Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

Curs frizerie...Pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Lovele

Lovele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 02.02.2009
Deci ma tot afund ce sa fac dupa liceu si asta ar fi inca o varianta ce mi-a trecut in cap. Va rog sa dati cu parerea ce credeti despre aceasta meserie, cat de grea e s-o inveti/s-o practici. As aprecia si daca mi-ar raspunde un frizer de pe forum :D Am vazut ca sunt cursuri de calificare dureaza in jur de 3 luni. Ce se intampla la aceste cursuri? Tunzi papuse sau ceva de genu? xD

#2
bagea

bagea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 22.11.2007
Important nu cred ca e ce anume faci la cursurile astea ci la sfarsit sa poti sa faci o tunsoare cat de cat ca oricum te inveti practicand.

#3
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Iti mai trebuie si cateva capete pe care sa exersezi. Incepi cu tunsori simple, cu masina si avansezi. Iti trebuie si un profesionist care sa te ajute.

#4
formareplus

formareplus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.09.2011

View PostLovele, on 21st April 2011, 20:51, said:

Deci ma tot afund ce sa fac dupa liceu si asta ar fi inca o varianta ce mi-a trecut in cap. Va rog sa dati cu parerea ce credeti despre aceasta meserie, cat de grea e s-o inveti/s-o practici. As aprecia si daca mi-ar raspunde un frizer de pe forum :D Am vazut ca sunt cursuri de calificare dureaza in jur de 3 luni. Ce se intampla la aceste cursuri? Tunzi papuse sau ceva de genu? xD

Nu sunt frizerita insa sunt profesoara la un astfel de centru de calificare. Incepand din 2008 am calificat peste 200 de persoane si crede-ma ca majoritatea s-au angajat. Totul depinde de tine, si de increderea pe care o ai in tine. Daca doresti sa urmezi astfel de cursuri ne poti gasi aici.

#5
TrandafirSangeriu

TrandafirSangeriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.09.2012
Nu recomand cursurile de stat, acelea organizate de fortele de munca, pt ca nu se invata mai nimic.Poate doar teorie, dar la cum se face practica...Mai bine la particular.Spun din experienta personala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate