Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...
 Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!
 macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake

Recomandare telefon
 Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...

Are importanta unde este faza sau...
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#865
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
La cartela veche vorbesti la vechile tarife. Asa mi-a spus Digi_Helper.. 1ct in retea, 8ct pe alte retele mobile, 2ct pe telekom fix si parca 4ct pe retele fixe vodafone, orange.. (Preturile fara Tva)

Edited by mike77, 26 December 2015 - 16:53.


#866
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Aici gasiti tarifele vechi.

#867
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

View PostModemuri3G, on 26 decembrie 2015 - 15:56, said:


La prepay se schimba tot cu o cartela prepay, nu cu SIM de inlocuire !
Agentul care face inlocuirea ia o cartela prepay de la casierie pe care iti "pune" numarul tau
Interesanta miscare.. Un fel de portare.. daca stiau si in 24 cum sa faca treaba asta, nu stateam degeaba la coada.

Ar fi mai interesant sa se inverseze numerele intre ele, sa platesti cartela noua si sa beneficiezi si de oferta veche pe simul vechi cu noul numar..

La oferta veche daca incarcai 1 euro primeai 6 luni valabilitate la credit.

Edited by mike77, 26 December 2015 - 16:48.


#868
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 03.02.2005
Pentru posteritate, vechile tarife la pachetul Prepay de la DigiMobil: Digi Mobil Prepaid
Textul din pagina era:

Quote

Alege Digi Mobil Prepaid!
- Primesti un credit initial de 3 euro (fara TVA) si poti sa reincarci cu sume extrem de mici!
- Vorbesti si pe fix si pe mobil in reteaua Digi cu acelasi tarif, de numai 1.24 eurocenti/minut (cu TVA)!
- Vorbesti cu tarife mici in alte retele fixe si mobile nationale si internationale!
- Primesti internet mobil de 7,2 Mbps cu trafic nelimitat inclus, cu numai 4.96 euro lunar (cu TVA).

Attached Files



#869
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
Nu stie nimeni daca mai poti avea internet nelimitat pe cartelele vechi?

#870
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,207
  • Înscris: 18.04.2008
Tot nu m-am lămurit cu valabilitatea creditului la cartela veche.

#871
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Cata vreme nu se migreaza cu prepay-ul vechi catre cel nou... ci se face un fel de portare inlocuind numarul unei cartele noi, luata din raft, cu numarul vechi ca si cum ar venii dintr-o alta retea.. logic e ca vor ramane pe piata doua feluri de prepay.
1. Prepay-ul vechi isi va pastra oferta veche asa cum se procedeaza si cu abonamentele.. gen mobil asociat telefonului fix ce partajeaza aceleasi minute impreuna;
2. Prepay-ul nou va merge cu oferta noua afisata.

E cam aceeasi treaba cum s-a trecut de la abonamentele complet la cele avantaj.

Edited by mike77, 27 December 2015 - 11:05.


#872
dragosmircescu

dragosmircescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2007
Am cumparat azi cartela Digi de la Auchan Crangasi cu 11,23 lei si am primit manualul de utilizare:

Attached Files



#873
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 08.01.2007
De ce, la aceiasi valoare, cartela cu valabilitate 1 luna sta mai prost la beneficii decat cea cu valabilitate 3 luni?

Edited by parintily, 27 December 2015 - 15:53.


#874
Wassy87

Wassy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.06.2014
Nu sta mai prost. La cea de 1 luna ai apeluri nelimatate in retea, la cea de 3 luni nu ai. Beneficiile la cea de 3 luni le consumi intr-o luna daca nu ai si alta optiune pe cont.

#875
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 08.01.2007
Si sa corecteze cineva eroarea de la sim-urile de 4 euro: ori sunt 400/450 min nationale ori sunt (cum scrie cand apesi pe "vezi optiune") 400 / 450 minute in reteaua Digi si nationale!

View PostWassy87, on 27 decembrie 2015 - 15:56, said:

Nu sta mai prost. La cea de 1 luna ai apeluri nelimatate in retea, la cea de 3 luni nu ai. Beneficiile la cea de 3 luni le consumi intr-o luna daca nu ai si alta optiune pe cont.
Doar SMS-urile sunt nelimitate la cele de 3 luni. Acum am vazut! Scuze!

#876
Wassy87

Wassy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.06.2014
La cea de 3 luni, cele 450 minute se folosesc si in Digi.

#877
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 08.01.2007
La Prepaid-urile de 4 euro, la ambele optiuni, cele 400/450 se consuma la comun. Cu toate ca, in prezentarea optiunii de 1 luna intai iti spune ca ai "Apeluri si SMS-uri NELIMITATE in reteaua Digi" apoi ca ai "400 minute in reteaua Digi si nationale"!

Edited by parintily, 27 December 2015 - 16:16.


#878
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Mi-am incarcat azi cartela in reprezentanta lor. Nicio coada si nimeni nu cerea cartele!Posted Image Am cartela fara oferta noua, cea standard, veche. Valoarea minima este 1 euro si se muta valabilitatea noua cu 6 luni, de la data reincarcarii. Mi s-a spus ca primesc un sms de confirmare, dar nici pomeneala, a trebuit sa sun la *1215 eu. Fata mi-a spus, ca pentru noua oferta la cartela, trebuie sa imi schimb cartela si nu se mai poate reveni la standard. Nici nu intentionez asta, imi place vechea oferta, cat o mai tine ea. Cica se poate activa in continuare si net-ul cu 4,96 euro pt 30 de zile. Foarte bine, nici nu am nevoie de minute garla, se gasesc si la altii cu acoperire ok. E bine ca e foarte economica utilizarea vechii cartele, numai buna de primit apeluri si bipuit, in localitati si in retea desigur-in general! Curios, ca desi nu se poate cica activa noua oferta pe vechea cartela, ea apare la *110#...cine mai intelege? Care aveti vechiul tip de tarifare, tineti de ele!

In concluzie, sunt doua tipuri de tarife la cartelele prepaid, fiecare cu specificul ei .

Edited by arab, 27 December 2015 - 19:40.


#879
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@arab, si perioada de gratie tot sase luni e? Ar trebui sa fie, dat fiind ca vorbim de oferta veche.

#880
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Cred ca da!

#881
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Am uitat un mic-mare amanunt. Pe bonul de casa, se scrie clar valoarea reincarcata pe numarul prepaid si-n dreptul ei se specifica si la ce curs se calculeaza. E vorba de cursul BNR din ziua platii! Deci pretul in lei poate varia substantial functie de curs!Posted Image

#882
Sunny220

Sunny220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 30.08.2014
Cartela veche se poate încărca online ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate