13.06.2004
De ce? Văzut acum vreo 2 săptămâni unul care avea pus pe lunetă: "Respectă-mi maşina" sau "Fii atent cu maşina mea". "Prietena ta s-ar putea să fie în ea". Pentru nesimţirea cu prietena ar fi trebuit amendă sau dacă nu voia amendă, să fie obluigat să-şi pună timp de o lună "Sunt un cocalar, deci un prost".

#4374
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,405
  • Înscris: 03.12.2005
Nu prea iesi tu din casa dar e plin de topiti cu din astea, si altele asemanatoare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate