Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

HBO GO (din 8 martie va fi înlocuit cu HBO MAX).

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4290 replies to this topic

#379
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

 tudor75, on 09 aprilie 2015 - 08:47, said:

Eu nu inteleg o chestie, poate sunt eu mai pretentios, dar calitatea imaginii HBO GO lasa de dorit atat pe PC cat si pe smartphone. Adica pe PC se vede mult mai slab decat un HD Ready (720p), ca un Xvid bun se vede, iar pe smartphone, la fel, mult mai slab decat un clip HD de pe youtube. De ce oare? La voi e la fel? Banuiesc ca pe TV e aceeasi problema.

Exact asa cum zici tu se vede, nu e de la tine. Nici pentru mine calitatea nu e suficient de buna ca sa ma uit pe TV.

#380
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 20.02.2008
Am avut 5 dispozitive pt ca am incercat de 2 ori de pe Mozilla si nu mi-a mers, am instalat Chrome, am sters dispozitivele dar nu mai pot adauga altele.
Uite ce mi-au zis cei de la HBO "Iti sugeram sa iti memorezi datele de autentificare in browser. Fiecare terminal folosit este contorizat ca unul nou.
Daca intampini si alte probleme, te rugam sa iei legatura cu operatorul la care detii abonament HBO GO care iti poate oferi suport tehnic. "

#381
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,371
  • Înscris: 16.04.2014
Se pot inregistra maxim 4 dispozitive cu 2 stream-uri simultane.

#382
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.10.2007
In primul rand accesul la serviciul HBO GO se face conditionat si preferential, si afecteaza o mare parte a abonatilor.Ma refer la cei care au optat ptr HBo sau HBO MaxPack.
Serviciul va fi disponibil numai clientilor care detin abonament de Internet sI televiziune și care sunt deja abonați la HBO sau HBO Maxpak.Serviciul HBO Go nici nu poate fi considerat un serviciu premium deorece NU ofera continut in HD si nici sunet Dolby !

In al 2-lea rand, eu am platit ptr HBO MaxPack, NU am net de la RDS (nici nu vreau) si NICI nu ma intereseaza serviciul HBO GO.
Dar DE CE trebuie sa suport EU diferenta de pret pentru cei care isi doresc HBO Go ?? Huh ?
Cum ziceam si intr-un post anterior, decat 4 lei in plus la ei, mai bine renunt la MaxPack si raman cu 10 lei/lunar in buzunar.

PS :De ce n-au conditionat si meciurile de rahat din divizia nationala de abonamentul la SuperOne, de exemplu ? Ca pana la urma ambele au continut ce poate fi considerat material de l**a ! Si HD !

Edited by primuministru, 09 April 2015 - 11:46.


#383
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007
Asta sustin si eu, trebuia sa ofere optiune nu sa bage fortat pe gat Hbo Go!
Dar asta e politica rds-ului in care respectul fata de client nu exista!

#384
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 misshu, on 09 aprilie 2015 - 11:48, said:

Asta sustin si eu, trebuia sa ofere optiune nu sa bage fortat pe gat Hbo Go!
Dar asta e politica rds-ului in care respectul fata de client nu exista!
Hai sa fim seriosi. A crescut pretul extraoptiunii MaxPack cu 4 RON si gata e revolutie. La concurenta, UPC de exemplu, doar optiunea simpla HBO Go e 10 RON (TVA inclus) si stam sa ne plangem ca la RDS daca dai 14 RON ai HBO Go + HBO SD + HBO HD + HBO COmedy + Cinemax.  Nu e exclus ca in viitorul apropiat sa introduca si versiunile HD la Comedy si Cinemax. Este foarte posibil ca le negocieri sa fi fost incuse si aceste canale. Atunci ce sa va mai spune? De ce baga atatea canale? In ultima instanta e vb doar de 4 RON, pe care acum cu reducerea de TVA a lui Ponta nu ii vei mai simti la buzunar ;).
Eu unul sunt multumit de Digi Film si intentionam de mult sa renunt la MaxPack. Nu din cauza scumpirii asteia, ci pt ca sotia ma bate la cap sa scoatem HBO ca si asa nu ne uitam si are dreptate. De cand a vazut articolul depsre HBO Go a inceput iar sa ma bata la cap. Ea e mai calculata, eu unul am luat maximul serviciilor de la RSD (exceptand Fiber1000 unde nu ducea laptopul atat si am luat doar 500) Are si ea dreptate insa. Pt ce sa dau 168 RON pe an pe o serie de canale la care chiar nu ma uit. Cand doream sa vad ceva pe HBO, descopeream filme pe care le vazusem deja "din alte surse". Practic platesc factura RDS pe 2 luni cu suma respectiva.  Eu unul am fost "pacalit" cu MaxPAck-ul cand au aparut STB-urile HD. La Bacau se dadea STB HD doar impreuna cu optiunea MaxPAck si o buna perioada daca doreai sa renunti la MaxPAck trebuia sa dai si STB-ul inapoi. Intre timp s-a renuntat la aceasta practica. Daca aveam altceva de ales, sincer schimbam MAxPack-ul de exemplu cu un Pachet MTV (Dance +Hits + Rock + Live HD), insa la RDS nu ai cum asa ceva.

Pt cei care insa urmaresc aceste canale, parerea mea ca nu e o tragedie asa mare. Si in plus, intradevar pretul MaxPAck nu a mai crescut de ceva timp si dolarul ajunge acush Euro. Per total daca e sa adunam TV DIgi 29 RON + MaxPack 14 + Liga1 Free, e OK mai ales ca ai STB-ul in custodie. La concurenta iesi mult mai scump, plus ca STB-ul HD sau cardul CI te costa inca 5 RON. Asa ca s-avem pardon.....

#385
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,583
  • Înscris: 16.12.2006

 misshu, on 09 aprilie 2015 - 11:22, said:

Tu mai ai si Orange DTH nu ?

Acolo nu ai nici Digi Sport, nici Dolce Sport si nici macar HBO. Posted Image

#386
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

 catalinman, on 09 aprilie 2015 - 12:16, said:

Tu mai ai si Orange DTH nu ?

Acolo nu ai nici Digi Sport, nici Dolce Sport si nici macar HBO. Posted Image
Nu are legatura cu subiectul, care era nesimtirea rds fata de clienti! Eu pana la urma, ca persoana juridica platesc de 4 ori mai mult in fiecare luna decat o persoana fizica, dar nu am aceleasi beneficii! Aici intra digi storage si digi oriunde de care nu pot beneficia, acum si de hbo go... dar de platit sunt obligat sa le platesc, frumos nu?
Orange il am pt. documentare, dar asta e optiunea mea, oricum o sa renunt la el ca nu mai am timp de ele si acum le am si la telekom

Edited by misshu, 09 April 2015 - 12:25.


#387
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,756
  • Înscris: 10.05.2008
hbo se plateste in usd
$ a crescut cu aproximativ 25%

faptul ca intra si go in combinatie e avantajul celor care au si net si ii intereseaza vizionarea online

#388
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
"Pentru persoanele juridice, conectarea la HBO GO nu este implementată. Când acest serviciu va deveni disponibil, vă vom anunța". Păi dragilor, deja mi-ați trimis mesaj că de la 9 aprilie serviciul este disponibil ...

Dar aveți perfectă dreptate, am înțeles ideea: putorilor care sunteți voi putori cu personalitate juridică, la muncă! Distracția e disponibilă numai pe persoană fizică...  OK.

Edited by Yoda, 09 April 2015 - 12:48.


#389
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,156
  • Înscris: 14.12.2007

 Daniellone, on 09 aprilie 2015 - 11:28, said:

Exact asa cum zici tu se vede, nu e de la tine. Nici pentru mine calitatea nu e suficient de buna ca sa ma uit pe TV.

Pai si-n cazul acesta de ce sa mai investesc intr-un Chromecast? Mai bine vizionez HBO HD pe tv si HBO Go ramane pentru reclama, ca sa zic asa. Posted Image

Edited by tudor75, 09 April 2015 - 12:49.


#390
ChrisD

ChrisD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 06.10.2013
Mie pe calculator imi merg subitrarile dar pe telefon nu. Iar calitatea imaginii nu e cine stie ce

#391
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

 tudor75, on 09 aprilie 2015 - 12:48, said:

Pai si-n cazul acesta de ce sa mai investesc intr-un Chromecast? Mai bine vizionez HBO HD pe tv si HBO Go ramane pentru reclama, ca sa zic asa. Posted Image

Mie mi se vede excelent de pe tableta prin Chromecast pe TV. Nu am sesizat vreo diferenta ca ma uit pe HBO HD sau pe HBO GO. Aseara l-am testat uitandu-ma la Robocop si la documentarul despre o zi de filmare la GoT.
Avantajul lui HBO GO e ca pot urmari unele filme sau seriale pe care le-am ratat la momentul respectiv din cauza orei sau datei cand au fost difuzate. Nu am timp mereu sa stau sa ma uit la TV :(

#392
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,899
  • Înscris: 07.07.2009
Pe o tableta sau telefon imaginea e acceptabila dar pe un televizor chiar si de diagonala de 80 e slaba din pacate, e bine ca nu il folosesc, ma mai uit ce filme se baga la noutati si atat, in rest niciodata nu vizionez filme la calitate SD, nici macar pe pc. Cu numarul dispozitivelor o sa mai aveti probleme pentru ca sistemul chiar daca e mai vechi nu e bine pus la punct, doar am zis ca am probleme de cand il am :lol:

#393
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,488
  • Înscris: 30.08.2003
Nici eu nu pot activa HBO GO la parintii mei, desi nu sunt clienti persoane juridice. Ei sunt clienti persoane fizice, insa nu apare optinea de activare. De ce?

#394
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,371
  • Înscris: 16.04.2014
@MrMxyzptlk - Imi poti spune te rog in PM codul client sa verificam?

#395
ionutantonesei

ionutantonesei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 01.04.2010
Eu am asteptat putin si se imbunatatea calitatea imaginii nu stiu de ce dar primele 5 minute se vede pixelat si apoi se vede super chiar si pe un televizor cu diagonala de 100

#396
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 20.03.2006
Acum am reusit in sfarist sa testez si se vede acceptabil prin Chromecast pe un Philips de 107. Nu e la caliatatea HBO HD, asta e clar, dar nu e deranjanta diferenta pt mine. Marele pacat e ca nu e dolby. Super tare e ca poti alege limba romana la filmele dublate, asta pt. cei cu copii. De obicei dadeau pe Comedy varianta dublata dimineata destul de devreme si varianta subtitrata mai spre seara. Acum o pun cand si care vreau eu Posted Image .

Edited by eminemscu, 09 April 2015 - 13:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate