Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...
 Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...
 Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...
 

Intalnirile prin site-uri de socializare

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
blue_moon_2011

blue_moon_2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2011
Buna, sunt noua pe forum, sper sa ma primiti cu drag printre voi.

Eu m-am inscris de putin timp pe un site de acest gen, am vorbit cu un barbat care mi-a placut si ne-am dat intalnire. Nu ne-am intins la discutii lungi pe messenger, a fost de ajuns sa vorbim o data si ne-am si vazut. Era exact asa cum arata in poze si impresia pe care mi-o lasase dupa ce am discutat pe messenger s-a pastrat, adica a fost extrem de agreabil, nu am avut atunci pic de dezamagire.

Cand a venit dezamagirea? Pai imediat dupa intalnire, chiar in ziua urmatoare m-a sunat, dar....convorbirea a fost extrem de scurta si parca am avut o intuitie ca n-o sa mai dea semne de viata, exact cum s-a si intamplat.

Acum puteti sa-mi explicati de ce s-a purtat asa, dupa ce la sfarsitul intalnirii mi-a spus ca ma place foarte mult si vrea sa ma vada mai des, imi da lovitura asta sub centura? Nici acum nu mi-am revenit, parea deja atasat de mine si eu de el. Si credeam ca inceputul e promitator!...

As prefera sa raspunda cei care nu au prejudecati legate de acest subiect. Si poate povestiti si voi experientele voastre pe acest plan, mai bune sau mai putin bune...

#2
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 blue_moon_2011, on 28th May 2011, 12:14, said:

Acum puteti sa-mi explicati de ce s-a purtat asa, dupa ce la sfarsitul intalnirii mi-a spus ca ma place foarte mult si vrea sa ma vada mai des, imi da lovitura asta sub centura? Nici acum nu mi-am revenit, parea deja atasat de mine si eu de el. Si credeam ca inceputul e promitator!...
Pai de ce nu-l intrebi tu de ce s-a purtat asa? Daca tot ai numarul lui,suna-l si afla care e motivul.
De la noi ce astepti? Sa ne dam cu presupusul? Poate nu esti destul de atragatoare pentru el si nu a vrut sa ti-o spuna in fata.  :habarnam:

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,587
  • Înscris: 10.08.2005
scurta, scurta dar ce a spus?

#4
blue_moon_2011

blue_moon_2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2011
Pai m-a sunat sa-mi povesteasca ce-a facut el in ziua respectiva, sa vada ce mai fac si apoi a zis ca ne auzim mai tarziu......si pauza!

Cat despre faptul ca nu i-as fi parut atragatoare, din ce punct de vedere te referi? Ca la intalnire ma sorbea din priviri si mi-a spus ca sunt si mai frumoasa decat in poze, iar daca nu m-ar fi placut nu m-ar mai fi sunat a doua zi, nu? Iar sa ma apuc eu sa ii dau telefon, dupa ce el a zis ca vorbim mai tarziu....in niciun caz! Si chiar sa presupunem prin absurd ca m-ar suna el iar, tot nu as indrazni sa-l intreb de ce nu m-a mai sunat, mi se pare prea exagerat sa fac asa ceva de la bun inceput.

Voi ce credeti ca s-a intamplat de s-a schimbat asa deodata? Si credeti ca o sa-mi mai dea vreun semn de viata?

#5
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
l-o fi lovit firobusul pe trecerea de pietoni , cine stie ? :confuzzled:

#6
blue_moon_2011

blue_moon_2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2011
Grozav raspuns imi dai si tu....e bine merci, n-a patit nimic,  intra in fiecare zi pe site, e bine ca macar atata pot sa vad.....dar nu indrazanesc sa-i trimit nici macat un mesaj pe tel sa-l intreb ce s-a intamplat...

Voi daca ati reactiona ca el, din ce motiv ati face asta? Sau ati avut experiente de acest gen, spuneti-mi si mie, m-ar ajuta foarte mult...

#7
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Ba, eu cred că acum e rândul tău să-l contactezi, adică să-l suni și să-l inviți undeva. El a făcut ce trebuia - te-a sunat a doua zi după întâlnire. Dar acum cât timp s-au întâmplat toate astea?

#8
blue_moon_2011

blue_moon_2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2011
Pai tocmai aici e buba: la telefonul pe care mi l-a dat a doua zi. In mod sigur ceva nu i-a convenit, dar ce anume? Si in plus, mi-a zis ca vorbim mai tarziu si totusi n-a mai sunat. Daca ar fi vrut sa continuam ce incepusem, mi-ar fi trimis macar un mesaj sau email, nu? Voi cum ati fi procedat in locul lui?

Ce Dumnezeu sa mai inteleg?!?

Edited by blue_moon_2011, 28 May 2011 - 16:46.


#9
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Suna-l ca si cum nu ai atatea ganduri in cap, intreba-l ce mai face, daca iese la o plimbare prin parc.
Daca te refuza nu i-ai placut suficient prima data si e timpul sa cauti altul.

#10
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Eu n-am inteles... Cat timp a trecut de cand ti-a spus ca "vorbim mai tarziu"?

#11
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
blue_moon_2011, nu esti coerenta ! tu ne expui temerile tale si noi nu ne putem da cu parerea pt. ca nu-ti stim sentimentele/temerile....;
sa intelegem ca tu vroiai sa se tina de "promisiunea" facuta la telefon ca te va suna mai tarziu iar daca intervenea ceva sa-ti de-a macar un mesaj ca numai poate vb. cu tine, asa-i ?!
pai, uite ce idei am eu :
1) a auzit ceva de rau despre tine de la cineva, si nu vrea sa aiba de-a face cu tine;
2) a bagat de seama ca nu esti vreo usuratica din aia de "le plac" baietilor, si s-a lasat pagubas;
3) nu ia convenit lui ceva la tine si n-a avut curajul sa-ti spuna verde-n fata "nu-mi place de tine" !
serios acum, de unde vrei sa stim  noi ce-i in capu' tipului ?!
desi eu cam mizez pe varianta cu "usuratica"..........

#12
blue_moon_2011

blue_moon_2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2011
Tom daca era varianta a doua din cele expuse de tine, nu ma mai suna a doua zi, eu una asa cred si in plus, omul mi-a spus foarte clar ca are intentii serioase. Mai degraba poate fi vorba de varianta a 3-a, poate i s-a parut ca-i vorbesc pe un ton plictisit sau obosit sau cine stie ce altceva, dar in mod sigur e legat de momentul in care m-a sunat.

Uite, daca o fata va place foarte mult, voi nu insistati? Chiar daca nu va convine ceva pe moment? Nu o sunati de mai multe ori, fara sa asteptati sa va sune ea? Daca ii spui cuiva ca vorbesti mai tarziu, ce faci, nu o mai suni o saptamana intreaga, cum s-a intamplat cu tipul in cazul meu?

#13
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

 blue_moon_2011, on 29th May 2011, 14:52, said:

Tom daca era varianta a doua din cele expuse de tine, nu ma mai suna a doua zi, eu una asa cred si in plus, omul mi-a spus foarte clar ca are intentii serioase. Mai degraba poate fi vorba de varianta a 3-a, poate i s-a parut ca-i vorbesc pe un ton plictisit sau obosit sau cine stie ce altceva, dar in mod sigur e legat de momentul in care m-a sunat.

Uite, daca o fata va place foarte mult, voi nu insistati? Chiar daca nu va convine ceva pe moment? Nu o sunati de mai multe ori, fara sa asteptati sa va sune ea? Daca ii spui cuiva ca vorbesti mai tarziu, ce faci, nu o mai suni o saptamana intreaga, cum s-a intamplat cu tipul in cazul meu?
Nu. Esti varza si meriti sa nu fi sunata.

#14
blue_moon_2011

blue_moon_2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2011

 Judith, on 29th May 2011, 19:15, said:

Nu. Esti varza si meriti sa nu fi sunata.

Imi spui si mie cum ai ajuns la concluzia asta sau esti doar o frustrata care emite rautati gratuite? Incearca sa fi totusi on-topic cand raspunzi!...

#15
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Pur si simplu pentru ca te crezi prea cu mot ca sa fii tu cea care suni. Omu' a spus ca vorbim mai tarziu, nu ca am sa te sun io ca tu esti prea fricoasa ca sa faci asa ceva.
Poate e genul caruia nu-i plac pizdele de genul. Care se cred prea doamne, sa sune ele, cand sunt clar interesate si a decis sa nu-si mai piarda timpul cu tine, ca poate esti prea doamna si s-o iei in gura.

#16
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Nu-ti ramane decat sa-l suni si sa-l intrebi ce naiba s-a intamplat. :) Iti va raspunde, bla bla bla + etc etc = happy end.
Pana mea, daca stai asa asteptand sa te sune el nu ajungi nicaieri. Suna-l tu, poate asta asteapta... ;).

#17
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Si totusi, cat timp a trecut de cand nu te-a sunat? Si de ce atatea intrebari existentiale pe un subiect atat de banal? Exista o singura modalitate sa afli daca te place sau nu. Iar daca nu te place, move on.

#18
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 blue_moon_2011, on 29th May 2011, 14:52, said:

Uite, daca o fata va place foarte mult, voi nu insistati? Chiar daca nu va convine ceva pe moment? Nu o sunati de mai multe ori, fara sa asteptati sa va sune ea? Daca ii spui cuiva ca vorbesti mai tarziu, ce faci, nu o mai suni o saptamana intreaga, cum s-a intamplat cu tipul in cazul meu?

Of, Doamne, dar tu de ce nu-l suni? De ce sa te sune de mai multe ori, e penibil sa insiste, nu? Mai ales dupa o singura intalnire.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate