Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Poveste de ...amor

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011
Buna!

Acum cativa ani m-am indragostit de un barbat, care dupa o scurta perioada de timp m-a instiintat ca vrea sa fim doar amici (ceea ce s-a si petrecut apoi). Insa sentimentele care presupun mai mult decat amicitie au continuat sa "traiasca" si dupa un an si ceva am avut din nou o relatie amoroasa cu el (care a durat mai mult timp). In perioada de pauza eram desigur sfatuita sa il uit, ceea ce nu s-a putut. Cei care au trecut prin situatii asemanatoare stiu probabil ca nu e usor ....atunci cand efectiv te simti prins de cineva si gandurile se indreapta tot spre el(ea).

Ceea ce e relativ interesant e ca traiesc iar o situatie asemanatoare, cu un alt barbat. In cazul de acum nu mi s-a spus sa fim amici, ci doar ca nu are timp. Si nu ne-am mai vazut astfel de 3 luni.  Nu conteaza neaparat acum motivul pentru care nu vrea sa ne mai intalnim momentan (doar el il stie cu adevarat si nu pare dornic de a-l impartasi). Ideea e ca sentimentele mele "traiesc in continuare la o viteza ametitoare" si nu reusesc sa ma desprind de ele. Poate nici nu e indicat sa o fac. Oricum, momentan nu prea e posibil.
Am avut si alte intalniri in acest timp. Am incercat sa cunosc si alti oameni, in speranta ca poate ceva se va schimba. Insa nu prea s-a schimbat nimic. Am ramas tot indragostita de el. Vorbim din cand in cand (pare incantat) si cam atat. Simt o puternica legatura cu el si am sentimentul ca ne vom mai vedea. Ma intreb insa de ce viata imi serveste iar aceeasi melodie. Cred in karma si ma gandesc si la varianta ca poate intr-o viata anterioara eu am provocat o astfel de situatie si acum trebuie sa simt si eu cum e.

Sugestii? Ati experimentat ceva asemanator?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#2
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View PostIoanaQ, on 12th July 2011, 22:45, said:

In cazul de acum nu mi s-a spus sa fim amici, ci doar ca nu are timp. Si nu ne-am mai vazut astfel de 3 luni.
Game over!

#3
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
pai daca il iubesti, arata-i-o frate... e matematic, nici un om pe lumea asta nu rezista la anumite chestii.

#4
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011

View Postalexcontador, on 12th July 2011, 21:55, said:

pai daca il iubesti, arata-i-o frate... e matematic, nici un om pe lumea asta nu rezista la anumite chestii.
Stie ca vreau sa ne vedem si ca mi-e dor de el. :) (i-am spus acest lucru).

#5
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
lasa ce spui, important e ce faci... ce spui e zero. of, nimic nu stii. umbla si tu cu tipele mai smecheroase din cartier si o sa inveti.

#6
uzzy_77

uzzy_77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 05.07.2009

View PostIoanaQ, on 12th July 2011, 21:45, said:

Buna!

Cred in karma si ma gandesc si la varianta ca poate intr-o viata anterioara eu am provocat o astfel de situatie si acum trebuie sa simt si eu cum e.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
daca vei sta capra si o vei lua la ochiu' caprui sigur va avea sentimente si timp.Think about it

Edited by uzzy_77, 12 July 2011 - 22:10.


#7
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011

View Postmaltese, on 12th July 2011, 21:52, said:

Game over!

In timp se va vedea daca este asa, insa intuitia imi spune ca exista posibilitatea sa nu fie asa :). Am mai trecut printr-o situatie asemanatoare (despre care am scris), in care prietenii imi spuneau sa trec mai departe. Am incercat, dar pur si simplu nu am reusit. Simteam ca nu e gata. Dupa un an si ceva m-am bucurat atunci sa fim iarasi impreuna.

#8
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
eu zic ca esti un pic masochista, daca iti plac complicatiile de genul asta. dar daca arati bine, nu conteaza :)

#9
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011

View Postalexcontador, on 12th July 2011, 22:22, said:

eu zic ca esti un pic masochista, daca iti plac complicatiile de genul asta. dar daca arati bine, nu conteaza :)
:) Ii spuneam de curand unei prietene ca nu le caut cu lumanarea, cel putin nu constient. Nu stiu de ce se repeta aceasi situatie. Nu e ceva ce sa imi doresc.

#10
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostIoanaQ, on 12th July 2011, 23:29, said:

:) Ii spuneam de curand unei prietene ca nu le caut cu lumanarea, cel putin nu constient. Nu stiu de ce se repeta aceasi situatie. Nu e ceva ce sa imi doresc.

Parintii tai sunt separati? Ai probleme cu tatal?

#11
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
IoanaQ, treci peste,  :blush: fata !
aia doi n-au vrut decat sa simta bine cu tine si dupa ce si-au facut mendrele cu tine ti-au spus rapicat "noi nu putem fi decat amici, sorry...." nu este evident  :rolleyes:  ?!

#12
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011

View PostThomas-, on 12th July 2011, 22:40, said:

Parintii tai sunt separati? Ai probleme cu tatal?
Nu, dar m-as bucura sa imi spui la ce te gandesti.

#13
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostIoanaQ, on 12th July 2011, 23:48, said:

Nu, dar m-as bucura sa imi spui la ce te gandesti.

Majoritatea femeilor care nu vor relatii ok (ca sunt plictisitoare, ca nu au destula pasiune + 1000 de alte motive gasite repede de ele) si intra fie in relatii ilicite, fie in relatii imposibile sau care exista numai de partea lor au probleme de relationare cu tatal.

#14
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011

View PostThomas-, on 12th July 2011, 22:50, said:

Majoritatea femeilor care nu vor relatii ok (ca sunt plictisitoare, ca nu au destula pasiune + 1000 de alte motive gasite repede de ele) si intra fie in relatii ilicite, fie in relatii imposibile sau care exista numai de partea lor au probleme de relationare cu tatal.


Imi doresc insa o relatie ok.

#15
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostIoanaQ, on 13th July 2011, 00:16, said:

Imi doresc insa o relatie ok.

Da, cu toatele-si doresc, dar inevitabil cand au una e plictisitoare. Se saboteaza singure. De ce, asta trebuie tu sa lamuresti cu tine.

#16
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011

View PostThomas-, on 12th July 2011, 23:22, said:

Da, cu toatele-si doresc, dar inevitabil cand au una e plictisitoare. Se saboteaza singure. De ce, asta trebuie tu sa lamuresti cu tine.

Insa nu am considerat-o plictisitoare. Si nu imi dau seama cum m-am sabotat sau de ce.

#17
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
@Ioana

Ce varsta ai?

Relatii amoroase ok, asa cum le numesti si cum iti doresti, ai avut?

#18
IoanaQ

IoanaQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.07.2011

View Postroua, on 12th July 2011, 23:40, said:

@Ioana

Ce varsta ai?

Relatii amoroase ok, asa cum le numesti si cum iti doresti, ai avut?

Expresia "relatie ok" am folosit-o ca raspuns pentru Thomas- (care de fapt a folosit aceasta expresie prima data:)  ). Am aproape 32 de ani si da, am avut relatii frumoase (si cea de acum are frumusetea ei, intr-un fel).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate