Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

Money Channel - FALIMENT

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#19
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
la noi oamenii marea majoritatea se uita la kanal d, sa vada tot felul felul de specimene care se fac ca pe o albie de porci la emisiunile alea trucate.nici dana grecu si boul ala de tudor barbu(mari pupincuristi ai lui base) nu sunt departe de mahalaua de la kanal d.

#20
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
http://webtv.money.r...enor-15-07-2009

Daca aveti rabdare, va puteti uita la emisiunea asta ca sa vedeti calitatea invitatilor in unele emisiuni, dar mai ales si calitatea moderatorilor/producatorilor care s-au gandit sa acorde atentie unui asemenea succes (de la minutul 2-3 incepe fun-ul).

#21
dura-

dura-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,818
  • Înscris: 30.04.2009

View PostWezzart, on 2nd August 2011, 16:43, said:

managementul e asigurat de oamenii lui Vantu (USL): Frenciu si Nedelcu
Elan cam spune altceva:

Quote

Elan Schwartzenberg a declarat pentru Mediafax ca nu se simte "confortabil" cu blocajele financiare de la The Money Channel si ca i-a atentionat pe Dragos Nedelcu si pe Sebastian Ghita ca, daca nu depasesc problemele din The Money Channel si Realitatea Media, se va implica personal in management.
Managementul The Money Channel, un post din cadrul trustului Realitatea Media, ar fi trebuit sa fie preluat la 1 iunie 2011 de compania Media Advertising & Sales, administrata de Dragos Nedelcu si Sorin Freciu


View PostWezzart, on 2nd August 2011, 16:43, said:

Oamenii nu sunt interesati de parerea lui Soviani despre ce face guvernul
Asa s-a discutat la scoala de vara a curvelor PDL ?

Edited by dura-, 02 August 2011 - 17:40.


#22
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007
Frateeeee, cum să se  închidă TMC? păi şi sluga băsistă Ţuluş ce face acum? cum se mai autosesizează micuţul?

#23
Dobrin928

Dobrin928

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 567
  • Înscris: 28.01.2011
Sa nu uitam ca la trustul lui Sorin Ovidiu VANTU au lucrat cele mai gretoase slugi basiste: Dan Tapagala, Sever Cotoi Voinescu, Traian Radu Ungureeanu, Robert Turcescu, Ioan Te Morar.


Vantu a investit milioane de euro in toti cacatii care ii faceau campanie lui Base.

#24
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Rămâne Soviani fără glas ?

#25
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postcristi7, on 2nd August 2011, 17:01, said:

Oamenii de acolo, chiar daca nu fac aceeasi propaganda (nici n-ar avea sens, ca acolo se uita public educat) se compromit cand vin la Realitatea TV si il am in vedere in primul rand pe Soviani. Daca acesta iti face scarba cand e la Realitatea, nu poti sa te uiti la el nici pe TMC (sau pe "cenal monei" - vorba maretului europarlamentar becali).

Eu nu sunt de acord nici cu cei care acuza mentalitatea din Romania. Avem 20 mil de oameni. Cati se uita la TV? Din astia cati mai raman si pentru subiecte economice? Restul de ce s-ar uita (zi dupa zi, nu ocazional)? Ai internet azi sa te informezi si-n plus emisiunea lui Moise Guran de exemplu e mai buna si mai educativa in nisa decat tot ce au ei pe acolo...

App. daca vor quality, de ce nu l-au luat pe Moise Guran cand a plecat respectivul de la Antene? (bine, nici nu cred ca mai dorea sa continuie in asemenea medii, dar zic...)

Zici bine, Moise Guran cred ca s-a saturat de LATRINELE TV, este pur si pimplu prea bun pentru ele. Iar Soviani produce scarba la orice televiziune este. Eu chiar nu inteleg ce dracu cauta Soviani la TV ? Realizatorii aia chiar nu se uita si ei la emisiunile pe care le fac ? Incredibil !

TMC avea unele emisiuni bune, pe langa propaganda ieftina si gretoasa pe care o mai faceau USL-ului uneori. Sincer eu mai urmaream postul, il incadrasem in categoria Discovery cumva, post de info.

#26
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009
Mie mi se pare bunicel, asa-si-asa, si bun, si rau, etc. Gasesti si fatuci, dar si oameni interesanti care spun lucruri interesante. Pana la urma succesul depinde de invitati, nu de postul TV, asta scotand din calcul filmele.

Parerea mea e ca marea majoritate posturilor TV se intrec in a ajunge campioane la cretinism si pupincurism (TVR1 e pana acum castigatoare). Ia daca vrei sa faci cariera in materie de cretinism si pupincurism, dupa cum spuneam, in mass-media e locul cel mai potrivit.

Astia cu ciordeala de la Rosia Montana nu mai baga publicitate ?

View PostWezzart, on 2nd August 2011, 16:50, said:

multi romani nu stiu ce trebuie sa faca pt a accesa fondurile europene, acolo trebuia sa intervina ei si sa explice
poate chiar o emisiune interactiva, prin telefon ...OTV asa a facut cariera

:thumbup:
Hă, hă, hă - esti pe dinafara, presupun ca "te informezi" din "presa serioasa".  ^_^

#27
vladma

vladma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 18.10.2007
E greu in Romania sa  faci televiziune de nisa in primul rand pentru ca nu avem advertising tv  de nisa ... la noi pe toate posturile ruleaza aceleasi spoturi care sunt vandute la niste preturi prea mici si din cauza asta televiziunile sunt nevoite sa bage 20 de minute reclame ca sa poata sa supravietuiasca . Daca vrei sa faci TV de nisa in Romania trebuie doar sa adaptezi formatul la realitatile locale  : in Romania nu poate  sa aiba succes Deutsche Welle sau Euronews  ci trebuie sa manelizezi conceptul si sa faci televiziuni de barfa  / claca cu prezentoare isterice si cu invitati agramati  la fel si la sport ... daca vrei audienta trebuie sa aduci pe verii Becalii sa scuipe prin emisiuni si tot asa ...
Money e  un proiect prea avangardist ,  piata romaneasca de media e inca suubdezvoltata .Cat despre siturile de stiri economice din Romania ... chiar sunt la pamant  , 90% din stiri sunt preluate / copiate / traduse de pe alte publicatii .

#28
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Sa-i fie tarana "usoara"  B) ca plumbul , asta ii doresc vuvuzelei mediatice  :rolleyes:  impropriu denumita "The Money Chanel" !

#29
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View PostWezzart, on 2nd August 2011, 17:27, said:

Iar Moise Guran nu mai face  acelasi rating la TVR din motive...necunoscute, doar e aceeasi emisiune
Gresesti, emisiunea lui Moise Guran de la TVR e urmarita, chiar face ''rating''. A durat ceva timp pana ce a inteles tot omu' unde s-a mutat Moise Guran.
Mai e o emisiune tot la fel de buna, in nisa, la ora 14:30, pe TVR INFO.
Totusi, pentru bugetari si pensionari recomand HANTENA 3. Emisiuni in nisa, de dimineata si pana seara.  :coolspeak:

#30
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
Elan e sef la Realitatea de cateva saptamani, Realitatea TV si TMC exista de cativa ani
Frenciu si Nedelcu s-au ocupat de Realitatea TV si TMC pana acum cateva saptamani cand au venit Ghita si Elan

Edited by Wezzart, 02 August 2011 - 20:19.


#31
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postparadigmatic, on 2nd August 2011, 19:07, said:

Rămâne Soviani fără glas ?
Nu, e prea destept pt multi postaci (ca mine) ai forumului.  :rolleyes:

#32
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
mani cenal, o adunatura pestrita de rupti in cur, fara scoala si experienta, cu o politica editoriala academico-manelistica tipic romaneasca
poate chiar merita sa dispara, sa li se scurteze chinul

#33
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
A dracu capitalismul asta  :P !  
Le da un sut in cur apostolilor lui !

#34
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

View PostWezzart, on 2nd August 2011, 21:19, said:

Elan e sef la Realitatea de cateva saptamani, Realitatea TV si TMC exista de cativa ani
Frenciu si Nedelcu s-au ocupat de Realitatea TV si TMC pana acum cateva saptamani cand au venit Ghita si Elan
A, deci de aia tot apare de ceva vreme Cap-de-Cauciuc ba la Realitatea, ba la Money, sa ne spuna noua ce grozav proiect e Rosia Montana ? Ca s-a schimbat conducerea ?  ;)

#35
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Presa de specialitate in Romania e de rahat. Candva a fost buna, imi amintesc cu plazere de ZF, acum un Can-Can economic. Canalul Banilor trebuia sa fie o emisiune prezentata intr-un format academic, cu un nivel al desbaterilor inalt, ba chiar sa transmita cursuri universitare de interes general. Ma asteptal de asemenea la transmisii directe ale seminariilor din invatamantul de profil, ale dizertatiilor economice.

Din pacate, in multe momente nu puteam deosebi Realitatea de MC, iar dupa asemenea televiziuni tragi apa!

#36
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Post>ficus, on 2nd August 2011, 21:28, said:

mani cenal, o adunatura pestrita de rupti in cur, fara scoala si experienta, cu o politica editoriala academico-manelistica tipic romaneasca
poate chiar merita sa dispara, sa li se scurteze chinul
nici eu nu puteam sa o spun mai bine in atat de putine cuvinte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate