Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

K1 WGP FINAL 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#1
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010
Sambata 11 decembrie ora 09:00 pe Sport.ro e transmisa finala K1.


Pronosticuri:

Reserve fight: Ewerton Teixeira vs. Errol Zimmerman  2 - decizie
Reserve fight: Hesdy Gerges vs. Yusuke Fujimoto  1 - Ko r1

WGP 2010 Tournament: Alistair Overeem vs. Tyrone Spong  1 - Ko r1
WGP 2010 Tournament: Daniel Ghita vs. Gokhan Saki 1 - decizie
WGP 2010 Tournament: Semmy Schilt vs. Kyotaro 2  :o - decizie
WGP 2010 Tournament: Mighty Mo vs. Peter Aerts 2 - decizie

Super fight: Sergey Kharitonov vs. Singh Jaideep


Semifinale:Overeem-Ghita 1 -ko r3
                Peter Aerts - Kyotaro 2 -ko r3
Finala : OVEREEM - Kyotaro 1 -ko r1


Daniel Ghita in actiune:
Daniel Ghita training
Daniel Ghita vs Saki - PV 11dec.


Bafta GHITA!!!!

Edited by dudu91, 08 December 2010 - 18:50.


#2
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Cred ca finala o sa fie Alistair vs Schilt..asta in caz ca nu reuseste Ghita vreo minune.

#3
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
*eu zic:

overeem vs ghita
                                                                                                                                                                                                                                                                              

  schilt  vs aerts


     FINAL :..  Daniel Ghita vs Peter Aerts  ,,,,,,..........=> castiga Aerts


   BAFTA MAXIMA GHITA !! :peacefingers:

Edited by geutzu_00, 08 December 2010 - 19:55.


#4
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Cu toata simpatia, eu zic ca Ghita pierde cu G. Saki. Cred ca e considerat favorit pe nedrept, chiar nu imi dau seama ce il recomanda castigator.

#5
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010
@geutzu_00  Prea batran Aerts sa reziste 3 meciuri si sa le castige pe toate 3 intr-un interval f scurt de timp...
@edmund.chevul    Amandoi is in forma , insa pe  Daniel il ajuta fizicu mai mult.

#6
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010

View Postdudu91, on 8th December 2010, 21:05, said:

@geutzu_00  Prea batran Aerts sa reziste 3 meciuri si sa le castige pe toate 3 intr-un interval f scurt de timp...


Am vazut un interviu cu el in care se vedea ca e foarte motivat sa castige. Gandind la rece nu cred ca ajunge in finala dar sunt impresionat de motivatia lui, si sunt curios ce o sa faca.

Cat despre Overeem, e puternic dar are deja 30 ani si nu stiu exact daca a reusit vre-o performanta in K1. Il vad pe Ghita in finala :)

#7
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010

View Postgeutzu_00, on 8th December 2010, 22:23, said:

Am vazut un interviu cu el in care se vedea ca e foarte motivat sa castige. Gandind la rece nu cred ca ajunge in finala dar sunt impresionat de motivatia lui, si sunt curios ce o sa faca.

Cat despre Overeem, e puternic dar are deja 30 ani si nu stiu exact daca a reusit vre-o performanta in K1. Il vad pe Ghita in finala :)


Eu is fan Aerts de mult timp , sper sa faca o gala frumoasa chiar daca are o varsta deja prea mare pentru acest nivel.
Performante in K1 Overeem nu prea are , adica la batut pe Badr Hari (ko) , anu trecut a ajuns in semifinale(unde a pierdut cu acelasi Hari,ko) . Dar in mma e in top3 dupa mine si in k1 imi place cum lupta.
Abia astept gala;x , mai ales ca avem si un roman acolo in primii 8.

Edited by dudu91, 08 December 2010 - 22:30.


#8
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Cum te-ai gandit tu ca il face Kyotaro pe Schilt? M-ar interesa o argumentare din partea ta.

#9
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010

View PostboxXxing_star, on 9th December 2010, 15:21, said:

Cum te-ai gandit tu ca il face Kyotaro pe Schilt? M-ar interesa o argumentare din partea ta.

In ultima vreme kyotaro a facut niste meciuri bune , chiar daca fuge de bataie are o dreapta f puternica. Daca ai vazut Le Banner vs Kyotaro cred ca poti sa-ti dai seama dc ii dau o sansa in fata lui Schilt (desigur meciul sa fie in Japonia). Daca fuge si nu-si ia kd/ko mai da 2 -3 lovituri pe acol poate fac o surpriza japonezii si il da pe el invingator.

#10
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
ghita este prea umflat ... parerea mea.
dupa doua reprize isi da suflarea pe teren ... n-are anduranta; chiar daca-l bate pe turc, in al doilea meci pierde in fata oricui.
oricum eu zic ca pierde si in fata turcului.
doamne da sa n-am dreptate !!!!

PS:
de ce nu se bat boniaski, badr hari etc ? s-au lasat ?

#11
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010

View Posttablagiu_xxx, on 9th December 2010, 15:42, said:

ghita este prea umflat ... parerea mea.
dupa doua reprize isi da suflarea pe teren ... n-are anduranta; chiar daca-l bate pe turc, in al doilea meci pierde in fata oricui.
oricum eu zic ca pierde si in fata turcului.
doamne da sa n-am dreptate !!!!

PS:
de ce nu se bat boniaski, badr hari etc ? s-au lasat ?


din cate am vazut in filmare cu Ghita se pregateste mult la conditie fizica. SPer sa fie pregatit...
Bonjasky ii accidentat parca la ochi ( o facut si in trecut niste operatii ) , iar Hari era  "certat" cu politia din Olanda cand o fost final 16 si no confirmat ca lupta. Meci in gala na-re ( super fight sau meci de rezerva ) ca cica nu vrea el sa lupte pana in lupta martie deloc.

#12
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,253
  • Înscris: 11.04.2006
Eu spun ca Ghita a facut perfomanta sa ajunga in finala, daca merge macar un tur si tot e ceva. Lipsesc niste nume, Boniaski si Badr Hari, pacat de el ca talent are dar comportament sportiv si uman mai greu. Sa speram ca va invata lectiile. Aerts e fenomenul, la varsta lui altii tropaie in cluburi gloria de alta data sau fac afaceri (ceea ce nu rau :))

#13
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010

View Postandreim77, on 9th December 2010, 16:04, said:

Eu spun ca Ghita a facut perfomanta sa ajunga in finala, daca merge macar un tur si tot e ceva. Lipsesc niste nume, Boniaski si Badr Hari, pacat de el ca talent are dar comportament sportiv si uman mai greu. Sa speram ca va invata lectiile. Aerts e fenomenul, la varsta lui altii tropaie in cluburi gloria de alta data sau fac afaceri (ceea ce nu rau :))


Pai fiind prima oara acolo clar e o performanta mare pentru romani. Cand ma gandesc ca ar fi putut sa fie si Catinas in primii 8 :o , pacat ca o stat la bataie cu MO....

#14
marusachi

marusachi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 14.08.2009
semmy este probabil constient ca  arbitri vor trage cu japonezul asa ca  nu cred ca va termina meciul in 3 reprize. va face ca anul trecut....economic, il va face ko pe kyotaro in prima repriza ca sa fie pregatit pt overeem

mo si aerts nu termina nici ei in 3 reprize! probabil aerts o sa-si mai ia un ko!

saki e bun dar nu e de nivelul lui daniel! probabil ko2

cel mai tare meci e, dupa mine, overeem vs spong! spong tre sa confirme, e la nivelul lui ghita de anul trecut, tineret-sperante! cred ca o sa si-o ia dar o sa ii produca ceva damage lu' alistair!

semi1 : sunt ceva sanse, chiar daca sunt mici ca  daniel sa treac de overeem!
semi 2:mo e in aceeasi situatie ca si ghita! e singurul din turneu in afara de overeem in stare sa il faca ko pe schilt!

final overeem vs schilt:) doamne de cand astept meciul asta!
ca sa vada si overeem ca mma nu e k1! ko2 samy

reserve 1 va fi plictisitor din nou! brazilianul e cel mai plictisitor luptator pe care il stiu eu, desi vine din scoala lui filho si feitosa, 2  luptatori foarte spectaculosi!e o sansa f buna pt zimmerman daca vreunul din turneu se accidenteaza! desi a pierdut la ghita errol e unul din cei mai buni luptatori din circuit! daca prinde o zi buna poate bate pe oricine!
reserve 2 va fi cel mai scurt meci:)) si cel mai devastator ko!
haritonov va avea un meci greu cu indianul!
pt delectare a prezint un meci de zile mari: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IbfW0q_V84g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010

View Postmarusachi, on 9th December 2010, 20:49, said:

semmy este probabil constient ca  arbitri vor trage cu japonezul asa ca  nu cred ca va termina meciul in 3 reprize. va face ca anul trecut....economic, il va face ko pe kyotaro in prima repriza ca sa fie pregatit pt overeem

mo si aerts nu termina nici ei in 3 reprize! probabil aerts o sa-si mai ia un ko!

saki e bun dar nu e de nivelul lui daniel! probabil ko2

cel mai tare meci e, dupa mine, overeem vs spong! spong tre sa confirme, e la nivelul lui ghita de anul trecut, tineret-sperante! cred ca o sa si-o ia dar o sa ii produca ceva damage lu' alistair!

semi1 : sunt ceva sanse, chiar daca sunt mici ca  daniel sa treac de overeem!
semi 2:mo e in aceeasi situatie ca si ghita! e singurul din turneu in afara de overeem in stare sa il faca ko pe schilt!

final overeem vs schilt:) doamne de cand astept meciul asta!
ca sa vada si overeem ca mma nu e k1! ko2 samy

reserve 1 va fi plictisitor din nou! brazilianul e cel mai plictisitor luptator pe care il stiu eu, desi vine din scoala lui filho si feitosa, 2  luptatori foarte spectaculosi!e o sansa f buna pt zimmerman daca vreunul din turneu se accidenteaza! desi a pierdut la ghita errol e unul din cei mai buni luptatori din circuit! daca prinde o zi buna poate bate pe oricine!
reserve 2 va fi cel mai scurt meci:)) si cel mai devastator ko!
haritonov va avea un meci greu cu indianul!
pt delectare a prezint un meci de zile mari: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IbfW0q_V84g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Greu de crezut ca ar putea sa-i dea MO ko lui Semmy ... ii prea incet acuma MO la varsta lui , Kyotaro in schimb are conditie fizica f buna si sunt sigur ca o sa fuga f mult de Semmy meciu asta:)).
Foarte frumos meciu lui Hug vs Feitosa....nu stiam ca Feitosa era asa bun , pe vremea aia nu ma uitam la k1.

#16
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Saki nu e de nivelul lui Ghita? Pai Saki e cel mai tehnic luptator dintre cei 8 din piramida.Chiar si fizic sta surprinzator de bine si e rezistent la lovituri.

Ghita trebuie sa fie foarte concentrat ca sa-l poata invinge pe Saki.

#17
dudu91

dudu91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.11.2010

View PostboxXxing_star, on 9th December 2010, 21:46, said:

Saki nu e de nivelul lui Ghita? Pai Saki e cel mai tehnic luptator dintre cei 8 din piramida.Chiar si fizic sta surprinzator de bine si e rezistent la lovituri.

Ghita trebuie sa fie foarte concentrat ca sa-l poata invinge pe Saki.


Da pe cine o batut Saki asta de zici ca ii asa bun??

#18
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
In primul rand am zis ca e cel mai tehnic, nu neaparat cel mai bun.In al doilea rand tu ai vazut ultimele sale evolutii? E un luptator bun cu care Ghita nu va avea viata usoara daca nu este concentrat si infometat de victorie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate