Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"
 Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo
 Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 

CUM FIERBEM CRENVURSTII !

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.08.2007

 PsY2005, on 14th April 2011, 16:42, said:

Ne poti spune si noua reteta de cremvusti de casa  si modul de preparare ??

Eu am reteta de la o tipa, care o are de la alta si tot asa, dar este asta:
1/2 kg piept de pui, 400 gr fleica de porc sau slanina daca ai,1 lingura de boia dulce, 1 lingura de cimbru, 1 lingura de sare, 15 cuburi de gheata pisate, 500 ml apa rece si mate de oaie!
puiul si condimentele se maruntesc in robot, bine de tot, pana se face o pasta, se adauga gheata pisata si amesteci in continuare pana se incorporeaza, scoti compozitia asta din robot, pui fleica, o faci si pe asta pasta, apoi le combini pe cele 2 si le framanti cu apa pana se omogenizeaza!Umpli matele, asa cum umpli si la carnati, dai afara la uscat o zi, apoi ii fierbi si mananci cu mustar :)
Daca macinati carnea bine de tot, o sa aiba consistenta celor din magazin, oricum, gustul este incomparabil mai bun!

Eu acum am in frigider o mucata de muschi, vreau sa vad daca iese asemanatr file-ului din comert, cel nefiert sau copt!

Edited by valentinag, 15 April 2011 - 09:25.


#74
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Se poate face in blender.  :OK:

#75
PsY2005

PsY2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.01.2010

 valentinag, on 15th April 2011, 10:24, said:

Eu am reteta de la o tipa, care o are de la alta si tot asa, dar este asta:
1/2 kg piept de pui, 400 gr fleica de porc sau slanina daca ai,1 lingura de boia dulce, 1 lingura de cimbru, 1 lingura de sare, 15 cuburi de gheata pisate, 500 ml apa rece si mate de oaie!
puiul si condimentele se maruntesc in robot, bine de tot, pana se face o pasta, se adauga gheata pisata si amesteci in continuare pana se incorporeaza, scoti compozitia asta din robot, pui fleica, o faci si pe asta pasta, apoi le combini pe cele 2 si le framanti cu apa pana se omogenizeaza!Umpli matele, asa cum umpli si la carnati, dai afara la uscat o zi, apoi ii fierbi si mananci cu mustar :)
Daca macinati carnea bine de tot, o sa aiba consistenta celor din magazin, oricum, gustul este incomparabil mai bun!

Eu acum am in frigider o mucata de muschi, vreau sa vad daca iese asemanatr file-ului din comert, cel nefiert sau copt!


Cum il mancati ? Fiert , crud sau prajit ?

#76
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

 PsY2005, on 15th April 2011, 14:49, said:

Cum il mancati ? Fiert , crud sau prajit ?

Eu cand mor de foame il mananc crud. Uneori merge si cu ceapa, ca la tara....

Atunci cand sunt in delegatie si am bufet suedez dimineata, pai iau de urgenta 3 cremwursti fierbinti (fierti) si, off-topic, 1 ou ochi cu piper macinat deasupra, ceva bacon prajit (daca exista), 2-3 felii de rosii si castraveti, o chifla, o cafea si ... aia e ! Meniul asta ma tine pana la pranz  :coolspeak:

LE: prajit n-am incercat

Edited by kmailand, 15 April 2011 - 18:08.


#77
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,880
  • Înscris: 14.10.2010

Quote

Si voi sunteti d-aia care vreti sa traiti sanatos un milion de ani ?? ....

NUUUUUU!
Io as vrea numai vreo 70-75 dar fara: probleme cardio-vasculare si/sau diabet si/sau arterita si/sau pareza si/sau...s.a.md.

#78
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
mai spune-ne despre cum vrei sa ajungi la 70-75 de ani fara probleme cardio-vasculare si/sau diabet si/sau arterita si/sau pareza si/sau s.a.m.d.

back on topic, abia astept sa incerc reteta initiatorului :dribbledrool:

#79
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 22.02.2009
Off! Ma cam inteapa inima!
Sunteti la 5-a pagina si nu ati aflat cum se fierb ?
"CRENVURSTII " din titlu, se fierb ca orice "cremwursti"!!!

Acum....depinde....de calitate/continut/graba.....

Danut-un om care fierbe cremwurstii in apa

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate