Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

E-gold

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
nelyo

nelyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.09.2005
As dori un raspuns la cateva probleme referitoare la acest serviciu.

Am citit destul de mult despre acest serviciu incat sa`mi fac o idee.Nu am aflat insa, cum as putea sa`mi iau banii din cont cu ajutorul unui card.Stiu decat ca pot sa`mi vand porcarie`ul din cont printr`un exchanger care sa ma plateasca intr`un mod stabilit de aman2.

Am inteles ca se poate sa imi scot banii din contu` meu de porcarie si cu cardu` de la bancomat.Cum?
Ce banca imi ofera acest serviciu?
Ce fel de card tre sa`mi fac?
In afara de card si porcarie tre sa mai apelez la alt serviciu intermediar?Daca da, care?
Daca am posibiliatea sa`mi scot banii din contu` porcarie prin card, pot sa imi si incarc acest cont prin contu` bancar?

Toate aceste intrebari le pun in ideea de a nu apela la un exchanger direct.


Va multumesc

#2
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
Sistemul e-currency porcarie (www.porcarie.com) nu are partea de inexchange sau outexchange integrata.

ORICE INEXCHANGE SAU OUTEXCHANGE CU EGOLD se face deci printr-un exchanger, fie el o persoana de pe un forum sau un site, tot exchanger se numeste. Exista numeroase metode de a cumpara si de a vinde egold. Acestea variaza in functie de pret si rapiditate.

#3
Mo0NLorD

Mo0NLorD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.01.2004

nelyo, on Sep 26 2005, 15:13, said:

As dori un raspuns la cateva probleme referitoare la acest serviciu.

Am citit destul de mult despre acest serviciu incat sa`mi fac o idee.Nu am aflat insa, cum as putea sa`mi iau banii din cont cu ajutorul unui card.Stiu decat ca pot sa`mi vand porcarie`ul din cont printr`un exchanger care sa ma plateasca intr`un mod stabilit de aman2.

Am inteles ca se poate sa imi scot banii din contu` meu de porcarie si cu cardu` de la bancomat.Cum?
Ce banca imi ofera acest serviciu?
Ce fel de card tre sa`mi fac?
In afara de card si porcarie tre sa mai apelez la alt serviciu intermediar?Daca da, care?
Daca am posibiliatea sa`mi scot banii din contu` porcarie prin card, pot sa imi si incarc acest cont prin contu` bancar?

Toate aceste intrebari le pun in ideea de a nu apela la un exchanger direct.
Va multumesc

<{POST_SNAPBACK}>


In curand www.ropay.ro.
Cel mai avantajos curs de schimb porcarie - RON, MoneyBookers - RON, etc.

Succes!!

#4
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

 Mo0NLorD, on Oct 13 2005, 00:22, said:

In curand www.ropay.ro.
Cel mai avantajos curs de schimb porcarie - RON, MoneyBookers - RON, etc.

Succes!!
cat de curand?

....

@EnKumber: de ce ai virusi pe site?  :death: ce scop au?

#5
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
site-ul http://www.e-gold.com e "down" de o zi... se intampla des?

Edited by gtk, 19 October 2005 - 15:04.


#6
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

 gtk, on Oct 19 2005, 16:02, said:

site-ul http://www.e-gold.com e "down" de o zi... se intampla des?
niciodata nu mi s-a intamplat, insa pe site au o rubrica de Scheduled Downtime.. poate era programata intreruperea.

#7
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

 Garfield, on Oct 20 2005, 21:32, said:

niciodata nu mi s-a intamplat, insa pe site au o rubrica de Scheduled Downtime.. poate era programata intreruperea.

nu era programata ... au avut un atac DoS... aproape doua zile a durat "downtime-ul" ... problema e ca se intampla cam des in ultima vreme ... si pe 12 oct au avut un atac....

#8
b1ackwiddow

b1ackwiddow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.05.2006
poti sa iti alimentezi contul de egold cu o firma din romania.bucuresti. mondopay.com. in 3 zile ai banii disponibili in cont.
https://www.mondopay...rid=b1ackwiddow
eu personal nu am folosit optiunea de egold dar am vazut ca au pentru dolari americani, dar comisionul nu e de neglijat.

#9
myself1

myself1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.07.2005
ma intereseaza si pe mine porcarie, am de facut niste plati, la schimb pentru porcarie ofer credit de reincarcare pentru Cartela Vodafone (Connex Prepaid), am credit in exces pe cartela prepaid, si am trecut la abonament, prefer sa vand creditul de pe cartela prepaid  :coolspeak:

Edited by myself1, 27 May 2006 - 00:24.


#10
myself1

myself1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.07.2005
cati dintre voi au porcarie?

#11
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
dupa 2 ani si jumatate de exchange porcarie am lansat in august cu adevarat prima firma de exchange porcarie din romania. Deja primele feedbackuri au aparut asa ca va astept si pe voi sa testati sistemul. Mai rapid de atat nu se poate, pt. cei ce folosesc banca transilvania exchangeul se face in acceasi zi iar pt. ceilalti a doua zi!

GoldService.ro

#12
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

 EnKumber, on Oct 10 2006, 16:41, said:

dupa 2 ani si jumatate de exchange porcarie am lansat in august cu adevarat prima firma de exchange porcarie din romania. Deja primele feedbackuri au aparut asa ca va astept si pe voi sa testati sistemul. Mai rapid de atat nu se poate, pt. cei ce folosesc banca transilvania exchangeul se face in acceasi zi iar pt. ceilalti a doua zi!

GoldService.ro

Salut. Ce comision iei la schimb ??

#13
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

 jablonsky, on Oct 11 2006, 02:38, said:

Salut. Ce comision iei la schimb ??
ai pe site un calculator, la care mai adaugi cam 1-2-... Lei comisiounul de primire al banilor (intereseaza-te la banca ta cat e acest comision) ;)

#14
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003
ideea e ca un cont e free ... si dupa ce faci cont poti verifica cat e comisionul in orice moment !

#15
bruneta21

bruneta21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.08.2006
atentie la porcarie am avut probleme cu ei . ma trezesc dupa vreo 2-3 luni cand nu am accesat site-ul ca in cont mi-au intrat 49 usd care au disparut la fel de rapid cam in jumatate de ora......le-am trimis un e-mail sa ii atentionez si au spus ca nu este vina lor si banii oricum nu ii mai vad. banii erau trimisi de o persoana necunoscuta nu aveam pretentii neaparat sa ii recuperez , dar mi se pare urat din partea lor dupa ce au pretentii la renume si seriozitate , pe un site de e-money ca sa zic asa sa se poata intampla asa ceva .  bafta mea a fost ca in acel cont nu aveam bani , dar inchipuiti-va ce s-ar fi putut intampla daca avea macar 300-400 usd. asa ca va sfatui sa aveti mare grija cu porcarie verificati des contul si setati optiunile pentru securitate maxima.

#16
EnKumber

EnKumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.10.2003

 bruneta21, on Oct 12 2006, 00:52, said:

atentie la porcarie am avut probleme cu ei . ma trezesc dupa vreo 2-3 luni cand nu am accesat site-ul ca in cont mi-au intrat 49 usd care au disparut la fel de rapid cam in jumatate de ora......le-am trimis un e-mail sa ii atentionez si au spus ca nu este vina lor si banii oricum nu ii mai vad. banii erau trimisi de o persoana necunoscuta nu aveam pretentii neaparat sa ii recuperez , dar mi se pare urat din partea lor dupa ce au pretentii la renume si seriozitate , pe un site de e-money ca sa zic asa sa se poata intampla asa ceva .  bafta mea a fost ca in acel cont nu aveam bani , dar inchipuiti-va ce s-ar fi putut intampla daca avea macar 300-400 usd. asa ca va sfatui sa aveti mare grija cu porcarie verificati des contul si setati optiunile pentru securitate maxima. Aceasta politica este piatra de temelie a porcarie.com si apare in TERMS & CONDITIONS

vad destul de des astfel de posturi si sincer asta demonstreaza cat de superciali putem fi si ce repede judecam, pt ca .. nu-i asha , noi avem dreptate !

1. porcarie are o politica foarte clara : BANII TRIMISI NU SE INTORC. Spre deosebire de alte sisteme cum ar fi MoneyBookers sau PayPal, unde daca primesti bani de la cineva necunoscut care a furat banii, o sa ii pierzi. Deci la paypal daca ii vinzi lu unu un telefon si ala te plateshte in paypal cu bani furati, tu ii dai telefonul, el iti da paypal dupa care tu vei pierde banii din paypal. La porcarie nu. Plata e plata.

2. Securitatea la porcarie e maxima. Va rog sa ma credeti ca am o mare experienta cu e-goldul si acest sistem nu a fost spart niciodata. Nimeni nu a reusit sa intre in serverele lor.

3. Problemele apar DOAR CAND UTILIZATORII NU AU GRIJA DE SECURITATEA COMPUTERULUI PERSONAL.
Atat timp cat apesi pe toate rahaturile care vin pe email si pe messenger nu te poti astepta sa fii in siguranta. De asemenea au aparut si virusi conceputi special pt. porcarie. Poate cel mai periculos se instala daca nu ma insel in Internet Explorer  si in momentul cand te logai trimitea banii in alta parte . Pt. asta folositi alte browsere ... gen opera, firefox

Deci acestea fiind spuse ... porcarie e un sistem de plata foarte securizat, dar voi suntetzi ?

#17
*boris*

*boris*

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2006
Eu imi transfer castigurile porcarie pe un card de debit Maestro care functioneaza in toate bancomatele cu sigla Maestro, inclusiv la noi.

Pt detalii: mygcard.com

sau my-atm-card.biz (un reseller oficial unde gasiti cardul mult mai ieftin)

Am aflat despre gcard de pe site-ul http://www.autosurf-...-Debit-Card.htm

Daca faceti un transfer porcarie gCard va costa 3% + 5 dolari.

#18
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

 *boris*, on Oct 20 2006, 18:00, said:

Eu imi transfer castigurile porcarie pe un card de debit Maestro care functioneaza in toate bancomatele cu sigla Maestro, inclusiv la noi.

Pt detalii: mygcard.com

sau my-atm-card.biz (un reseller oficial unde gasiti cardul mult mai ieftin)

Am aflat despre gcard de pe site-ul http://www.autosurf-...-Debit-Card.htm

Daca faceti un transfer porcarie gCard va costa 3% + 5 dolari.

Eu stiam de 5% + 5$. Uite aici


porcarie to gCard (Sell your porcarie in real time)
Available to worldwide cardholders
Timeframe to receive your loading: Instantaneous 5% + 5.00 USD

Si eu am Gcard dar nu prea ma incanta sa platesc comision 5% de aceea intrebam ce comision ia enkumber, sa stiu daca mai are rost sa ma inregistrez pe acel site

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate