Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#1369
b76bgaarh

b76bgaarh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.12.2010
ceasul o ia inainte, chiar daca are bifata optiunea sa isi ia informatia de la retea. idei?

#1370
hecki

hecki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.01.2011
Sal.

A decodat cineva telefonul inafara de vodafone? Pe internet sau la un service? Am gasit o pagina pe ebay (http://salesaccesori...00-optimus-one/) care se pare ca iti trimite codu daca le dai imei u cu doar 12$.
A incercat careva? Merge oare si pt. Romania?
Miau scris sa ma uit la 2945#*500# si daca imi cere un cod ar trebui sa mearga.

Ajutatima cu ceva informatii unde pot debloca cel mai ieftin si daca pierd garantia numa sa fie sigura

#1371
mihainews

mihainews

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.12.2009

View PostMarius3k, on 24th December 2010, 11:57, said:

Igo amigo pentru Android.


de unde ai descarcat Igo amigo ?

#1372
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

View Postb76bgaarh, on 13th January 2011, 14:26, said:

ceasul o ia inainte, chiar daca are bifata optiunea sa isi ia informatia de la retea. idei?
Vezi ca pe market este o aplicatie care sincronizeaza ceasul si iti arata decalajul dintre ceasul atomic si ceasul de la retea. clock sync parca se numeste.

View Postfisman, on 13th January 2011, 13:25, said:

Alta intrebare: cum se fac profile (adica setari prestabilite a soneriei, volumului soneriei, vibratii, etc? Eu n-am gasit prin carticica aceea.
D.p.m.d.v. sunt doua posbilitati:
1. foloseti setarile telfonului sa fie pe volum normal sau pe silent mode (settings>sound>)
2. cauta pe market o aplicatie care iti poate seta diferite profile pt telefon in functie de un program sau ceva mai simplu http://www.appbrain....lio.android.spm ----- http://www.appbrain....y.soundprofiler ------ http://www.appbrain....va.profilerfree .

Edited by crt17, 13 January 2011 - 17:07.


#1373
mihaisyblu

mihaisyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 27.11.2009

View PostEmil_Valentin, on 12th January 2011, 22:47, said:

Daca il decodezi in alta parte in afara de voda (care costa mult 50 Euro) , nu pierzi garantia ?

Nu pierzi garantia.Intreaba inainte de a decoda, pe cel care decodeaza.Pune-l sa-ti explice

#1374
mihaisyblu

mihaisyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 27.11.2009

View Posthecki, on 13th January 2011, 14:27, said:

Sal.

A decodat cineva telefonul inafara de vodafone? Pe internet sau la un service?

Ajutatima cu ceva informatii unde pot debloca cel mai ieftin si daca pierd garantia numa sa fie sigura

Deja sunt mai multe centre autorizate si pers. fizice care fac asta fara a-ti pierde garantia. Da-i o cautare pe internet, ia niste nr. de telefon de la serv. respective si cere informatii

#1375
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,548
  • Înscris: 17.04.2006
O aplicatie care inregistreaza convorbirile telefonice ati gasit?

Am avut una, recomandata aici, dar inregistra doar 15 secunde, si sunetul era foarte prost...

#1376
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostSef-chenko, on 13th January 2011, 19:24, said:

O aplicatie care inregistreaza convorbirile telefonice ati gasit?

Am avut una, recomandata aici, dar inregistra doar 15 secunde, si sunetul era foarte prost...

Total Recall?

#1377
clau_tnr

clau_tnr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2009
Sal,am si eu unul de o saptamina iar prietena mea imi spune ca petrec mai mult timp cu telu decit cu ea :confuzzled: ,l-am blocat o data,insa nu de cind am un tskkiller si anti virus,bateria ma tine cam 2 zile cred ptr.ca tot timpu il conectez la comp sa pun sau sa sterg pe card,am reusit sa instalez un iGO care merge bine :peacefingers: ,am descarcat un RealPlaier din market  cu care vad filme dar inca nu am aflat cum e cu subtitrarea insa nu cred ca o sa vad sa citesc :deadtongue: (parerea mea :daca vrei sa vezi filme te duci la cinema!).Pina acum sunt foarte multumit de tel,pe net merge bine desi am netu al vechi pina la urmatoarea data de facturare cind intra cel cu viteza 7,ceva;in wi-fi prinde foarte bine si de la distanta.Intirzieri la apasarea touchscreen-ului am avut dar cred ca depinde de cit ai amprenta de uzata,daca esti sau nu transpirat,murdar etc.
Din bara de instiintare poti sa activezi/dezactivezi : wi-fi ; bluetoot ; gps ; 3g si mute on/of  :OK: . Muzica se gaseste pe card care se deschide cu aplicatia ThinkFree dupa ce te-ai inregistrat la ei ,am resetat de doua ori telu ca nu citeam ce scrie acolo si nu mergea <_< ,am incercat si  inregistrarea divix-ului dar nam reusit :cursing: .
Sa aveti noroc de tel !!!

View PostSef-chenko, on 13th January 2011, 20:24, said:

O aplicatie care inregistreaza convorbirile telefonice ati gasit?

Am avut una, recomandata aici, dar inregistra doar 15 secunde, si sunetul era foarte prost...



iti recomand inregistrare voce de pe tel.

#1378
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Serios, dati o geana si pe-aici inainte de alte intrebari: http://forum.softped...howtopic=740630

#1379
clau_tnr

clau_tnr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2009

View Posthecki, on 13th January 2011, 15:27, said:

Sal.

A decodat cineva telefonul inafara de vodafone? Pe internet sau la un service? Am gasit o pagina pe ebay (http://salesaccesori...00-optimus-one/) care se pare ca iti trimite codu daca le dai imei u cu doar 12$.
A incercat careva? Merge oare si pt. Romania?
Miau scris sa ma uit la 2945#*500# si daca imi cere un cod ar trebui sa mearga.

Ajutatima cu ceva informatii unde pot debloca cel mai ieftin si daca pierd garantia numa sa fie sigura

am tastat si imi cere cod

#1380
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

View Postclau_tnr, on 13th January 2011, 22:32, said:

Sal,am si eu unul de o saptamina iar prietena mea imi spune ca petrec mai mult timp cu telu decit cu ea :confuzzled: ,l-am blocat o data,insa nu de cind am un tskkiller si anti virus,bateria ma tine cam 2 zile cred ptr.ca tot timpu il conectez la comp sa pun sau sa sterg pe card,am reusit sa instalez un iGO care merge bine :peacefingers: ,am descarcat un RealPlaier din market  cu care vad filme dar inca nu am aflat cum e cu subtitrarea insa nu cred ca o sa vad sa citesc :deadtongue: (parerea mea :daca vrei sa vezi filme te duci la cinema!).Pina acum sunt foarte multumit de tel,pe net merge bine desi am netu al vechi pina la urmatoarea data de facturare cind intra cel cu viteza 7,ceva;in wi-fi prinde foarte bine si de la distanta.Intirzieri la apasarea touchscreen-ului am avut dar cred ca depinde de cit ai amprenta de uzata,daca esti sau nu transpirat,murdar etc.
Din bara de instiintare poti sa activezi/dezactivezi : wi-fi ; bluetoot ; gps ; 3g si mute on/of  :OK: . Muzica se gaseste pe card care se deschide cu aplicatia ThinkFree dupa ce te-ai inregistrat la ei ,am resetat de doua ori telu ca nu citeam ce scrie acolo si nu mergea <_< ,am incercat si  inregistrarea divix-ului dar nam reusit :cursing: .
Sa aveti noroc de tel !!!
Prietene, invata sa scrii cu alineat ca lumea sa aiba posibilitatea sa si citeasca ceva.... :deadtongue:

#1381
clau_tnr

clau_tnr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2009

View Postkrossfire, on 13th January 2011, 23:33, said:

Serios, dati o geana si pe-aici inainte de alte intrebari: http://forum.softped...howtopic=740630

nota 10 am instalat mVideoPlaier si merge subtitrarea . :thumbup:

View Postcrt17, on 13th January 2011, 23:38, said:

Prietene, invata sa scrii cu alineat ca lumea sa aiba posibilitatea sa si citeasca ceva.... :deadtongue:

Cine e interesat de LG citeste si daca nu are "alineat" :death:

#1382
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

View Postclau_tnr, on 13th January 2011, 23:29, said:

Cine e interesat de LG citeste si daca nu are "alineat" :death:
Cand vezi un text cum este al tau de mai sus...nu iti mai vine sa citesti. Acum nu ca ai zis mare lucru pe acolo.  :console: .
http://dictionare.ed...finitie/alineat

Edited by crt17, 13 January 2011 - 23:48.


#1383
vallerdan

vallerdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 04.01.2011
Salutare.., am și eu o problema cu messengerul nu prea mai merge, adică pot trimite mesaje dar nu primesc înapoi...să fie oare că am formată cardul ,oare avea ceva drivere pe el?!? Mentionez că l.aminstalat și l.am instalat iară
...dar degeaba.. dacă a mai pățit careva și știe care e remedierea.. pls!

#1384
puma_rider

puma_rider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 01.06.2008
clau_tnr
Modul in care scrii este infect. Incearca sa inveti cate ceva despre sintaxa si morfologia limbii pe care o vorbesti. Iti va aduce beneficii. Unul dintre ele ar fii integrarea mai buna pe un forum pentru ca ceilalti nu te vor baga instant la categoria analfabeti. Nu se cere limbaj academic dar exista niste limite.

"Intirzieri la apasarea touchscreen-ului am avut dar cred ca depinde de cit ai amprenta de uzata"
Asta chiar ma dat pe spate.... :eek:

vallerdan
Tu esti mult mai rau. Praf total.  :wallbash:

Doriti sa vi se raspunda la intrebari si sa fiti luati in seama dar nu faceti un minim efort si sa scrieti cat de cat corect.


Sa revenim la scopul principal al postului meu aici.
Sa jucat cineva cu Darktremor Apps2SD?
As vrea sa il pun pe rom-ul stock dar fara sa ma bag in cooking.
Daca dau cu flash din recovery, telefonul intra in boot loop.

#1385
irina2008

irina2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.02.2007
am intrebat la un service in ploiesti cat costa decodarea... 50 de ron

#1386
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

View Postpuma_rider, on 14th January 2011, 10:44, said:

clau_tnr
Modul in care scrii este infect. Incearca sa inveti cate ceva despre sintaxa si morfologia limbii pe care o vorbesti. Iti va aduce beneficii. Unul dintre ele ar fii integrarea mai buna pe un forum pentru ca ceilalti nu te vor baga instant la categoria analfabeti. Nu se cere limbaj academic dar exista niste limite.

"Intirzieri la apasarea touchscreen-ului am avut dar cred ca depinde de cit ai amprenta de uzata"
Asta chiar ma dat pe spate.... :eek:

vallerdan
Tu esti mult mai rau. Praf total.  :wallbash:

Doriti sa vi se raspunda la intrebari si sa fiti luati in seama dar nu faceti un minim efort si sa scrieti cat de cat corect.


Sa revenim la scopul principal al postului meu aici.
Sa jucat cineva cu Darktremor Apps2SD?
As vrea sa il pun pe rom-ul stock dar fara sa ma bag in cooking.
Daca dau cu flash din recovery, telefonul intra in boot loop.
Pt. apararea lb. romane, nota 10. :P

Pt. partea cu "intarzierea la apasarea touchscreen-ului": posibil sa fi fost murdar/ud/umed pe mana/deget.

Din cate am citit Darktremor App2SD nu este conceput "special" pt. P500, eu unul nu m-as risca . :D

Ai putea sa incerci de pe xda developers ROM-ul intitulat "void" sau cel "devoid" care scoate toate aplicatiile inutile instalate de cei de la LG pe telefon + altele.



View Postvallerdan, on 14th January 2011, 09:12, said:

Salutare.., am și eu o problema cu messengerul nu prea mai merge, adică pot trimite mesaje dar nu primesc înapoi...să fie oare că am formată cardul ,oare avea ceva drivere pe el?!? Mentionez că l.aminstalat și l.am instalat iară
...dar degeaba.. dacă a mai pățit careva și știe care e remedierea.. pls!

Nu inteleg mare lucru din ce ai scris aici, dar ma risc..
Formatarea cardului nu are nici o legatura cu aplicatia instalata.Singurul lucru care l-ai pierdut, in cazul in care aveai cadul original, a fost LG Suite, DIVX si ceva drivere pt. PC.

Tu ai instalat Yahoo Messenger si nu iti mai merge, corect?
Dupa ce ai dezinstalat/instalat aplicatia ai dat un restart la telefon? Te-ai asigurat ca ai o conexiune de date (3G/wi-fi) acitivata? Ai umblat in setarile aplicatiei sa vezi daca ai explorat toate posibilitatile?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate