Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

CUM FIERBEM CRENVURSTII !

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.08.2007

 PsY2005, on 14th April 2011, 16:42, said:

Ne poti spune si noua reteta de cremvusti de casa  si modul de preparare ??

Eu am reteta de la o tipa, care o are de la alta si tot asa, dar este asta:
1/2 kg piept de pui, 400 gr fleica de porc sau slanina daca ai,1 lingura de boia dulce, 1 lingura de cimbru, 1 lingura de sare, 15 cuburi de gheata pisate, 500 ml apa rece si mate de oaie!
puiul si condimentele se maruntesc in robot, bine de tot, pana se face o pasta, se adauga gheata pisata si amesteci in continuare pana se incorporeaza, scoti compozitia asta din robot, pui fleica, o faci si pe asta pasta, apoi le combini pe cele 2 si le framanti cu apa pana se omogenizeaza!Umpli matele, asa cum umpli si la carnati, dai afara la uscat o zi, apoi ii fierbi si mananci cu mustar :)
Daca macinati carnea bine de tot, o sa aiba consistenta celor din magazin, oricum, gustul este incomparabil mai bun!

Eu acum am in frigider o mucata de muschi, vreau sa vad daca iese asemanatr file-ului din comert, cel nefiert sau copt!

Edited by valentinag, 15 April 2011 - 09:25.


#74
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Se poate face in blender.  :OK:

#75
PsY2005

PsY2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.01.2010

 valentinag, on 15th April 2011, 10:24, said:

Eu am reteta de la o tipa, care o are de la alta si tot asa, dar este asta:
1/2 kg piept de pui, 400 gr fleica de porc sau slanina daca ai,1 lingura de boia dulce, 1 lingura de cimbru, 1 lingura de sare, 15 cuburi de gheata pisate, 500 ml apa rece si mate de oaie!
puiul si condimentele se maruntesc in robot, bine de tot, pana se face o pasta, se adauga gheata pisata si amesteci in continuare pana se incorporeaza, scoti compozitia asta din robot, pui fleica, o faci si pe asta pasta, apoi le combini pe cele 2 si le framanti cu apa pana se omogenizeaza!Umpli matele, asa cum umpli si la carnati, dai afara la uscat o zi, apoi ii fierbi si mananci cu mustar :)
Daca macinati carnea bine de tot, o sa aiba consistenta celor din magazin, oricum, gustul este incomparabil mai bun!

Eu acum am in frigider o mucata de muschi, vreau sa vad daca iese asemanatr file-ului din comert, cel nefiert sau copt!


Cum il mancati ? Fiert , crud sau prajit ?

#76
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

 PsY2005, on 15th April 2011, 14:49, said:

Cum il mancati ? Fiert , crud sau prajit ?

Eu cand mor de foame il mananc crud. Uneori merge si cu ceapa, ca la tara....

Atunci cand sunt in delegatie si am bufet suedez dimineata, pai iau de urgenta 3 cremwursti fierbinti (fierti) si, off-topic, 1 ou ochi cu piper macinat deasupra, ceva bacon prajit (daca exista), 2-3 felii de rosii si castraveti, o chifla, o cafea si ... aia e ! Meniul asta ma tine pana la pranz  :coolspeak:

LE: prajit n-am incercat

Edited by kmailand, 15 April 2011 - 18:08.


#77
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,880
  • Înscris: 14.10.2010

Quote

Si voi sunteti d-aia care vreti sa traiti sanatos un milion de ani ?? ....

NUUUUUU!
Io as vrea numai vreo 70-75 dar fara: probleme cardio-vasculare si/sau diabet si/sau arterita si/sau pareza si/sau...s.a.md.

#78
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
mai spune-ne despre cum vrei sa ajungi la 70-75 de ani fara probleme cardio-vasculare si/sau diabet si/sau arterita si/sau pareza si/sau s.a.m.d.

back on topic, abia astept sa incerc reteta initiatorului :dribbledrool:

#79
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 22.02.2009
Off! Ma cam inteapa inima!
Sunteti la 5-a pagina si nu ati aflat cum se fierb ?
"CRENVURSTII " din titlu, se fierb ca orice "cremwursti"!!!

Acum....depinde....de calitate/continut/graba.....

Danut-un om care fierbe cremwurstii in apa

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate